Saygı Öztürk Haberleri Ve Son Dakika Saygı Öztürk Haberleri

Saygı Öztürk Haberleri Ve Son Dakika Saygı Öztürk Haberleri

1955 yılında Yozgat’ın Sarıkaya ilçesine bağlı olan Akbucak Köyü’nde doğan Saygı Öztürk, 13 çocuklu bir aileye sahiptir. Asıl mesleği öğretmenlik olan Sarıkaya, lise döneminde gazeteciliğe başlamıştır. Aynı dönemde Hürriyet Haber Ajansı’nda muhabirlik yapmıştır. 1978-1994 yılları arasında Hürriyet gazetesinde, 1994-1999 yılları arasında da Sabah gazetesinde çalışmıştır. Önemli yazar ve gazeteci olan Öztürk, Sözcü gazetesinin Ankara temsilci olup, aynı zamanda köşe yazarlığında görev almaktadır. Meslek örgüt ve kuruluşlarından 30’dan fazla ödül alan başarılı yazar, birçok kitap da yazmıştır. Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından “Yılın Yazarı” olarak seçilmiştir. Saadet Öztürk ile evli olan Saygı Öztürk, Emre ve Esim adlarında iki çocuğa sahiptir.

Saygı Öztürk Haberleri

Mehmet Ağar'dan Sedat Peker'in iddialarına yanıt!

Sedat Peker'in yayınladığı videolar kamuoyunda gündem yaratırken, birçok suçlama yönelttiği eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dan Peker'in iddialarına yanıt geldi.

Haber 12-05-2021 09:14

İmamoğlu'na şimdi de 'düğün soruşturması' mı? Çarpıcı iddia

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan ön incelemenin yankıları sürerken, yeni soruşturma iddiası gündem yarattı.

Haber 07-05-2021 09:11

Askeri kurslarla ilgili flaş iddia: 'Atatürk' adı çıkarıldı

Andımız ve madalyalarla ilgili tartışmalar sürerken, şimdi de subay-astsubay yetiştiren askeri eğitim kurslarındaki yönergelerden 'Atatürk' adının çıkarıldığı iddia edildi.

Haber 30-03-2021 08:42

Muharrem İnce'den 'yeni parti' iddialarıyla ilgili flaş açıklama

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu iddiası gündemden düşmezken, İnce'nin "CHP'den ayrılıp yeni parti kuracak mısınız?" sorusuna verdiği yanıt ortaya çıktı.

Haber 04-08-2020 07:34

Kılıçdaroğlu 'özür dile' demişti! İçişleri Bakanı Soylu'dan yanıt geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saygı Öztürk ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki yazı polemiğine ilişkin olarak "İçişleri Bakanı'nın çıkıp Saygı Öztürk'ten özür dilemesi lazım." açıklamasını yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyadan yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Soylu, "Sayın Kılıçdaroğlu, özür diliyorum. Bir anneye, kadına iftiraya karşı hep böyle olacağız özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Haber 23-06-2020 16:55

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Saygı Öztürk açıklaması: İçişleri Bakanı özür dilesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saygı Öztürk ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki yazı polemiğine ilişkin olarak "İçişleri Bakanının çıkıp Saygı Öztürk'ten özür dilemesi lazım." açıklamasını yaptı.

Haber 23-06-2020 14:44

Gazeteci Saygı Öztürk'ten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt

Gazeteci Saygı Öztürk, AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun eşi Ali Ayvazoğlu ile ilgili yazısı nedeniyle kendisini çok sert ifadelerle eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi.

Haber 21-06-2020 07:38

Bakan Soylu'dan Meral Akşener'e: Keşke o talihsiz cümleyi etmeseydiniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü gazetesinde Saygı Öztürk'e konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir açıklamasından dolayı tepki gösterdi. Soylu, "Meral Hanım, keşke o talihsiz cümleyi etmeseydiniz" ifadelerini kulandı.

Haber 20-06-2020 21:36

AK Parti Sözcüsü Çelik: Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz. Söz konusu olan, siyasi veya idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil, kadına dönük şiddet ve iftiradır." ifadelerini kullandı.

Haber 18-06-2020 23:32

Gazeteci Saygı Öztürk, Bakan Soylu'ya yanıt verirken gözyaşlarını tutamadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Trabzon böyle bir yükseliş görmedi' başlıklı yazısı nedeniyle çok sert tepki gösterdiği Saygı Öztürk, katıldığı canlı yayında Soylu'ya yanıt verirken gözyaşlarını tutamadı. Soylu ise sosyal medya hesabından bir paylaşımda daha yaptı ve Saygı Öztürk'e yönelik "Seni Türkiye’nin tüm namuslu insanlarına şikayet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 18-06-2020 22:40

CHP'li Özgür Özel'den Bakan Soylu'nun 'namussuzluk' sözlerine tepki

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'e yönelik kullandığı ifadelere tepki göstererek, "Gazetecilerle uğraşmanız değil yaşananlara açıklık getirmeniz gerekiyor" dedi.

