Trafik Sigortası Haberleri

Trafik sigortası sorgulama: Trafik sigortası olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Binlerce sürü tarafından araca ait trafik sigortası sorgulama işleminin nasıl yapılacağı merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Trafikte meydana gelebilecek her türlü kazaya yönelik önlemini almak isteyen sürücüler, araçlarının trafik sigortası hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, araç trafik sigortası sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Haber 13-10-23 18:19

Araç sahipleri dikkat! Tazminat ödeme riski vardı: Zorunlu trafik sigortası azami primleri için yeni düzenleme… Ortadan kalktı

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren karar dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Zorunlu trafik sigortasında acentelerden teklif alamayan araç sahipleri için artık azami prim tutarlarını SEDDK belirleyecek. Peki bu değişiklik araç sahiplerini nasıl etkileyecek? “Sigorta acenteleri zor durumda kalıyordu” diyen uzmanlar uygulamaya ilişkin, “Araç sahipleri için önemli tazminat riski vardı. Bunların hepsi bir arada ortadan kalkıyor” yorumunda bulunuyor.

Finans 20-09-23 08:48

Arabası olanın masrafı bitmiyor! Bir zam da kasko ve trafik sigortasına: Biri 70 bin liraya yaklaştı, diğeri her ay yüzde 2 artıyor

Bir yandan araba fiyatları artarken, buna bağlı olarak kasko fiyatları da geçen yıla göre yüzde 100’ün üzerinde zamlandı. Hatta bazı lüks araçlarda bu oran yüzde 300’lere kadar yükseldi. Böylece son zamların ardından kasko fiyatları ortalama olarak 70 bin liraya dayandı. Trafik sigorta poliçeleri ise Mayıs ayında alınan karar sonrası her ay yüzde 2 artmaya devam ediyor.

Finans 04-08-23 13:44

Bir rapor 26 milyon araç sahibini işte böyle etkiliyor! Dosya başına 600 lira artırıyor: Trafik sigorta primi için harekete geçildi...

Trafik kazaları sonucunda mevzuata uygun alınmayan engelli raporları sigorta şirketlerinin üzerine milyonlarca lira tazminat yükü bindirdi. Yetkisiz olarak verilen bu raporlar, ‘kaza takipçileri’ tarafından suistimal edilirken ödenen milyonlarca liralık haksız tazminat, 26 milyon araç sahibinin trafik sigorta primine de yansıyor. Sektör temsilcileri bu durumun rakamları dosya başına 500-600 TL oynattığını dile getiriyor.

Finans 02-08-23 08:00

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Hakkındaki Haberler Mynet'te. Trafik Sigortası Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Zorunlu trafik sigortası poliçelerine asgari ücret zammı! 26 milyon kişiyi yakından ilgilendiriyor: En az yüzde 40…

Asgari ücrete yapılan yüzde 34’lük zammın ardından yaklaşık 26 milyon araç sahibini ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Trafik sigortası poliçelerine asgari ücretin getirdiği maliyet artışı nedeniyle zam talep edildi. Bunun yüzde 40’ı aştığı dile getirilirken, benzer oranda zammın trafik sigortalarına da yansıtılması talep ediliyor.

Finans 28-06-23 07:14

Bedelinin yalnızca yarısı ödeniyor! Araç kaskosunda yeni uygulama otomobil sahiplerinin ilgisini çekti: Poliçedeki en büyük indirimi almanın yolu...

Artan fiyatları nedeniyle araç sahipleri trafiğe kasko sigortası yaptırmadan çıkmaya ya daha uygun paketler aramaya başladı. Araç kaskosunda yeni hayata geçirilen bir uygulama ise ilgi çekti. Bazı firmaların başlattığı bu uygulamaya göre kasko sigortası bedelinin yalnızca yarısı ödenerek sahip olunabiliyor. Peki araç kaskosunu ucuza getirmenin yöntemi ne? Sigorta uzmanları araç kaskosunda yeni dönemi anlattı, işte ayrıntılar...

Finans 09-06-23 09:16

Araç sahibi olan milyonları ilgilendiriyor! Trafik sigortasında yeni uygulama: Trafik teklif platformu hayata geçiriliyor

Trafik sigortasındaki arz sorununu ortadan kaldırmak için Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) hayata geçireceği ‘Trafik Teklif Platformu’nun pilot uygulaması için son düzlüğe girildi. Düğmeye basılması için teknik anlamda 2 adım kaldı. Bu adımlardan birini SEDDK atacak ve bir yönetmelikle sürecin önünü açacak. İkinci olarak da sigorta şirketlerinin platforma erişimi için yazılımlarını tamamlanması beklenecek.

