Süleyman Soylu Haberleri Ve Son Dakika Süleyman Soylu Haberleri

Süleyman Soylu Haberleri Ve Son Dakika Süleyman Soylu Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu, 21 Kasım 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Soylu’nun ailesi ise Trabzon’un Of ilçesindendir. Plevne Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimini tamamlamıştır. 1995 yılında kendi şirketini kurarak ticari hayata atılmıştır. Siyasi kariyerine ise 1987 yılında atılan Soylu, Doğru Yol Partisi Gençlik Kolları’nda görev almıştır. 1995 yılında Gaziosmanpaşa ilçe örgütünün yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Türkiye’nin en genç ilçe başkanı ünvanını almıştır. 1999 yılında İstanbul İl Başkanlığı görevine gelen Soylu, 2007 yılında Demokrat Parti Genel Başkanlığı’na seçilirken, 2012 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılmıştır. 2016 yılında İçişleri Bakanlığı görevine gelen Soylu, 10 Nisan 2020’de istifa ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası kabul edilmedi.

Süleyman Soylu Haberleri

Ayhan Bora Kaplan'ı mahkemede sinirlendiren iddia: Ben geri zekalı mıyım? TRT önündeki fotoğrafı da soruldu

Türkiye'deki en azılı çetelerden birine ismini veren Ayhan Bora Kaplan, hakkındaki 'Süleyman Soylu' iddiasına mahkemede yanıt verdi. Kaplan'a ayrıca 15 Temmuz 2016'da TRT Genel Müdürlüğü önünde çekilen ağır silahlı fotoğrafı da soruldu. Türkiye'den kaçmak üzereyken yakalandığı iddiasını reddeden Kaplan, "Ben geri zekalı mıyım?" diye çıkıştı.

Haber 16-04-2024 16:04

Komedyenin esprisi Süleyman Soylu'yu kızdırdı: Fetödyen!

Komedyen Özgür Turhan, bir grip ilacı ve Süleyman Soylu hakkında sosyal medyada ses getiren bir espri yaptı. Süleyman Soylu'dan Turhan'ın esprisine yanıt gecikmedi. Turhan'ı sert sözlerle hedef alıp "fetödyen" ifadesini kullanan Soylu, sözlerini "Şifa diliyorum" diyerek noktaladı.

Haber 07-04-2024 15:45

CHP’li vekilden gündem yaratan Süleyman Soylu iddiası: “Hakime 'Beni gördüğünüzde niye ayağa kalkmadınız?' demiş”

Yerel seçim sonuçları belli oldu ancak dikkat çeken detaylar gelmeye devam ediyor. CHP'li Gökhan Günaydın, oy farkının az olduğu Gaziosmanpaşa'da ilçe seçim kuruluna gelen eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun odasına gittiği hakime, "Beni gördüğünüzde niye ayağa kalmadınız" dediğini anlattı.

Haber 02-04-2024 07:36

Süleyman Soylu'dan 'İkinci Bahar' şarkısı! Murat Kurum'a destek için sahaya indi

AK Partili eski İçişleri eski bakanı Süleyman Soylu, partisinin İstanbul adayı Murat Kurum'a destek için sahaya indi. Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Eyüpsultan’da bir etkinliğe katılan Soylu, Sezen Aksu’nun İkinci Bahar şarkısını söyledi. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Haber 09-03-2024 08:59

Süleyman Soylu sürprizi! Erdoğan'ın otobüsünde hep en yakınındaydı... 2009 detayı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın'daki programına katıldı. Adıyaman'ın ardından Aydın'da da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındaki isimler arasında olan Soylu'nun, Demokrat Parti Genel Başkanı olarak 2009 yılında kentte elde ettiği başarı akıllara geldi.

Haber 01-03-2024 06:49

Süleyman Soylu CHP standını ziyaret etti! Kahkahaların havada uçuştuğu görüşmeyle ilgili Saymaz'dan çarpıcı çıkış geldi: Özellikle bir olayı hatırlattı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçim çalışmaları kapsamında Kemerburgaz'daki CHP standını ziyaret etti. Bakan olduğu dönemde sert ifadelerle hafızalara kazınan Soylu'nun bu ziyareti geniş yankı uyandırdı. Gazeteci İsmail Saymaz bu ziyarete dikkat çekerek hem 2017'deki o olayı hatırlattı hem de 'Nereden nereye' ifadesini kullandı. İşte detaylar...

