Reşat Nuri Güntekin Haberleri

Bakan Ersoy usta isimleri unutmadı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, usta romancı Reşat Nuri Güntekin, ressam Abidin Dino ile kukla ve gölge oyunu sanatçısı Mehmet Muhittin Sevilen'i vefat yıl dönümlerinde andı

Haber 07-12-18 17:54

Şehir Tiyatroları ustaların anısına sahip çıktı

Şehir Tiyatroları'nın iki ayrı sahnesine isimlerini veren ve 1950'li yıllarda vefat eden Müsahipzade Celal ve Reşat Nuri Güntekin'in mezarları restore edilerek, çiçeklerle süslendi - Çok sayıda tiyatro oyununun yazarı olan Celal ve Güntekin ile başlayan restorasyon çalışmaları, Türk tiyatrosunun diğer önemli isimleriyle devam edecek

Haber 28-07-18 10:28

Yaprak Dökümü'nün Ayşe'si şimdi ne yapıyor?

Kanal D ekranlarında yayınlandığı dönem ilgiyle takip edilen 'Yaprak Dökümü' dizisinde evin küçük kızı Ayşe'ye hayat veren Şebnem Ceceli, şimdi 15 yaşında. Dizi bittikten sonra eğitimine ağırlık veren Şebnem Ceceli üniversiteye hazırlanıyor.

Magazin 24-07-16 12:02

150 yıl sonra bir ilk

Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu romanına konu olan Bursa’nın Zeyniler köyüne 150 yıl aradan sonra çamaşır makinesi geldi.

Haber 18-12-12 17:20

Diğer Haber Etiketleri

Reşat Nuri Güntekin

Reşat Nuri Güntekin Hakkındaki Haberler Mynet'te. Reşat Nuri Güntekin Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çalıkuşu Feride'nin köyüne elektrik ayıbı

Reşat Nuri Güntekin'in 'Çalıkuşu' romanının ünlü karakteri Feride'nin yaşadığı mekân olan Zeyniler yöresi, teknoloji çağında hâlâ elektriksiz yaşıyor.

Yurthaber 20-07-11 10:41