Finans 24-05-23 09:18

'Referanslar kayboldu' diyerek duyurdular: Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Kasko fiyatları ve trafik sigortası...

Araba almak bir dert, aldıktan sonraki masrafları bir başta dert. En büyük masraf kalemlerinden bir tanesi ise trafik sigortası ve kasko fiyatları. Kasko fiyatları araç fiyatlarına paralel sadece 1 yılda 5 kat artarken, trafik sigorta primleri için de yeni bir düzenleme hayata geçirildi. 1 Mayıs’tan itibaren basamak sistemi devreye girerken, kaza yapan sürücüler 17.598 TL trafik sigorta primi ödemek zorunda kalacak. İşte haberin detayları…

Finans 10-05-23 08:26

İyi sürücülere indirim geldi! Yüzde 50 daha az... '5 bin 750 değil 2 bin 875 lira' 0. basamakta yüzde 200 artış

Trafik sigortasında yeni dönem başladı. Buna göre iyi sürücüler yüzde 50 daha az sigorta primi ödeyecek. Öte yandan yılda 3 veya daha fazla kez kaza yapanları ise daha yüksek prim ödemeleri bekliyor. Sigorta uzmanı Turusan Bağcı iyi sürücüler için 5 bin 750 yerine 2 bin 875 lira rakamına dikkat çekerken 0. basamağa düşenler için ise primin yüzde 200 arttığını vurguladı. İşte detaylar...

Finans 08-05-23 15:19

1 Mayıs’tan itibaren trafik sigortası priminde yeni dönem: 26 milyon araç sahibini ilgilendiriyor! Kaza yapan 17.598 TL, yapmayan 2.933 TL ödeyecek

Araç sahibi olan 26 milyon için yeni kural 1 Mayıs itibarıyla hayata geçiyor. Trafik sigortasında basamak sistemi devreye giriyor. Kimisine yüzde 200 zam kimisine yüzde 50 indirim uygulanacak. Bu kapsamda çok kaza yapan sürücüler 17 bin TL, hiç kaza yapmayan 3 bin TL ödeyecek. Şirket aracı için ödenen trafik sigortası primi ise şahsi araca göre yüzde 2.5 ila yüzde 20 arasında daha fazla olacak.

Finans 11-04-23 11:41

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor, trafik sigortasında yeni dönem! ‘Altyapı hazır’ diyerek duyurdular: Zorunluluk kaldırılıyor

Aracı olan milyonlar için Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’ndan önemli bir açıklama yapıldı. Trafik sigortası için yeni düzenlemelerin yolda olduğu bilgisini paylaşan SEDDK Başkanı, ‘Altyapmız hazır’ diyerek trafik operasyon merkezi kurulacağını dile getirdi. Yeni oluşturulacak platformda sigorta şirketlerinin zorunlu olarak teklif vermesi kaldırılıyor.

Finans 08-04-23 09:16

Aracı olanlar dikkat! Trafik sigortası indirimi Resmi Gazete'de yayımlandı mı? Zorunlu trafik sigortası ve trafik sigortası hasarsızlık indirimi ne oldu?

Zorunlu trafik sigortası primlerinde hasarsızlık indirimi ile hasar artırım oranları değiştirildi. Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı. Değişiklik sonrası araçlarına trafik sigortası yaptıran ya da yaptırmak isteyen vatandaşlar araştırmalarını sıklaştırdı. Peki, trafik sigortası indirimi Resmi Gazete'de yayımlandı mı? Zorunlu trafik sigortası ve trafik sigortası hasarsızlık indirimi ne oldu?

Finans 04-04-23 12:14

Zorunlu trafik sigortasında Togg ve Tesla ayarı: Resmi Gazete’de yayımlandı: Yüzde 50’ye kadar…

Elektrikli araçlar için Resmi Gazete’de bugün yeni bir karara yer verildi. Trafik sigortası yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile elektrikli araçlara prim indirimi imkanı getirildi. Hasarsızlık ve hasar sebebiyle prim artırım oranları da değişirken, hasarsızlık indiriminin yüzde 50'ye kadar yapılabileceği belirtildi. Öte yandan geçen yıl zorunlu trafik sigortasıyla ilgili ödemeler ise yıllık yüzde 94.7 arttı.

