Sağlık Ocağı Haberleri Ve Son Dakika Sağlık Ocağı Haberleri

Sağlık Ocağı Haberleri Ve Son Dakika Sağlık Ocağı Haberleri

Türkiye’de yürütülen sağlık hizmetlerinin bir parçası olan sağlık ocağı, farklı bölgelerde faaliyet göstermektedir. Sosyal devlet gereklilikleri arasında yer alan hizmetlerden biri olan sağlık ocağı ile birlikte vatandaşların gereksinimleri karşılanır. Nüfus bakımından yoğun olmayan gelişmemiş bölgelerde veya köy ve mahalle gibi yerleşim birilerinde sağlık hizmeti veren kuruluşlardır. Hizmetlerini bölgesel olarak sunan sağlık ocaklarında hastaların ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde personel ve ekipman bulunur. Farklı hastalıklar sebebiyle sağlık ocağına müracaat eden kişilerin muayenesi yapılır. Her türlü tedavi uygulamaları sağlık ocağı doktorları tarafından yapılır. Hastaneye sevk gibi durumları da gerçekleştiren sağlık kuruluşu, Türkiye’nin farklı bölgeleri için oldukça önemlidir. Sağlık ocakları ile birlikte birçok bölgede geniş kapsamlı sağlık hizmetleri verilmektedir.

Sağlık Ocağı Haberleri

Antalya'da aile sağlığı merkezinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü

Antalya'nın Kemer ilçesinde aile sağlığı merkezinde çıkan yangın itfaiyenin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Yurthaber 29-01-2024 08:32

1 Mayıs hastaneler açık mı, çalışıyor mu? Bugün hastaneler hizmet verecek mi? Hastane, aile hekimliği ve sağlık ocaklarında son durum

1 Mayıs'ta hastanelerin açık mı yoksa kapalı mı olduğu merak ediliyor. Yaşadıkları sağlık sorunları sebebiyle sağlık kuruluşlarına gitmek zorunda olan kişiler arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdiler. Bu sebeple birçok kişi arama motorlarında "1 Mayıs hastaneler açık mı, kapalı mı?" sorularına yanıt arıyor. Resmi tatillerde yalnızca hastanelerin acil bölümleri açık olmaktadır. İşte detaylar...

Haber 01-05-2023 08:51

Arefe günü hastaneler açık mı, kapalı mı? 20-21 Nisan arefe günü ve bayramda hastane, sağlık ocağı ve poliklinikler çalışıyor mu?

Arefe günü ve Ramazan Bayramı'nda hastane, poliklinik gibi sağlık kuruluşlarının çalışıp çalışmayacağı merak ediliyor. Bilindiği üzere 20 Nisan Perşembe günü arefe olarak anılan orucun son günü gerçekleşecek. Arefe günü veya bayramda sağlık ocağı, hastane gibi kurumlara gitmek isteyenler çalışma saatlarini sorgulamaya başladı. Peki, Arefe günü hastaneler açık mı, kapalı mı? 20-21 Nisan arefe günü ve bayramda hastane, sağlık ocağı ve poliklinikler çalışıyor mu?

Haber 19-04-2023 19:50

Genel sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli, GSS neleri kapsar? GSS her hastanede geçerli mi?

GSS, Genel Sağlık Sigortası anlamına gelir. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda genel sağlık sigortası, “Kişilerin, sağlıklarının korunması veya herhangi bir sağlık sorunu yaşaması durumunda sağlık kurumlarında yaptıracağı muayene ve tedavi giderlerini, vatandaşı zor durumda bırakmadan karşılayan sağlayan sigorta” şeklinde tanımlanır. Bu kanunla Türk vatandaşlarının sağlık hizmetlerinden yararlanması güvence altına alınmıştır. Peki, GSS hangi hastanelerde geçerli?

Haber 09-01-2023 16:19

Bugün Sağlık Ocakları açık mı kapalı mı olacak? 31 Aralık 2022 Cumartesi Sağlık Ocağı çalışma saatleri!

Yılbaşına saatler kaldı. Yılbaşı ve yılbaşı evvelinde Sağlık Ocaklarının açık olup olmayacağı araştırılıyor. Birçok kişi arama motorlarında konuya ilişkin sorgulama yapıyor. Sağlık Ocaklarının çalışma saatleri bellidir. Peki bugün Sağlık Ocakları açık mı kapalı mı olacak? İşte 31 Aralık 2022 Cumartesi günü Sağlık Ocağı çalışma saatleri...

