Teog Haberleri

Çobanlık yaparken Robert'e girmişti! Hollanda Büyükelçiliği, Mahir için harekete geçti

Tunceli'nin yaylalarında ailesiyle çobanlık yaptığı sırada İstanbul Amerikan Robert Lisesi'ne yerleşen ve bu yıl mezun olacak 22 yaşındaki Mahir Gündoğdu'nun ülkelerindeki Tilburg Üniversitesi'ne hazırlandığını öğrenen Hollanda Büyükelçiliği, harekete geçti.

Haber 11-06-21 12:29

TEOG şampiyonu Mustafa'nın ölümünü kayıp telefonu aydınlatacak

Tokat'ın Erbaa ilçesinde kaleden atlayarak yaşamına son veren 2016 TEOG Türkiye birincilerinden Mustafa Ö.'nün (17) babası Orhan Ö., oğlunun ölümünü, kayıp olan telefonunun aydınlatacağını söyledi.

Haber 03-10-19 15:34

TEOG şampiyonu Mustafa'nın sır intiharı! 'Gelme yetişemezsin' dedi, telefonu kapattı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 3 yıl önce TEOG Türkiye birincilerinden biri olan Mustafa Ö. (17), köyündeki Simeri Kalesi'nden atlayarak yaşamına son verdi. Mustafa Ö.’nün sınıf arkadaşlarına intihar edeceğini söylediği, okul müdürünün de babasını arayıp durumu anlatarak oğullarını psikiyatriste götürmesini istediği belirtildi. Mustafa Ö.'nün internet üzerinden intihara sürükleyen oyunlar oynamış olabileceğini öne süren aile, oğullarının kayıp cep telefonunun bulunmasını istedi.

Trend 02-10-19 12:04

LGS heyecanına saatler kaldı!

TEOG yerine gelen ve bu yıl yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılacağı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yarın yapılacak. 1 Haziran’da gerçekleşecek LGS iki oturum halinde düzenlenecek.

Haber 31-05-19 18:21

Teog

Teog Hakkındaki Haberler Mynet'te. Teog Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Terör Şırnaklı öğrencilerin başarısına engel olamadı

Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerce iki kez yakılan Cumhuriyet Ortaokulu'nda eğitim gören öğrenciler, 3 yıldır TEOG ve LGS'de büyük başarı gösterdi - Okulun öğrencilerinden Abdullah Aydoğan, bu yıl yapılan LGS'de 120 sorunun 116'sını doğru cevaplayarak il birinciliğini elde etti - Aydoğan: - "Öğretmenlerim bana çok büyük destek oldu. Ankara Fen Lisesi'nde okumak istiyorum" - Anne Sultan Aydoğan: - "Terörün her türlü engellemesine rağmen oğlum çalışıp başarılı oldu, onunla gurur duyuyorum" - İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan: - "Cumhuriyet Ortaokulu'nda son 3 yılda Şırnak birincisi ve Türkiye dereceleri elde edildi. Terör öğrencilerimizin başarısını engelleyemedi"

Haber 12-07-18 11:19

Son dakika! Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan özel okullara kayıt uyarısı

Son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. Bakan Yılmaz, kontenjanların 2 Temmuz'da ilan edileceğini, tercihlerin 13 Temmuz'a kadar yapılacağını açıkladı. Yılmaz, 'Özel okullara kesin kayıt yaptıranlar bizim listemizden düşecek. Geçici kayıt yaptıranlar listemizde olacak. Herhangi bir okulu kazandıysa, özel okula gitmek istemezse kazandığı okula gidebilecek. Burada bir karışıklık var mı?' dedi.

