Selçuk Bayraktar Haberleri Ve Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

Selçuk Bayraktar Haberleri Ve Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

7 Ekim 1979 Sarıyer, İstanbul doğumlu Selçuk Bayraktar Türk mühendistir. Eğitim hayatına Sarıyer İlköğretim Okulu’nda başladı ve buradan Robert Koleje geçti. Buradan mezun olduktan sonra yüksek öğrenimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümüne girdi. 2002-2004 yılları arasında Pennsylvania Üniversitesi'nde insansız uçaklar üzerine yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans sonrası Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde insansız hava araçlarının agresif manevra kontrolü üzerine burslu olarak ikinci yüksek lisansını tamamladı. 207 senesinde Türkiye’ye döndükten sonra Baykar Savunma'nın teknik müdürü oldu. Baykar Bayraktar TB2 insansız hava aracı sisteminin güdüm ve kontrol sisteminin tasarımını yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine giren ilk insansız hava aracı olan Bayraktar Mini İHA'yı tasarladı. Türkiye'nin ilk Taarruzi İnsansız Hava Aracı "Akıncı" (TİHA) sisteminin tasarlanmasına geliştirilmesine öncülük etti.

Selçuk Bayraktar Haberleri

Selçuk Bayraktar vergi rekortmeni olmuştu; Bakan Kacır'dan Baykar iddialarına yanıt

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Baykar'a destek iddialarına ilişkin, "Devlet desteklerinden en düşük yararlanan firma Baykar’dır." açıklamasını yaptı. Kacır, savunma sanayii alanında tüm firmaları desteklediklerini duyurdu.

Finans 09-01-2024 13:47

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in 2024'te yapılacağı ili duyurdu

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 2024 yılında TEKNOFEST'in yapılacağı ili açıkladı.

Haber 12-12-2023 20:04

Selçuk Bayraktar duyurdu! TB3, 6'ncı uçuş testini başarıyla tamamladı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 silahlı insansız hava aracının 6'ncı uçuş testini başarıyla tamamladığını açıkladı. Katlanabilen kanat yapısına sahip olan TB3 SİHA, TCG Anadolu gemisine de iniş ve kalkış yapabilecek.

Haber 14-11-2023 23:41

Bayraktar TB3 SİHA ikinci uçuş testini başarıyla tamamladı! Selçuk Bayraktar: Adım adım Mavi Vatan'a

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), ikinci uçuş testini başarıyla tamamladı. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "BayraktarTB3, 4 saat süren 2. uçuş testini de başarıyla tamamladı. Adım adım Mavi Vatan'a” dedi.

Haber 01-11-2023 22:40

Selçuk Bayraktar'dan 'Gazze' açıklaması: 280 milyon liralık insani yardıma hazırız

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Gazze halkı için 280 milyon liralık insanlık yardım yapmaya hazır olduklarını belirterek uluslararası kamuoyunun harekete geçmesi çağrısında bulundu.

Haber 20-10-2023 01:05

En beğenilen siyasetçiler belli oldu! İlk sıradaki isim ankete damgasını vurdu: İmamoğlu, Akşener, Erdoğan, Bayraktar, Fidan...

Yerel seçime aylar kala siyasetçilerin her söylemi dikkatle takip edilirken son ankette ortaya ilginç bir tablo çıktı. Ankette katılımcılara en beğendikleri siyasi isim soruldu. Her ismin ayrı ayrı sorulduğu listede siyasi parti liderlerin Kabine üyelerine birçok ismin yanı sıra Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da yer aldı. Listenin ilk sıralamasındaki isim dikkat çekti.

Haber 10-10-2023 16:21

Selçuk Bayraktar siyasete girecek mi? Dikkat çeken ifadeler: 'Her türlü mücadeleyi yaparız'

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, siyasete atılacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi. "Gönüllere girdiysek siyasete girmemize gerek yok" diyen Bayraktar, "Birileri garip garip bahanelerle, harici ajandalarla bu işlerin önüne takoz koyacaksa her türlü mücadeleyi yaparız" mesajını verdi.