Haber 28-02-2024 11:51

İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu taklidi! 'O zaman kürsüleri devirecekti' dedi böyle yüklendi: Şimdi pısırık pısırık cevaplar gönderiyorsunuz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çok sert çıktı. İBB'ye dönük terör ithamına ilişkin soruşturmada Soylu'nun avukatının yaptığı savunmayı işaret eden İmamoğlu, Soylu'nun o dönem Meclis'te yaptığı konuşmayı hatırlattı. Soylu'nun taklidini de yapan İmamoğlu, "Kürsüleri devirecekti, mikrofonlar sallanıyordu bize anlatırken, sayı veriyordu. Kul hakkı yediniz şimdi köşenizden pısırık pısırık cevaplar gönderiyorsunuz" dedi.

Haber 15-01-2024 13:58

Soylu'nun yüzüne ağır sözler söyledi, Bekir Bozdağ araya girdi! Sırrı Sakık: Bana parmak sallama, terbiyesiz adam

Hemen hemen her yıl tansiyonun yükseldiği, hatta kimileyin tartışmaların kavgaya dönüştüğü TBMM bütçe görüşmelerinde son gerginlik AK Partili Süleyman Soylu ile DEM Partili Sırrı Sakık arasında yaşandı. Sakık'ın konuşması sırasında araya giren Soylu'ya Sakık ağır sözlerle karşılık verdi. Meclisin canlı yayınına yansıyan ağız dalaşıyla artan gerginliği yatıştırmak için Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ araya girmek durumunda kaldı.

Haber 25-12-2023 09:44

Parola: Kadir Topbaş modeli! Murat Kurum, Göksu derken AK Parti'den İstanbul için sürpriz hamle iddiası sonrası gerçek ortaya çıktı (Mynet Özel)

AK Parti'nin İstanbul'a aday göstereceği ismin on beş gün içerisinde netleşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli dün bir araya geldiler. Zirvenin gündemi yerel seçimdi. Sadece İstanbul değil ittifak olarak girilecek seçimde bazı şehirlerde de MHP'nin aday göstermesi AK Parti'nin o adayı desteklemesi gündemde.

Finans 30-11-2023 10:23

Süleyman Soylu ile ters düştüğü konuşuluyordu! Celal Uzunkaya adaylık için başvurdu

Eski Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, memleketi Samsun'dan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Uzunkaya'nın, Kemal Kılıçdaroğlu'na linç girişimi ile ilgili yaptığı açıklama sonrası Süleyman Soylu ile gerginlik yaşadığı iddia edilmişti.

Haber 27-11-2023 09:51

İstanbul'da yakalanan çete lideri hakkındaki iddialar sonrası sert çıkış! Süleyman Soylu'yu gömelim derken devletin birimlerini gömüyorlar

Kırmızı bültenle aranırken yakalanan, Avustralya merkezli çete Comanchero'nun lideri Hakan Ayık Türkiye'de yakalanmıştı. Ayık hakkında çıkan vatandaşlık iddialarına eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki gösterdi. Soylu, "Süleyman Soylu’yu gömelim derken aynı zamanda tüm devletin birimlerini gömüyorlar" dedi.

Haber 24-11-2023 13:07

Süleyman Soylu hakkındaki son iddialara ateş püskürdü! Gazete kupürlerini bir bir paylaştı: Bana alışmışlar

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevi Ali Yerlikaya'ya devretmesinin ardından başta uyuşturucu ticareti ve organize suç örgütlerine yönelik olmak üzere kimi operasyonlar hız kazandı. Ayrıca bakanlık bünyesindeki teşkilatlarda büyük ölçüde değişiklikler yaşandı. Gündemdeki söz konusu gelişmeler üzerine hakkında öne sürülen iddialara Süleyman Soylu ateş püskürdü!

Haber 21-11-2023 10:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara'da dikkat çeken görüşme! Süleyman Soylu talep etmiş

Eski içişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği iddia edildi. Soylu'nun talebi üzerine Ankara'da gerçekleşen görüşmenin yaklaşık iki saat sürdüğü belirtildi. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dün yapmış olduğu 'destek' açıklamaları dikkat çekerken, Soylu'nun İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı ziyareti gündem yaratmıştı.

Haber 04-10-2023 08:08

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya 'geçmiş olsun' ziyareti! Süleyman Soylu da yer aldı...

Eski İçişleri Bakanı, Meclis İçişleri Komisyonu Başkanı Süleyman Soylu, Komisyon üyesi milletvekilleriyle birlikte İçişleri Bakanı Yerlikaya'yı ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası sosyal medyada hesabından paylaşımda bulunan Bakan Yerlikaya, teşekkürlerini iletti.