Haber 28-06-18 11:31

Bakan Yılmaz, AA Editör Masası'na konuk oldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: (2) - "Liselere giriş sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavda, kesinlikle müfredat dışı hiçbir soru sorulmadı" - "Eğitim uzmanları, kesinlikle müfredat dışı hiçbir sorunun olmadığı, sorulan soruların öğrencilerin kazanımlarıyla beklenenle uygun olduğu, dersleri iyi anlayan, anladıktan sonra analiz yapabilen, geçmiş öğrenmeleri unutmayan, öğrendikleriyle bilmediklerini de çözebilme yeteneğini de kazanmış öğrencilerin kesinlikle bu sınavda başarılı olacağını söyledi" - "2019 yılı sonunda eğitimin kalitesinin artırılması adına ikili eğitime Türkiye'de son vereceğiz" - "Fatih Projesi kapsamında sınıflarımızı 430 binin üzerinde akıllı tahta ile donattık" - "(Bilgisayar verilmesi) 5. sınıflarda ve 9. sınıflarda dağıtacağız, 4 yıl olacak ve 4 yıl sonra da kendisinden almayacağız. Öğretmenlerimize de her 4 yılda bir yeni bilgisayar vereceğiz"

Haber 19-06-18 12:51

Liselere girişte uygulanacak yeni sistem

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık: "Mesleki ve teknik Anadolu liseleri yok sayılmıştır. Mevcut 8 bin 457 resmi lisenin bin 367'si sınavla öğrenci alacak şekle dönüştürülmüş. Köklü başarılı, okul kültürü olan kurumların çoğu bu liste içerisinde yer alamadı" -"Bu tür kararlarda çocukların, gençlerin maksimum menfaatinin ön planda tutulması icap eder. Eğitimin paydaşlarının görüşü alınarak yapılması gerekir. Bir kişinin bir gün 'Ben şunu kaldırıyorum' demesiyle bu işler olmaz"

Haber 11-04-18 17:30

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Bu yıl TEOG olmayacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Bu yıl TEOG olmayacak, adrese dayalı yerleştirme, eve en yakın okul sistemini dikkate alarak ve diğer belirlediğimiz hususlarla birlikte öğrencilerimizi yerleştireceğiz" dedi.

Haber 14-02-18 13:26

PISA direktörü Andreas Schleicher: Türkiye bilgiyi pratiğe geçirmeyi öğrenmeli

Türkiye, lise ve üniversitelere giriş sınavları ile müfredat içeriğinde yapılan değişikliklerle 2017'yi geride bırakıyor. Peki Türkiye'nin eğitim sistemindeki tartışmalar dışarıdan nasıl görülüyor? Bu değişikliklerle eğitimde eşitlik sağlanabilecek mi? BBC Türkçe'den Öykü Altuntaş, PISA direktörü Andreas Schleicher'a sordu.

Haber 27-12-17 11:02

Türkiye'de 10 kelimede 2017

2017, Türkiye'de birçok açıdan birbirinden önemli olayların yaşandığı bir yıl oldu. Yıla damgasını vuranlar arasında referandumla birlikte tartışmaların odağına oturan mühürsüz oy pusulaları, Adalet Yürüyüşü ile dile getirilen hak talepleri ve "Zarrab davası"nda ortaya çıkan "çikinova" yöntemi de vardı. Bu yıl farklı nedenlerle gündeme gelen 10 kelimeyi derledik.

Haber 26-12-17 05:12

Liselere girişte yeni dönem! Milli Eğitim Bakanı detayları açıkladı

Liselere yerleştirmede detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), liselere geçişte uygulanacak yeni sistem kapsamındaki mahalli yerleştirmede kayıt önceliği kriterleri; tercih sırası, öğrencinin evine ve eğitim gördüğü ortaokula yakınlık olarak belirlendi.

Haber 13-12-17 11:40

Eğitim sistemi değişiyor! Milli Eğitim Bakanı Yılmaz tarih verdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, '2019 yılı sonuna kadar, Başbakanımızın talimatı var, tekli eğitime geçeceğiz. 77 bin derslik ihtiyacımız varken, bu sayı 58 bine düştü ama şu anda 45 bin derslik yapılıyor. Aradaki fark 13 bin. Ankara'da 10 bin derslik yapılıyor. İstanbul'da 17 bin dersliğe ihtiyacımız var' dedi.

Haber 30-11-17 20:58

Son dakika: TEOG yerine gelen yeni sistemle ilgili flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, yeni liselere giriş sistemiyle ilgili katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Tekin, sınava girmek isteyen öğrencilere 90 soru sorulacağını belirterek sınav arasında mola verileceğini söyledi.