Haber 28-09-2023 09:54

Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST'te dikkat çeken sözler! Babacan'ın 'Dokunacağız' çıkışına böyle yanıt verdi

Selçuk Bayraktar, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen TEKNOFEST 2023'ün açılışında açıklamalarda bulundu. Bayraktar "Teknofest dünden bugüne zihinlerde başlayan sessiz devrimin adı oldu. Sessiz devrimin dalgaları her geçen yıl genişliyor." ifadelerini kullandı. Bayraktar, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın gündem olan 'Dokunacağız' çıkışıyla ilgili de "’Dokunacağız’ dedikleri tüm platformlara yalnızca aziz milletimiz dokunabilir. Dünya takdir ederken köstek olanlar var" dedi.

Haber 28-04-2023 12:47

Erdoğan ile Selçuk Bayraktar arasında dikkat çeken 'Kızılelma' diyaloğu! TCG Anadolu töreninden sonra merakla beklenen tarihi sordu

Gerek Türkiye için tarihi bir gelişme olmasıyla gerekse dünyadaki önemiyle dün tüm dikkatlerin üzerinde olduğu TCG Anadolu gemisinin teslim töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Selçuk Bayraktar arasında yaşanan diyalog sosyal medyanın gündemine damgasını vurdu.

Haber 11-04-2023 11:59

Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken ABD ve İsrail sözleri: Bakalım ilk kim yapacak?

Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu TSK'ya devredildi. Bayraktar TB3'ün 2024'te gemide çalışmaya başlayacağını söyleyen BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Bizden yaklaşık 1 buçuk yıl sonra hatırladığım kadarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nden bir duyuru geldi. Biz de buna benzer Bayraktar TB3’e benzer bir uçak yapıyoruz ve ilk biz yapacağız diye, sonra da İsrail’den geldi. Yarış hala devam ediyor. Bakalım ilk kim yapacak?" ifadelerini kullandı.

Haber 10-04-2023 19:24

Erdoğan'ın selamını iletti, 'Akıncı poları' hediye etti! Selçuk Bayraktar ile Aliyev görüşmesinde 'Karabağ' mesajı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile Azerbaycan Cumhurbaşkan İlham Aliyev bir araya geldi. Görüşmede Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını Aliyev'e iletti, Aliyev de Erdoğan'a Bayraktar aracılığıyla selam yolladı. İkili, görüşmede İkinci Karabağ Savaşı'nda Baykar ürünlerinin önemini değerlendirirken görüşme sonunda Bayraktar'dan Aliyev'e bir de hediye geldi. Aliyev, Bayraktar'ın hediye ettiği Kızılelma maketi ve polar ile poz verdi.

Haber 03-04-2023 15:12

Nefret dolu sözlere tepki yağdı! Selçuk Bayraktar: 'Bu zihniyete asla geçit vermemeliyiz'

Sokak röportajında bir kadın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine yönelik nefret dolu sözler kullandı. O sözlere bir tepki de Baykar Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan geldi. Bayraktar yaptığı paylaşımda, "Ülkemizi mezhepsel farklılıklar, etnik köken üzerinden parçalamaya, toplumsal fay hatlarını tetiklemeye çalışan bu zihniyete asla geçit vermemeliyiz" dedi.

Haber 03-04-2023 06:35

Türkiye’den bir ilk daha! Selçuk Bayraktar paylaştı: Süpersonik güdümlü füze…

Bayraktar AKINCI'nın süpersonik güdümlü füze testi başarıyla tamamlandı. Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından Bayraktar Akıncı'nın İHA230 Türkiye’nin ilk süpersonik güdümlü füzesi atış testini paylaştı. Bayraktar AKINCI’nın Sinop Atış Alanı’nda ateşlediği KKS/ANS güdümlü İHA-230 Füzesi, Karadeniz üzerinde 140 kilometre mesafedeki noktayı tam isabetle vurdu.

