Selçuk Bayraktar Haberleri Ve Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

Selçuk Bayraktar Haberleri Ve Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

7 Ekim 1979 Sarıyer, İstanbul doğumlu Selçuk Bayraktar Türk mühendistir. Eğitim hayatına Sarıyer İlköğretim Okulu’nda başladı ve buradan Robert Koleje geçti. Buradan mezun olduktan sonra yüksek öğrenimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümüne girdi. 2002-2004 yılları arasında Pennsylvania Üniversitesi'nde insansız uçaklar üzerine yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans sonrası Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde insansız hava araçlarının agresif manevra kontrolü üzerine burslu olarak ikinci yüksek lisansını tamamladı. 207 senesinde Türkiye’ye döndükten sonra Baykar Savunma'nın teknik müdürü oldu. Baykar Bayraktar TB2 insansız hava aracı sisteminin güdüm ve kontrol sisteminin tasarımını yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine giren ilk insansız hava aracı olan Bayraktar Mini İHA'yı tasarladı. Türkiye'nin ilk Taarruzi İnsansız Hava Aracı "Akıncı" (TİHA) sisteminin tasarlanmasına geliştirilmesine öncülük etti.

Selçuk Bayraktar Haberleri

Edirne'de üniversite öğrencilerinin geliştirdiği roket TEKNOFEST'te yarışacak

"Gökdoğan" adı verilen roket, orta irtifa yüksekliğe ulaşabiliyor - Trakya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi ve takımın kaptanı Bengüsu Şen: - "Roket, insani yardım malzemesi, ilaç, teknik malzeme ya da dron taşıyabilecek. Geliştirildiği takdirde ise silah olarak bile kullanılabilir"

Yurthaber 04-08-22 11:03

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Testleri başarıyla geçti

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından Bayraktar AKINCI TİHA'ya ilişkin heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın yüksek irtifa ağır faydalı yük ve TEBER-82 Güdüm Kiti ile atış testlerini başarıyla tamamladığını paylaştı.

Haber 24-06-22 22:37

NATO heyetinden Baykar'a ziyaret! Kızılelma önünde poz verdiler

NATO Parlamenter Asamblesi Siyasi Komisyon ile Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu, Ukrayna ile Rusya savaşına damga vuran SİHA'ları üreten Baykar'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile de görüşen heyet, İnsansız Savaş Uçağı Bayraktar Kızılelma önünde fotoğraf çektirdi.

Haber 17-06-22 01:09

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Kızılelma'dan boyalı ilk fotoğraf geldi

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar Kızılelma'nın boyalı haliyle ilk fotoğraflarını paylaştı. Selçuk Bayraktar'ın sosyal medya hesabından paylaşılan Bayraktar Kızılelma'nın fotoğrafları kısa sürede büyük beğeni aldı. İşte haberin detayları...

Haber 10-06-22 21:36

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar TDT 4. Genç Liderler Forumu'nda konuştu: Enseyi hiç karartmaya, umutsuz olmaya gerek yok

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Özbekistan'ın tarihi Buhara şehrinde yapılan Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 4. Genç Liderler Forumu'nda gençlere hitap etti. Bayraktar, "Enseyi hiç karartmaya, umutsuz olmaya gerek yok. O yıkılmaz, yenilmez zannedilen dinozorlar bir anda yıkılır ve siz öne geçersiniz" dedi.

Haber 04-06-22 22:50

Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST'te tüm dünyaya mesaj! 'Türkün gücünü görsün, yerini bilsin'

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST ruhunun Türkiye ve Azerbaycan'ı tam bağımsız ve müreffeh kılacağını belirterek, "Dünya Türkün gücünü görsün, yerini bilsin." dedi.

Haber 28-05-22 15:17

Selçuk Bayraktar kumanda etti! AKINCI ve MiG-29 Bakü semalarında

TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için başkent Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu. Bayraktar’ın uçtuğu MiG-29, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi. İşte haberin detayları...

Haber 25-05-22 16:49

Gençler talep etti, Cumhurbaşkanı Erdoğan hemen telefona sarılıp Selçuk Bayraktar'ı aradı

İftar programında öğrencilerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin Selçuk Bayraktar talebine Cumhurbaşkanı Erdoğan doğruca telefona sarılarak yanıt verdi. Selçuk Bayraktar'ın öğrencilerin talebine yanıtı ise olumluydu.