Haber 29-11-17 10:43

Özel okullarla ilgili çok önemli gelişme

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG’un kaldırılmasının ardından isteyen özel okulların yapılacak merkezi sınavla öğrenci almasına karar verdi.

Haber 14-11-17 16:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEOG sonrası yeni sistem için talimat

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin vekillerine yeni sistemin iyi anlatılması gerektiğini söylerken "Dershane ve etüt merkezlerinin canlanmasına izin yok" dedi.

Haber 09-11-17 17:04

Flaş gelişme! Özel okullardan sınav kararı

TEOG'un ardından yeni sistemi açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, özel okulların sınav konusunda kendi kararlarını verebileceğini belirtmişti. Özel Okullar Derneği'nden yapılan açıklamada, "Bu yıl merkezi sınava tabi olacağız" denildi. Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Dağ, "Bakanlığın yaptığı sınavların sonuçlarını kullanarak bir yerleştirme sistemi yapmayı düşünüyoruz. Onay aldığımız takdirde bu yolda ilerleyeceğiz" diye konuştu.

Haber 08-11-17 14:10

TEOG yerine ne geldi yeni sistemin adı ne? 'Mahalli yerleştirme sistemi'nin özellikleri

'TEOG'un yerine gelen yeni sistem ne?' sorusu dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamasıyla yanıt buldu ancak kafalar yine de karışık. Twitter'da #TEOG etiketi çok paylaşılanlar (Trending Topic) listesinin başını çekiyor. Sosyal medyada bazı eğitim uzmanları, yeni sistemin sınavla girilecek lise sayısını sınırlamasının doğru bir yaklaşım olduğunu, bazıları ise değişikliğin çapı daraltılan yeni bir sınav sistemi getireceğini söylüyor. İşte yeni sisteme yönelik ilk tepkiler...

Haber 06-11-17 11:40

TEOG’un yerine gelen sistem ne? İşte TEOG’un yerine gelen sistem

Liseye girişte TEOG’un yerini alacak yeni sistem açıklandı. Öğrenciler tercihleri doğrultusunda ve okul başarı puanına göre evlerine yakın okullara yerleştirilecek. Yaklaşık 600 köklü liseye ise sınavla öğrenci alınacak. Bu okullara giriş için haziranda sınav yapılacak. Özel okullara da kendi sınavını yapma hakkı getirildi.

Haber 06-11-17 07:55

TEOG yerine ne geldi? Merkezi sınav artı adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak?

TEOG yerine ne gelecek sorusu büyük oranda cevap buldu. Bugün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basına TEOG yerine nasıl bir sistem geleceğine dair açıklamalarda bulundu. TEOG gibi bir merkezi sınav ile adrese dayalı yerleştirmeyi bir araya getiren sistem nasıl işleyecek işte detaylar...

Haber 05-11-17 16:32

Öğretmen alımı 2017 ile ilgili son dakika haberi: 20 bine yakın...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017 öğretmen alımı ile ilgili son dakika açıklama yaptı. TEOG yerine geçecek yeni sisteme ilişkin açıklama yapan Bakan Yılmaz, 20 bine yakın öğretmen alımı yapılacağının müjdesini verdi.

Haber 05-11-17 13:03

Son dakika! İşte TEOG yerine gelecek yeni sınav sistemi

Son dakika haberlere göre, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG'un ardından liselere geçişteki yeni sistemin detaylarını açıkladı: "TEOG'un yerin stresi kaldıracak, basit bir sistem getirelim. Bizim sistemimiz şu: Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi'ni getirdik."

Haber 05-11-17 12:06

Başbakan Yıldırım'dan son dakika TEOG açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, TEOG'un yerine gelecek yeni sistem hakkında açıklama yaptı. Son dakika habere göre, çalışmanın bittiğini belirten Yıldırım TEOG 1-2 güne açıklanacak" dedi."

Haber 03-11-17 16:19

LGS nasıl olacak? TEOG'un yerine gelecek LGS'nin son taslağında neler var?

