S-400 Haberleri

Özgür Özel'den tartışma yaratacak 'Yunanistan' çıkışı! 'Nerede bizim S-400'ler?'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mecliste basın toplantısı düzenledi. Özel, cumhurbaşkanı danışmanları Serkan Taranoğlu ile Korkmaz Karaca hakkındaki iddialardan MHP ilçe başkanını tutuklayan hakim ve savcıların sürüldüğü iddialarına kadar gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın Türk jetlerine tacizlerine yönelik de konuşan Özel, "S-300'lerle bize radar kilidi atmışlar. Cevap verelim, S-400'lerle radar kilidi atalım. Nerede bizim S-400'ler?" dedi. İşte o açıklamalar...

Haber 08-09-22 17:08

SON DAKİKA | Türkiye ve Rusya ikinci parti S-400'de anlaştı mı? SSB'den açıklama

Son dakika: Reuters, ilk parti S-400 hava savunma sistemi alan Türkiye'nin ikinci parti için Rusya ile anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Savunma Sanayii Başkanlığı yaptığı açıklamada ikinci parti S-400 hava savunma sistemlerinde yeni bir gelişmenin söz konusu olmadığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 16-08-22 16:12

ABD'den tartışma yaratan S-400 kararı! Hindistan'a başka, Türkiye'ye başka...

ABD Temsilciler Meclisi'nde alınan bir karar, Türkiye'ye karşı uygulanan çifte standardı gözler önüne serdi. Meclis, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alan Türkiye'ye CAATSA kapsamında yaptırım uygularken, Hindistan'a karşı böyle bir uygulama yapılmadı. Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa tasarısına eklenen madde ile Hindistan, yaptırımlardan muaf tutuldu.

Haber 16-07-22 07:37

Belarus'tan kritik hamle! Rusya'da S-400 ve İskender füze sistemleri satın aldılar

Ukrayna'nın kuzeyinde yer alan ve Rusya yanlısı Lukaşenko'nun Cumhurbaşkanı olduğu Belarus'tan kritik bir hamle geldi. Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya’dan ülkesinin ihtiyacı kadar S-400 hava savunma füze sistemi ve İskender füzeleri satın aldıklarını açıklayarak "Artık bu silahlarla ordumuz bambaşka bir ordu oldu" dedi.

Haber 19-05-22 20:50

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)

(S-400 ve F-35'e ilişkin çözüm) Bu yaklaşım devam ederse şimdi olmasa bile önümüzdeki süreçte gelebileceğine inanıyorum” - "(İsrail'le bir doğal gaz boru hattı) Karar alındıktan sonra, kazma vurulduktan sonra 4-5 yıl içinde bu proje tamamlanır”

Yurthaber 20-04-22 23:23

Slovakya S-300 sistemini Ukrayna’ya vermişti! ABD'den flaş Patriot sistemi hamlesi

ABD Savunma Bakanı Loyd Austin, Slovakya’nın elindeki tek S-300 hava savunma sistemini Ukrayna'ya vermesi üzerine ABD’nin Avrupa’daki Patriot hava savunma sistemlerinden birini Slovakya’ya konuşlandırma talimatı verdiğini açıkladı. Austin, bu Patriot sisteminin Slovakya'ya konuşlandırılması ile Doğu Slovakya'daki Almanya ve Hollanda'dan gelen ve hava savunma unsurlarından oluşan 5'inci NATO Çokuluslu Muharebe Grubu'nu tamamladığına dikkati çekti. İşte detaylar!

Haber 08-04-22 21:21

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN'e konuştu! Türkiye S-400'leri neden Ukrayna'ya vermiyor?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN televizyonunda konuştu. Kalın, ABD ve diğer aktörlere S-400 dosyasının kapandığını bildirdiklerini söyledi. 'Türkiye S-400'leri neden Ukrayna'ya vermiyor?' sorusu da yanıtlayan Kalın, Aynı soruyu bizden çok daha fazla askeri teçhizata sahip ve S-400'lerden bile çok daha gelişmiş savunma sistemlerine sahip olan diğer NATO müttefiklerine sorabilirsiniz. Bunlar neden Ukrayna'ya gönderilmiyor?" açıklamasında bulundu.

