Selçuk Bayraktar Haberleri Ve Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

Selçuk Bayraktar Haberleri Ve Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

7 Ekim 1979 Sarıyer, İstanbul doğumlu Selçuk Bayraktar Türk mühendistir. Eğitim hayatına Sarıyer İlköğretim Okulu’nda başladı ve buradan Robert Koleje geçti. Buradan mezun olduktan sonra yüksek öğrenimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümüne girdi. 2002-2004 yılları arasında Pennsylvania Üniversitesi'nde insansız uçaklar üzerine yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans sonrası Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde insansız hava araçlarının agresif manevra kontrolü üzerine burslu olarak ikinci yüksek lisansını tamamladı. 207 senesinde Türkiye’ye döndükten sonra Baykar Savunma'nın teknik müdürü oldu. Baykar Bayraktar TB2 insansız hava aracı sisteminin güdüm ve kontrol sisteminin tasarımını yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine giren ilk insansız hava aracı olan Bayraktar Mini İHA'yı tasarladı. Türkiye'nin ilk Taarruzi İnsansız Hava Aracı "Akıncı" (TİHA) sisteminin tasarlanmasına geliştirilmesine öncülük etti.

Selçuk Bayraktar Haberleri

Selçuk Bayraktar’dan ‘cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna yanıt!

Siyasetin gündeminde zaman zaman gündeme gelen Selçuk Bayraktar’a katıldığı bir toplantıda cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili dikkat çeken bir soru yöneltildi. Selçuk Bayraktar, “Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı siz misiniz” sorusuna yanıt verdi. Bayraktar ‘bunlar tevatürden ibaret’ diyerek Cumhur İttifakı’nın adayının uzun zamandır belli olduğunu belirtti. İşte Selçuk Bayraktar’e gelen cumhurbaşkanlığı sorusu ve dikkat çeken yanıtının detayları…

Haber 28-01-23 08:57

Ali Babacan’dan BAYKAR ile ilgili yeni açıklama: ‘Sözlerim çarpıtıldı!’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın SİHA ve İHA’ların üreticisi BAYKAR ile ilgili yaptığı açıklamalar özellikle hükümet kanadından çok sert tepki ile karşılanmıştı. Babacan ‘dokunacağız tabi ki’ diyerek yaptığı açıklamaya düzeltme getirerek sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Babacan ‘Günlerdir sözlerim maksatlı şekilde çarpıtılıyor’ dedi.

Haber 18-01-23 12:22

Selçuk Bayraktar'dan çok konuşulacak gönderme! Babacan'ın İHA ve SİHA çıkışı gündem yaratmıştı, Bayraktar fotoğraflarla yanıt verdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın savunma sanayiinde önemli rol oynayan İHA ve SİHA'lar hakkındaki çıkışı siyasetin gündemini hareketlendirirken Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da Babacan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. Paylaşımına Bayraktar Kızılelma ile vatandaşların fotoğraflarını ekleyen Bayraktar, "Ona sadece aziz milletimizin evlatları dokunabilir" diyerek ses getirecek bir gönderme yaptı.

Haber 18-01-23 09:07

Selçuk Bayraktar siyasete girecek mi? Canlı yayında yanıt verdi: Bu yolda sonuna kadar devam etme planım var

TB-2 SİHA, Akıncı'nın ardından Kızılelma insansız savaş uçağıyla gündemde olan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, canlı yayında gazeteci Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde ilk uçuşunu yapan Kızılelma'yla ilgili konuşan Bayraktar, geleceğin hava muharebesinin insansız savaş uçaklarıyla olacağını söyledi. Bayraktar, "Gelecekte siyasete girme planınız var mı?" sorusuna ise, “Benim böyle bir planım yok ama bu yolda sonuna kadar devam etme planım var" yanıtını verdi

Haber 03-01-23 20:25

Selçuk Bayraktar merakla beklenen ‘Kızılelma’ paylaşımını yaptı! İşte ilk uçuş anı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın zamanda uçurma aşamasına geçeceğini açıkladığı Kızılelma ile ilgili Selçuk Bayraktar’dan yeni bir paylaşım geldi. Bayraktar sosyal medyadan attığı son mesajında Kızılelma’nın havalandığı görüntüleri paylaşarak ‘Daha fazla yerde tutamadık uçtu!’ ifadelerini kullandı.