Haber 03-10-2023 14:39

Süleyman Soylu için çok konuşulacak MHP iddiası! Bahçeli, veliaht olarak atarsa şaşırmayın dedi, AK Parti sözleri dikkat çekti: İzleri siliniyor!

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yaptığı 'destek' açıklamasının yankıları sürerken, çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. AK Parti içinde Soylu'ya karşı büyük bir 'antipati' olduğunu savunan Portakal, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın Soylu'ya ait bütün izleri sildiğini belirtirken "Bugün yarın Soylu, AK Parti'den istifa edip de MHP'ye katılırsa hiç şaşırmayın. Sonra da Bahçeli, MHP'nin başına veliaht olarak getirirse ona hiç hiç şaşırmayın" diye konuştu.

Haber 26-09-2023 09:33

Kılıçdaroğlu, Soylu'ya açtığı tazminat davasını kazandı

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu aleyhine açtığı tazminat davasını kazandı.

Haber 07-09-2023 11:36

Türkiye onları yakından tanıyor! 'AK Parti' anketine damgasını vuran isimler... Bakanlar ve belediye başkanları da var

Eski bakanlar, belediye başkanları, partinin ileri gelenleri... 'AK Parti' anketinde öne çıkan isimler Ankara kulislerini bir kez daha hareketlendirdi! Türkiye 2024 yerel seçimlerinin siyasi atmosferini günden güne daha yoğun hissediyor. 'İstanbul'da AK Parti'nin belediye başkanı adayı kim olacak?' sorusu da yanıtı en çok merak edilenler arasında. Son ankette, üstlendikleri kritik görevlerle tüm Türkiye'nin yakından tanıdığı isimlerin sıralamaları dikkat çekti.

Haber 28-08-2023 10:00

Ankara AK Parti adayı için çok konuşacak iddia! Süleyman Soylu...

Yerel seçimlere doğru geri sayıma geçilirken, AK Parti'nin Ankara adayı için çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. MAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti kulislerinde Ankara adaylığı için Süleyman Soylu ve Veysel Tiryaki'nin konuşulduğunu belirtti.

Haber 24-08-2023 11:47

AK Parti'de İstanbul ve Ankara için 4 isim öne çıktı! Süleyman Soylu sürprizi... Kulisler 8 ay kala hareketlendi

Türkiye, Mart ayında yapılacak yerel seçimlere doğru yavaş yavaş geri sayıma geçerken; kulisler hareketlendi. İktidar Ankara ve İstanbul'u geri almanın hesabını yaparken, muhalefet büyükşehirleri koruma iddiasında. Özellikle iki kentte hangi isimlerin aday gösterileceği merak edilirken, iktidar kanadında 4 isim öne çıktı. İşte tüm detaylar...

Haber 09-08-2023 08:07

AK Partili Soylu o iddialara sert tepki gösterdi! Sosyal medyadan duyurdu: Suç duyurusunda bulunulacak

7 yıl boyunca yürüttüğü İçişleri Bakanı görevini geçtiğimiz günlerde Ali Yerlikaya'ya devreden AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, hakkında bugün çıkan iddiaları yalanladı. "İftira ve yalan" olarak nitelediği haberle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Soylu, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Haber 07-06-2023 09:38

Süleyman Soylu'dan yeni kabine sonrası ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde yeni kabineyi açıkladı. Süleyman Soylu'dan yeni kabine sonrası sosyal medyada ilk paylaşım geldi. Soylu paylaşımında, "İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya arkadaşımızı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 03-06-2023 22:52

Bakan Soylu duyurdu! Diyarbakır'da 3 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Lice kırsalında 3 PKK'lı teröristin ölü olarak geçirildiğini açıkladı. Bakan Soylu açıklamasında "29 Ekim 2023'te, Türkiye'nin dağlarında bir tek terörist bırakmayacağız" dedi.

Haber 03-06-2023 08:47

Bakan Soylu'dan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümü nedeniyle Fatih Sultan Mehmed Han'ın türbesini ziyaret etti. Bakan Soylu seçim sonuçlarına ilişkin ise "Allah'a şükürler olsun her şey için söylenecek tek cümle bu. Milletimiz var olsun" dedi.