Haber 29-03-22 19:42

ABD basınındaki S-400 haberi çok konuşulmuştu! Fahrettin Altun'dan yanıt geldi

Geçtiğimiz hafta ABD'li Wall Street Journal gazetesinde "Türkiye S-400'leri Ukrayna'ya versin" başlıklı çıkan haber çok konuşulmuştu. Bu sayede Türkiye-ABD ilişkilerinin de düzeleceğinin öne sürüldüğü habere yanıt veren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bu fikrin gerçekçi olmadığını belirtti.

Haber 24-03-22 11:27

Son dakika: ABD'den Türkiye'ye Rusya-Ukrayna savaşının seyrini değiştirecek teklif!

Son dakika haberi: ABD'den Türkiye'ye 24 Şubat'tan bu yana devam eden Rusya-Ukrayna savaşının seyrini değiştirecek bir teklif geldi. ABD'li yetkililerin Türkiye'deki Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerinin Ukrayna’ya gönderilmesi konusunu gündeme getirdiği iddia edildi.

Haber 20-03-22 10:43

Bakan Soylu'dan çok sert S-400 çıkışı: Kusura bakmayın, geri zekalılardır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 muhalefet liderinin güçlendirilmiş parlamenter sistem toplantısına ilişkin "Millet bu treni geri döndürecek değildir" dedi. Ukrayna-Rusya krizine ilişkin de konuşan Bakan Soylu, "Artık savaş diyebiliriz" ifadelerini kullandı. Soylu, 'S-400'ü geri verelim' sözlerine de çok sert tepki göstererek "Siyasi mucizevi laflar ortaya koyuyorlar. Kusura bakmayın, geri zekalılardır" açıklamasında bulundu. İşte Bakan Soylu'nun o açıklamaları!

Haber 01-03-22 15:40

Son dakika... Rusya-Ukrayna-Belarus hattında son durum... S-400'leri aktif ettiler!

Son dakika haberi: Ukrayna ile yaşadığı gerilimde Belarus'a çok sayıda askeri kuvvet sevk eden Moskova yönetimi, bölgede yeni bir hamlede bulundu. Belarus ile "Müttefik Kararlılığı-2022" tatbikatı yapan Rus ordusu, ülkede konuşlu bulunan S-400 hava savunma sistemlerini aktif etti.

Haber 10-02-22 21:01

SİHA'larla ilgili kritik açıklama: Oyun değiştirmesiyle dünya gündemine girdi

Son dakika haberine göre, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2021 yılında atılan adımlar ile birçok yerli ve milli savunma sanayii ürününün ihraç edildiğini vurgulayarak, “Dost ve müttefik ülkelerimizin envanterlerinde yerlerini alan ürünler, dünyanın dört bir yanına ihraç edilirken özellikle Türk SİHA’larının oyun değiştiren konsepti dünyanın gündemine girdi." ifadelerini kullandı.

Haber 31-01-22 16:10

S-400'ü üretmişti! Bu kez elektrikli otomobil geliştirdi

S-400 hava savunma sistemlerinin üreticisi olan Almaz-Antey, elektrikli otomobil üretti. E-NEVA adını taşıyan otomobil, tek bir şarjla 400 km'den fazla menzil sunabilecek ve 197 km/s hıza ulaşabilecek.

Haber 23-12-21 18:04

Rusya'dan Türkiye'ye ikinci S-400 sevkiyatına ilişkin açıklama

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye'nin Rus yapımı S-400 savunma sistemi aldığı için ABD'nin uyguladığı yaptırımları eleştirirken Türkiye'ye ikinci S-400 sevkiyatını yapmayı planladıklarını söyledi.

Haber 09-12-21 13:31

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 ve Patriot açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, S-400'de ikinci sistemin belirli alanlarda iş birliğini içerdiğini ve bu yönde somut gelişmeler olduğunu, Patriot konusunda ise herhangi bir gelişme olmadığını belirtti.