Finans 14-12-22 16:48

CHP'li Özel tek kelimeyle yanıtladı: 'Selçuk Bayraktar' sorusuna ses getirecek cevap! Kılıçdaroğlu'nun TEKNOFEST ziyareti gündem olmuştu

Her yıl gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören TEKNOFEST ile Türkiye'nin savunma sanayiinde önemli rol oynayan Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar hakkında CHP'den dikkat çekici bir yorum geldi. CHP Genel Başkanı Kemal TEKNOFEST'i ilk kez bu yıl ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamaya Bayraktar'dan tepki gelen Kılıçdaroğlu, ayrıca Bayraktar'la bir görüşmesini de anlatmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bayraktar'ı başarılı buluyor musunuz" sorusuna yanıt verdi.

Haber 13-12-22 15:27

Selçuk Bayraktar’dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: Zor tutuyoruz!

Selçuk Bayraktar’ın ‘Kızılelma’ ile ilgili yaptığı son paylaşım heyecan yarattı. Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı ‘Bayraktar Kızılelma'nın testleri tüm hızıyla devam ederken Selçuk Bayraktar yaptığı paylaşımda; "Zor tutuyoruz. Bayraktar KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah" ifadelerini kullanarak yeni görüntüler paylaştı.

Haber 03-12-22 16:24

Selçuk Bayraktar sosyal medyadan paylaştı! Bayraktar KIZILELMA testi başarıyla geçti

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA'da yeni bir aşama daha geride bırakıldı. KIZILELMA, Taksi ve Koşu Testi'ni başarıyla tamamladı. Başarıyla tamamlanan testin görüntülerini Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaştı.

Haber 20-11-22 14:55

Selçuk Bayraktar'la görüştüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu anlattı! Yaptığı başarılı çalışmaları orada gördüm

31 Ağustos'ta TEKNOFEST'i ziyaret ederek bir ilke imza atan ve dikkatleri üzerine çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'la görüşmesini anlattı. Türkiye'de önemli işler başaran iş insanları olduğundan dem vuran Kılıçdaroğlu, "Ben SİHA'ları yapan, şimdi Sayın Erdoğan'ın damadı olan iş insanıyla da görüştüm" diyerek görüşmenin ayrıntılarını paylaştı.

Haber 12-11-22 16:29

Selçuk Bayraktar 'büyük heyecan' diyerek duyurdu: İlk teslimat gerçekleşti

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Polonya'ya ilk teslimatın gerçekleştirildiğini açıkladı. SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Fuarı’nın son gününde değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, İnsansız Hava Aracı (İHA) alanında Türkiye'nin dünyaya damga vurduğunu belirterek, "Dünyada ilk 3 ülke arasına girmiş olduk. TSK konunun uzmanı olarak dünyada bir numara diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Haber 28-10-22 18:49

Zirve 23'e sürpriz isim olarak katılan Selçuk Bayraktar: Kızılelma'nın son aşamalarındayız

BAYKAR Teknoloji ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Zirve 23'te sürpriz isim olarak gençlerle bir araya geldi. Bayraktar, "Buraya gelmeden az önce de bir yer testi daha vardı. İnşallah ilk uçuşuna gün sayıyor. Bütün bir anlamda muharebedeki geleceği olan, Türkiye'nin de ilk insansız savaş uçağı olacak Kızılelma'nın son aşamalarındayız diyebilirim" dedi.

Haber 15-10-22 22:37

Bayraktar TB2 SİHA'lar savaşın kaderini değiştirmişti! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Selçuk Bayraktar'a devlet nişanı

Ukrayna ordusu tarafından Rusya'ya karşı aktif olarak kullanılan TB-2 SİHA'ları üreten Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a, Volodimir Zelenskiy tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Zelenskiy'e teşekkür eden Bayraktar "Ukrayna için adil ve kalıcı bir barışın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ederim" dedi.