Haber 01-04-2023 07:33

Bu yıl başlıyor! İlk kez sergilenecek... Selçuk Bayraktar Gün sayıyor diyerek paylaştı: Türünün ilk örneği, gün sayıyor

Bayraktar TB3 görücüye çıkmak için gün sayıyor. Baykar tarafından geliştirilen SİHA bu yıl hem ilk uçuş testlerine başlayacak hem de ilk kez halka açık olarak sergilenecek. TB3 ayrıca türünün ilk örneği olma niteliğini de taşıyor. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da sosyal medya hesabından Bayraktar TB3'ün ramazan ayı öncesi çekilmiş görsellerini paylaşarak dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 27-03-2023 12:52

Selçuk Bayraktar fotoğrafı ile yatırım ilanı verdiler: 'Aylık kâr 70 bin TL!' Ortalık karıştı... Dikkat çeken açıklama

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın fotoğrafı kullanılarak yapılan ilanlara ilişkin Baykar’dan yapılan açıklamada, "’Yatırım fırsatı’, ’ek gelir’ gibi başlıklarla yayınlanan ilanlar açık bir dolandırıcılık girişimidir" denildi.

Haber 01-03-2023 10:40

Selçuk Bayraktar ile vatandaşın deprem bölgesindeki diyaloğu gündem oldu! Burada vakit harcamayın, gidin...

Deprem bölgesini ziyaret eden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile vatandaş arasında dikkat çeken bir diyalog yaşandı. Bayraktar'a "Burada zaman harcamayın" diyen vatandaş "Gidin uçaklarımızı uçurun" diye konuştu. Bayraktar ise yaraların birlikte sarılmasına vurgu yaptı.

Haber 14-02-2023 11:11

Selçuk Bayraktar kimdir, nereli, kiminle evli? Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan dev bağış!

Selçuk Bayraktar Kahramanmaraş depremi sonrası yaptığı bağış açıklamasıyla gündem oldu. Kullanıcılar Selçuk Bayraktar'ın kim olduğunu, kiminle evli olduğunu ve hayat hikayesini merak ediyorlar. Türkiye’nin ilk milli S/İHA sistemlerinin ve ilk milli insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA'nın mimarı olan Bayraktar ile ilgili araştırmalar yoğunluk kazandı. Peki Selçuk Bayraktar kimdir, ne iş yapıyor, kiminle evli? İşte detaylar...

Haber 14-02-2023 00:12

Selçuk Bayraktar duyurdu! Kahramanmaraş'ta iki bin kişilik konteyner kentin yapımına başlandı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Kahramanmaraş'ta vatandaşların acil barınma ihtiyacını gidermesi amacıyla iki bin kişinin barınacağı 520 konteynerin 1,5 ay sonra tamamlanacağını söyledi.

Haber 13-02-2023 16:55

Selçuk Bayraktar açıkladı! Baykar, deprem mağdurlarına 1000 konut bağışladı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, depremzedelerin kalıcı barınma ihtiyacının çözümü için AFAD ile koordineli bir şekilde bin konut bağışlayacaklarını açıkladı. Bayraktar, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Milletimiz için konut seferberliği başlatıyoruz. BAYKAR olarak afetzede kardeşlerimizin kalıcı barınma ihtiyacının çözümüne destek olabilmek için AFAD ile koordineli olarak 1000 konut bağışlıyoruz. Yaralarımızı tek yürek hep birlikte saracağız" dedi.

Haber 12-02-2023 19:58

Selçuk Bayraktar’dan ‘cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna yanıt!

