Temettü Haberleri

Yatırımcı ve trader arasındaki farklar nelerdir? Trade etmek ne demek?

Yatırımcı ve trader'ların stratejileri piyasadaki finansal hareketleri belirler. Bu noktada yatırımcı ve trader arasındaki farklar merak edilir. Bu fark yatırım ve trade'in bilinmesiyle daha kolay anlaşılabilir. Yatırımcı, daha az risk alarak daha uzun vadeli işlemlere yönelir. Trader ise daha fazla risk alarak daha kısa vadeli işlemler yapar. Ortaya iki farklı yöntem çıkar. Sonuç olarak yatırımcı aylık ve haftalık işlemler yapar, trader ise saatlik ve günlük hareketlerle kâr etmeyi amaçlar.

Finans 20-04-22 12:19

Garanti BBVA'dan temettü planı

Garanti BBVA'dan yapılan açıklamada, 623,8 milyon TL'lik nakit brüt temettüyü ortaklara dağıtma kararının genel kurula 5 Nisan'da sunulacağını açıkladı.

Finans 05-03-21 15:23

Almanya Merkez Bankası'nda 42 yıl sonra bir ilk: Kar payı dağıtılmayacak!

Almanya Merkez Bankası 1979’dan beri ilk kez kâr payı dağıtmayacak. Almanya Merkez Bankası Başkanı Jens Weidmann yaptığı açıklamada, "Bir yandan temerrüt riski arttı. Çünkü büyük hacimli şirket tahvilleri satın aldık. Diğer yandan faiz oranı riski yükseldi" dedi.

Finans 03-03-21 16:35

İş Bankası temettü planını açıkladı

İş Bankası Genel Kurul’a sunacağı temettü planını açıkladı. Buna göre banka C grubu hissesi başına 0,1513527 TL brüt kar payı dağıtım teklifini Genel Kurul onayına sunacak.

Finans 03-03-21 09:59

Temettü

Temettü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Temettü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.