Haber 18-06-2020 21:05

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan gazeteci Saygı Öztürk'e çok sert tepki!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk'e bugünkü yazısı nedeniyle çok sert tepki gösterdi.

Haber 18-06-2020 09:47

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın koronavirüs nedeniyle öldüğü iddia edildi

GazeteciSaygı Öztürk, 16 Mart'ta tedavi gördüğü hastanede ölen emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia etti.

Haber 18-03-2020 23:10

Mansur Yavaş'dan dikkat çeken iddia: Bir kişi önergelerimizi reddettiriyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Belediye meclisindeki çalışma arkadaşlarının iyi niyetli olduğunu ancak seçim sonuçlarını hazmedemeyen bir kişinin önergelerini reddettirdiğini' söyledi. Yavaş, "Başarısız olalım diye böyle karar alıyorlar" dedi.

Haber 27-01-2020 09:50

Canlı yayında önemli 'Muharrem İnce' iddiası! 'Sağlam bilgi'

CNN Türk yayınına katılan Gazeteci Saygı Öztürk, Muharrem İnce'nin CHP yönetimi tarafından partiye çağrılacağını söyledi.

Haber 26-11-2019 17:31

Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifadan döndüğü an!

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü 'Kılıçdaroğlu'nun istifadan döndüğü an' başlıklı yazısında, CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş'ın, aday olma sürecinde yaşananları aktardı. Öztürk yazısında, Kılıçdaroğlu'nun MYK'da Mansur Yavaş'a onay çıkmaması durumunda istifa kararı aldığını öne sürdü.

Haber 02-04-2019 09:37

Ruhsatsız silah peynir-ekmek gibi satılıyor!

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, bugünkü 'Silahlanmaya seyirci mi kalınacak?' başlıklı yazısında, son 10 yılda ruhsatsız silahlarla 159 bin suç işlendiğini söyledi. Öztürk, "Ruhsatsız silah satışı öyle boyutlara ulaştı ki yetkililerin deyimiyle peynir – ekmek gibi satılıyor" dedi.

Haber 04-01-2019 07:35

Ankara için çarpıcı iddia: AK Parti adayı Mehmet Özhaseki belediyede atamalara başladı

Yerel seçim için geri sayım sürerken Ankara'da Mansur Yavaş ile Mehmet Özhaseki arasında kıran kırana bir yarışın geçmesi bekleniyor. Partiler ve adaylar hazırlıklarını hız verirken, AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin şimdiden belediye içinde atamalar yaptırdığı iddia edildi.

Haber 28-12-2018 07:31

Erdoğan ne demek istedi? 'Alışılagelmiş bir açıklama değil'

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, 'Harekatın perde arkasında neler var?' başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın harekat için söylediği 'Birkaç gün içinde başlayacak' sözleri için 'Alışılagelmiş bir açıklama değil' ifadelerini kullandı. Öztürk, bu açıklamanın ne anlama geldiğini yazdı.

Haber 16-12-2018 08:29

İzmir'de CHP'nin adayı kim olacak? Kamil Okyay Sındır'da adaylığını duyurdu

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'de Kamil Okyay Sındır'ın da aday olduğunu yazdı. Sındır, yaptığı açıklamada, "Halk ve örgütümüz belediye başkanlığında görmek isterse şevkle, heyecanla bu görevi yaparım" dedi.

Haber 09-12-2018 09:55

Yeniden Refah Partisi kapatılabilir!

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi'nin kapatılabileceğini ileri sürdü.

Haber 30-11-2018 07:07

Başkenti sarsacak iddia: TBMM'yi kapatacaklar!

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, parlamentosuz bir yönetim biçimi kurgulandığını iddia etti. Türkkan yaptığı açıklamada "TBMM çalışması fiilen 2 güne düştüğü andan itibaren, ‘Bu kadar para alıyorlar, bir de çalışmıyorlar' denilecek. Saray da, ‘Çalışmayan Meclis, millete yük oluyor' deyip TBMM'nin feshine kadar gidebilir" ifadesini kullandı.

Haber 23-11-2018 08:07

Ziraat Mühendisleri Birliği eski Başkanı: Çiftçi buğday ekmiyor, hepimiz aç kalacağız

Ziraat Mühendisleri Birliği eski Başkanı ve eski milletvekili Yılmaz Hastürk yaptığı açıklamada, 'Buğday ekim alanlarının önemli bir bölümü ekilmedi. Buğdayın ana gübresi olan DAP’a yüzde 100 zam geldi. Çiftçi gerçekten çok zor durumda. Üretim olmayınca hepimiz aç kalacağız' ifadesini kullandı.

Haber 14-11-2018 15:08

Protesto nedeniyle görevden alınan MHP'li başkan: Biz slogan attık Meral Akşener ortalığı yırttı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önündeki protesto nedeniyle görevden alınan Eski MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan, o geceyi anlattı. Aslan, 'Biz Akşener’in evinin önüne gittiğimizde onu Ankara’da sanıyorduk. 50-60 metre uzağında durup sloganlar attık. Meral Hanım çıktı, ortalığı yırttı' diye konuştu. Akşener ise Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu ve o geceye ilişkin 'Oraya gelen insanlara yönelik bir tavrım yok. Onları ortada bırakıverdiler' dedi.