Haber 31-12-2022 15:09

Sağlık ocağı tahlil sonuçları öğrenme: Aile hekimliği tahlil sonuçları nasıl öğrenilir, tahliller e-Nabız'a düşer mi?

Her vatandaş randevu almak, yapılan testlerin ve tahlillerin sonuçlarına ulaşmak gibi tüm sağlık işlemlerini e-Nabız sistemi üzerinden yapabilir. Tahlilin yapıldığı hastaneye gitmek ya da randevu almak için hastaneye gitmek ve hastaneyi telefonla aramak gereksinimleri ortadan kalkmıştır. Sağlık ocağında aile hekimi tarafından yapılan tüm işlemler de e-Nabız sisteminden takip edilebilir. Aile hekimliği tahlil sonuçları nasıl öğrenilir, tahliller e-Nabız'a düşer mi?

Haber 25-10-2022 10:47

30 Ağustos hastaneler ve sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda hastaneler, sağlık ocakları ve aile hekimleri çalışıyor mu?

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle hastaneler ve sağlık ocakları gibi bazı yerlerin açık olup olmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar internette konuya ilişkin sorgulama yapmaya başladı. Konuya ilişkin detaylar merak konusu oldu. Peki, 30 Ağustos hastaneler ve sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda hastaneler, sağlık ocakları ve aile hekimleri çalışıyor mu?

Haber 30-08-2022 14:35

Bugün sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? 29 Ağustos'ta hastaneler ve sağlık ocakları açık olacak mı?

29 Ağustos Pazartesi sağlık ocaklarının açık mı yoksa kapalı mı olacağı merak edildi. Zafer Bayramı salı günü kutlanacak. Öncesinde ise bir takım soru ve konu başlıkları arama motorlarında sorgulanıyor. Bunlardan biri de; "sağlık ocakları bugün açık mı, kapalı mı?" sorusu oldu. Peki, 29 Ağustos'ta hastaneler ve sağlık ocakları açık olacak mı? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 29-08-2022 08:37

Bugün sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? 29 Ağustos Pazartesi sağlık ocakları çalışıyor mu, öğlene kadar mı mesai olacak?

Bugün sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü için geri sayım devam ederken öncesinde ise bir takım soru ve konu başlıkları arama motorlarında sorgulanmaya devam ediliyor. Atatürk komutasındaki ordunun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk milleti için önemlidir. Peki önceki gün olan 29 Ağustos Pazartesi günü sağlık ocakları çalışıyor mu, öğlene kadar mı mesai olacak?

Haber 29-08-2022 07:31

Bugün hastaneler açık mı? 15 Temmuz'da hastaneler çalışıyor mu, tatil mi?

Bugün hastanelerin açık olup olmadığı 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü sebebiyle vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar internette yaptıkları araştırmaları sürdürüyor. Peki Bugün hastaneler açık mı? 15 Temmuz'da hastaneler çalışıyor mu, tatil mi? Merak edilen tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

Haber 15-07-2022 11:54

15 Temmuz'da hastaneler açık mı? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hastaneler açık mı, poliklinikler çalışıyor mu?

15 Temmuz'da hastaneler açık mı? Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne az bir süre kala vatandaşlar internette konuya ilişkin araştırma yapmaya devam ediyor. Birçok kişi arama motorlarında "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sağlık ocakları, poliklinikler ve acil servisi açık mı, kapalı mı?" konu başlığını sorguluyor. İşte merak edilen soruların yanıtı...

Haber 14-07-2022 08:06

Bayramda hastaneler açık mı? Bugün sağlık ocakları, poliklinikler acil açık mı, kapalı mı? 9 Temmuz 2022 Cumartesi

Bayramda hastanelerin acil bölümlerinin ile sağlık ocakları ve polikliniklerin açık olup olmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar, konuya ilişkin bilgi edinmek için arama motorlarında sorgulama yapmaya başladı. Bugün, Kurban Bayramı'nın ilk günü. Acil bir durum üzerine hastaneye gitmek durumunda olan kişiler konuya ilişkin araştırma yapıyor. Peki bayramda hastaneler açık mı? Bugün sağlık ocakları, poliklinikler acil açık mı, kapalı mı? Detaylar haberimizde...

Haber 09-07-2022 17:39

DOKTOR GREVİ! Doktorlar grevde mi? Doktorlar ne zaman greve gidiyor? Doktorlar kaç gün grev yapacak?

