Sergey Lavrov Haberleri

Lavrov bunu beklemiyordu! Konuşmada yaşananlar gündem oldu: 'Hadi oradan'

Rusya ve Ukrayna savaşında bir yıllık süre geride kalırken Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Hindistan'da yaptığı açıklamada yaşananlar gündem oldu. "Ukrayna'nın işgalini 'Batı' başlattı. Ukrayna'nın bize açtığı savaşı durdurmaya çalışıyoruz" diyen Lavrov, salonda gülüşmelere neden olurken, salondaki birinin ise 'Hadi oradan' dediği duyuldu.

Haber 04-03-23 20:05

Son dakika: Lavrov hastaneye gitti, iddialar olay yarattı! G-20 Zirvesi için Endonezya'daydı; Rusya'dan açıklama geldi

Son dakika haberi: Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un G-20 Zirvesi için gittiği Endonezya'nın Bali kentinde hastaneye kaldırıldığı iddia edildi. Lavrov sağlık durumunun iyi olduğunu ve zirveye hazırlandığını belirtirken Rusya'dan gelen açıklamada Lavrov'un rahatsızlık geçirdiği iddiası yalanlandı.

Haber 14-11-22 12:26

Son Dakika: ABD'den kritik Rusya açıklaması! Görüşecekler

Son dakika haberi: ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, önümüzdeki günlerde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi yapacağını açıkladı. Söz konusu görüşme, iki bakan arasında Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının başlamasından bu yana ilk görüşme olacak. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 27-07-22 22:10

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Tertemiz değiliz, neysek oyuz ve bundan utanmıyoruz

Rusya'nın Ukrayna işgali başladığından bu yana çok az sayıda Batılı haber kuruluşunun röportaj teklifini kabul eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BBC Rusya Editörü Steve Rosenberg'in sorularını yanıtladı. Ukrayna'da sivillerin öldürülmesine dair çoğu haberin "abartı ve yalan" olduğunu iddia eden Lavrov, "Rusya tertemiz değil, neyse oyuz ve kim olduğumuzu göstermekten utanmıyoruz" dedi.

Haber 17-06-22 06:14

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu açıkladı! 'BM, Rusya, Türkiye ve Ukrayna arasında bir plandan bahsediyoruz'

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Türkiye'ye gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Ukrayna'dan tahıl ihracatı için BM, Türkiye, Ukrayna ve Rusya'nın dahil olduğu plandan söz etti. Çavuşoğlu "Türkiye olarak planı makul ve uygulanabilir buluyoruz" derken Lavrov ise Ukrayna'dan çıkacak gemilerin güvenliğini sağlamaya hazır olduklarını ifade edip "Zelenskiy’in talimat vermesi gerekiyor, o kadar" dedi.

Haber 08-06-22 11:50

Tüm gözler Lavrov'un ziyaretinde! Tahıl açmazında düğüm çözülüyor mu?

Rusya'nın dünyanın en büyük tahıl üretici ve ihracatçılarından biri olan Ukrayna'yı işgal etmesi tahıl sevkiyatını felce uğrattı. Başta Ukrayna'nın komşu ülkeleri olmak üzerine dünyayı kıtlık korkusu sardı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye ziyareti bu kapsamda büyük önem taşıyor. Lavrov'un Bakan Çavuşoğlu ile görüşmelerindeki ana gündem maddelerinden biri olan tahıl sevkiyatında durumun çözüme kavuşup kavuşmayacağı merak konusu oldu.

Haber 08-06-22 09:31

Son dakika: Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara'da!

Son dakika haberi... Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, çeşitli temaslarda bulunmak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmek üzere Ankara’ya geldi.

Haber 07-06-22 18:59

Lavrov Türkiye'ye geliyor! Dışişleri'nden açıklama geldi

Dışişleri Bakanlığı, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 7-8 Haziran tarihlerinde Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunacağını açıkladı.

Haber 07-06-22 12:01

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Enerji ihracatından elde ettiğimiz kârda bu yıl önemli artış bekliyoruz

Bosna Sırp Televizyonu'na konuşan Lavrov, "Batı'nın politikaları sonucu oluşan yeni fiyatlar nedeniyle bütçemizde hiç kayıp yaşamadık. Aksine bu yıl enerji kaynaklarımızın ihracatından elde ettiğimiz kârda önemli oranda bir artış bekliyoruz" dedi.