Finans 04-04-23 08:15

Araç sahipleri dikkat! 'Sigorta masrafı olmasın' diye aracını trafikten çekti, cezası pahalıya patladı

Rize'de araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir olay meydana geldi. Ardeşen ilçesinde yaşayan Sabit Yeniçırak (44) kullanmadığı aracına sigorta ödememek için aracını trafikten çekti. Yeniçırak daha sonra aracına trafik sigortası yaptırmak isteyince neye uğradığını şaşırdı. Yeniçırak'a, sigorta yaptırmadığı dönem için borç çıktı. "Bence bu bir soygun" diyen Yeniçırak, "Yasal bir girişim yapamıyorum çünkü kimden şikâyetçi olacağımı bilemiyorum" diyerek duruma isyan etti. İşte olayın detayları!

Haber 24-03-23 09:36

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor: Düzenlemeler iptal edildi! Zorunlu trafik sigortasında teminat bedeline zam yolda

Anayasa Mahkemesi Zorunlu trafik sigortasında teminat bedelini etkileyecek çok kritik kararlara imza attı. Bu kapsamda zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamında ödenecek destekten yoksun kalma tazminatı ile sürekli sakatlık tazminatına ilişkin düzenlemeler iptal edildi. Kararın trafik sigortası tazminatlarında artışa neden olması beklenirken tazminat süreçlerini de uzatmasından endişe ediliyor.

Finans 28-02-23 08:48

Kasko deprem hasarını karşılar mı? Araç kaskosu ve trafik sigortası deprem hasarını öder mi? Depremde binlerce araç pert oldu!

Kasko deprem hasarını karşılar mı? 10 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde otomobilleri zarar gören vatandaşlar internette konuya ilişkin araştırma yapıyor. Bilindiği üzere, Doğal Afet Sigortalar Kurumu (DASK) evlere ilişkin hasar ödemelerine başladı. Fakat depremde çok sayıda otomobil pert oldu. Peki, Kasko deprem hasarını karşılar mı? Araç kaskosu ve trafik sigortası deprem hasarını öder mi?

Finans 14-02-23 12:01

Trafik kazasında 100 kusurlu hâlinde sigorta hasarı karşılar mı? Kazada 100 kusurlu olunca ne olur, trafik kazasında sigorta limitleri nedir?

Trafikte yaşanan kazalarda hangi tarafın kusurlu olduğu belli tespitler yapılarak bulunur. Kusur oranının belirlenmesinde çeşitli çalışmalara başvurulur. Kazaya sebep olan kişinin ne kadar sorumlu olduğunu anlamak için kusur oranı sayısal olarak ifade edilir. Bazı durumlarda sürücülerden biri %100 kusurlu çıkabilir ve bu durumda sigortanın hasarı karşılayıp karşılamayacağı merak edilir. Peki, trafik kazasında 100 kusurlu hâlinde sigorta hasarı karşılar mı?

Haber 02-02-23 17:56

Hayal sınırlarını zorladılar, yöntemleri 'pes' dedirtti! Hedeflerinde araç sahipleri vardı

Dolandırıcıların bu sefer hedeflerinde araç sahipleri vardı. Trafik sigortası yaptırmak isteyen araç sahiplerini dolandıran çete, hayal sınırlarını zorladı. Ucuz kasko ve trafik sigortası yalanıyla vatandaşları dolandıran çete, gerçek poliçe için bazı sigorta acentelerinin sistemlerine sızdı. Çalıntı kredi kartlarıyla mağdurlar adına sigorta çıkarttılar. 8 ilde düzenlenen operasyonda 22 kişi gözaltına alınırken, çetenin milyonluk vurgun yaptığı aktarıldı.

Haber 02-02-23 06:42

Araç sahipleri için olmazsa olmaz ama fiyatı artık dudak uçuklatıyor! İstanbul'da 10 bin TL'yi aştı bile...

Enflasyonun ardından asgari ücrete gelen zamlarla birlikte birçok şeyin fiyatı da değişti. Memur ve emekliye yapılan %30'luk zam sonrası gider kalemlerindeki artış da dikkat çekti. Buna göre trafik sigortası da en fazla zamlanan hizmetlerden biri oldu, üstüne üstlük hasarsızlık indirimi de düştü!