Siyasetin gündeminde zaman zaman gündeme gelen Selçuk Bayraktar’a katıldığı bir toplantıda cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili dikkat çeken bir soru yöneltildi. Selçuk Bayraktar, “Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı siz misiniz” sorusuna yanıt verdi. Bayraktar ‘bunlar tevatürden ibaret’ diyerek Cumhur İttifakı’nın adayının uzun zamandır belli olduğunu belirtti. İşte Selçuk Bayraktar’e gelen cumhurbaşkanlığı sorusu ve dikkat çeken yanıtının detayları…

Haber 28-01-2023 08:57

Ali Babacan’dan BAYKAR ile ilgili yeni açıklama: ‘Sözlerim çarpıtıldı!’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın SİHA ve İHA’ların üreticisi BAYKAR ile ilgili yaptığı açıklamalar özellikle hükümet kanadından çok sert tepki ile karşılanmıştı. Babacan ‘dokunacağız tabi ki’ diyerek yaptığı açıklamaya düzeltme getirerek sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Babacan ‘Günlerdir sözlerim maksatlı şekilde çarpıtılıyor’ dedi.

Haber 18-01-2023 12:22

Selçuk Bayraktar'dan çok konuşulacak gönderme! Babacan'ın İHA ve SİHA çıkışı gündem yaratmıştı, Bayraktar fotoğraflarla yanıt verdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın savunma sanayiinde önemli rol oynayan İHA ve SİHA'lar hakkındaki çıkışı siyasetin gündemini hareketlendirirken Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da Babacan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. Paylaşımına Bayraktar Kızılelma ile vatandaşların fotoğraflarını ekleyen Bayraktar, "Ona sadece aziz milletimizin evlatları dokunabilir" diyerek ses getirecek bir gönderme yaptı.

Haber 18-01-2023 09:07

Selçuk Bayraktar siyasete girecek mi? Canlı yayında yanıt verdi: Bu yolda sonuna kadar devam etme planım var

TB-2 SİHA, Akıncı'nın ardından Kızılelma insansız savaş uçağıyla gündemde olan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, canlı yayında gazeteci Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde ilk uçuşunu yapan Kızılelma'yla ilgili konuşan Bayraktar, geleceğin hava muharebesinin insansız savaş uçaklarıyla olacağını söyledi. Bayraktar, "Gelecekte siyasete girme planınız var mı?" sorusuna ise, “Benim böyle bir planım yok ama bu yolda sonuna kadar devam etme planım var" yanıtını verdi

Haber 03-01-2023 20:25

Selçuk Bayraktar merakla beklenen ‘Kızılelma’ paylaşımını yaptı! İşte ilk uçuş anı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın zamanda uçurma aşamasına geçeceğini açıkladığı Kızılelma ile ilgili Selçuk Bayraktar’dan yeni bir paylaşım geldi. Bayraktar sosyal medyadan attığı son mesajında Kızılelma’nın havalandığı görüntüleri paylaşarak ‘Daha fazla yerde tutamadık uçtu!’ ifadelerini kullandı.

Finans 14-12-2022 16:48

CHP'li Özel tek kelimeyle yanıtladı: 'Selçuk Bayraktar' sorusuna ses getirecek cevap! Kılıçdaroğlu'nun TEKNOFEST ziyareti gündem olmuştu

Her yıl gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören TEKNOFEST ile Türkiye'nin savunma sanayiinde önemli rol oynayan Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar hakkında CHP'den dikkat çekici bir yorum geldi. CHP Genel Başkanı Kemal TEKNOFEST'i ilk kez bu yıl ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamaya Bayraktar'dan tepki gelen Kılıçdaroğlu, ayrıca Bayraktar'la bir görüşmesini de anlatmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bayraktar'ı başarılı buluyor musunuz" sorusuna yanıt verdi.

Haber 13-12-2022 15:27

Selçuk Bayraktar’dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: Zor tutuyoruz!

Selçuk Bayraktar’ın ‘Kızılelma’ ile ilgili yaptığı son paylaşım heyecan yarattı. Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı ‘Bayraktar Kızılelma'nın testleri tüm hızıyla devam ederken Selçuk Bayraktar yaptığı paylaşımda; "Zor tutuyoruz. Bayraktar KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah" ifadelerini kullanarak yeni görüntüler paylaştı.