Haber 23-04-22 13:16

Selçuk Bayraktar duyurdu: AKINCI B ilk performans uzun dayanım test uçuşunu yaptı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI B insansız hava aracının ilk performans uzun uçuşunu yaptığını belirtti. Sosyal medya hesabından video paylaşan Bayraktar, "AKINCI B , Saroz Körfezi üzerinde 35 bin feet'te ilk uzun dayanım test uçuşuna 8 saattir devam ediyor" ifadelerini kullandı. Bayraktar, Çorlu hava üssündeki görevlilerle kumanda odasında iftar yaparken, Akıncı B TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ise 35.000 feet yükseklikte uçuşuna devam etti.

Haber 14-04-22 22:28

Selçuk Bayraktar'dan çarpıcı açıklamalar! CNN International'a konuştu: 'Teknolojiyle övünmek istemiyorum'

Dünya Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna'nın kullandığı Bayraktar TB2 insansız hava araçlarını konuşuyor. CNN International, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile röportaj yaptı. Bayraktar, TB2'lerin savaştaki önemine dikkat çekti.

Haber 09-04-22 14:16

Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı Kızılelma'nın son halini paylaştı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş aracı Kızılelma'yla ilgili yeni gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Kızılelma MİUS'a ait görüntüleri paylaşan Bayraktar, geliştirme modeline kanatların takıldığı açıkladı.

Haber 27-03-22 22:06

Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde geleceğin teknoloji yıldızları için ilk ders zili çaldı

T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar: - "Tek bir amacımız var, bu ülkenin güçlü geleceğinin teminatı olan gençlerimiz hayal etsin, geliştirsin, üretsin ve bizler de sonuna kadar arkalarında olalım" - TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: - "Sizler 'ülkemizin, insanlığın geleceği için buradayız' dediniz. 'Biz farklı olmak istiyoruz' dediniz. Bu çok kıymetli"

Yurthaber 26-03-22 20:03

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Balıkesir'de öğrencilerle buluştu

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Balıkesir'de öğrencilerle buluştu

Yurthaber 23-03-22 18:44

Selçuk Bayraktar: Geliştirdiğimiz uçaklarla devrim yaşanacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar Türkiye'de savunma sanayisi alanında yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Baykar'ın dünyada en çok insansız hava aracı ihraç eden firma olduğuna dikkat çeken Bayraktar, muharebe sahasında devrim yaşanacağını söyledi.

Haber 17-03-22 13:16

Selçuk Bayraktar'dan MİUS Kızılelma ve TB3 SİHA açıklaması: Muharebe tarihinde devrim yapacaklar

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'nın üretim hattına girdiğini duyurmuştu. Bayraktar, TB3 SİHA ve MİUS Kızılelma üzerinde yaptıkları çalışmalara ilişkin, "Bu iki hava aracı göreve başlarsa muharebe tarihinde devrim yapacaklar." dedi

Haber 16-03-22 22:37

Takipte kalın demişti! Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma paylaşımı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından insansız savaş aracı Kızılelma'nın da içinde olduğu bir paylaşım yaptı. Bayraktar, söz konusu paylaşımı "Karşınızda AKINCI'nın pabucunu dama atabilecek tek İHA" notu ile paylaştı.

Haber 13-03-22 21:46

Selçuk Bayraktar'dan merak uyandıran paylaşım: Takipte kalın

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'dan heyecan uyandıran bir paylaşım geldi. Muharip İnsansız Uçak Sistemi'nin (MİUS) üretim hattına giren gövde görselini paylaşan Bayraktar, "Takipte kalın" notunu düştü.

Haber 12-03-22 15:24

Selçuk Bayraktar duyurdu! AKINCI B irtifa rekorunu kırdı

Baykar Teknoloji Lideri (CTO) Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) kendisine ait olan irtifa rekorunu kırdığını duyurdu. Test uçuşu için havalanan Bayraktar AKINCI B, farklı irtifalarda gerçekleştirdiği testlerin ardından 40.170 feet'e çıktı.