Finans 09-01-23 07:34

Trafik sigortasında büyük tuzak! Polis çevirmesine girene kadar anlamadı bile…

İnternetten trafik sigortası yaptıranlar dikkat! Ankara’da yaşayan bir vatandaş internetten sigorta yaptırdı dolandırıcıların tuzağına düşüp hem parasından oldu hem de trafik sigortası olmadığı için ceza yedi. Arama motoruna sigorta yaptırmak istiyorum yazınca ilk çıkan siteye tıkladı başına gelenleri polis çevirmesine girene kadar anlamadı. İşte trafik sigortasındaki büyük dolandırıcılığın detayları…

Finans 20-12-22 08:08

%100'lük zam sonrası büyük tuzak! Araç sahipleri kara kara düşünürken boş durmuyorlar... 'Bugüne özel büyük indirim...'

Trafik sigortasında fiyatlar giderek artmaya devam ediyor. Sadece trafik sigortası değil KASKO için de araç sahipleri yükselen fiyatlardan şikayetçi. Bazı sürücüler internet üzerinden ucuza trafik sigortası yaptırma yoluna gidiyor fakat bu da bazı sitelerde oldukça riskli! İnsanların indirim heyecanından yararlanan dolandırıcılar 'sahte poliçe' ile vurgun yapıyor...

Finans 19-12-22 07:33

Türkiye’de ilk, trafikte düzen sil baştan değişiyor! Artık zorunlu olacak: İş bulamayabilirler...

Trafikte yeni dönemin sinyalleri SEDDK’den geldi. Kurum önümüzdeki dönemde Türkiye’de bir ilk sayılacak trafik sicil belgesi zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Böylece kaza yapan şoförlerin işverene bir rapor halinde sunulması mümkün olacak. Yasal düzenlemenin çıkması halinde trafikte risk oluşturan kişilerin iş bulması zorlaşacak.

Finans 15-12-22 09:41

Arabası olanlar dikkat! Trafik sigortasında riskli gruba ciddi yasal yaptırım! Para cezası yanında hiç kalacak… SEDDK Başkanı ‘apayrı kategoriye alıyoruz’ diyerek duyurdu

Arabası olan herkesi ilgilendiren açıklama SEDDK’den geldi. Trafik sigortasında geçtiğimiz gün alınan risk uygulamasına göre poliçe bedeli kararının ardından yeni yaptırımlar yolda. Riskli sigortaların tamamen apayrı kategoriye alınacağı belirtilirken, para cezasının yanında ehliyete çok fazla kaza yapan sürücülerin ehliyetine de el konulması durumu gündeme geldi. Öte yandan şoförlerin trafik geçmişini işletmelere sunma zorunluluğu da getirilmesi planlanıyor.

Finans 14-12-22 14:58

Trafik sigortasında önemli uyarı! Havale ve EFT ile ödeme yok...

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren uyarı geldi. Trafik sigortasında yapılan düzenleme ile kaza yapmayan sürücüler önemli bir avantaj elde ederek yüzde 50 indirim imkanı kazanacakken, riskli basamakta bulunan sürücülerin prim tutarı ise yüzde 200 artacak. Uzmanlar, trafik sigortasına ilişkin son gelişmeleri değerlendirirken, son dönemde artan dolandırıcılık vakalarına karşı da uyardı. İşte düzenlemeyle ilgili ayrıntılar...

Finans 30-11-22 15:35

Ekspertiz kontrolü, zorunlu trafik sigortası, kasko… Fiyatlar 6 kat arttı, araç sahipleri neye uğradığını şaşırdı! SEDDK harekete geçti

Araç sahibi olmanın maliyeti her geçen gün artıyor! Araç kaskosunda poliçe bedelleri 5-6 kat artarken, zorunlu trafik sigortası ise ikiye katlanmış durumda. Zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyen araç sahipleri tavan fiyat uygulaması nedeniyle şirketlerin linkleri kapattığını iddia etti. Bu durum üzerine SEDDK harekete geçti. Yapılan açıklamada, “Tespit edilen sorumlular hakkında ilgili mevzuat hükümleri uygulanacaktır” denildi.

Finans 28-11-22 08:50

Kimisine %200 zam kimisine %50 indirim! Otomobil sahipleri sizi yakından ilgilendiriyor

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren haber geldi. Trafik sigortasında yeni düzenlemeye gidiliyor. Yapılan düzenleme ile dinamik basamak modeline geçilecek. Bu sistemde kaza yapmayan sürücüler önemli bir avantaj elde ederek yüzde 50 indirim imkanı kazanacakken, riskli basamakta bulunan sürücülerin prim tutarı ise yüzde 200 artacak. İşte düzenlemeyle ilgili ayrıntılar...

