Tkp Türkiye Komünist Partisi Haberleri

Güney beldesi, seçimde TKP'ye 1 oyu kimin attığını merak ediyor

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde dün yapılan belediye başkanlığı seçiminde Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Sunay Akarsu'ya 1 oy çıktı. Sunay Akarsu'yu, beldede tanıyan çıkmazken, 1 oyu da kendisinin mi yoksa beldeden birinin mi verdiği merak konusu oldu.

Haber 07-06-21 16:23

Seçim yapılan Güney beldesinde belediye başkanlığını AK Parti kazandı

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığı seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 21 oy ile AK Parti’nin adayı kazandı. Seçimde TKP’nin adayı ise sadece 1 oy alabildi.

Haber 06-06-21 19:11

Unutulmaz şair Ahmet Arif kimdir? Ölüm yıldönümünde şiirleri ile anılıyor

Diyarbakır doğumlu şair ve gazeteci olan Ahmet Arif, 23 Nisan doğumludur. “Hasretinden Prangalar Eskittim” şiiri ile birçok kişinin gönlüne dokunan Ahmet Arif, bundan tam 20 sene önce bugün hayatını kaybetti. Yazdığı şiirlerle birçok insanı kendine hayran bırakan Arif, günümüzde hala sevilen şairler arasında yer alıyor.

Haber 02-06-21 09:36

Abdullah Nefes hayatını kaybetti | Abdullah Nefes kimdir? Abdullah Nefes neden öldü?

Abdullah Nefes, sosyalist mücadelesi için uzun yıllar çalışmıştır. Bu sosyalizm gölgesi altında şiirler yazmış, çeşitli araştırma ve derleme kitapları da yayınlamıştır. 1969 yılında kurulan Ser yayınlarının da kuruluşunda yer almıştır. Abdullah Nefes’in ölüm haberini, Ataol Behramoğlu “Kardeşim, yoldaşım, düşündaşım, 65 yıllık arkadaşım, şair, yazar, aktivist Abdullah Nefes'i kaybettik" mesajı ile duyurdu. Abdullah Nefes, bugün Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.

Haber 21-04-21 07:35

Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu duyurdu! Tunceli'de artık ihale yapılmayacak

Tunceli Belediye Başkanı Türkiye Komünist Partili (TKP) Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye bütçesinde tasarruf sağlanması amacıyla ihale sistemini kaldırdıklarını, kentteki tüm işlerin, belediye ve halkın desteği ile yapılacağını duyurdu. Başkan Maçoğlu, "Parkımızı, bahçemizi, yolumuzu ve sokağımızı kendimiz yapacağız. Bu şekilde belediyenin giderini kısıp daha fazla hizmet etmek, amacımız. Eğitim, atölye ve kadın üzerine çalışmalarda ihale yapmadan elde ettiğimiz karı kullanacağız" dedi.

Haber 11-03-21 10:06

TKP'li Başkan Maçoğlu'nun kardeşi tutuklandı

Tunceli’nin TKP’li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun kardeşi Soner Maçoğlu, Aydın’ın Didim ilçesinde uyuşturucu madde ticareti suçlamasıyla sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 17-02-21 18:04

TKP seçime katılıyor! İşte partinin seçim bildirisi

Türkiye Komünist Partisi (TKP), seçim bildirisini açıkladı.

Haber 22-10-02 15:59

Türkiye'nin dış borçlarını ödemeyeceğiz

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Başkanı Aydemir Güler, iktidara geldiklerinde Türkiye'nin dış borçları ödemeyeceklerini belirterek, "Biz de IMF ile masaya oturacağız, bir kez oturup hadi güle güle diyeceğiz" dedi.

Haber 06-10-02 16:30