Haber 03-12-2022 16:24

Selçuk Bayraktar sosyal medyadan paylaştı! Bayraktar KIZILELMA testi başarıyla geçti

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA'da yeni bir aşama daha geride bırakıldı. KIZILELMA, Taksi ve Koşu Testi'ni başarıyla tamamladı. Başarıyla tamamlanan testin görüntülerini Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaştı.

Haber 20-11-2022 14:55

Selçuk Bayraktar'la görüştüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu anlattı! Yaptığı başarılı çalışmaları orada gördüm

31 Ağustos'ta TEKNOFEST'i ziyaret ederek bir ilke imza atan ve dikkatleri üzerine çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'la görüşmesini anlattı. Türkiye'de önemli işler başaran iş insanları olduğundan dem vuran Kılıçdaroğlu, "Ben SİHA'ları yapan, şimdi Sayın Erdoğan'ın damadı olan iş insanıyla da görüştüm" diyerek görüşmenin ayrıntılarını paylaştı.

Haber 12-11-2022 16:29

Selçuk Bayraktar 'büyük heyecan' diyerek duyurdu: İlk teslimat gerçekleşti

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Polonya'ya ilk teslimatın gerçekleştirildiğini açıkladı. SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Fuarı’nın son gününde değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, İnsansız Hava Aracı (İHA) alanında Türkiye'nin dünyaya damga vurduğunu belirterek, "Dünyada ilk 3 ülke arasına girmiş olduk. TSK konunun uzmanı olarak dünyada bir numara diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Haber 28-10-2022 18:49

Zirve 23'e sürpriz isim olarak katılan Selçuk Bayraktar: Kızılelma'nın son aşamalarındayız

BAYKAR Teknoloji ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Zirve 23'te sürpriz isim olarak gençlerle bir araya geldi. Bayraktar, "Buraya gelmeden az önce de bir yer testi daha vardı. İnşallah ilk uçuşuna gün sayıyor. Bütün bir anlamda muharebedeki geleceği olan, Türkiye'nin de ilk insansız savaş uçağı olacak Kızılelma'nın son aşamalarındayız diyebilirim" dedi.

Haber 15-10-2022 22:37

Bayraktar TB2 SİHA'lar savaşın kaderini değiştirmişti! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Selçuk Bayraktar'a devlet nişanı

Ukrayna ordusu tarafından Rusya'ya karşı aktif olarak kullanılan TB-2 SİHA'ları üreten Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a, Volodimir Zelenskiy tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Zelenskiy'e teşekkür eden Bayraktar "Ukrayna için adil ve kalıcı bir barışın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ederim" dedi.

Haber 02-10-2022 22:15

Sosyal medyadan art arda paylaştılar! Kızılelma'nın ilk motor entegrasyon testi başarıyla tamamlandı

Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Baykar'ın sosyal medya hesaplarından, Kızılelma ile ilgili paylaşımlar geldi. Selçuk Bayraktar'ın paylaşımında "Bayraktar Kızılelma bugün ilk motor entegrasyon testini başarıyla tamamladı" ifadeleri kullanılırken, Baykar'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Milli ve özgün olarak geliştirdiğimiz insansız savaş uçağımız Bayraktar Kızılelma'nın ilk Motor Entegrasyon Testi'ni başarıyla tamamladık. Hayırlı ve uğurlu olsun" denildi.

Haber 17-09-2022 20:26

CHP'li Kılıç'ın BAYKAR sözleri sonrası Selçuk Bayraktar'dan çok sert tepki

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve şirketin CEO'su Haluk Bayraktar, CHP'li Sevda Erdan Kılıç'a çok sert tepki gösterdi. Bugün bazı sitelerde yer alan haberlerde Kılıç, ASELSAN'daki işten çıkarmalara ilişkin, "Baykar'ın önü mü açılmak isteniyor?" ifadelerini kullandı. CHP'li ismin sözlerine Twitter'dan yanıt veren Selçuk Bayraktar, "Tüm dünya överken içeride birileri iftira peşinde" dedi.