Haber 05-12-21 13:18

Son Dakika! Bakan Akar'dan S-400 eleştirilerine yanıt: Bazı şeyler milli sırdır açıklanmaz

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400'lerle ilgili gelen eleştirilere yanıt vererek "Hava taaruzu oldu da mı S-400'ü kullanmadık, bazı şeyler milli sırdır, açıklanmaz" dedi. Ayrıca, Bakan Akar, TSK'da kimyasal silah bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak "Böyle bir şey söz konusu değil" diye konuştu.

Haber 16-11-21 15:52

Bakan Akar'dan S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "S-400 bir savunma sistemi olup, S-300, NATO ittifakı içinde nasıl kullanılıyorsa, S-400 sistemi de bizde aynı şekilde kullanılacaktır" açıklamasını yaptı.

Haber 16-11-21 11:49

ABD, Hindistan'ın S-400 alımı için henüz yaptırım muafiyeti kararı almadı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi almasından dolayı ABD Hasımlarıyla Yaptırım Yoluyla Mücadele Yasası (CAATSA) kapsamındaki yaptırımlar çerçevesinde Hindistan'a henüz herhangi bir muafiyet vermediklerini açıkladı. Eski ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl Türkiye'nin S-400 alımından dolayı bu yasa kapsamında yaptırımlar getirmişti.

Haber 15-11-21 21:30

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, dış politika gündemini değerlendirdi:

"(Erdoğan-Biden görüşmesi) İki lider, Türk-Amerikan ilişkilerini doğru bir stratejik çerçeveye oturtma konusunda mutabık kaldılar. Bu çerçeveyi takip edecek, bunu bölgesel ikili konulara yansıtacak şekilde de bir mekanizmanın kurulması konusunda anlaşmaya varıldı ve bizlere de talimat verildi" - "Bununla ilgili Dışişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda bu mekanizma en kısa zamanda kurulacak, muhataplarımızla bunu görüşeceğiz, liderlerimize arz edeceğiz" - "F-16'ların alımı, modernizasyonu ve diğer teknik konularla ilgili neler yapabiliriz, bununla ilgili çalışmalar şu anda sürüyor. Teknik heyetler gidip gelmeye başladılar" - "(S-400'lerin İncirlik'e taşındığı iddiası) Doğru değil. Bunların aslı astarı yok. Ama ara ara bu tür böyle spekülasyonlar, yalan haberler ortaya atarak birtakım sahte gündemlerle Türkiye çekilmek isteniyor. Bunlara karşı teyakkuz halinde olmakta fayda var" - "Şu anda dünya siyasetini doğrudan etkileyen 4-5 tane jeopolitik konuyu sıralayacak olsak hepsinde Türkiye var. Bunların her birinde Türkiyesiz bir hesap yapmak, bir politika geliştirmek mümkün değil"

Yurthaber 04-11-21 19:41

S-400 bataryalarının İncirlik'e sevk edildiği iddiasına MSB'den yalanlama

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, "S-400 bataryalarının İncirlik’e sevk edildiği"ne yönelik iddiaları yalanladı.

Haber 03-11-21 23:12

ABD Senatosuna Hindistan'ın S-400 alımı nedeniyle CAATSA'dan muaf tutulması için tasarı sunuldu

ABD Senatosuna, Dörtlü Güvenlik Diyaloğu (QUAD) üyesi ülkeleri Avusturalya, Japonya ve Hindistan'ın Çin ve Rusya ile yaptığı savunma anlaşmalarından 2017'de geçirilen CAATSA kapsamından muaf tutulması için yasa tasarısı sunuldu. S-400 alımını bahane ederek Türkiye'ye CAATSA yaptırımlarının uygulanması konusunda yönetime baskı yapan ABD Kongresinin bu hamlesi dikkat çekti.

Haber 02-11-21 20:34

Son Dakika! Bahçeli'den İsmail Kahraman'a 'Anayasa' yanıtı

Son dakika haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman'ın "Dindar bir anayasa olmalı" çıkışına isim vermeden yanıt vererek "Anayasa temelinde yıkıcı teklifler ancak düşmanları sevindirecektir." açıklamasını yaptı.