Haber 06-06-22 14:11

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov Sırbistan ziyaretini uçuş yasağı nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 6-7 Haziran'da Belgrad'a yapacağı seyahat, Sırbistan'a komşu üç ülkenin Lavrov'un uçağına geçiş izni vermemesi nedeniyle iptal edildi.

Haber 06-06-22 07:17

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a üç ülkeden hava sahası engeli!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ı ziyaret edeceği açıklanmıştı ancak, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Bulgaristan'dan hava sahası engeli geldi.

Haber 05-06-22 22:03

Son dakika | Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, askeri heyetle Türkiye'ye geliyor!

Son dakika haberi: Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 8 Haziran'da Türkiye'ye geliyor. Lavrov'un askeri heyetle birlikte Türkiye'ye geleceği öğrenildi.

Haber 31-05-22 10:59

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Donbas koşulsuz öncelik

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinin "özgürleşterilmesinin" Rusya için "koşulsuz bir öncelik" olduğunu söyledi.

Haber 30-05-22 08:17

Rusya- Ukrayna savaşında yeni gelişme! Rusya koşulsuz önceliğini açıkladı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransız televizyonu TF1'e verdiği mülakatta, Ukrayna'nın Donbas bölgesinin "özgürleştirilmesinin" Moskova için koşulsuz bir öncelik olduğunu söyledi.

Haber 30-05-22 05:35

Türkiye’nin olası Suriye operasyonuna Rusya’dan destek! ‘Kayıtsız kalamazlar…’

Türkiye’nin Suriye’ye yönelik yeni bir operasyon yapabileceği iddialarının konuşulduğu şu günlerde Rusya’dan çok önemli bir son dakika açıklaması geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye'nin Suriye'de olanlara kayıtsız kalamayacağını söyledi. İşte Rusya’dan gelen son dakika Türkiye mesajının detayları…

Haber 28-05-22 07:45

Günlerdir sürüyordu... Çok konuşulacak gelişme! Putin özür diledi

Rusya-İsrail arasında ‘Hitler’ ve ‘Yahudi’ söylemleri konusunda gerilim sürerken Rusya’dan çarpıcı bir hamle geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Lavrov’un tepkiye yol açan ifadeleri sebebiyle İsrail Başbakanı Naftali Bennett’ten özür diledi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Adolf Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu düşündüğünü söylemesi ve “En büyük Yahudi karşıtları Yahudilerdi” ifadelerini kullanması İsrail tarafında büyük tepki çekmiş, Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı.

Haber 05-05-22 20:51

'Hitler' tartışması sürüyor! Tek çıkış yolu...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Nazi lideri Adolf Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu düşündüğünü söylemesi ve “En büyük Yahudi karşıtları Yahudilerdi” ifadelerini kullanması İsrail tarafında büyük tepki çekmiş, Rusya’nın İsrail Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı. Dünya gündeminde ‘Hitler’ tartışması sürüyor. Son olarak Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba dikkat çeken bir açıklamada bulundu ve “Lavrov için tek çıkış yolu, tüm Yahudilerin önünde alenen özür dilemektir” dedi.

Haber 05-05-22 19:06

Lavrov'dan Hitler çıkışı! İsrail'den sert tepki: İsrail Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırdılar

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Nazi lideri Adolf Hitler’in Yahudi kökenli olduğunu iddia ettiği sözleri tepki çekti. İsrail Dışişleri Bakanlığı, Lavrov'un sözlerini kınayarak Rusya’nın İsrail Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırdı. İsrail Başbakanı Naftali Bennett ise yaptığı açıklamada, "Bu tür yalanlar, Yahudileri tarihte kendilerine karşı işlenen en korkunç suçlarla suçlamayı amaçlıyor" ifadelerini kullandı.

Haber 02-05-22 22:48

Lavrov'un 'Hitler Yahudi kökenliydi' sözlerine İsrail'den sert tepki

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Levrov'un Nazi lideri Adolf Hitler için "Yahudi kanı taşıyordu" yönündeki sözlerinin ardından İsrail, Rusya Büyükelçisini "açıklama yapmak üzere" Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı.

