Sebze Fiyatları Haberleri Ve Son Dakika Sebze Fiyatları Haberleri

Sebze Fiyatları

Sebze Fiyatları Haberleri

Fiyatlar düştü... Alabilmek için birbirleriyle yarıştılar! Yoğun ilgi

Zonguldak’ta halk pazarında fiyatlarda düşüş yaşandı. Halk pazarına gelen vatandaşlar, geçtiğimiz haftaya göre fiyatların düşmesi nedeniyle hem kaliteli hem de ucuz ürünü alabilmek için birbirleriyle yarış içine girdi.

Finans

Yok yok! Piyasa fiyatına göre en az yüzde 20 daha ucuz! Talep yağıyor, uygun fiyata alıyorlar

Erzincan’da lise öğrencileri, okul bahçesindeki 300 metrekarelik serada rokadan ıspanağa, maruldan turpa kadar birçok sebze yetiştiriyor. Öğrenciler seracılık mesleğinin inceliklerini öğreniyor ve ek gelir elde ediyor. Öğrencilerin haftanın 5 günü uygulama alanlarında ürettikleri organik sebzeler, uygun fiyata mahalleli tarafından alınıyor. Lise Müdür Başyardımcısı üretilen fidelerin piyasa fiyatlarına nispeten en az yüzde 20 daha ucuz olduğunu belirtip halkın talebinin fazla olduğunu vurguladı.

Kadin

Fiyatlar yarıya düştü! 'Daha da düşüreceğiz' Dikkat çeken oranda indirim... 'Etiketler tam halkın istediği gibi'

Eskişehir’de hava sıcaklıklarının artmasıyla kışın daha pahalıya satılan çoğu meyve ve sebze ürününün etiket fiyatlarında yarı yarıya indirim yapılırken, bu düşüşün ilerleyen günlerde devam edeceği öğrenildi. Pazarcılık yapan bir vatandaş "Etiketler tam halkın istediği gibi, şu anda herkes alabiliyor" derken pazardan alışveriş yapan bir vatandaş ise son günlerde pazardan memnun olduğunu ve fiyatlardaki düşüşü cebinde de hissettiğini dile getirdi.

Finans

Pazarın en pahalı ve en ucuz sebzesi belli oldu! Geçen haftaya göre 30 TL daha ucuzladı

Samsun’da halk pazarında en pahalı sebze kilosu 120 TL’den satılan kıl biber, en ucuz sebze ise kilosu 15 liradan satılan pırasa oldu.

Finans

Sebze Fiyatları

Sebze Fiyatları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sebze Fiyatları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

EYT'li pazarcı 'çıldırdı'! İlk maaşını aldığı gün...

Bolu'da geçtiğimiz hafta bir pazarcı, "EYT'den emekli oldum" diyerek ürünlerini 5 liradan satmıştı. EYT'li pazarcı şimdi ise ilk maaşını aldığı gün yapacağı şeyi açıkladı. 25 Mart'ta ilk emekli maaşını alacağını belirterek bir kamyon dolusu ürünü yeniden 5 liradan satacağını açıklayan pazarcı "25 Mart'ta gelin buraya, ne alırsanız 5 lira olacak. Bir kamyon ürün yıkayacağım buraya, 5 liraya satacağım. Ürün benim, tarla benim. Kendi üretimimi satarım, kimse karışamaz. Maaşım var benim artık" dedi.

Finans

Tüm ürünlerini 5 TL yaptı! 'EYT'den emekli oldum' sevinci alışveriş yapan vatandaşa da yaradı

EYT kararı milyonlarca vatandaşta büyük sevinç yarattı. Özellikle milyonların beklediği EYT düzenlemesinin bugün Meclis Başkanlığı’na sunulmasıyla EYT'liler arasındaki hareketlilik de hızlandı. Bolu'da EYT'den emekli olma sevinci yaşayan bir esnaf ise tezgahındaki tüm ürünleri 5 TL'ye düşürerek bu sevincini alışveriş yapan vatandaşlarla paylaştı. Fiyatı 5 TL'ye düşen pırasa, soğan, patlıcan ve lahana gibi ürünlerden satın almak isteyen vatandaşlar ise o esnafın tezgahında yoğunluk oluşturdu.

Finans

Mayıs ayında her şey tersine döndü! 3 ay önce rekor kırarken, şimdi en çok ucuzlayan oldu…

Kış aylarında hem hava koşulları hem de maliyetler nedeniyle pazar tezgahları ateş hattı gibiydi. Ancak havaların ısınmasıyla durum tersine döndü. Sebze fiyatları kış aylarındaki zirvesinden uzaklaştı. Rakamlar TÜİK verilerine de yansıdı. Bu ayda patates ve bazı yumru bitkiler hariç sebze yüzde 23,78'lik azalışla en çok ucuzlayan ürün olarak gerçekleşti. Yaz tatili döneminin gelmesiyle de mayıs ayında fiyatı en çok artan ürün yüzde 71,04 ile paket turlar oldu.

Finans