Doktor grevi yeniden gündeme geldi. Bugün doktorlar grevde mi, 27 Mayıs hastaneler açık mı? soruları yanıt bulmayı bekliyor. Nisan ayı ve mayıs ayının başında greve giden sağlık çalışanları yeniden greve gidiyor. Peki, Doktorlar grevde mi, bugün doktorlar çalışıyor mu? 27 Mayıs 2022 hastaneler açık mı? İşte cevaplar!

Haber 27-05-2022 11:35

19 Mayıs hastaneler açık mı? 19 Mayıs sağlık ocakları, eczaneler hizmet verecek mi? 19 Mayıs hastanelerden randevu alınabilecek mi?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm yurtta yaşanıyor. 19 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle hastanelerin açık olup olmadığı vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Hangi hastanelerin 19 Mayıs'ta açık olup hizmet verdiği araştırılıyor. Peki, 19 Mayıs hastaneler açık mı, tatil mi? 19 Mayıs'ta hastaneler randevu veriliyor mu? İşte tüm detaylar!

Haber 19-05-2022 08:54

19 Mayıs'ta sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? 19 Mayıs'ta sağlık ocakları çalışıyor mu? İşte sağlık ocağı çalışma saatleri

19 Mayıs'ta sağlık ocakları açık mı sorusunun yanıtı, işlerini halletmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. 19 Mayıs Perşembe gününün resmi tatil olması sebebiyle birçok kamu, kurum ve kuruluşu tatil oluyor ve çalışmıyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle sağlık ocaklarının çalışma saatleri merak ediliyor. Peki, 19 Mayıs'ta sağlık ocakları açık mı, çalışıyor mu? İşte 19 Mayıs sağlık ocakları çalışma saatleri.

Haber 18-05-2022 09:38

18 Mayıs sağlık ocağı, poliklinik ve hastaneler açık mı? 18 Mayıs sağlık ocakları hizmet verecek mi? 18 Mayıs doktorların grevi kaç gün sürecek?

18 Mayıs sağlık ocakları açık mı? Aile Sağlığı Merkezleri aile hekimi, doktor grevleri ne zaman? Geçtiğimiz günlerde Hekimsen sosyal medyadan bir duyuru yayınlamış ve Mayıs ayında 6 gün iş bırakma eylemi yapılacağını belirtmişti. Bu açıklamadan sonra vatandaşlar 18 Mayıs sağlık ocakları, poliklinik ve hastaneler açık mı? sorusunun yanıtı aranıyor. İşte 18 Mayıs sağlık ocaklarına dair merak edilenler!

Haber 18-05-2022 06:28

Bayramda hastaneler ve sağlık ocakları açık mı? 2022 Ramazan Bayramı'nda hastaneler ve sağlık ocakları çalışıyor mu?

Vatandaşlar bayram gününde "Hastaneler ve sağlık ocakları bayramda açık mı?" sorusunu araştırıyor. Sağlık sorunu sebebiyle sağlık ocağı ve hastanelere gitmek isteyen kişiler konu ile ilgili sorgulamalar yapıyor. Peki bayramda hastaneler ve sağlık ocakları açık mı? 2022 Ramazan Bayramı'nda hastaneler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? İşte merak edilenler...

Haber 02-05-2022 01:43

Aile hekimi maaşına zam mı yapıldı 2022? Aile hekimi maaşı ne kadar, kaç TL oldu?

Aile hekimlerine zam mı yapıldı? sorusunun yanıtı 14 Mart Tıp Bayramı programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından merak konusu oldu. Binlerce kişinin merakla beklediği konuya ilişkin ayrıntılar belli oldu. Peki Aile hekimi maaşına zam mı yapıldı? Aile hekimi maaşı ne kadar, kaç TL oldu? İşte detaylar...

Haber 14-03-2022 15:28

Muayene için gittiği sağlık ocağında hayatının şokunu yaşadı: Helvamı bile yedim

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde muayene için gittiği sağlık ocağında ölü kaydının bulunduğunu öğrenen Kerem Erboy, ne hastaneden randevu ne de eczaneden ilaç alabiliyor. "Şimdi yaşıyor muyum yaşamıyor muyum?" diyerek isyan eden talihsiz adam, "Helvamı bile yedim. Hem gülüyorum, hem üzülüyorum" dedi.

Haber 25-07-2021 15:26

Dişçiler aile hekimleri çalışıyor mu? Tam kapanmada poliklinikler, sağlık ocakları ve dişçiler açık mı, kapandı mı?