Haber 11-03-22 21:21

Baykar Teknoloji Lideri Bayraktar, Kocaeli'de üniversite öğrencileriyle buluştu:

"Baykar, şu anda dünyada en fazla ülkeye insansız hava aracı ihraç etmiş firma. Dünyada Türkiye bu alanda ilk 3'te diyebilirim. 19 ülkeye ihracat sözleşmesi imzalanmış durumda. Bunların da birçoğu ihraç edildi" - "Bütün gelirlerinin yüzde 90'ından fazlasını Baykar yurt dışı ihracatından elde ediyor. Buradan elde ettiği gelirle de yeni platformları geliştiriyoruz, insanız savaş uçağıyla uğraşıyoruz"

Yurthaber 08-03-22 16:46

Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken açıklama: Muharebede devrim yapacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB-3 ve insansız savaş uçağı konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnsansız savaş uçağının prototipinin ilk uçuşunun gelecek yıl planlandığını belirten Bayraktar, "Bayraktar TB-3 hem de Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) bir gün devreye girerlerse, bu uçaklar muharebede devrim yapacaklar" dedi.

Haber 08-03-22 15:38

Selçuk Bayraktar'dan Merdan Yanardağ'a SİHA tepkisi: En çok ses bundan geliyor

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, gazeteci Merdan Yanardağ'ın Türk SİHA'ları Bayraktar TB2'ler için kullandığı ifadelere tepki gösterdi. Yanardağ'ın "Bunlar planör. Oyuncak uçak gibi düşünün yani" sözlerine tepki gösteren Bayraktar, "TSK, o oyuncaklarla son yıllarda en fazla kandil'e vuruyor, en çok ses bundan geliyor" dedi.

Haber 05-03-22 08:54

Son dakika... Türkiye SİHA’lar için harekete geçti! Gizlilik anlaşmaları imzalandı…

SİHA’ların başarısı tüm dünyada konuşulmaya devam ederken Türkiye’den önemli bir hamle geldi. Türkiye, savunma sanayii alanında ihracat gerçekleştirdiği ülkelerle, bilgilerin gizli tutulması için harekete geçti. Türk SİHA’larını satın alan Ukrayna, Katar ve Libya ile bilgilerin korunması amacıyla gizlilik anlaşmaları imzalandı. Şimdi aynı süreç Polonya ile de devam ediyor. İşte SİHA’larla ilgili son dakika haberinin detayları…

Haber 17-02-22 07:47

Selçuk Bayraktar'dan 'Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum' diyen ABD'li Prof. Max Tegmark'a cevap: Asıl utanmanız gereken...

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, ABD'de eğitim aldığı okulda görevli Prof. Max Tegmark'ın "Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum" sözlerine yanıt verdi. Tegmark'ın ismini ilk kez duyduğunu belirten Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır." ifadelerini kullandı. Bayraktar'ın paylaşımı çok sayıda beğeni aldı.

Haber 18-01-22 10:45

Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım! Her şey böyle başladı...

Yerli İHA ve SİHA'ları geliştiren BAYKAR, Twitter hesabından, ilk milli İHA'nın test uçuşuna ait görüntüleri paylaştı. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Özdemir Bayraktar'ın da yer aldığı görüntüler çok sayıda beğeni ve yorum alırken, Selçuk Bayraktar da videoyu "Ruhun şad olsun sevgili Babamız..." notuyla paylaştı.

Haber 12-01-22 15:43

Kazada ölen uçak mühendisine veda! Selçuk Bayraktar son görüşmesini anlattı

Bursa’da otomobilin TIR'a çarptığı kazada 3 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybeden uçak mühendisi Tarık Kesekçi (26), memleketi Nevşehir'de, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'ın da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Selçuk Bayraktar, Baykar'da çalışan Kesekçi için "Son haftalarda kendisiyle görüştüğümüzde büyük işler başarmıştı, görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim" dedi.

Haber 28-11-21 15:05

Selçuk Bayraktar'ın silinen paylaşımı sonrası Facebook'tan Hata oldu açıklaması

TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda konuşan Facebook Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Direktör Azzam Alameddin, Selçuk Bayraktar’ın Filistin paylaşımının Instagram’dan silinmesi hakkında, “Filistin vakasında hatalar oldu. Otomasyon hatası oldu hashtag bloke edildi, bu otomasyon hatasıydı. Hashtag bloke edilince Al Aksa Camii ile ilgili tüm postlar da otomatik olarak bloke edildi” dedi.

Haber 04-11-21 19:10

Son Dakika: İş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti (Özdemir Bayraktar kimdir?)

Selçuk Bayraktar ile Haluk Bayraktar'ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti.