Haber 02-10-22 22:15

Sosyal medyadan art arda paylaştılar! Kızılelma'nın ilk motor entegrasyon testi başarıyla tamamlandı

Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Baykar'ın sosyal medya hesaplarından, Kızılelma ile ilgili paylaşımlar geldi. Selçuk Bayraktar'ın paylaşımında "Bayraktar Kızılelma bugün ilk motor entegrasyon testini başarıyla tamamladı" ifadeleri kullanılırken, Baykar'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Milli ve özgün olarak geliştirdiğimiz insansız savaş uçağımız Bayraktar Kızılelma'nın ilk Motor Entegrasyon Testi'ni başarıyla tamamladık. Hayırlı ve uğurlu olsun" denildi.

Haber 17-09-22 20:26

CHP'li Kılıç'ın BAYKAR sözleri sonrası Selçuk Bayraktar'dan çok sert tepki

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve şirketin CEO'su Haluk Bayraktar, CHP'li Sevda Erdan Kılıç'a çok sert tepki gösterdi. Bugün bazı sitelerde yer alan haberlerde Kılıç, ASELSAN'daki işten çıkarmalara ilişkin, "Baykar'ın önü mü açılmak isteniyor?" ifadelerini kullandı. CHP'li ismin sözlerine Twitter'dan yanıt veren Selçuk Bayraktar, "Tüm dünya överken içeride birileri iftira peşinde" dedi.

Haber 15-09-22 11:48

İHA'ları ve insansız savaş uçağı Kızılelma'yı anlattı! Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken sözler Kim milli teknolojilerin büyümesi için omuz verirse...

Büyük ilgi gören TEKNOFEST KARADENİZ’in ödül töreninde TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar önemli açıklamalarda bulundu. Gençlere seslenen Bayraktar, gençlerin yolunu kesmeye çalışanlarla mücadele edeceklerini, milli teknolojilerin büyümesi için omuz verenlerle de yan yana yürüyeceklerini belirtti. Öte yandan Bayraktar, İHA’lar ve Kızılelma’ya ilişkin de önemli ifadeler kullandı. Bayraktar, TEKNOFEST 2023'ün nerede yapılacağını da duyurdu.

Haber 04-09-22 16:45

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZ ödül töreninde konuştu:

"Milli teknoloji hamlesi sadece gençlerimizin çabalarıyla değil, milletimiz tarafından adeta bir seferberlik ruhuyla sahip çıkıldığı takdirde hedefe ulaşacak ve menzile varacaktır"

Yurthaber 04-09-22 15:34

Kılıçdaroğlu’ndan Selçuk Bayraktar’ın o sözlerine yanıt: ‘Devlete ait orası, kişiye değil’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST ziyareti sonrasında Selçuk Bayraktar’ın yaptığı yorumla ilgili ilk kez konuşurken son zamanlar sıklıkla tartışılan “Saray’da köstebeğiniz var diyorlar, kim o?” sorusuna da yanıt verdi. İşte CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaptığı son dakika açıklamalarının detayları…

Haber 04-09-22 14:05

TEKNOFEST ziyareti çok konuşulmuştu! Selçuk Bayraktar'dan Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken sözler

5.'si Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST'e çarşamba günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılarak bir ilke imza atmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu ziyaretiyle ilgili daha önce "Elbette kendisinin gelmesi desteklemesi bizi mutlu eder ama kafamızda bir soru işareti var" diyen Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan yeni bir açıklama geldi.

Haber 03-09-22 14:16

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZ'de AA standını ziyaret etti

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZ'de AA standını ziyaret etti

Yurthaber 02-09-22 18:20

Selçuk Bayraktar tarihi uçuşun merak edilen o anlarını paylaştı

TEKNOFEST’in 2. gününde tarihi anlar yaşanmış ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın ikinci pilot koltuğuna oturduğu uçuş büyük ilgi görmüştü. Son olarak Bayraktar, ikinci pilot olarak görev yaptığı HÜRKUŞ ile Akıncı’nın kol uçuşu yaptığı ve havacılık tarihinde bir ilk olarak tarihe geçen uçuşun kokpit görüntülerini paylaştı. Paylaşıma sosyal medyada çok sayıda yorum ve beğeni geldi.

Haber 01-09-22 16:27

Kemal Kılıçdaroğlu TEKNOFEST KARADENİZ'i ziyaret etti! Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken açıklama...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'i ilk kez ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretini değerlendiren Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, dikkat çeken ifadeler kullandı. Bayraktar, "Elbette kendisinin gelmesi bu teknolojileri desteklemesi bizi mutlu eder ama kafamızda bir soru işareti var." ifadelerini kullandı.

