Trafik Sigortası Haberleri

Trafik sigortasında önemli uyarı! Havale ve EFT ile ödeme yok...

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren uyarı geldi. Trafik sigortasında yapılan düzenleme ile kaza yapmayan sürücüler önemli bir avantaj elde ederek yüzde 50 indirim imkanı kazanacakken, riskli basamakta bulunan sürücülerin prim tutarı ise yüzde 200 artacak. Uzmanlar, trafik sigortasına ilişkin son gelişmeleri değerlendirirken, son dönemde artan dolandırıcılık vakalarına karşı da uyardı. İşte düzenlemeyle ilgili ayrıntılar...

Finans 30-11-22 15:35

Ekspertiz kontrolü, zorunlu trafik sigortası, kasko… Fiyatlar 6 kat arttı, araç sahipleri neye uğradığını şaşırdı! SEDDK harekete geçti

Araç sahibi olmanın maliyeti her geçen gün artıyor! Araç kaskosunda poliçe bedelleri 5-6 kat artarken, zorunlu trafik sigortası ise ikiye katlanmış durumda. Zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyen araç sahipleri tavan fiyat uygulaması nedeniyle şirketlerin linkleri kapattığını iddia etti. Bu durum üzerine SEDDK harekete geçti. Yapılan açıklamada, “Tespit edilen sorumlular hakkında ilgili mevzuat hükümleri uygulanacaktır” denildi.

Finans 28-11-22 08:50

Kimisine %200 zam kimisine %50 indirim! Otomobil sahipleri sizi yakından ilgilendiriyor

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren haber geldi. Trafik sigortasında yeni düzenlemeye gidiliyor. Yapılan düzenleme ile dinamik basamak modeline geçilecek. Bu sistemde kaza yapmayan sürücüler önemli bir avantaj elde ederek yüzde 50 indirim imkanı kazanacakken, riskli basamakta bulunan sürücülerin prim tutarı ise yüzde 200 artacak. İşte düzenlemeyle ilgili ayrıntılar...

Finans 16-11-22 14:17

Araba sahipleri dikkat! Araç başına 10 bin lirayı buldu! Yeni yıldan itibaren yeniden zamlanacak

Araç sahiplerini ilgilendiren zam haberi geldi. Çip kriz ve otomobil fiyatlarındaki artış sonrası kasko fiyatları yüzde 250 arttı. Ortalama bir aracın kasko maliyeti 10 bin liraya çıktı. Bununla beraber yeni yıldan itibaren kasko fiyatlarının daha da yükseleceği gelen bilgiler arasında...

Finans 15-11-22 10:10

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Hakkındaki Haberler Mynet'te. Trafik Sigortası Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2022 yılında ne kadar? Trafik sigortası fiyat sorgulama ve teklif alma işlemleri nasıl yapılır?

Trafiğe çıkacak her motorlu aracın trafik sigortası yaptırması gereklidir. Sigortanın geçerlilik tarihini tamamlamadan önce yeniletilmesi önerilir. Sigorta tarihi geçen araçlara ya da sigortasız bir şekilde trafiğe çıkan araçlara çeşitli yaptırımlar uygulanır. Kaskodan farklı olarak zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. Her yıl yenilenmesi gereken sigorta, özel şirketler tarafından yapılabilir. Peki, trafik sigortası fiyat sorgulama ve teklif alma işlemleri nasıl yapılır?

Haber 08-11-22 15:48

Trafik sigortası hasarsızlık indirimi nedir? Trafik sigortası hasarsızlık indirimi oranları, aktarım süresi ve indirimi basamakları nedir?

Zorunlu trafik sigortası kullanılan araçların kaza yapması, yangın veya hırsızlık gibi olumsuz durumlarda oluşan zararın karşılanması sistemine dayanan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası yapıldıktan sonra ki bir yıl içerisinde araç eğer bir zarara uğramamışsa gelecek dönemlerde bir indirim uygulanır. Bu uygulanan indirime hasarsızlık indirimi adı verilir. Peki, trafik sigortası hasarsızlık indirimi nedir, hasarsızlık indirim basamakları nelerdir?

Haber 31-10-22 18:09

Trafik sigortası karşı tarafın hasarının ne kadarını öder? Trafik sigortası kapsamında tazminat ve hasarların ödemesi nasıl yapılır?