Haber 29-05-2023 13:39

Bakan Soylu'dan 'seçim' açıklaması! 'Afet bölgesinde de sorunsuz bir şekilde başlamıştır'

Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu için Türkiye sandık başına gidiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haber 28-05-2023 09:29

Bakan Soylu duyurdu: 'Dağdaki terörist sayısı 77’ye düştü'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2016- 2022 arasında jandarma tarafından terör operasyonlarında 6 bin 399 PKK'lı evet, kimisi ölü, kimisi teslim alınmak suretiyle etkisiz hale getirilmiştir. Bugün dağlardaki terörist sayısı 77’ye düşmüştür. Son 6 yıl önce bu sayı 3 binler seviyesindeydi" dedi.

Haber 27-05-2023 13:21

Bakan Soylu'dan canlı yayında dikkat çeken açıklama: Kılıçdaroğlu şu anda freni patlamış şekilde gidiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı ikinci tur seçimiyle ilgili olarak, "Siyasal tarihe şöyle geçecek, Kılıçdaroğlu ikinci turda ne yapılmaması gerekiyorsa yapıyor. Kılıçdaroğlu şu anda freni patlamış şekilde gidiyor." dedi.

Haber 25-05-2023 00:05

Bakan Soylu tarih vererek ilan etti: Şu anda sayı 77, bir tek terörist bırakmayacağız

Katıldığı Bakırköy'de Şehit ve Gazi aileleriyle akşam yemeğinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada terörle mücadele konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı. Bakan Soylu, u, "29 Ekim 2023 yılında Cumhuriyetin 100. Yılında Allah nasip edecek, bu ülkenin dağlarında şu anda sayı 77'dir, bir tek terörist bırakmayacağız. İster arkasında Amerika olsun, ister arkasında batı olsun, kim olursa olsun" diye konuştu.

Haber 24-05-2023 10:34

SON DAKİKA | Bakan Soylu duyurdu! Duran Kalkan'ın en yakınındaki isim yakalandı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, terörist başı 'Abbas' kod adlı Duran Kalkan'ın yakın korumalığını yapan ve aynı zamanda 14 Mayıs'taki seçimlerde Yeşil Sol Parti'nin sandık müşahidi olan kişinin de aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Haber 23-05-2023 13:00

Süleyman Soylu'dan 'İlle de Roman Olsun' performansı! 'Kusura bakmayın...'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları sırasında ziyaret ettiği bir Roman mahallesinde seçmenleri, 'İlle de Roman Olsun' şarkısını söyleyerek selamladı. Bakan Soylu, "Kusura bakmayın, ses kesik ancak bu kadar" dedi. Soylu'nun şarkı performansı sosyal medyada gündem oldu.

Haber 22-05-2023 09:45

Bakan Soylu'dan HÜDA PAR açıklaması: 'Söz konusu değil'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Muhalefete yüklenen Bakan Soylu, "Millet, ferasetli bir cevap verdi. Çok büyük bir uçuruma gidiyorduk. PKK'yı, HDP'yi seçime soktular, millet bunu gördü" dedi. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, "HÜDA PAR'ın terör örgütleriyle ilgisi söz konusu değil" diye konuştu.

Haber 22-05-2023 08:15

Polislerin şark görevi bire düşüyor! Bakan Soylu tarih vererek duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan polislerin şark görevleriyle ilgili yeni bir açıklama geldi. Doğu ve Güneydoğu’da huzur ve güven ortamının oluştuğunu vurgulayan Bakan Soylu, "2025 yılı sonu itibarıyla iki şark görevini bir şark görevine düşüreceğiz. Genel planlamamızı, programlamamızı bunun için gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Haber 21-05-2023 14:26

Soylu 'Tek numara altında topladık' diyerek açıkladı! 'Karşılama ortalamamız 1,02 saniye! Dünyada da böyle bir karşılık yok'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm acil çağrı hizmetlerini tek numara altında topladıklarını belirterek, "Günde yaklaşık 350-400 bin çağrı alıyoruz. Bunları karşılama ortalamamız 1,02 saniye. Dünyada da böyle bir karşılık yok." dedi.

Haber 20-05-2023 15:14

Cemal Enginyurt’tan Kılıçdaroğlu’na çağrı: Beni İçişleri Bakanı olarak ilan etsin!

28 Mayıs seçimlerine kısa günler kala ilginç bir çıkış daha geldi. Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Cemal Enginyurt, canlı yayında yaptığı bir konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Enginyurt açıklamasında , "Kemal Kılıçdaroğlu, beni acilen İçişleri Bakanı yapacağını ilan etmeli. Süleyman Soylu'nun hakkından ancak ben gelirim. Bunun diline ancak ben cevap veririm" dedi.