Haber 31-08-22 23:13

Selçuk Bayraktar'ın ikinci pilot koltuğunda olduğu Hürkuş, Akıncı ile kol uçuşu yaptı

Selçuk Bayraktar'ın ikinci pilot koltuğunda olduğu Hürkuş, Akıncı ile kol uçuşu yaptı

Yurthaber 31-08-22 16:17

TEKNOFEST'te tarihi anlar! Böyle uçuş görülmedi... Selçuk Bayraktar ikinci pilot koltuğuna oturdu

Büyük bir ilgiyle devam eden TEKNOFEST'in ikinci günü, heyecanlı anlara sahne oldu. Selçuk Bayraktar'ın ikinci pilot koltuğunda oturduğu Hürkuş, insansız hava aracı Akıncı ile birlikte Samsun semalarında uçtu. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar test uçuşu sonrası yaptığı açıklamada, tarihte ilk kez biri insanlı diğeri insansız iki uçakla uçuş gerçekleştirildiğini söyledi.

Haber 31-08-22 15:39

Selçuk Bayraktar'dan 'İktidar değişirse engellenme endişeniz var mı?' sorusuna yanıt: Bunun taşlarının döşendiğini görüyorum

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, katıldığı canlı yayında "İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?" sorusuna yanıt verdi. En ufak bir engellemenin tüm projeleri yok etmeye yeteceğini söyleyen Bayraktar "Biz bunu geçmişte defaatle yaşadık. Bunun da taşlarının döşendiğini ben şimdiden görüyorum." diye konuştu.

Haber 31-08-22 09:05

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, Samsun'da konuştu: (2)

"Kızılelma az görünür nitelikte tasarlandı. Mühimmat istasyonları gövde içine gömülü şekilde veya harici şekilde" - "Uzay çalışmaları da öyle 5-10 yıl sürecektir. İnşallah havacılıktaki serüvenimizin yeniden doğuşu gibi uzayda da serüvenimize katkıda bulunmaya çalışacağız"

Yurthaber 30-08-22 19:00

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, Samsun'da konuştu: (1)

"Bu yarışmalara bu yıl 600 bin yarışmacı katıldı, bu inanılmaz bir rakam. Samsun'daki festival alanı da Türkiye'nin bu teknoloji serüveninde geleceğe dair bizi çok aydınlık günlerin beklediğini gösteren bir duyguya sahip" - "Artık sahnenin önünde Türk mühendislerinin geliştirdiği, tasarladığı ve kullanıma sunduğu uçaklar var. Kızılelma'nın uçacak portatifi burada sergileniyor. İnşallah 2023 yılında uçacak"

Yurthaber 30-08-22 18:31

Edirne'de üniversite öğrencilerinin geliştirdiği roket TEKNOFEST'te yarışacak

"Gökdoğan" adı verilen roket, orta irtifa yüksekliğe ulaşabiliyor - Trakya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi ve takımın kaptanı Bengüsu Şen: - "Roket, insani yardım malzemesi, ilaç, teknik malzeme ya da dron taşıyabilecek. Geliştirildiği takdirde ise silah olarak bile kullanılabilir"

Yurthaber 04-08-22 11:03

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Testleri başarıyla geçti

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından Bayraktar AKINCI TİHA'ya ilişkin heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın yüksek irtifa ağır faydalı yük ve TEBER-82 Güdüm Kiti ile atış testlerini başarıyla tamamladığını paylaştı.

Haber 24-06-22 22:37

NATO heyetinden Baykar'a ziyaret! Kızılelma önünde poz verdiler

NATO Parlamenter Asamblesi Siyasi Komisyon ile Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu, Ukrayna ile Rusya savaşına damga vuran SİHA'ları üreten Baykar'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile de görüşen heyet, İnsansız Savaş Uçağı Bayraktar Kızılelma önünde fotoğraf çektirdi.

Haber 17-06-22 01:09

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Kızılelma'dan boyalı ilk fotoğraf geldi

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar Kızılelma'nın boyalı haliyle ilk fotoğraflarını paylaştı. Selçuk Bayraktar'ın sosyal medya hesabından paylaşılan Bayraktar Kızılelma'nın fotoğrafları kısa sürede büyük beğeni aldı. İşte haberin detayları...