Haber 02-05-22 17:08

İsrail'den Lavrov'un Hitler Yorumuna Özür Talebi

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Hitler'in Yahudi kökenli olduğuna ilişkin sözleri nedeniyle özür dilenmesini talep etti, Rusya'nın İsrail Büyükelçisi'ne nota verileceğini açıkladı

Haber 02-05-22 16:16

Rusya'dan Ukrayna açıklaması: Operasyonları 9 Mayıs'ta bitirmeyi hedeflemiyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan Ukrayna'da devam eden savaşla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Lavrov Ukrayna'daki operasyonlarını, İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilere karşı kazandıkları zaferin yıl dönümü olan 9 Mayıs'ta bitirmek üzere hızlandırmayı hedeflemediklerini söyledi.

Haber 02-05-22 02:34

“Nükleer Savaş Riski Hafife Alınmamalı”

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “dünyanın nükleer savaş riskini hafife almaması gerektiğini” söylerken, Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba Rusya’nın “yenilgiyi sezdiği için” dünyayı tehdit ettiğini kaydetti

Haber 26-04-22 10:46

Lavrov: Dünya Savaşı tehlikesi ciddi ve gerçek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Üçüncü Dünya Savaşı ihtimaline dair "Tehlike ciddi, gerçek ve hafife alınmamalı" dedi.

Haber 26-04-22 09:40

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov duyurdu: Yanıt alamadık Ukrayna ile müzakereler durdu

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna ile Rusya arasındaki görüşmelerle ilgili kritik bir açıklama yaptı. Lavrov, Ukrayna'ya ilettikleri teklife 5 gündür cevap alamadıklarını belirterek, ateşkese yönelik müzakerelerin durakladığını söyledi.

Haber 22-04-22 22:07

Bakan Çavuşoğlu'ndan Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile kritik 'Ukrayna' görüşmesi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Rusya-Ukrayna savaşını ele aldıkları telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 20-04-22 16:46

Rusya'dan korkutan açıklama! 'Yeni safha başlıyor'

Tüm dünya Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan ateşkes ve barış haberi beklerken Rusya'dan tersi yönde bir açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "operasyonun yeni aşamasının" başladığını duyurdu.

Haber 19-04-22 12:45

Son Dakika! Rusya'nın Ukrayna işgalini sonlandıracak görüşme

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, özel harekata, bir sonraki yüz yüze görüşmeden önce ara verilmeyeceğini söyledi. Müzakereler için istekli olduklarını belirten Lavrov, özel harekatın ABD'nin dünyaya hakim olma politikasını sona erdirmek üzere tasarlandığını söyledi.

Haber 11-04-22 15:09

Rusya-Ukrayna müzakerelerine ilişkin son dakika açıklaması: Yanıt bekliyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukrayna ile devam eden müzakerelere ilişkin yaptığı açıklamada, ilerleme olduğunu kaydetti. Lavrov ayrıca, Kırım ve Donbas bölgeleri ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 01-04-22 12:42

Rusya'dan İstanbul'daki görüşmelerle ilgili önemli açıklama! Sonuçlarını...

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları sürerken Rusya-Ukrayna arasındaki müzakere görüşmeleri de tüm dünyanın gündeminde. Son olarak İstanbul’da gerçekleşen görüşmelere ilişkin Rus tarafından dikkat çeken açıklamalar geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “İstanbul’daki görüşmelerin sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna “Dün İstanbul’da yapılan görüşmelerin sonuçlarını olumlu bir gelişme olarak görüyoruz” yanıtını verdi.

Haber 30-03-22 22:32

Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Rusya ile Ukrayna arasındaki müzakere süreci ele alındı.

Haber 27-03-22 23:23

SON DAKİKA | Rusya'dan flaş açıklama: Batılılar topyekün savaş ilan etti

Son dakika haberi: Ukrayna işgalinde bir ayı geride bırakan Rusya'dan endişe yaratan savaş açıklaması geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, yaptığı açıklamada, "Batılılar, Rusya’ya karşı topyekün, hibrit bir savaş ilan etti" diye konuştu.

Haber 25-03-22 12:34

Rusya'dan 'NATO ile savaş' uyarısı! 'Doğrudan karşı karşıya gelebiliriz'

Ukrayna'yı işgal etmeyi sürdüren Rusya'dan gelen son dakika açıklaması yeni ve daha büyük çaplı bir savaş olasılığına göndermede bulunuyor. Rusya, NATO ile doğrudan çatışma yaşanabileceği konusunda uyarı yaptı.

Haber 23-03-22 11:58

Rusya'dan net ifade: Operasyonu bitirecek şartı açıkladılar

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 24. gününde sıcak bir gelişme yaşandı. Dünyanın merakla beklediği operasyonun bitiş tarihi için Rusya'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov iki ülke arasındaki müzakereleri işaret ederek, "Taleplerimiz konusunda kapsamlı belgelerin imzalanmasıyla operasyonlar sona erecek” dedi.