Haber 15-09-2022 11:48

İHA'ları ve insansız savaş uçağı Kızılelma'yı anlattı! Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken sözler Kim milli teknolojilerin büyümesi için omuz verirse...

Büyük ilgi gören TEKNOFEST KARADENİZ’in ödül töreninde TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar önemli açıklamalarda bulundu. Gençlere seslenen Bayraktar, gençlerin yolunu kesmeye çalışanlarla mücadele edeceklerini, milli teknolojilerin büyümesi için omuz verenlerle de yan yana yürüyeceklerini belirtti. Öte yandan Bayraktar, İHA’lar ve Kızılelma’ya ilişkin de önemli ifadeler kullandı. Bayraktar, TEKNOFEST 2023'ün nerede yapılacağını da duyurdu.

Haber 04-09-2022 16:45

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZ ödül töreninde konuştu:

"Milli teknoloji hamlesi sadece gençlerimizin çabalarıyla değil, milletimiz tarafından adeta bir seferberlik ruhuyla sahip çıkıldığı takdirde hedefe ulaşacak ve menzile varacaktır"

Yurthaber 04-09-2022 15:34

Kılıçdaroğlu’ndan Selçuk Bayraktar’ın o sözlerine yanıt: ‘Devlete ait orası, kişiye değil’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST ziyareti sonrasında Selçuk Bayraktar’ın yaptığı yorumla ilgili ilk kez konuşurken son zamanlar sıklıkla tartışılan “Saray’da köstebeğiniz var diyorlar, kim o?” sorusuna da yanıt verdi. İşte CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaptığı son dakika açıklamalarının detayları…

Haber 04-09-2022 14:05

TEKNOFEST ziyareti çok konuşulmuştu! Selçuk Bayraktar'dan Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken sözler

5.'si Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST'e çarşamba günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılarak bir ilke imza atmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu ziyaretiyle ilgili daha önce "Elbette kendisinin gelmesi desteklemesi bizi mutlu eder ama kafamızda bir soru işareti var" diyen Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan yeni bir açıklama geldi.

Haber 03-09-2022 14:16

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZ'de AA standını ziyaret etti

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZ'de AA standını ziyaret etti

Yurthaber 02-09-2022 18:20

Selçuk Bayraktar tarihi uçuşun merak edilen o anlarını paylaştı

TEKNOFEST’in 2. gününde tarihi anlar yaşanmış ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın ikinci pilot koltuğuna oturduğu uçuş büyük ilgi görmüştü. Son olarak Bayraktar, ikinci pilot olarak görev yaptığı HÜRKUŞ ile Akıncı’nın kol uçuşu yaptığı ve havacılık tarihinde bir ilk olarak tarihe geçen uçuşun kokpit görüntülerini paylaştı. Paylaşıma sosyal medyada çok sayıda yorum ve beğeni geldi.

Haber 01-09-2022 16:27

Kemal Kılıçdaroğlu TEKNOFEST KARADENİZ'i ziyaret etti! Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken açıklama...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'i ilk kez ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretini değerlendiren Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, dikkat çeken ifadeler kullandı. Bayraktar, "Elbette kendisinin gelmesi bu teknolojileri desteklemesi bizi mutlu eder ama kafamızda bir soru işareti var." ifadelerini kullandı.