Haber 20-05-2023 07:50

Bakan Soylu 'İstihbaratlarımız var' diyerek ilk kez açıkladı: 14 Mayıs gecesiyle ilgili çok konuşulacak sözler! Talimat verildi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçimlerin gerçekleştiği 14 Mayıs gecesine ilişkin çok çarpıcı bir açıklama yaptı. "İstihbaratlarımız var" diyen Soylu, "O gece ortalığın karıştırılmasının temin edilmesi için talimat verildi" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu ayrıca seçim gecesi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın yaptığı açıklamalara değinerek "Çıkıp özür dilemeliler" dedi. Soylu, Kılıçdaroğlu'nun "bir ocak teşkilatı kuracağıyla" ilgili de dikkat çeken bir iddia öne sürdü.

Haber 19-05-2023 11:33

Bakan Soylu'dan o anket firmasının genel müdürüne çok sert tepki! Bu adam bir mafya

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs seçimlerine değinen Bakan Soylu, anket firması Konda Araştırma ve Danışmanlık şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır'a sert tepki göstererek, "Anketlerde yarım puanlık, 1 puanlık sapmalar normaldir. Türkiye'de bir anket mafyası var ve Bekir Ağırdır Türkiye'ye operasyon çekiyor." ifadelerini kullandı.

Haber 17-05-2023 22:24

Bakan Soylu'dan masaya vuran Kılıçdaroğlu'na gönderme: Pat pat Kemal'e 28 Mayıs'ta bir cevap vereceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun masaya vurarak yaptığı açıklamaya göndermede bulundu. Partililere seslenen Bakan Soylu, 28 Mayıs seçimi için çok çalışacaklarını belirterek "'Pat pat Kemal'e de bir cevap vereceğiz inşallah" diye konuştu.

Haber 17-05-2023 14:26

SON DAKİKA | Şehitlerimizin intikamı alındı Bakan Soylu bu fotoğrafla duyurdu! 5 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Bestler Dereler Bölgesi'nde başlatılan operasyonla 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakan Soylu "Şehitlerimizin intikamı alındı" notuyla yaptığı paylaşımda fotoğrafa da yer verdi.

Haber 17-05-2023 11:35

İçişleri Bakanı Soylu duyurdu: Deprem bölgesinde 1158 alanda oy kullanılabilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oyunu İstanbul Gaziosmanpaşa'da kullandı. Bakan Soylu, deprem bölgesindeki oy kullanma işlemlerine de değinerek, "Deprem bölgesiyle ilgili de şu anda oy kullanmada herhangi bir sorun söz konusu değildir. Yine YSK ile koordineli bir şekilde orada 1158 alanda oyun kullanabileceği seçim konteynerleri kurulmuştur. Sabah itibarıyla da bu seçim konteynerlerindeki sandıklarda oy verme işlemi sorunsuz şekilde başlamıştır ve devam etmektedir." dedi.

Haber 14-05-2023 11:23

Bakan Soylu'dan Ülkü Ocakları'na ziyaret: Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı değildir

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığını ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti'nin MHP ile kurduğu Cumhur İttifakı'na ilişkin, "Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı, seçim birlikteliği değildir. Bu, aslında bizim medeniyetimizin bize buyurduğu ve bir arada olma zorunluluğumuzu hissettiren, ortaya koyan bir birlikteliktir." dedi.

Haber 13-05-2023 07:10

Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi: Bakan Soylu'dan çok konuşulacak 'kaset' iddiası! Gittik, yakaladık, sakladık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Muharrem İnce hakkındaki iddialar üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. "Bunu söylemeyecektim ama söyleyeceğim" diyerek açıklama yapan Soylu, "Ne edepsiz bir adammışsın sen" dediği Kılıçdaroğlu'nun kendisine bir talepte bulunduğunu öne sürerken sert ifadeler kullandı. Soylu "Biz insanlık yaptık, adamlık yaptık. Gittik Kıbrıs'ta yakaladık kasetleri aldık, sakladık ve bugüne kadar kendi milletvekilinin kaseti çıkmadı" dedi.

Haber 12-05-2023 13:23

SON DAKİKA | Seçime 3 gün kala Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi gündem oldu! Bakan Soylu, 'Saldırı dışarıdan' deyip orayı işaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada "Kimin bu seçime karıştığı, kimin etkilemeye çalıştığını uçan kuşlar da biliyor. Bu seçimde Muharrem İnce bir saldırıya uğramış. Saldırı dışarıdan gelmiş, kim tarafından yapıldığı bellidir. Fail bellidir, fail FETÖ ve ABD'dir" dedi.