Veliler ve bu sene liseye geçiş için harıl harıl ders çalışan öğrenciler endişeyle LGS adı verilen yeni sistemin açıklanmasını bekliyorlar. Peki öğrencileri nasıl bir sistem bekliyor. LGS çatısı altında öğrencilerin hangi okula gideceği nasıl belli olacak. Adrese dayalı mı, sınav sistemiyle mi yoksa ikisi birden mi?

Haber 25-10-17 15:26

Yıldırım'dan son dakika TEOG açıklaması: Yeni sistem 1 haftaya açıklanacak

Başbakan Binali Yıldırım Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde konuştu. Yıldırım, TEOG'un yerine getirilecek sistemin 1 hafta içerisinde açıklanacağını duyurdu.

Haber 18-10-17 15:45

TEOG yerine gelecek yeni sistemin ayrıntıları belli oluyor

TEOG yerine gelecek 'SBS benzeri' yeni modelle ilgili ayrıntılar şekillendi. 5, 6 ve 7'nci sınıfta yazılılar yapılırken, sınavlardan biri merkezden olacak. 8’inci sınıfta da merkezi sınav uygulanacak ve tüm notların ortalaması alınacak. Barajı aşabilen öğrenciler Kabataş ve Galatasaray gibi okullara başvuru hakkı kazanacak. TEOG yerine gelecek yeni sistemde öğrencinin sosyal gelişimi de başarısına katkı sağlayacak. Sanat ve spor faaliyetlerine katılanlara ayrı değerlendirme yapılacak.

Haber 05-10-17 09:42

Son dakika: Başbakan'dan TEOG açıklaması

Öğrencilerin merakla beklediği TEOG yerine gelecek yeni sistem hakkında merak edilenler yanıt bulmaya başladı. Başbakan Binali Yıldırım bir soru üzerine son dakika yaptığı açıklamada, Her sınıfta yazılı sınav olacak. Biri de merkezi olacak" açıklamasını yaptı."

Haber 03-10-17 13:39

Son dakika! Milli Eğitim Bakanı'ndan flaş TEOG açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında, TEOG düzenlemesi en kısa sürede Bakanlar Kurulu'na sunulup açıklanacak" dedi. Dün de açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, TEOG'un yerine gelecek yeni sistem hakkında detaylı bilgiler vermişti. Yılmaz, "Yerleştirme yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılabilir" ifadesini kullanmıştı."

Haber 03-10-17 11:38

Çocuklar Duymasın'ında tepki çeken TEOG sahnesi

Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Çocuklar Duymasın'ın dün akşam ekrana gelen son bölümünde TEOG'un kaldırıldığı öğrenen Gönül ve Tuna karakterlerinin abartılı sevinçlerine sosyal medyadan tepki yağdı.

Magazin 02-10-17 13:43

İşte TEOG yerine gelecek yeni sistem! Bakan canlı yayında açıkladı

TEOG yerine gelecek yeni sistem hakkında merak edilenler yavaş yavaş yanıt bulmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı TEOG yerine gelecek yeni sistem hakkında açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bazı okullar notları şişiriyor eleştirileri vardı. Yeni sistem bu sakıncaları kaldıracak bir sistem. Çalışmalardan biri her lisenin kendi sınavını yapması, soruları okuldaki öğretmenler hazırlayacak." dedi.

Haber 01-10-17 10:20

İşte TEOG yerine gelecek yeni sistem! Başbakan açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, TEOG'un kalkmasının ardından liseye girişte uygulanacak olan yeni sistemin detaylarını açıkladı: "Yeni uygulama bunu getiriyor. Sınav kalkıyor. Her yılın yıl sonu başarı ortalaması alınıyor. 5-6-7-8. sınıf. Ayrıca derslerdeki ilgisi ne tarafa gidiyor? Buralar izleniyor, buna belirli bir oranda da katkı yapan yine 8. sınıfta sınav yapılıyor. Sınav test olmayacak, açık uçlu soru sorulacak."

Haber 29-09-17 12:24

'TEOG ve üniversite sınavları değişikliğinin arkasında Bilal Erdoğan var' Olay iddia!

TEOG yeni sistem ne olacak' derken üniversite sınavı sistemim de değişti. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığı yapmış olan Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, eğitim sisteminde yapılan değişikliklerin arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın olduğunu iddia etti.