Haber 18-10-21 12:56

Şırnaklılar uçuş denemeleri Gabar'da yapılan İHA'nın başarısıyla gurur duyuyor

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen, hem yurt içi hem de yurt dışındaki operasyonlarda başarıyla kullanılan insansız hava araçlarının yaklaşık 15 yıl önce ilk deneme uçuşlarının yapıldığı Akçay köyünün sakinleri, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'ı yeniden ağırlamak istiyor - Akçay köyü muhtarı Ramazan Yılmaz: - "Düşen İHA'ları alıp nizamiyeye teslim ediyorduk. Bizi şeker, çikolata ile ödüllendiriyorlardı. Çocuktuk, heyecanlanıyorduk" - "Artık köylere geri dönüş oldu. Herkes rahatlıkla gezebiliyor. Böyle bir icat yapıp, milletimizi rahata kavuşturdukları için memnunuz"

Yurthaber 12-10-21 11:07

Milli Mücadele kenti Samsun teknolojinin gelişmesinde de kilometre taşı olacak

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın: - "Durduğumuz anda başkaları bizi geçer. Durmamak için yeni beyinler üretmemiz lazım. Bu beyinler de TEKNOFEST'te ortaya çıkacak. Bu gençlerin önünün açılması ve destek olunması gerekiyor. Bu çocuklar hızlı şekilde bu dönüşüme ayak uyduracak ve en gelişmiş teknolojiyi yakalayacaklar" - "Nasıl ki Milli Mücadele'de bağımsızlığa giden ilk adım buradan atılmışsa, ilk meşale burada yandıysa, ilk kilometre taşı burası olduysa ülkemizin teknolojik bağımsızlığına giden en üst ligde yer almasına katkı sağlayacak süreçte de Samsun'un önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyorum"

Yurthaber 01-10-21 11:16

Selçuk Bayraktar'dan uçan araba mesajı: Herkesi kolaylıkla pilot yapabilecek

TEKNOFEST’te düzenlenen Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde konuşan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, uçan araba çalışmalarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Dev firmaların da bu alanda çalıştığını belirten Bayraktar, "Herkesi kolaylıkla pilot yapabilecek bir teknoloji olarak bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 22-09-21 14:42

TEKNOFEST 2021 heyecanı başladı! Boğaz'da muhteşem görüntüler

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Atatürk Havalimanı’nda bu sabah başladı. Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları, TEKNOFEST 2021 öncesi İstanbul Boğazı semalarında selamlama uçuşu gerçekleştirdi.

Haber 21-09-21 12:48

Selçuk Bayraktar, Mirkelam müziği eşliğinde koştu: Konum atın geliyorum

Bilişim Vadisi'nde devam eden Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması'nda gençlerin "Selçuk abi nerede" paylaşımına Selçuk Bayraktar, Mirkelam müziği eşliğinde koşarak "Konum atın geliyorum gençler" diyerek karşılık verdi.

Haber 17-09-21 09:49

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, yarışmacı gençlerin çağrısına kayıtsız kalmadı

Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda gençlerin sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıya kayıtsız kalmayan Bayraktar, sanatçı Mirkelam'ın "Her Gece" şarkısı eşliğinde koşarken çekilen görüntüleriyle "Konum atın geliyorum gençler" karşılığını vererek mücadelenin dördüncü gününde yarışmacılarla bir araya geldi

Yurthaber 17-09-21 09:21

Selçuk Bayraktar'dan önemli açıklamalar: Bu anlayış köle zihniyeti

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceğini Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de değerlendirdi. Bayraktar açıklamasında, "'Yabancılara yetişmemiz mümkün değil' diyor bana biri. Bu anlayış köle zihniyeti, sömürgeci zihniyeti. Sivil alanda bu kadar yayılacağını açıkçası biz de öngöremezdik." ifadelerini kullandı.

Haber 15-09-21 21:17

Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağımız, muharebe sahasında devrim olacak

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.

Haber 09-09-21 14:55

Elektrikli araç yarışlarında final heyecanı!

Körfez Yarış Pisti'nde devam eden Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve bu yıl ilk kez düzenlenen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda final heyecanı başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal gençlerin elektrikli araç yarışlarındaki heyecanına ortak oldu. Yarışmalar 5 Eylül’de sona erecek.

Haber 06-09-21 10:02

Selçuk Bayraktar: Artık insansız savaş uçağımızı da yapabiliriz

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı projesinin 10 yıllık hayalleri olduğunu belirterek, "AKINCI'yı bugün askere uğurladıktan sonra çok daha büyük özgüvenle diyebiliriz ki artık insansız savaş uçağımızı da yapabiliriz" dedi.