Haber 19-03-22 19:26

Lavrov: Batı illüzyonu bitti, yüzümüzü Doğu'ya dönüyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Rusya’nın Batı’ya güvenebileceğine dair “illüzyon"un sona erdiğini belirterek ülkesinin yüzünü doğuya doğru döndüğünü ifade etti.

Haber 18-03-22 18:16

Son dakika: Kritik görüşme sonrası Çavuşoğlu ve Lavrov'dan önemli mesajlar

Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşına yönelik diplomatik çabaları sürerken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov bir araya geldi. Kritik toplantı sonrası ortak basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu ve Lavrov, önemli mesajlar verdi. Lavrov, Ukrayna'nın silahsızlandırılması gerektiğini ifade ederken, Çavuşoğlu ise Türkiye'nin tavrının net olduğunu ve savaşın durdurulması gerektiğini belirtti. Öte yandan Putin-Zelenskiy görüşmesine ilişkin de önemli mesajlar verildi.

Haber 16-03-22 13:55

Ukrayna Derneği Başkanı Biletska'dan dikkat çeken açıklama! Lavrov’un söylediği tek doğru şey...

Ukrayna Derneği Başkanı Yuliia Biletska, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 2 haftayı geçtiğini hatırlatarak, “Antalya’da yapılan toplantıda Rus Dışişleri Bakanı Lavrov’un söylediği tek doğru şey, Mariupol’deki hastaneyi vurduklarını kabul etmesidir” dedi.

Haber 12-03-22 23:40

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un üvey kızı lüks hayatıyla gündemde! Kötü haber geldi: Mal varlığına el konulabilir

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle tüm dünyanın gözü bakanlara ve ailelerinin hayatına çevrildi. Putin’in yıllar önce yasak aşk yaşadığı Svetlana Krivonogikh'ten dünyaya gelen 18 yaşındaki kızı Luiza sosyal medyanın en çok eleştirdiği isimlerden biri haline gelmişti. Şimdi ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Londra'da yaşayan üvey kızı Polina Kovaleva'nın lüks yaşantısı ortaya çıktı. Aktivistler, Kovaleva'ya da yaptırım uygulanması için baskıyı artırmaya başladı.

Trend 11-03-22 10:16

Antalya'daki Rusya-Ukrayna zirvesinde dikkat çeken olay! Korumaları masanın örtüsünü kaldırarak altına baktı

Türkiye- Rusya- Ukrayna dışişleri bakanlarının bir araya geldiği üçlü zirvenin ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, basın açıklamasında bulundu. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, toplantı öncesinde, salonda Bakan Lavrov'a soru soracak gazeteciler ve kurumlarıyla ilgili bilgi aldı. Lavrov'un basın toplantısında moderatörlüğü Zaharova üstlendi. Rus bakan salona girmeden önce de korumaları, oturacağı masanın örtüsünü kaldırarak altını kontrol etti.

Haber 10-03-22 16:28

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Mesleği ne? Sergey Lavrov ne zamandır görevde?

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov canlı yayında yaptığı açıklaması sebebiyle gündem oldu. Rusya Ukrayna arasında yaşanan krize ilişkin açıklamada bulunan Lavrov, "Avrupa, Ukrayna'da ölümcül silahları teşvik ediyor" dedi. Peki Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Mesleği ne? Sergey Lavrov ne zamandır görevde? İşte Rus Dışişleri Bakanının biyografisi...

Haber 10-03-22 13:19

Son dakika! Tüm dünyanın gözü Antalya'da olacak... Lavrov-Kuleba görüşmesi savaşın seyrini değiştirecek mi?

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşı sürerken, dünyanın gözü Bugün Antalya'ya çevrilecek. Türkiye'nin girişimleri sonucu Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba bugün, Çavuşoğlu'nun da katılacağı üçlü zirvede bir araya gelecek. "Savaşın seyrini değiştirebilir" yorumları yapılan görüşmeden çıkacak sonuç ise merak konusu oldu.