Haber 31-08-2022 23:13

Selçuk Bayraktar'ın ikinci pilot koltuğunda olduğu Hürkuş, Akıncı ile kol uçuşu yaptı

Selçuk Bayraktar'ın ikinci pilot koltuğunda olduğu Hürkuş, Akıncı ile kol uçuşu yaptı

Yurthaber 31-08-2022 16:17

TEKNOFEST'te tarihi anlar! Böyle uçuş görülmedi... Selçuk Bayraktar ikinci pilot koltuğuna oturdu

Büyük bir ilgiyle devam eden TEKNOFEST'in ikinci günü, heyecanlı anlara sahne oldu. Selçuk Bayraktar'ın ikinci pilot koltuğunda oturduğu Hürkuş, insansız hava aracı Akıncı ile birlikte Samsun semalarında uçtu. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar test uçuşu sonrası yaptığı açıklamada, tarihte ilk kez biri insanlı diğeri insansız iki uçakla uçuş gerçekleştirildiğini söyledi.

Haber 31-08-2022 15:39

Selçuk Bayraktar'dan 'İktidar değişirse engellenme endişeniz var mı?' sorusuna yanıt: Bunun taşlarının döşendiğini görüyorum

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, katıldığı canlı yayında "İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?" sorusuna yanıt verdi. En ufak bir engellemenin tüm projeleri yok etmeye yeteceğini söyleyen Bayraktar "Biz bunu geçmişte defaatle yaşadık. Bunun da taşlarının döşendiğini ben şimdiden görüyorum." diye konuştu.

Haber 31-08-2022 09:05

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, Samsun'da konuştu: (2)

"Kızılelma az görünür nitelikte tasarlandı. Mühimmat istasyonları gövde içine gömülü şekilde veya harici şekilde" - "Uzay çalışmaları da öyle 5-10 yıl sürecektir. İnşallah havacılıktaki serüvenimizin yeniden doğuşu gibi uzayda da serüvenimize katkıda bulunmaya çalışacağız"

Yurthaber 30-08-2022 19:00

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, Samsun'da konuştu: (1)

"Bu yarışmalara bu yıl 600 bin yarışmacı katıldı, bu inanılmaz bir rakam. Samsun'daki festival alanı da Türkiye'nin bu teknoloji serüveninde geleceğe dair bizi çok aydınlık günlerin beklediğini gösteren bir duyguya sahip" - "Artık sahnenin önünde Türk mühendislerinin geliştirdiği, tasarladığı ve kullanıma sunduğu uçaklar var. Kızılelma'nın uçacak portatifi burada sergileniyor. İnşallah 2023 yılında uçacak"

Yurthaber 30-08-2022 18:31

Edirne'de üniversite öğrencilerinin geliştirdiği roket TEKNOFEST'te yarışacak

"Gökdoğan" adı verilen roket, orta irtifa yüksekliğe ulaşabiliyor - Trakya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi ve takımın kaptanı Bengüsu Şen: - "Roket, insani yardım malzemesi, ilaç, teknik malzeme ya da dron taşıyabilecek. Geliştirildiği takdirde ise silah olarak bile kullanılabilir"

Yurthaber 04-08-2022 11:03

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Testleri başarıyla geçti

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından Bayraktar AKINCI TİHA'ya ilişkin heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın yüksek irtifa ağır faydalı yük ve TEBER-82 Güdüm Kiti ile atış testlerini başarıyla tamamladığını paylaştı.

Haber 24-06-2022 22:37

NATO heyetinden Baykar'a ziyaret! Kızılelma önünde poz verdiler

NATO Parlamenter Asamblesi Siyasi Komisyon ile Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu, Ukrayna ile Rusya savaşına damga vuran SİHA'ları üreten Baykar'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile de görüşen heyet, İnsansız Savaş Uçağı Bayraktar Kızılelma önünde fotoğraf çektirdi.

Haber 17-06-2022 01:09

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Kızılelma'dan boyalı ilk fotoğraf geldi

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar Kızılelma'nın boyalı haliyle ilk fotoğraflarını paylaştı. Selçuk Bayraktar'ın sosyal medya hesabından paylaşılan Bayraktar Kızılelma'nın fotoğrafları kısa sürede büyük beğeni aldı. İşte haberin detayları...

Haber 10-06-2022 21:36