Temettü Haberleri

Parça hisse senedi alım satım nasıl yapılır, alımında temettü var mı? Alınan parça hisse senedi nasıl satılır, alım satımı için gerekli olanlar nelerdir?

Küçük ölçekli bir yatırım yapmak isteyen kişileri borsada farklı seçenekler karşılar. Söz edilen bu seçeneklerden biri de parça hisse senedi olarak bilinir. Diğer ismi ile küsuratlı hisse senedi olarak bilinen bu opsiyon, yatırımcılara belli bir şirketin tam hissesinin 1 parçasını alma imkânı sunar. Yani parça hisse senedi alım satımı, portföyünü genişletmek ve birden fazla şirkete yatırım yapmak isteyen kişilerin vazgeçilmez seçeneklerindendir. Parça hisse senedi alım satımı nasıl yapılır?

Finans 20-04-2023 10:51

Temettü nedir, ne anlama gelir? Temettü hisseleri nasıl alınır?

Temettü kelimesinin anlamı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Televizyonda ya da internetteki ekonomiye yönelik haberlerde sıklıkla duyulan sözcükler arasında yer alan temettüye ilişkin araştırma yapılıyor. Peki, TDK'ya göre temettü nedir, ne anlama gelir? Temettü hisseleri nasıl alınır? İşte detaylar...

Finans 27-02-2023 13:24

Yatırımcı ve trader arasındaki farklar nelerdir? Trade etmek ne demek?

Yatırımcı ve trader'ların stratejileri piyasadaki finansal hareketleri belirler. Bu noktada yatırımcı ve trader arasındaki farklar merak edilir. Bu fark yatırım ve trade'in bilinmesiyle daha kolay anlaşılabilir. Yatırımcı, daha az risk alarak daha uzun vadeli işlemlere yönelir. Trader ise daha fazla risk alarak daha kısa vadeli işlemler yapar. Ortaya iki farklı yöntem çıkar. Sonuç olarak yatırımcı aylık ve haftalık işlemler yapar, trader ise saatlik ve günlük hareketlerle kâr etmeyi amaçlar.

Finans 20-04-2022 12:19

Garanti BBVA'dan temettü planı

Garanti BBVA'dan yapılan açıklamada, 623,8 milyon TL'lik nakit brüt temettüyü ortaklara dağıtma kararının genel kurula 5 Nisan'da sunulacağını açıkladı.

Finans 05-03-2021 15:23

Temettü

Temettü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Temettü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Almanya Merkez Bankası'nda 42 yıl sonra bir ilk: Kar payı dağıtılmayacak!

Almanya Merkez Bankası 1979’dan beri ilk kez kâr payı dağıtmayacak. Almanya Merkez Bankası Başkanı Jens Weidmann yaptığı açıklamada, "Bir yandan temerrüt riski arttı. Çünkü büyük hacimli şirket tahvilleri satın aldık. Diğer yandan faiz oranı riski yükseldi" dedi.

Finans 03-03-2021 16:35

İş Bankası temettü planını açıkladı

İş Bankası Genel Kurul’a sunacağı temettü planını açıkladı. Buna göre banka C grubu hissesi başına 0,1513527 TL brüt kar payı dağıtım teklifini Genel Kurul onayına sunacak.

Finans 03-03-2021 09:59