Haber 09-10-2018 11:31

24 Haziran seçimleriyle ilgili son ankette İYİ Parti şaşırttı!

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Hakkari’de yapılan kamuoyu yoklamasında İYİ Parti’ye oy vereceğini belirtenlerin oranının yüzde 20 çıktığını açıkladı. Öztürk ayrıca, İYİ Parti Genel Merkezi'nde ünlü bir gazetecinin kendisine "AKP'nin kuruluşundaki sürece benzer bir süreç görüyorum" dediğini aktardı.

Haber 27-04-2018 12:00

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme! Aylar sonra ilk kez

Saygı Öztürk, bugünkü köşe yazısında Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili yeni bilgileri paylaştı. Öztürk, yazısında yaklaşık 7 ay sonra Baykal'ın ilk ziyaretçilerini kabul ettiğini duyurarak, ziyarette neler konuşulduğunu yazdı.

Haber 11-04-2018 07:32

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili haber var!

Saygı Öztürk, bugünkü köşe yazısında Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili önemli bilgileri paylaştı. Öztürk, yazısında 'Biz, her şeyin yolunda gittiğini sanıyoruz ama aslında çok kötü olaylar olmuş.' ifadelerine yer verdi.

Haber 10-04-2018 08:23

'Erdoğan'ı da, Bahçeli'yi de yakından tanırım, cumhurbaşkanlığı seçimini bu yıl yapacaklar'

Durak, AKP'li belediye başkanlarının istifa etmesinin ardında "açıklarının bulunmasının" yattığını ileri sürdü.

Haber 15-01-2018 10:59

Meral Akşener: Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e konuştu. Akşener, Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurulduğunu duyduklarını belirtti.

Haber 02-01-2018 08:43

Rüşvetle suçlanan eski AK Partili bakanlara olay tavsiye!

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan ve ardından 'tanık' olmayı kabul ederek ifade veren Türk-İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın öne sürdüğü iddialara "Yalan" denerek işin içinden çıkılamayacağını söyledi.

Haber 10-12-2017 09:02

Saygı Öztürk yazdı: Kılıçdaroğlu elindeki belgelerin tamamını açıklamadı

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, belgelerin güvenliğini sağlama aldıktan sonra açıkladığını belirtirken, belgelerin tamamının açıklanmadığını yazdı. Öztürk, Kılıçdaroğlu'nun önceki gün açıkladığı belgeler için titiz bir çalışma yapıldığını belirtirken, "Paranın gönderildiği bankalardan da teyitler alındı, hatta belgelere bile ulaşıldı. Bunun için bazı partililerin yurtdışına gönderildiğini de belirtelim" dedi.

Haber 29-11-2017 09:37

'Melih Gökçek karar değiştirip istifa etmezse...'

Melih Gökçek'le ilgili gündeme bomba gibi düşecek bir iddia ortaya atıldı. Kulislerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin soğuk bir ortamda geçtiği konuşulurken Melih Gökçek'in cumartesi günü istifa etmeyebileceği öne sürüldü. Saygı Öztürk, Melih Gökçek karar değiştirip istifa etmezse, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belediyeyi müfettiş kıskacına alacak" dedi. Saygı Öztürk, Gökçek'in müfettişlere karşı da önlem almış olduğunu yazdı. "

Haber 24-10-2017 08:40

'Vizeleri askıya alan ABD'den sonra Kanada'dan sürpriz açıklama gelebilir'

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, ABD ile Türkiye arasında vizelerin karşılıklı olarak askıya alınmasıyla ilgili başka ülkelerin de aynı tavrı alabileceğine dikkat çekti: ABD'yle birlikte hareket eden Kanada'dan böyle bir sürpriz açıklama gelebilir. Almanya'yla yaşanan sorunlar az değil. İyi de bu işlerin sonu nereye gidecek?""

Haber 10-10-2017 09:50

'Vizeleri askıya alan ABD'den sonra Kanada'dan sürpriz açıklama gelebilir'

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, ABD ile Türkiye arasında vizelerin karşılıklı olarak askıya alınmasıyla ilgili başka ülkelerin de aynı tavrı alabileceğine dikkat çekti: ABD'yle birlikte hareket eden Kanada'dan böyle bir sürpriz açıklama gelebilir. Almanya'yla yaşanan sorunlar az değil. İyi de bu işlerin sonu nereye gidecek?""

Haber 10-10-2017 09:50

'FETÖ'de operasyon sırası siyasetçilere geldi'

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, FETÖ operasyonlarının siyasilere uzanacağını yazdı: "Fethullahçılara dönük operasyonlar, görevden almalar hızlanınca, sıranın siyasetçilere geldiği de sıkça konuşulur oldu. Önümüzdeki ayın ilk günlerinde bazı siyasetçilerin gözaltına alınacağı belirtiliyor, isim isim sıralanıyor. Bunlar arasında son dönemde ismi sıkça gündemde olan kadın politikacının adı da geçiyor."

Haber 30-04-2017 09:53