Rezerv Haberleri

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan 'bilgi kirliliği' vurgusu: Yüzde 40 döviz bozdurma zorunluluğu yok

Son dakika haberi: Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Rezervlerimizdeki artış kura olumlu yansıyor. Rezervlerimiz artmaya devam edecek." ifadelerini kullandı. Kavcıoğlu ayrıca Merkez Bankası'nın herhangi bir kur politikası olmadığını belirtti. Bilgi kirliliğine de değinen Kavcıoğlu, ihracatçının yüzde 40 döviz bozdurma zorunluluğu olmadığını söyledi.

Finans 20-01-23 17:16

Bakan Dönmez 'arkası gelecek' diyerek duyurdu! Petrol rezervi müjdesi...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den petrol rezervi açıklaması geldi. Bakan Dönmez, 'Şırnak bölgesinde önemli bir petrol rezervinin keşfine imza atmıştık. Arkası gelecek, bizi izlemeye devam edin' ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Dönmez, Karadeniz gazını Mart ayında sisteme vereceklerini duyurdu.

Finans 19-12-22 17:52

Merkez Bankası döviz rezervleri yılın zirvesinde

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) brüt döviz rezervleri geçen haftaya göre 1 milyar 445 milyon dolar artış gösterdi. Böylece 17 Aralık 2021 tarihinden bu yana en yüksek seviye görüldü.

Finans 17-11-22 15:04

Rezerv opsiyonu katsayısı nedir? Rezerv opsiyonu katsayısı düşerse ne olur?

Finans ve ekonomi alanlarında kullanılan bazı terimler ve ifadeler vardır. Bunlar arasında rezerv opsiyonu katsayısı ifadesi de yer alır. ROK olarak kısaltılan rezerv opsiyonu kat sayısı Türk Lirası’nın zorunlu olan karşılıkları için tesis edilebilecek olan yabancı para birimleri ya da altın karşılığını belirler.

Finans 12-11-22 01:36

Rezerv

Rezerv Hakkındaki Haberler Mynet'te. Rezerv Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Rezerv para nedir? Rezerv para birimleri nelerdir?

Günümüzde yaşanan dijital, lojistik, teknolojik gibi ilerlemeler uluslararası ekonomik politikalara da yansımıştır. Zamanla para birimleri değişmiş ve yeni sistemler kurularak mevcut düzene ayak uydurmaya çalışılmıştır. Rezerv para sistemi de bunlardan biridir. Uluslararası ekonomik anlamda önemli bir hale gelen rezerv para nedir?

Finans 10-11-22 15:31

Rezerv opsiyonu oranı nedir?

Ekonomi ve finans alanlarında kullanılan birçok terim ve ifade vardır. Rezerv opsiyonu oranı da bu ifadeler arasında yer alır. Bankaların Türk Lirasının zorunlu olan döviz ya da altın cinsinden karşılıklarının ne kadar dönüştürülebileceğini gösteren oran anlamına gelir. TCMB tarafından geliştirilen bir mekanizmada oranı gösterir.

Finans 09-11-22 21:37

Rusya'nın rezervleri 25 milyar dolar azaldı

Rusya'nın uluslararası rezervleri eylülde bir önceki aya göre 25 milyar dolar gerileyerek 540 milyar dolara düştü.

Finans 07-10-22 17:01

Merkez Bankasından rezerv açıklaması! Bir haftada...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) brüt döviz rezervleri geçen haftaya göre 1 milyar 386 milyon dolar artış gösterdi.

Finans 15-09-22 16:16

Türkiye’de bulundu! 1,2 milyarlık altın ve gümüş rezervi...

Türkiye'de altın çıkaran ve işleyen Türk madencilik şirketi Koza Altın, Kaymaz'da 20 bin onsluk potansiyel altın kaynağı tespit ettiğini duyurmasının ardından bir ilimizden daha müjdeli haber geldi. Ağrı'nın Diyadin ilçesinde altın ve gümüş rezervinin bulunduğu alanda yürütülen sondaj ve inşaat çalışmaları devam ediyor. Altın ve gümüşün toplam piyasa değerinin 1,2 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Finans 30-08-22 09:19

Ağrı'da altın ve gümüş rezervinin olduğu bölgedeki tesis çalışmaları sürüyor

Diyadin Kaymakamı Mustafa Karali: - "Geçen sene cevher oranını ortaya çıkarmak için sondaj analizleri yapıldı. Bu sene de tesis alanının kurulacağı bölgede inşaat sondaj analizleri yapılıyor"

Yurthaber 29-08-22 15:31

Bakan Dönmez duyurdu! 'Yeni rekor geliyor'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den maden ihracatıyla ilgili yeni açıklamalar geldi. Bakan Dönmez, Türkiye'nin maden ihracatında geçen yıl rekor kırıldığını belirterek, "Veriler gösteriyor ki bu yıl da maden ihracatında yeni bir rekor geliyor." ifadesini kullandı.

Finans 29-08-22 09:19

Rezerv Lig nedir? Rezerv Lig'de hangi takımlar yer alıyor? İşte 2. hafta maçları

Rezerv Lig nedir sorusunun yanıtı, birçok futbolseverin gündeminde yer almaya başladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu sezon ilk kez hayata geçirilen Rezerv Lig'in ne olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Rezerv Lig nedir? Rezerv Lig maçları hangi kanalda yayınlanacak?

Spor 11-08-22 12:15

Bakan müjdeyi duyurdu! Çanakkale bölgesinde 80 milyar dolar değere sahip altın rezervi bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan bir ilimizle ilgili rezerv müjdesi geldi. Bakan Varank, Çanakkale bölgesinde tahminlere göre 80 milyar dolar değere sahip altın rezervi bulunduğunu söyledi. Varank, Türkiye’deki altın üretiminin yüzde 8’ini gerçekleştirilen bölgede hedefin yıllık 3,5 ton altın üretimi olduğunu söyledi. Öte yandan toprak altındaki madenlerin de çıkarılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Finans 02-08-22 12:57

Merkez Bankası rezervleri 98,3 milyar dolar oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 22 Temmuz haftasında bir önceki haftaya göre 1 milyar 42 milyon dolar azalarak 98 milyar 323 milyon dolara indi.

Finans 28-07-22 16:21