Haber 10-03-22 06:27

Antalya'da Ukrayna zirvesi: Kiev hükümeti topraklarımızı Rusya ile pazarlık unsuru yapmayız diyor

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası ilk üst düzey görüşmede, iki ülkenin dışişleri bakanları Türkiye'de bir araya geliyor. Zirvede Rusya'nın, Kırım ve Donbas bölgesindeki ayrılıkçı bölgelerin statüsü ile Ukrayna'nın tarafsızlığı başlıklarını masaya getirmesi bekleniyor. Görüşmeler öncesi BBC'nin sorularını yanıtlayan Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Rusya'nın öne sürdüğü ultimatomlarının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Haber 10-03-22 05:48

Rusya-Ukrayna savaşı... Dünyanın gözü Antalya'da olacak Çavuşoğlu sayesinde gerçekleşecek

Rusya-Ukrayna savaşının ilk gününden bu yana diplomatik temaslarını sürdüren Türkiye'nin girişimleri sayesinde, iki ülkenin bakanları yarın Antalya'da bir araya gelecek. Görüşme öncesi konuşan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile yapılması planlanan görüşmenin öncelikle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sayesinde gerçekleşeceğini bildirdi.

Haber 09-03-22 11:00

Rusya-Ukrayna müzakerelerinde ne konuşuldu? Kesinlikle vazgeçilmez diyerek duyuruldu

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin 10. gününde iki ülkeden art arda açıklamalar geldi. Ateşkes için gözlerin çevrildiği müzakere görüşmelerinden beklenen sonuç çıkmamıştı. Üçüncü müzakere görüşmelerinin de tarihi belli olmadı. Müzakerelerin 3. ayağı pazartesi günü yapılacak. Peki, çatışmaların ve sert söylemlerin sürdüğü krizde iki ülke arasındaki son müzakerede ne konuşuldu? İşte yanıtı...

Haber 05-03-22 18:58

Rusya'dan 'Zelenskiy'nin güvenliğiyle' ilgili açıklama: Moskova hazır

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin 7. gününde iki ülkeden kritik açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dün Ukrayna'dan, Zelenskiy'i öldürmek isteyen Çeçen asıllı Rus askerlerinin öldürüldüğü haberi gelmişti. Bugün de Rusya Zelenksiy'in 'güvenliğiyle' ilgili bir açıklama yaptı.

Haber 02-03-22 19:28

Rusya Ukrayna'da nereleri işgal etti? Rusya Ukrayna savaşı kaç kişi öldü? 2 Mart 2022 Çarşamba

Rusya Ukrayna savaşı konusunda güncel gelişmeler ve son durum Sergey Lavrov'un yaptığı açıklamanın ardından yakından takip ediliyor. Rusya Dışişleri Bakanı, Ukrayna'nın nükleer silah edinmesine izin vermeyeceklerini vurguladı. Peki Rusya Ukrayna'da nereleri işgal etti? Rusya Ukrayna savaşı kaç kişi öldü? İşte ayrıntılar...

Haber 02-03-22 14:01

Son dakika: Çavuşoğlu ile Lavrov Ukrayna'yı görüştü! Rusya'ya çağrı: Operasyonları durdurun

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, askeri gerginliğin daha da tırmanmasının kimseye faydası olmadığını vurguladı, askeri operasyonların durdurulması çağrısında bulundu.

Haber 26-02-22 15:46

Son dakika… AB’den Putin ve Lavrov’a yaptırım kararı

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi sonrası Avrupa Birliği’nden flaş bir yaptırım kararı geldi. Avrupa Birliği (AB) yetkilisi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Avrupa'da bulunan mal varlıklarının dondurulduğunu açıkladı.

Haber 25-02-22 16:04

SON DAKİKA | Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Ukrayna açıklaması! 'Başkan Putin şunu teyit etti...'

Son dakika: Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Başkan Putin şunu teyit etti; Ukrayna halkı bağımsız olmalı. Ukrayna'yı işgal etmeyi planlamıyoruz. Rusya'nın Ukrayna'daki hükümeti demokratik olarak tanıma imkanı yok" açıklamasını yaptı. Öte yandan canlı yayında CNN muhabirinin sorusuna sert tepki gösteren Lavrov, operasyonların ne kadar süreceği sorusunu ise yanıtsız bıraktı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 25-02-22 13:21

Blinken Lavrov İle Görüşmesini İptal Etti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Moskova’nın Ukrayna’nın iki ayrılıkçı bölgesinin bağımsızlığını tanımasının ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la 24 Şubat Perşembe günü planlanan görüşmeye katılmayacağını açıkladı

Haber 23-02-22 02:15