Stok Haberleri

Fiyatları etkiliyor! ABD'nin ticari ham petrol stokları düştü

ABD'nin ticari ham petrol stokları, geçen hafta önceki haftaya göre yaklaşık 12 milyon 200 bin varil düştü. Söz konusu dönemde ABD'nin benzin stokları yaklaşık 2 milyon 200 bin varil düşüşle 231 milyon 700 bin varil seviyesine geriledi.

Finans

Petrol fiyatlarında etkili: ABD'nin ticari ham petrol stokları arttı

ABD'nin ticari ham petrol stokları, geçen hafta önceki haftaya göre yaklaşık 3 milyon 700 bin varil arttı. ABD'ni stok verileri küresel petrol fiyatları üzerinde etkili.

Finans

ABD'nin ticari ham petrol stokları arttı

ABD'nin ticari ham petrol stokları, geçen hafta önceki haftaya göre yaklaşık 7 milyon 300 bin varil arttı. EIA'nın "Nisan 2024 Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu"na göre, ABD'nin günlük ortalama ham petrol üretiminin bu yıl 13,2 milyon varil, gelecek yıl ise 13,7 milyon varil olması bekleniyor.

Finans

Türk Kızılay, yaz aylarında düşen kan stokunu bağış kampanyasıyla artıracak

Adana'da yaz aylarında düşen kan stokunun ihtiyaç seviyesinde tutulması amacıyla Türk Kızılay tarafından "Birbirimize candan bağlıyız Adana" temasıyla kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Yurthaber

Stok

Stok Hakkındaki Haberler Mynet'te. Stok Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakan Bolat: Stokçuların, karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, fahiş fiyat artışlarına karşı yoğun çalışma yürüttüklerini ve fahiş fiyat artışı tespit edilen işletmelere para cezası verdiklerini belirterek, "Stokçuların, karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız" dedi.

Finans

Edirne ve Tekirdağ'da akaryakıt istasyonlarında denetim yapıldı

Edirne ve Tekirdağ'daki akaryakıt istasyonlarında stok ile fiyat etiketi denetimleri yapıldı.

Yurthaber

Kızılay’dan endişelendiren açıklama: 3 günlük kan stokumuz var!

Kızılay’dan gelen kan stoklarının asgari seviyenin altına düştüğü ile ilgili açıklamalar bir yenisi daha eklendi. Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Saim Kerman yaptığı son açıklamada “3 günlük kan stokumuz var” diyerek durumun vahametini ortaya koyan bir açıklamada bulundu. Kızılay’ın bugüne 20 bin 600 ünite kanla başladığı duyuruldu.

Haber

'Arabalar burada dursun nasılsa değerlenir' Çamlıca Camii otoparkındaki araçlarla ilgili açıklama geldi! 'Kiralık araç firması...'

Üsküdar'daki Çamlıca Camii otoparkında onlarca aracın stoklandığı söylenen görüntüler sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki çekmişti. Araçların otomobil stokçuları tarafından park edildiği ileri sürülürken o anları görüntüleyen vatandaş ise “Dursun arabalar burada, nasılsa değerlenir” diyerek tepki göstermişti. Olayın haber yapılmasından sonra araçların kaldırılarak otoparkın boşaltıldığı görüldü. Öte yandan otoparktaki sıfır araçlarla ilgili açıklama da geldi.

Haber

Stok virman nedir, ne işe yarar? Stok hareket virmanı ne demek?

Finans sektöründe sıklıkla karşılaşılan bir işlem olan stok hareket virmanı, alış/satış faturaları ile ilişkilidir. Ancak bu işlem ile faturaların içeriğinin değiştirilmesi hedeflenmez. Yani stok hareket virmanı ile alış/satış faturalarının stok kodunun değiştirilmesinin hedeflendiği söylenebilir. Bu işlem sayesinde stok hareketleri üzerinde istenilen değişiklik yapılabilir. Peki, stok virman ve stok hareket virmanı nedir?

Finans

Kamu net borç stoku nedir?

Kamu Net Borç Stoku kamu sektöründeki iş borçların ve dış borçların yükümlülüklerinin toplamından kamu sektöründe bulunan finansal tüm varlıkların çıkartılması ile hesaplanır. Bu konuda, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belli dönemlerde resmi internet sitesinde açıklama yayımlanır.

Finans