Haber 28-09-17 09:22

Liseye geçiş sınavı nasıl olacak? Yeni sistem sınavsız mı olacak?

Liseye geçiş sınavı, yani eski isimiyle TEOG hala gündemde. Bugün, MEB müsteşarı yeni sınav sistemi ile ilgili, lisye geçiş sınavı ile ilgili bazı merak edilenleri detaylandırdı. Görünüşe göre TEOG sınavı kaldırılıyor, yerine merkezi olmayan bir liseye geçiş sınavı uygulanacak. Peki, yeni sistem sınavsız mı olacak? İşte yeni geçiş sınavı hakkında tüm detaylar!

Haber 27-09-17 19:45

MEB müsteşarından sınavsız TEOG açıklaması! Liseye geçişte merkezi sınav olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, TEOG sisteminin yerine üzerinde çalışılan modele ilişkin kritik bir açıklama yaptı. Şu an veliler ve öğrenciler özellikle TEOG'un yerine gelecek, liseye geçişi düzenleyecek sistemde merkezi sınav olup olmayacağını merak ediyor. Yekin, yeni sistemle ilgili merkezi sınav konusuna açıklık getirdi.

Haber 27-09-17 11:36

Eğitimde yeni kriz: TEOG’dan sonra ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir açıklaması ile yürürlükten kaldırılan TEOG'un ardından ne tür bir sisteme geçileceği belirsizliğini koruyor. TEOG’un kaldırılmasını DW Türkçe’ye değerlendiren Eğitim Reformu Girişimi Politika Uzmanı Yeliz Düşkün'e göre TEOG'un kaldırılması doğru bir adım, ancak bunun ani bir kararla yapılması ve eğitim sektöründeki paydaşlardan görüş alınmaması yanlış.

Haber 22-09-17 22:15

TEOG hakkında yeni gelişme! Emsal karar bulunuyor

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına hazırlanmak için etüt merkezine erken kayıt yaptıran öğrencilerin ödediği ücretler ne olacak sorusuna Avukat Burak Evci, öğrencilerin etüt merkezinden ayrılması halinde, hukuken hizmet almadığı ayların ücretlerini iade alabileceklerini belirtti.

Haber 22-09-17 17:46

TEOG hakkında son dakika gelişme! Yarın kabineye sunulacak

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, bugün özel okul temsilcileriyle TEOG sonrası yeni sistemle ilgili toplantı yaptı. Son dakika habere göre, toplantı sonrası yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı'nın TEOG taslağı ile ilgili yarın Bakanlar Kurulu'na sunum yapacağı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önceki gün hazırlanacak alternatiflerin bir ay içinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını açıklamıştı.

Haber 21-09-17 18:16

Üniversite sınav sistemi de sil baştan değişiyor! Bu yıl LYS olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi TEOG'dan sonra üniversiteye giriş sınavı da değişiyor. YGS ve LYS kalkıyor; yeni bir üniversite sınavı sistemi geliyor. Bu yeni sistem için MEB ve YÖK ortak çalışacak. Yeni sistemin Yüksek okullara sınavsız giriş, daha az öğrenci ile rekabet, liseden sonra 3 kez sınavgibi yenilikler getireceği belirtiliyor. Peki LYS ne zaman kalkacak, bu yıl LYS yapılacak mı? 2018'de üniversiteye giriş nasıl olaacak?

Haber 21-09-17 07:50

Kılıçdaroğlu'ndan TEOG eleştirisi: Bizim çocuklar kobay mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fındıkta Adalet Yürüyüşü'nün ardından Atatürk Meydanı'nda yapılan mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, TEOG sisteminin kaldırılmasıyla ilgili 'Bizim çocuklar kobay mı? Her zaman değişiyor dünyada böyle bir ülke yok. Bu ülkenin yetişmiş kadroları var. Çözülmeyecek sorunumuz yok.' dedi.

Haber 20-09-17 19:03

Saadet Partisi'nden hükümete sert eleştiri: Ülkenin kaderi bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından TEOG’un kaldırılmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “17 Milyon öğrencinin, 80 milyonluk ülkenin kaderi tek bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz. Eğitim ciddi iştir. Televizyon programında değil, hükümet programında açıklanır" dedi.