Haber 12-05-2023 09:34

İçişleri Bakanı Soylu'dan dikkat çeken ifadeler: 'Avrupalı liderler de telefon açacaklar, diyecekler ki...'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Pazar akşamı Allah nasip edecek öyle bir netice alacağız ki Bay Bay Kemal de Amerika da bir daha ağzını açamayacak" dedi. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, "İşte o balkon konuşmasına çıkarken o Amerikan Başkanı Biden'ın yüzü mosmor olacak. Bu Türkiye'nin gururu olacak, Türkiye'nin onuru olacak. Avrupalı liderler de telefon açacaklar. Diyecekler ki Tayyip Reisle konuşabilir miyiz?" dedi.

Haber 12-05-2023 09:01

B sınıfı ehliyeti olanlar 125 cc motor kullanabilecek mi? Bakan Soylu açıkladı! 125 cc motor fiyatları...

125 cc'nin altındaki motorlar için son dakika açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. Motor kullanımıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gittiklerini duyuran Bakan Soylu, konuya ilişkin ayrıntıları aktardı. Bu açıklama sonrası birçok kişi internette araştırma yapıyor. Peki, B sınıfı ehliyeti olanlar 125 cc motor kullanabilecek mi? 125 cc motor fiyatları ne kadar, kaç TL?

Finans 11-05-2023 11:14

SON DAKİKA | Motor ehliyetlerinde yeni düzenleme! Bakan Soylu duyurdu: 125 cc'nin altındaki motorlar için artık 'B sınıfı' yeterli olacak

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında ehliyetlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Motor kullanımıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gittiklerini duyuran Bakan Soylu, "Bundan sonra 125 cc'nin altındaki motorlar B sınıfı ehliyetle kullanılabilecek" dedi.

Finans 11-05-2023 11:05

Son dakika | 'Ezikliğini bağırıp çağırarak ortadan kaldırmaya çalışıyor' diyerek yüklendi! Bakan Soylu'dan Akşener'e 'PKK' tepkisi

Son dakika haberi: Bakan Soylu, İYİ Parti lideri Akşener'in terör örgütü PKK'ya yönelik sert çıkışına değinirken "Akşener'i herkesten iyi tanırım. 30 yıl önceden tanıyordum. Ezikliğini bağırıp çağırarak ortadan kaldırmaya çalışan bir anlatımı var" sözleriyle dikkat çekti.

Haber 11-05-2023 10:02

SON DAKİKA | Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Bakan Soylu 'Bir sürpriz yapıyoruz' deyip duyurdu

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün milletvekili adayı olduğu bölgede vatandaşlarla bir araya geldi. Bir alışveriş merkezinde yaptığı açıklamada Bakan Soylu, "Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz. Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz" dedi.

Haber 11-05-2023 07:12

Bakan Soylu konuşması sırasında müzik açan CHP standına tepki gösterdi: Milletin değerlerinden anlamıyorsunuz ki ayıp ediyorsunuz

Seçim tarihi yaklaştıkça siyasiler arasındaki tansiyon artmaya başladı. Son günlerde yaşanan gerilime bir yenisi de İstanbul'da eklendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşması sırasında müzik açan CHP standına tepki göstererek "Siz laftan anlasaydınız, bu ülkede 50 yıldır, iktidar olurdunuz... Laftan anlamıyorsunuz. Siz milletin değerlerinden anlamıyorsunuz ki ayıp ediyorsunuz, yazık ediyorsunuz." dedi.

Haber 10-05-2023 18:33

SON DAKİKA | İzmir'de Kökünü Kurutma Operasyonu! 310 kişi gözaltında

Son dakika haberi: Uyuşturucuyla mücadele kapsamında İzmir'de bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; 56. Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 310 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Haber 09-05-2023 07:35

İmamoğlu'nun Erzurum mitingindeki olaylarda 'FETÖ' detayı! Bakan Soylu: Kafamızı karıştıran sadece bir kişi var

Erzurum'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mitingi sırasında yaşanan taşlı saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni açıklama geldi. Olaylara karıştığı belirlenen 16 kişinin gözaltına alındığını söyleyen Soylu, gözaltına alınanlar arasında yer alan bir uzman çavuşun FETÖ'yle daha önce iltisaklı olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Haber 09-05-2023 07:32