Haber 10-06-22 21:36

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar TDT 4. Genç Liderler Forumu'nda konuştu: Enseyi hiç karartmaya, umutsuz olmaya gerek yok

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Özbekistan'ın tarihi Buhara şehrinde yapılan Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 4. Genç Liderler Forumu'nda gençlere hitap etti. Bayraktar, "Enseyi hiç karartmaya, umutsuz olmaya gerek yok. O yıkılmaz, yenilmez zannedilen dinozorlar bir anda yıkılır ve siz öne geçersiniz" dedi.

Haber 04-06-22 22:50

Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST'te tüm dünyaya mesaj! 'Türkün gücünü görsün, yerini bilsin'

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST ruhunun Türkiye ve Azerbaycan'ı tam bağımsız ve müreffeh kılacağını belirterek, "Dünya Türkün gücünü görsün, yerini bilsin." dedi.

Haber 28-05-22 15:17

Selçuk Bayraktar kumanda etti! AKINCI ve MiG-29 Bakü semalarında

TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için başkent Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu. Bayraktar’ın uçtuğu MiG-29, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi. İşte haberin detayları...

Haber 25-05-22 16:49

Gençler talep etti, Cumhurbaşkanı Erdoğan hemen telefona sarılıp Selçuk Bayraktar'ı aradı

İftar programında öğrencilerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin Selçuk Bayraktar talebine Cumhurbaşkanı Erdoğan doğruca telefona sarılarak yanıt verdi. Selçuk Bayraktar'ın öğrencilerin talebine yanıtı ise olumluydu.

Haber 23-04-22 13:16

Selçuk Bayraktar duyurdu: AKINCI B ilk performans uzun dayanım test uçuşunu yaptı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI B insansız hava aracının ilk performans uzun uçuşunu yaptığını belirtti. Sosyal medya hesabından video paylaşan Bayraktar, "AKINCI B , Saroz Körfezi üzerinde 35 bin feet'te ilk uzun dayanım test uçuşuna 8 saattir devam ediyor" ifadelerini kullandı. Bayraktar, Çorlu hava üssündeki görevlilerle kumanda odasında iftar yaparken, Akıncı B TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ise 35.000 feet yükseklikte uçuşuna devam etti.

Haber 14-04-22 22:28

Selçuk Bayraktar'dan çarpıcı açıklamalar! CNN International'a konuştu: 'Teknolojiyle övünmek istemiyorum'

Dünya Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna'nın kullandığı Bayraktar TB2 insansız hava araçlarını konuşuyor. CNN International, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile röportaj yaptı. Bayraktar, TB2'lerin savaştaki önemine dikkat çekti.

Haber 09-04-22 14:16

Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı Kızılelma'nın son halini paylaştı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş aracı Kızılelma'yla ilgili yeni gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Kızılelma MİUS'a ait görüntüleri paylaşan Bayraktar, geliştirme modeline kanatların takıldığı açıkladı.

Haber 27-03-22 22:06

Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde geleceğin teknoloji yıldızları için ilk ders zili çaldı

T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar: - "Tek bir amacımız var, bu ülkenin güçlü geleceğinin teminatı olan gençlerimiz hayal etsin, geliştirsin, üretsin ve bizler de sonuna kadar arkalarında olalım" - TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: - "Sizler 'ülkemizin, insanlığın geleceği için buradayız' dediniz. 'Biz farklı olmak istiyoruz' dediniz. Bu çok kıymetli"

Yurthaber 26-03-22 20:03

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Balıkesir'de öğrencilerle buluştu

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Balıkesir'de öğrencilerle buluştu

Yurthaber 23-03-22 18:44

Selçuk Bayraktar: Geliştirdiğimiz uçaklarla devrim yaşanacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar Türkiye'de savunma sanayisi alanında yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Baykar'ın dünyada en çok insansız hava aracı ihraç eden firma olduğuna dikkat çeken Bayraktar, muharebe sahasında devrim yaşanacağını söyledi.