Trafik sigortası diğer birçok sigorta türüne göre farklılık gösteren bir sigorta türüdür. Trafik sigortasında kaza sonucunda hem sigortalının kendisinde hem de aracında oluşan hasarlar güvence altına alınmaz. Trafik sigortasında sigortalı aracın sebep olmuş olduğu kazada zarara uğrayan kişinin kusur oranına göre tazminat ödemesi yapılır.

Haber 19-10-22 19:18

Trafik sigortası basamakları nelerdir? Trafik sigortası poliçe basamakları ve hasarsızlık indirim oranları

Trafik sigortası mutlaka yaptırılması ve her yıl yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür. Trafikte yaşanan hasarları kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturan trafik sigortası hem araç sahiplerini güvence altına alır hem de trafikte yaşanan hasarların maddi olarak giderilmesini sağlar.

Haber 19-10-22 19:14

Zorunlu trafik sigortası gecikme cezası hesaplama nasıl yapılır? Trafik sigortası gecikme cezası ne kadar?

Araç sahipleri trafiğe çıkmadan önce mutlaka zorunlu araç sigortasını yaptırmaları gerekir. Zorunlu trafik sigortası oluşabilecek herhangi bir kazada verilecek maddi veya manevi zararları güvence altına alır. Bu sebeplerden dolayı trafik sigortası yaptırılmadığında ya da geciktiğinde cezai işlemler uygulanır.

Haber 17-10-22 13:35

Yeni alınan aracın trafik sigortası kaç gün içinde yapılmalı? Yeni alınan aracın trafik sigortası süresi nedir?

Her araç için yapılması zorunlu olan trafik sigortası hem sıfır hem de ikinci el araç satın alındığı zamanlarda da zorunlu bir şekilde yaptırılmalıdır. Sıfır bir araç satın alındığı zaman sigortanın direkt olarak yaptırılması gerekir. İkinci el araç alımında ise bu süreç 15 gün olarak belirlenmiştir.

Haber 17-10-22 13:34

Trafik sigortası nedir, ne işe yarar? Zorunlu trafik sigortası yaptırma amacı nedir?

Zorunlu trafik sigortası her araç sahibinin mutlaka yaptırması gereken zorunlu sigorta türlerinden biridir. Zorunlu trafik sigortası 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile düzenlenmiş olan sigorta çeşididir. Araçta oluşabilecek bir hasarda karşı tarafın maddi ve bedensel zararları bu sigorta tarafından üstlenilir.

Haber 17-10-22 13:33

Trafik sigortası genel şartları nelerdir? Zorunlu trafik sigortası hangi hallerde teminat dışında kalır?

Zorunlu trafik sigortasının kapsamı devlet tarafından belirlenir. Trafiğe çıkan her aracın yasal olarak mutlaka yaptırması gerekir. Zorunlu trafik sigortası birçok sigortadan farklıdır. Sigortalının kendisi ve aracını değil karşı tarafın şahsını ve aracına vereceği zararları için yaptırılan bir sigortadır.

Haber 17-10-22 13:33

Trafik sigortası iptali nasıl yapılır? Zorunlu trafik sigortası iptal koşulları nelerdir?

Zorunlu trafik sigortası bütün motorlu araçlar için yapılması ve her yıl yenilenmesi gereken bir sigortadır. Zorunlu olarak yaptırılan bu sigortanın bazı koşullarda iptal edilmesi gerekebilir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile geçerli sayılır. Bu 1 yıl içinde iptal edilmesi gereken bir durum olursa sigorta iptal ettirilebilir.

Haber 17-10-22 13:32

Trafik sigortası hasar ödemesi kime yapılır? Kaza sonrası zorunlu trafik sigortası nasıl ödeme yapar?

Ülkemizde zorunlu sigorta türlerinden biri olan trafik sigortası, trafik kazalarına karşı güvence sağlar. Trafikte güvenin sağlanması için oldukça önemli bir sigorta olan zorunlu trafik sigortasında kazalardan sonra karşı tarafta meydana gelen maddi zararlar karşılanır.

Haber 17-10-22 13:31

Zorunlu trafik sigortası neleri karşılar? Trafik sigortası kaza halinde hangi durumlarda ödeme yapmaz?

Karayolları trafik kanunu tarafından belirlenen zorunlu trafik sigortası yapılmadığı takdirde araç trafiğe çıkamaz ve muayene işlemi yaptırılamaz. Zorunlu trafik sigortası poliçesi bitenler araç sahiplerinin vakit kaybetmeden yenileme yapması gerekir. Poliçesi yenilenmeyen araçlar denetim esnasında para cezası ya da trafikten men edilme gibi cezalar ile karşılaşabilirler.