Haber 05-10-21 11:06

Türkiye neden S-400 aldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York Times'a anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri almasının NATO ittifakına zarar verdiği eleştirilerini reddederek, "Amerikalılar Türkiye'ye Patriot füze savunma sistemini satmış olsaydı, S-400'leri almak zorunda kalmayacaktık." dedi. Erdoğan ayrıca, S-400'ler sonrası ABD ile yaşanan sürtüşmelere ilişkin ise, "Bence buna değerdi" ifadelerini kullandı.

Haber 30-09-21 07:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yeni S-400 alınacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de CBS News’e verdiği röportajda, ’Rusya’dan yeni S-400 sistemi alacak mısınız?’ sorusuna, "Tabii evet. Kimse bizim hangi ülkeden ne alacağımıza müdahale edemez" yanıtını verdi.

Haber 25-09-21 16:58

Reuters: Türkiye, F-35 programına katılımı için lobicilik faaliyeti yürüten firmayla sözleşmesini bir yıl uzattı

Reuters haber ajansı, Arnold & Porter Kaye Scholer isimli şirketle Türkiye arasında, Türkiye'nin F-35 programına katılımı için lobicilik faaliyeti yürütmesini öngören anlaşmanın bir yıl daha uzatıldığını yazdı.

Haber 24-09-21 07:51

Rusya'dan flaş S-400 açıklaması: Türkiye ile yeni anlaşma imzalanacak

Son dakika haberine göre Rus askeri ihracat şirketi Rosoboronexport, Türkiye ile yeni S-400 anlaşmasının yakında imzalanacağını duyurdu.

Haber 23-08-21 10:37

Beyaz Saray'dan S-400 açıklaması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, "Biden ve Erdoğan görüşmesinde S-400 konusu gündeme geldi. Bu konuda bir çözüme varılamadı ancak diyaloğa devam edilmesi için taahhüt verildi." ifadelerini kullandı. Öte yandan Sullivan, iki ülkenin Kabil Havalimanı konusunda genel bir mutabakata vardığını ve Biden’ın bu sürece destek vereceğini belirtti.

Haber 17-06-21 20:47

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-35 ve S-400 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, F-35 ve S-400 konusunda ABD Başkan'ı Biden'la arasında geçen konuşmayı aktardı. Erdoğan, "'Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 konusunda farklı bir adım atmamızı beklemeyin' dedim. Çünkü biz F-35'te üzerimize düşeni yaptık." ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, terör örgütlerini tercih etmenin tarihi bir hata olduğunu söylediğini de belirtti.

Haber 17-06-21 13:09

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası S-400 açıklaması

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın görüşmesinde, S-400 konusunun gündeme geldiğini ancak S-400'ler ile Türkiye'nin Kabil Havalimanı'ndaki mevcudiyeti konusu arasında herhangi bir bağ olmadığını bildirdi.

Haber 15-06-21 21:49

Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye açık çağrı: Garanti verin, sizden de alalım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu açıklamasında S-400 sorununa da değinerek, "Batı medyasında bu konuda çarpıtma haberler var. Cumhurbaşkanımız da söyledi. Siz garanti verin, sizden de alalım. Bir tarafın dayatmasıyla bu iş çözülmez. ABD bize patriot konusunda bize garanti vermiyorsa diğer ülkelerden de alabiliriz." ifadelerini kullandı.

Haber 09-06-21 21:29

Son Dakika: Bakan Akar'dan S-400 açıklaması

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400'lerle ilgili olarak "Bu sistemin durduğu yerde herhangi bir şekilde kimseyi tehdit etmesi söz konusu değildir. Kimse için risk, tehdit veya tehlike değildir." açıklamasını yaptı.

Haber 13-05-21 13:56

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den Blinken'ın S-400 açıklamasına cevap

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in "Ankara’nın S-400 alımı ABD’nin güvenliğini tehdit ediyor" açıklamasına ilişkin, "Biz gerekli tedbirleri alırız dedik ama bu konuda hiç diyalog olmadı. Umarım bundan sonra olur." ifadelerini kullandı.