Vatandaşlar 29 Nisan-17 Mayıs arasını kapsayan tam kapanma sürecinden muaf tutulan durumları araştırıyor. Bu süreçte sağlık hizmetinden faydalanmak gerekirse nasıl bir yol izleneceğini merak eden vatandaşlar, "Dişçiler aile hekimleri çalışıyor mu? Tam kapanmada poliklinikler, sağlık ocakları ve dişçiler açık mı, kapandı mı?" sorularına yanıt arıyor.

Haber 27-04-2021 16:59

Adana'da aile sağlığı merkezinde yangın çıktı

Adana'da aile sağlığı merkezinde yangın çıktı

Yurthaber 14-07-2020 06:08

Poşeti maske gibi takıp sokağa çıkınca... Belediye harekete geçti

Bursa'da sağlık ocağına gitmek için evden çıkan 88 yaşındaki Remzi Amca, maskesi olmayınca bir poşeti yüzüne maske gibi takarak dışarı çıktı. Remzi Amca'ya maske veren belediye ekipleri, yaşlı adamın evdeki ihtiyaçlarını da karşıladı.

Haber 13-04-2020 14:05

TİKA'dan Kırgızistan’a sağlık desteği

TİKA'dan Kırgızistan’a sağlık desteği

Haber 31-12-2019 14:07

Türk askerinden Kosova'daki Aile Sağlık Merkezine tıbbi malzeme yardımı

Türk askerinden Kosova'daki Aile Sağlık Merkezine tıbbi malzeme yardımı

Trend 07-11-2019 20:02

Doktor ile hasta yakını arasında yumruklu kavga

Kartal’da bir sağlık ocağında doktor ile hasta yakını arasında yaşanan tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Trend 08-10-2019 22:20

İzmir'de sağlık ocağında doktor ve öğretmene saldırı davası

Yunus Emre Aile Sağlık Merkezindeki doktor ve öğretmeni darbettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 4 sanık ile sanıkların davacı olduğu müşteki sanığın yargılanmasına devam edildi

Yurthaber 27-06-2019 20:10

İzmir'de sağlık ocağında doktor ve öğretmene saldırı davası

Yunus Emre Aile Sağlık Merkezindeki doktor ve öğretmeni darbettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 4 sanık ile sanıkların davacı olduğu müşteki sanığın yargılanmasına devam edildi

Haber 27-06-2019 20:09

İzmir'de sağlık ocağında doktor ve öğretmene saldırı davası

Bornova ilçesinde Yunus Emre Aile Sağlık Merkezinde doktor ve öğretmeni darbettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 3'ü tutuklu 4 sanık ile müşteki sanık hakim karşısına çıktı

Yurthaber 30-05-2019 16:10

İzmir'de sağlık ocağında doktor ve öğretmene saldırı davası

Bornova ilçesinde Yunus Emre Aile Sağlık Merkezinde doktor ve öğretmeni darbettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 3'ü tutuklu 4 sanık ile müşteki sanık hakim karşısına çıktı

Haber 30-05-2019 16:09

Adıyaman'da caminin minaresi sağlık ocağı bahçesine devrildi

Adıyaman'da şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi sağlık ocağı bahçesindeki ambulansın üzerine devrildi. Minare park halindeki ambulansın üzerine düşerken, olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Haber 25-10-2018 14:47

Türkiye'den sağlık sigortası olmayan Bosnalılara destek

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Saraybosna'da yaptırılan Uzejir Skaka Sağlık Ocağı, sağlık sigortası olmayan Bosnalılara da hizmet verecek

Haber 22-05-2018 15:23

TİKA'dan Makedonya sağlık sektörüne destek

TİKA'dan Makedonya sağlık sektörüne destek

Haber 16-05-2018 13:09

Düzenleme yeniden gözden geçirilmelidir

İSTAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Demir - "(Sağlık ocaklarındaki) Bu düzenleme, acil servislerdeki donanım ve kadroya sahip olmayan Aile Hekimliklerinde, 'acil' diye gelen hastayı ertesi güne bırakmak demektir. Hastayı bekleyen tehlikeyi görmezden gelen bu düzenleme yeniden gözden geçirilmelidir"

Haber 11-04-2018 14:48

TİKA, Kırgızistan'da sağlık projelerine devam ediyor

TİKA, Kırgızistan'ın Narın bölgesinde 10 bin kişinin yararlanabileceği iki adet sağlık ocağı kurdu

Haber 25-03-2018 13:27

İstanbul'daki sağlık ocaklarının kâbusu oldu! Polis onu arıyor

İstanbul Bakırköy’de sağlık ocaklarını mesken tutan bir hırsız, gündüz vakti personel odalarını tek tek dolaşarak cep telefonu çaldı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis bu kişinin İ.C. olduğunu belirledi. İ.C.’nin bir sağlık ocağından telefon çalması böyle görüntülendi.