Haber 20-09-17 17:15

TEOG kalkıyor şimdi ne olacak yeni sistem nasıl? İşte eleştiri ve görüşler

'TEOG kalktı mı' sorusu günlerdir gündemin en merak edilen sorusuydu ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'TEOG kalktı' açıklamasıyla gözler yeni getirilecek sistemin özelliklerine çevrildi. TEOG kaldırıldı ancak TEOG yerine geçecek sistemin özellikleri henüz netleşmedi. Sosyal medyada ve eğitim camiasında ise TEOG'un kaldırılmasına yönelik hem olumlu hem de olumsuz eleştiriler yer alıyor. İşte TEOG'a yönelik tepkiler, eleştiriler ve görüşler...

Haber 20-09-17 10:41

TEOG kalktı! İşte TEOG yerine gelen ikili model

Günlerdir merak edilen 'TEOG kalktı mı?' sorusu yerini 'TEOG yerine ne gelecek?' heyecanına bıraktı. TEOG yerine gelecek sistem az çok belli olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise yeni sisteme ilişkin, "Bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu'na sunarız" dedi. Yılmaz ayrıca "Üniversiteye girişi de birden fazla yapın diye programımızda var" ifadesini kullandı. Bakan'dan öğretmen adaylarına da müjdeli haber geldi. 2018'de 20 bin öğretmen atanacak

Haber 20-09-17 10:25

Son dakika: Erdoğan'dan TEOG ve üniversite sınavlarıyla ilgili açıklama

Son dakika haberi! TEOG'un yerine gelecek yeni sistemin nasıl olacağına dair ellerinde çalışmanın olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite giriş sistemiyle ilgili de çalışmalarının olduğunu açıkladı. Erdoğan, Kuzey Irak'taki referandum kararı ile ilgili, "MGK öncesi açıklama doğru değil, atacağımız adımlar sıradan adımlar olmayacak" dedi.

Haber 20-09-17 00:59

Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son dakika açıklamasında, "Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak" ifadesini kullandı. Gazetecilerin TEOG ile ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, sınavın kaldırıldığını anlatırken, sınav nedeniyle çocukların yarış atına dönüştüğünü belirtti. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında "TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik?" demiş ardından da Başbakan Yıldırım, yeni sistem hakkında konuşmuştu.

Haber 19-09-17 11:32

Son dakika! TEOG'la ilgili yeni gelişme

Son dakika haberlere göre, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu hafta içinde özel okul temsilcileriyle TEOG gündemiyle toplantı yapacak.

Haber 19-09-17 11:04

Nuran Çakmakçı yazdı: TEOG’un yerine konuşulan 4 model

Her yıl 1.3 milyon öğrencinin katıldığı TEOG sınavı kaldırılıyor. TEOG'un yerine yeni uygulanacak sistemin de ne olacağı ve bu sene uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Özellikle veliler ve öğrenciler TEOG ne olacak, son durum nedir sorularına cevap arıyorlar. Nuran Çakmakçı kulislerde TEOG’un yerine konuşulan 4 modeli yazdı. İşte TEOG'un yerine konuşulan modeller...

Haber 19-09-17 07:52

TEOG tartışmalarına Abdullah Gül’den yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bir televizyon programındaki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemine ilişkin “TEOG kaldırılmalı” açıklamalarının ardından açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medyadan yorum yaparak tartışmalara katıldı

Haber 18-09-17 19:51

Eski Milli Eğitim Bakanı Dinçer’den TEOG'un kaldırılmasına tepki

AKP'li eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG'un kaldırılmasına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi. Habertürk gazetesinde “OKS, SBS, TEOG derken…” başlıklı bir yazı kaleme alan Dinçer, "OKS'den SBS'ye ve SBS'den TEOG'a geçerken yapılan değişiklikleri sistemik bir değişiklik değil, ikincil derecede (sınav sayısı ile uygulama şeklinde) düzenlemeler olarak görmek gerekir" ifadelerini kullandı.

Haber 18-09-17 11:45