Haber 29-04-21 01:09

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den Blinken'ın S-400 alımı ABD’nin güvenliğini tehdit ediyor ifadesine cevap:

"Biz gerekli tedbirleri alırız dedik ama bu konuda hiç diyalog olmadı. Umarım bundan sonra olur"

Yurthaber 29-04-21 00:12

Rusya’nın ateşlediği S-400 füzeleri 700 kilometre uzaklıktaki hedefi vurdu

Rusya’nın geliştirdiği S-400 hava savunma sistemleri ile gerçekleştirilen tatbikatta kullanılan füzeler, Kapustin Yar Eğitim Üssü’nden 700 kilometre uzaklıktaki Armavir’deki hedefi vurdu.

Haber 26-03-21 11:20

ABD'den Doğu Akdeniz ve S-400 açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Doğu Akdeniz'deki anlaşmazlıklara uluslararası hukuk çerçevesinde barışçıl çözümler bulunması gerektiğini söyledi. S-400 konusuyla ilgili de açıklama yapan Blinken, bu ve benzeri anlaşmazlık konularının ancak diyalog yoluyla çözülebileceğine inandıklarını söyledi.

Haber 26-03-21 02:58

Artan vakalar sonrası tekrar kapanma olur mu? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı. Kalın, son dönemde 14 binin üzerine çıkan vaka sayılarıyla birlikte merak edilen konuların başında gelen "Tekrar kapanma olur mu?" sorusuna yanıt verdi. Kalın, "Vaka sayıları ve can kayıpları artarsa yeniden kapanma ihtimali var" dedi. Kalın, "Biden, Erdoğan'ı neden aramıyor?" tartışmalarıyla ilgili "Biraz ağır olacak ama bu durum eski dönemlerin aşağılık komplekslerini çağrıştırıyor. Biz bunu bu kadar önemsemiyoruz" dedi.

Haber 11-03-21 23:25

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan flaş S-400 açıklaması

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD ile yaşanan S-400 gerilimine ilişkin "S-400 kararı Türkiye'de bir gecede alınmadı, S-400'ler NATO savunma sistemine entegre edilmeyecek" açıklamasını yaptı.

Haber 08-03-21 09:45

Son Dakika: Bakan Akar'dan ABD ile S-400 gerilimine ilişkin açıklama: Mektubumuza yanıt verilmeli

Son Dakika haberine göre Milli Savunma bakanı Hulusi Akar, ABD ile S-400 gerilimine ilişkin açıklama yaptı. Teknik çözümlerin mümkün olduğunu söyleyen Akar, "ABD, çözüm için yazdığımız mektuba yanıt vermeli" dedi.

Haber 26-02-21 11:54

ABD'den Türkiye'ye: S-400'leri elinizde tutmayın

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı hava savunma sistemine ilişkin olarak Washington'ın siyasetinde bir değişiklik olmadığını vurgulayarak, Türkiye S-400'leri "elinde tutmama" çağrısı yaptı.

Haber 24-02-21 10:09

Son Dakika: Pentagon'dan S-400 açıklaması

Pentagon Sözcüsü John Kirby , Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi alımı nedeniyle F-35 uçaklarının ortak üretimi ve satışı programından çıkartıldığını hatırlattı ve bu durumun hala geçerliliğini koruduğunu belirtti.

Haber 23-02-21 22:33

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan S-400 açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD ile ilişkilere ve Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımına ilişkin, "Biz baştan beri söyledik, S-400 ile ilgili Türkiye egemen bir ülke olarak karar verdi ve bu süreci de sonuna kadar devam ettirecek, tamamlayacak. S-400 kararının bir gecede alınmış bir karar olmadığının altını tekrar çizmek lazım. Bunu Amerikalı muhataplarımıza da pek çok defa anlattık" ifadelerini kullandı.

Haber 12-02-21 01:44

ABD'den S-400 ve yaptırım açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alımı konusunda Washington'un tutumunun değişmediğini söyledi.

Haber 10-02-21 22:53