Teşvik Paketi Haberleri

Bakan Nebati yeni uygulamayı duyurdu: Tüm teşvik ve destek verileri tek sistemde toplanıyor

Hazine Bakanı Nebati teşvik ve desteklerle ilgili yeni uygulamanın detaylarını duyurdu. Türkiye'de şu anda 9 bakanlık tarafından verilen 441 teşvik ve destek programının yürürlükte bulunduğunu belirten Bakan Nebati, “Bakanlığımızın geliştirdiği yazılım ile teşvik ve destek bilgilerini gerçek ve tüzel kişiler bazında detaylandırarak anlık olarak merkezi bir sistemde topluyoruz. Şu ana kadar 6 bakanlıkla entegre olduk ve 23 kurum 239 alt program için 480 milyon teşvik kaydını TDBS'ye aldık” dedi.

Finans 01-08-2022 13:30

Ticaret Bakanı duyurdu: Sağlık turizmi teşvikinde kapsam genişledi

Sağlık Turizmi Destek Paketi'nde kapsam genişletildi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş konuya ilişkin detayları paylaşırken, geniş bir yelpazede sağlık hizmeti ihracatı alanında nitelikli elemanların istihdamının teşvik kapsamına alındığını duyurdu.

Finans 06-06-2022 15:22

İşletme sahipleri dikkat! Turizmi teşvik kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümü kabul edildi. Kanuna göre, belgeli işletmeler Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında Kanuna göre turizm payının ödenmesine ilişkin belgeyi 15 gün içerisinde Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde ibraz etmekle yükümlü olacak.

Finans 15-07-2021 09:25

Evde üretene devlet desteği! 240 bin TL şartına dikkat!

Milyonlarca ev kadınının üretime katılmasını sağlamak için birçok destek ve teşvik paketi açıklanıyor. Kadınlar, evde ürettikleri ürünleri internet üzerinden satışa çıkardığında vergi muafiyetinden de yararlanabiliyor. Muafiyet kapsamındaki ürünler; havlu, örtü, kilim, takı, dikiş gibi pek çok ürünü kapsıyor. Ev hanımlarının üretime katılması için bu gibi ürünlerde vergi desteği üzerinden teşvik sağlanıyor.

Finans 14-07-2021 09:59

Girişimcilere büyük kolaylık! 3 yıl vergi ve 1 yıl prim teşviği...

Genç girişimcileri destekleme kapsamında gençler, 3 yıl vergi ve 1 yıl prim teşviğinden faydalanabiliyor. Hem yeni bir girişimde bulunan hem de bir işletmeyi devralan gençler bu destekten yararlanıyor. Girişimci gençleri teşvik amacıyla yürütülen destek ile gençler artık kendi işlerini kurabilecek veya kendi aralarında ortaklıklar geliştirebilecek ve ayrı ayrı olarak teşvikten yararlanabilecek.

Finans 13-07-2021 11:39

Dev desteğin detayları belli oldu: Yeni işçiye bir yıl devlet desteği!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı vergi ve prim teşvikindeki detaylar netleşti. Bu kapsamda yeni işçi alımı yapan şirketlere, bin 556 lira destek ödemesi yapılacak. Vergi ve prim teşviki paketinin detaylarına göre yeni işçinin asgari ücret üzerinden ödenen tüm prim ve vergileri devlet tarafından karşılanacak. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı teşvik paketinin detayları…

Finans 11-07-2021 10:07

Milyonlara ucuz kredi fırsatı! 80 bin TL…

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgının işverene ve çalışana olan ekonomik etkilerini en aza indirmek için Mart 2020’den beri uygulanan kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin-nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 30 Haziran 2021 itibarıyla sona erecek.

Finans 29-06-2021 14:21

Küresel piyasalar Avrupa Merkez Bankası'na odaklandı!

ABD'de dün akşam teşvik paketi Temsilciler Meclisi'nde onaylandı. Paketin cuma günü ABD Başkanı Joe Biden tarafından onaylanması bekleniyor. Bu süreçte küresel piyasalar ECB'ye odaklandı.

Finans 11-03-2021 09:19

ABD'nin 1.9 trilyonluk teşvik paketi Temsilciler Meclisi'nde onaylandı!

Analistler tarafından küresel piyasalara yön vereceği ifade edilen ABD'nin 1.9 trilyonluk koronavirüs destek paketi dün akşam Temsilciler Meclisi’nde onaylandı. ABD Başkanı Biden'ın teşvik paketini cuma günü imzalayacağı belirtildi.

Finans 11-03-2021 08:54

GameStop hisseleri yüzde 40'dan fazla yükseldi: İşte yükselmesinin nedeni!

ABD'li bilgisayar ve konsol oyunları perakendecisi GameStop'ın hisseleri, ABD mali canlandırma paketiyle sağlanan desteklerin hisselere aktarılacağı beklentisinden dolayı yüzde 40 oranından fazla yükseldi.

Finans 09-03-2021 11:20

Küresel piyasalar teşvik paketini bekliyor! İşte piyasalarda bugün takip edilecek veriler

Küresel piyasalar, ABD’de ekonomik destek paketinin Senato’da onaylanmasına karşın, beklentilerin gerçekleşmesi, devam eden enflasyon tedirginliği ve fiyatlanacak yeni beklentiler konusundaki kararsızlıklarla karışık bir seyir izliyor.

Finans 09-03-2021 09:24

Teşvik Paketi'nin Temsilciler Meclisi’nde ne zaman onaylanacağı açıklandı

Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi’nin yaptığı açıklamaya göre, Biden'in önerdiği fakat Senato’nun kendi versiyonunu kabul ettiği 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi 10 Mart Çarşamba günü Meclis’te görüşülerek oylanacak.

Finans 09-03-2021 08:48