Haber 29-08-21 22:28

TÜBİTAK ve Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST'e ayrılan kaynakla ilgili iddialara yanıt

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için ayrılan kaynakla ilgili iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğunu bildirdi. Selçuk Bayraktar ise iddialara ilişkin "Ne yalandan utanıyor, ne de algı ve iftiradan usanıyor." ifadelerini kullandı.

Haber 22-08-21 00:27

Çin basınından Selçuk Bayraktar’a Steve Jobs benzetmesi

Çin’in devlet televizyonunda yayınlanan bir programda Selçuk Bayraktar’a ‘‘Türkiye’nin Steve Jobs’u’’ benzetmesi yapıldı.

Haber 18-05-21 20:01

Paylaşımı kaldırılan Selçuk Bayraktar'dan Instagram'a sert tepki: İkiyüzlülüğünüz batsın!

Baykar Savunma Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Filistin'e destek mesajını kaldıran Instagram'a tepki gösterdi. Bayraktar paylaşımında, "Sizin fikir özgürlüğü, insan hakları diyen ikiyüzlülüğünüz batsın!'' ifadelerini kullandı.

Haber 11-05-21 23:30

Akıncı silahlandı! Bayraktar Akıncı TİHA ilk atış testini başarıyla tamamladı

BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.

Haber 22-04-21 18:58

Selçuk Bayraktar'dan İnsansız Savaş Uçağı açıklaması: Hedefimiz 2023'te ilk prototipi uçurmak!

ABD tarafından açıklanan ve Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasına ilişkin olarak Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar açıklamalarda bulundu. Bayraktar, "Son dönemde Milli İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek" dedi.

Finans 22-04-21 15:09

Selçuk Bayraktar’dan ambargo haberlerine dair açıklama

Selçuk Bayraktar’dan son günlerde çıkan ambargo haberleriyle ilgili açıklama geldi.

Finans 14-04-21 16:25

Kanada'nın Türkiye’ye askeri ihracat izinlerini iptal etmesi sonrası Selçuk Bayraktar'dan açıklama

Kanada yönetiminin, Kanada teknolojisinin Dağlık Karabağ'da kullanılmasını gerekçe göstererek, geçen yıl askıya aldığı "Türkiye’ye yönelik askeri ihracat izinlerini" geçtiğimiz gün tamamen iptal ettiğini duyurmasına Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'dan cevap geldi. Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum. Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz..." ifadelerini kullandı.

Haber 13-04-21 21:51

Baykar Akıncı PT-3, orta irtifa testlerini başarıyla tamamladı

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3'ün orta irtifa denemelerinin başarıyla tamamlandığını kamuoyuyla paylaştı

Yurthaber 10-04-21 18:42

'Rizeli astronotlar'ın ünü dünyaya yayılıyor! Rusya'dan davet geldi

Rize'de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takarak kendilerini astronota benzeten 4 gencin ünü, kısa sürede ülke sınırlarını aştı. Uzay hayali kuran gençler, Rusya Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği tarafından ülkelerine davet edildi. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar da babaannesinin uzaya çıkamayan astronotu ‘Üzülme evladım seneye gidersin’ diye teselli ettiği videoyu, ‘O sene bu sene’ notuyla sosyal medyada paylaştı.

Haber 08-04-21 10:15

ABD'li Bloomberg’den Türk SİHA’larına övgü

ABD’li yayın organı Bloomberg, Türkiye’nin ürettiği yerli ve milli silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) başarılarından bahsettiği haberinde, TB2 SİHA'ların Libya ve Azerbaycan’daki çatışmaların yönünü değiştirdiğini vurguladı.

Haber 06-04-21 14:37

Selçuk Bayraktar duyurdu! İnsansız savaş uçakları geliyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından "Karabağ Nişanı"na layık görülen Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bakü'de yeni silahlı insansız hava aracı TB3'lerin özelliklerini anlattı. Bayraktar ayrıca "İnsansız savaş uçakları geliyor." mesajını da verdi.

Haber 05-04-21 14:33

Aliyev'den Selçuk Bayraktar'a madalya!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan'a karşı kazanılan Karabağ zaferinde büyük rol oynayan SİHA'ların mimarı Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'a madalya takarak onurlandırdı.

Haber 01-04-21 15:07