Haber 17-03-22 13:16

Selçuk Bayraktar'dan MİUS Kızılelma ve TB3 SİHA açıklaması: Muharebe tarihinde devrim yapacaklar

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'nın üretim hattına girdiğini duyurmuştu. Bayraktar, TB3 SİHA ve MİUS Kızılelma üzerinde yaptıkları çalışmalara ilişkin, "Bu iki hava aracı göreve başlarsa muharebe tarihinde devrim yapacaklar." dedi

Haber 16-03-22 22:37

Takipte kalın demişti! Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma paylaşımı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından insansız savaş aracı Kızılelma'nın da içinde olduğu bir paylaşım yaptı. Bayraktar, söz konusu paylaşımı "Karşınızda AKINCI'nın pabucunu dama atabilecek tek İHA" notu ile paylaştı.

Haber 13-03-22 21:46

Selçuk Bayraktar'dan merak uyandıran paylaşım: Takipte kalın

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'dan heyecan uyandıran bir paylaşım geldi. Muharip İnsansız Uçak Sistemi'nin (MİUS) üretim hattına giren gövde görselini paylaşan Bayraktar, "Takipte kalın" notunu düştü.

Haber 12-03-22 15:24

Selçuk Bayraktar duyurdu! AKINCI B irtifa rekorunu kırdı

Baykar Teknoloji Lideri (CTO) Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) kendisine ait olan irtifa rekorunu kırdığını duyurdu. Test uçuşu için havalanan Bayraktar AKINCI B, farklı irtifalarda gerçekleştirdiği testlerin ardından 40.170 feet'e çıktı.

Haber 11-03-22 21:21

Baykar Teknoloji Lideri Bayraktar, Kocaeli'de üniversite öğrencileriyle buluştu:

"Baykar, şu anda dünyada en fazla ülkeye insansız hava aracı ihraç etmiş firma. Dünyada Türkiye bu alanda ilk 3'te diyebilirim. 19 ülkeye ihracat sözleşmesi imzalanmış durumda. Bunların da birçoğu ihraç edildi" - "Bütün gelirlerinin yüzde 90'ından fazlasını Baykar yurt dışı ihracatından elde ediyor. Buradan elde ettiği gelirle de yeni platformları geliştiriyoruz, insanız savaş uçağıyla uğraşıyoruz"

Yurthaber 08-03-22 16:46

Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken açıklama: Muharebede devrim yapacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB-3 ve insansız savaş uçağı konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnsansız savaş uçağının prototipinin ilk uçuşunun gelecek yıl planlandığını belirten Bayraktar, "Bayraktar TB-3 hem de Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) bir gün devreye girerlerse, bu uçaklar muharebede devrim yapacaklar" dedi.

Haber 08-03-22 15:38

Selçuk Bayraktar'dan Merdan Yanardağ'a SİHA tepkisi: En çok ses bundan geliyor

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, gazeteci Merdan Yanardağ'ın Türk SİHA'ları Bayraktar TB2'ler için kullandığı ifadelere tepki gösterdi. Yanardağ'ın "Bunlar planör. Oyuncak uçak gibi düşünün yani" sözlerine tepki gösteren Bayraktar, "TSK, o oyuncaklarla son yıllarda en fazla kandil'e vuruyor, en çok ses bundan geliyor" dedi.

Haber 05-03-22 08:54

Son dakika... Türkiye SİHA’lar için harekete geçti! Gizlilik anlaşmaları imzalandı…

SİHA’ların başarısı tüm dünyada konuşulmaya devam ederken Türkiye’den önemli bir hamle geldi. Türkiye, savunma sanayii alanında ihracat gerçekleştirdiği ülkelerle, bilgilerin gizli tutulması için harekete geçti. Türk SİHA’larını satın alan Ukrayna, Katar ve Libya ile bilgilerin korunması amacıyla gizlilik anlaşmaları imzalandı. Şimdi aynı süreç Polonya ile de devam ediyor. İşte SİHA’larla ilgili son dakika haberinin detayları…

Haber 17-02-22 07:47

Selçuk Bayraktar'dan 'Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum' diyen ABD'li Prof. Max Tegmark'a cevap: Asıl utanmanız gereken...

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, ABD'de eğitim aldığı okulda görevli Prof. Max Tegmark'ın "Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum" sözlerine yanıt verdi. Tegmark'ın ismini ilk kez duyduğunu belirten Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır." ifadelerini kullandı. Bayraktar'ın paylaşımı çok sayıda beğeni aldı.

Haber 18-01-22 10:45