Haber 03-01-2018 15:23

Kocaeli'nde sağlık ocağına vinç girdi

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir sağlık ocağına vinç girdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kaza, 14.30 sıralarında İzmit ilçesi Santral kavşağında meydana geldi. Rampa aşağıya inen bir vinç, kontrolünü kaybederek yokuşun sonunda bulunan sağlık ocağına daldı. Duvardan içeri giren kamyon ortalığı savaş alanına çevirdi. Vinç sürücüsü Ömer Coşkun olay yerinde hayatını kaybetti.

Haber 16-06-2017 15:32

Hırsızlar insafa geldi

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 3 gün önce 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nden içinde hastaların bilgileri bulunan bilgisayarları çalan hırsızlar, bunları yakındaki bir hurdacının önüne bıraktı

Haber 16-12-2015 16:00

3 aylık bebek annesiyle sağlık ocağında mahsur kaldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, personelin öğle yemeğine çıkması üzerine 3 aylık bir bebeğin annesiyle birlikte sağlık ocağında mahsur kaldı.

Haber 20-08-2015 18:41

Sağlık ocağında rezalet

Diyarbakır’da 2012 yılında bir sağlık ocağı içerisinde 25 yaşındaki R.M. adlı kadına tecavüz etmek üzereyken polis tarafından yakalandığı iddia edilen tutuksuz sanık M.E.Ç.’nin beraatine karar verildi

Haber 29-04-2015 15:12

Sağlık ocağında eski karısına saldırdı

Beyoğlu'nda sağlık ocağında bir şahıs, eski karısı ve sevgilisi olduğu iddia edilen şahsa saldırdı.

Haber 24-02-2015 11:34

Seçim bitti, 10 günlük sağlık ocağı kapandı

İzmir'in Bornova İlçesi Merkez Mahallesi’nde yıllardır ruhsatlı bina olmadığı gerekçesiyle açılmayan Toplum Sağlığı Merkezi, seçim çalışmaları sırasında AK Partililere aktarılınca 20 Mart'ta açıldı.

Haber 03-04-2014 11:29

Sağlık ocağında yangın

Kilis'te, bir sağlık ocağının kalorifer dairesinde yangın çıktı.

Haber 28-03-2014 14:27

Onlar kaldırdı, CHP koydu

CHP Trabzon il teşkilatı, Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlardan T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki olarak bir sağlık ocağının tabelasına T.C. etiketi yapıştırdı.

Haber 10-04-2013 15:25

Arap turist hemşirenin kafasında saat kırdı

Sapanca ilçesinde geçirdikleri trafik kazası sonrası sağlık ocağına giden Arap turistler bir hemşireye saldırdı.

Haber 09-11-2012 14:05

Sağlık ocağına uçaksavar mermisi

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Yenişehir Mahallesi'ndeki Mahmut Ekme Sağlık Ocağı'na uçaksavar mermisi isabet etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Haber 23-10-2012 13:53

Dört kez duran kalbi tekrar çalıştırıldı!

Alanya'ya bağlı Mahmutlar beldesinde astım hastası olan ve sağlık ocağına giderek yardım isteyen 62 yaşındaki Şevki Akay'ın 4 kez duran kalbi, yeniden çalıştırıldı.

Haber 27-06-2012 14:31

20 günlük bebeği kene ısırdı

Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Yelkıran köyünde çobanlık yapan Zafer Yeltürk'ün 20 günlük bebeğini kene ısırdı.

Haber 17-05-2012 11:50

Pensilin iğnesi vurulan kişi öldü!

Erzurum’da sağlık ocağında pensilin iğnesi vurulan 1 kişi, bir süre sonra rahatsızlanınca kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haber 16-05-2012 12:17

Facebook'ta şarkı paylaştı işinden oldu

Samsun’un Yakakent İlçesi’nde bir sağlık ocağında hizmetli olarak görev yapan kadrolu 43 yaşındaki Erol Ceylan, Facebook'ta bir şarkı paylaştı.

Haber 03-02-2012 17:53