Haber 17-10-22 13:18

Trafik sigortası bitince en fazla kaç gün içinde yapılmalı? Trafik sigortası bittikten sonra kaç gün geçerli?

Motorlu taşıt grubuna dâhil olan her araç trafik sigortasına sahip olmalıdır. Sigortasız araç ile trafiğe çıkmak suç olarak sayılır ve yakalanması hâlinde araç bağlanır. Aynı zamanda gecikmeli sigorta işlemleri de oldukça yüksek tutarlara mal olur. Trafik sigortası her yıl düzenli olarak yenilenmelidir.

Haber 17-10-22 13:12

Trafik sigortası yol yardım kaç kez çekici hizmeti verir? Zorunlu trafik sigortasında çekici hizmeti var mı?

Zorunlu trafik sigortası her araç sahibinin mutlaka yaptırması gereken ve diğer sigortalardan farklı olarak yaşanabilecek herhangi bir kazada üçüncü şahısları korumaya yönelik bir sigorta çeşididir. Sigorta şirketleri sigortalı araç sahiplerine ek poliçeler sunarak geniş kapsamlı poliçeler de hazırlayabilirler. Bu bağlamda zorunlu trafik sigortasında çekici hizmeti var mı?

Haber 14-10-22 10:14

Araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor! Büyük artış: 9 bin lirayı geçti

Dövizdeki hareketlilik ve enflasyonda yaşanan artış, birçok alanda olduğu gibi sigorta sektörünü de vurdu. Yılın ilk 6 ayında ödenen tazminatlar, geçen yılın aydı dönemine göre hem trafik sigortasında hem de kaskoda yüzde ortalama yüzde 100 oranında artış gösterdi. Öte yandan dosya başına yapılan ödemeler de ortalama yüzde 50'lik artış gösterdi.

Finans 20-09-22 07:29

Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortasında yeni düzenleme!

Araç sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında yeni düzenleme geldi. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından zorunlu trafik sigortası için düzenleme yapıldı. SEDDK, kalıcı çözümler için hazırlanan yol haritasının Ekim ayında paylaşılacağını açıkladı.

Finans 08-09-22 08:53

Araç sahibi herkesi ilgilendiriyor! 1 Eylül’de başladı: Trafik sigortasına zamlı tarife…

Eylül ayından itibaren geçerli olacak tarifeye göre, taksi, minibüs, otobüs ve kamyon gibi gruplara yüzde 10, diğer araçlara ise yüzde 20 zam yapıldı. Ayrıca, yüzde 1,5 olan aylık artış oranı yüzde 4,5'e çıkarıldı. Hasarsızlık indiriminde de düşüş gerçekleştirildi. İstanbul’da en ucuz sigorta 2 bin 296 lira oldu.

Finans 05-09-22 09:11

Trafik sigortasında herkesi şaşırtan veri: 5,1 milyon araç yollarda sigortasız dolaşıyor

Türkiye yollarında bulunan 14 milyon otomobilin 905 bin 382’sinde trafik sigortası bulunmuyor. Sayısı 4 milyona ulaşan motosikletler ise listenin zirvesine yerleşti. Buna göre motosikletlerin yüzde 65’inin yollarda sigortasız dolaştığı belirlendi. 267 bin 328 araç sayısına oranla zorunlu trafik sigortasının en az olduğu il yüzde 39,74’le Şanlurfa, 224 bin 576 aracın bulunduğu ve yüzde 90,37 zorunlu trafik sigortası oranına sahip Trabzon ise en yüksek il oldu.

Finans 15-08-22 07:26

Trafik sigortası zammı ne kadar? Trafik sigortası zammı ne zaman yürürlüğe girecek?

Trafik sigortası zam oranı araç sahibi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Zorunlu trafik sigortası azami prim oranlarında artış olacağı tahmin edilirken, hasarsızlık prim indirim oranlarında ise düşüş meydana geldi. Peki trafik sigortası zammı ne kadar? Trafik sigortası zammı ne zaman yürürlüğe girecek? İşte merak edilenler...

Finans 13-08-22 18:59

Trafik sigortasına zam! Eylül ayından itibaren geçerli olacak

Trafik sigortasında yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, taksi, minibüs, otobüs gibi araçlara yüzde 10, diğer gruplara ise yüzde 20 zam yapıldı. Ayrıca, aylık artış oranı da yüzde 1,5'ten yüzde 4.75’e çıkarıldı. Uygulama eylül ayından itibaren geçerli olacak.

Finans 12-08-22 09:48