Finans 16-11-22 14:17

Araba sahipleri dikkat! Araç başına 10 bin lirayı buldu! Yeni yıldan itibaren yeniden zamlanacak

Araç sahiplerini ilgilendiren zam haberi geldi. Çip kriz ve otomobil fiyatlarındaki artış sonrası kasko fiyatları yüzde 250 arttı. Ortalama bir aracın kasko maliyeti 10 bin liraya çıktı. Bununla beraber yeni yıldan itibaren kasko fiyatlarının daha da yükseleceği gelen bilgiler arasında...

Finans 15-11-22 10:10

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2022 yılında ne kadar? Trafik sigortası fiyat sorgulama ve teklif alma işlemleri nasıl yapılır?

Trafiğe çıkacak her motorlu aracın trafik sigortası yaptırması gereklidir. Sigortanın geçerlilik tarihini tamamlamadan önce yeniletilmesi önerilir. Sigorta tarihi geçen araçlara ya da sigortasız bir şekilde trafiğe çıkan araçlara çeşitli yaptırımlar uygulanır. Kaskodan farklı olarak zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. Her yıl yenilenmesi gereken sigorta, özel şirketler tarafından yapılabilir. Peki, trafik sigortası fiyat sorgulama ve teklif alma işlemleri nasıl yapılır?

Haber 08-11-22 15:48

Trafik sigortası hasarsızlık indirimi nedir? Trafik sigortası hasarsızlık indirimi oranları, aktarım süresi ve indirimi basamakları nedir?

Zorunlu trafik sigortası kullanılan araçların kaza yapması, yangın veya hırsızlık gibi olumsuz durumlarda oluşan zararın karşılanması sistemine dayanan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası yapıldıktan sonra ki bir yıl içerisinde araç eğer bir zarara uğramamışsa gelecek dönemlerde bir indirim uygulanır. Bu uygulanan indirime hasarsızlık indirimi adı verilir. Peki, trafik sigortası hasarsızlık indirimi nedir, hasarsızlık indirim basamakları nelerdir?

Haber 31-10-22 18:09

Trafik sigortası karşı tarafın hasarının ne kadarını öder? Trafik sigortası kapsamında tazminat ve hasarların ödemesi nasıl yapılır?

Trafik sigortası diğer birçok sigorta türüne göre farklılık gösteren bir sigorta türüdür. Trafik sigortasında kaza sonucunda hem sigortalının kendisinde hem de aracında oluşan hasarlar güvence altına alınmaz. Trafik sigortasında sigortalı aracın sebep olmuş olduğu kazada zarara uğrayan kişinin kusur oranına göre tazminat ödemesi yapılır.

Haber 19-10-22 19:18

Trafik sigortası basamakları nelerdir? Trafik sigortası poliçe basamakları ve hasarsızlık indirim oranları

Trafik sigortası mutlaka yaptırılması ve her yıl yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür. Trafikte yaşanan hasarları kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturan trafik sigortası hem araç sahiplerini güvence altına alır hem de trafikte yaşanan hasarların maddi olarak giderilmesini sağlar.

Haber 19-10-22 19:14

Zorunlu trafik sigortası gecikme cezası hesaplama nasıl yapılır? Trafik sigortası gecikme cezası ne kadar?

Araç sahipleri trafiğe çıkmadan önce mutlaka zorunlu araç sigortasını yaptırmaları gerekir. Zorunlu trafik sigortası oluşabilecek herhangi bir kazada verilecek maddi veya manevi zararları güvence altına alır. Bu sebeplerden dolayı trafik sigortası yaptırılmadığında ya da geciktiğinde cezai işlemler uygulanır.

Haber 17-10-22 13:35

Yeni alınan aracın trafik sigortası kaç gün içinde yapılmalı? Yeni alınan aracın trafik sigortası süresi nedir?

Her araç için yapılması zorunlu olan trafik sigortası hem sıfır hem de ikinci el araç satın alındığı zamanlarda da zorunlu bir şekilde yaptırılmalıdır. Sıfır bir araç satın alındığı zaman sigortanın direkt olarak yaptırılması gerekir. İkinci el araç alımında ise bu süreç 15 gün olarak belirlenmiştir.

Haber 17-10-22 13:34

Trafik sigortası nedir, ne işe yarar? Zorunlu trafik sigortası yaptırma amacı nedir?

Zorunlu trafik sigortası her araç sahibinin mutlaka yaptırması gereken zorunlu sigorta türlerinden biridir. Zorunlu trafik sigortası 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile düzenlenmiş olan sigorta çeşididir. Araçta oluşabilecek bir hasarda karşı tarafın maddi ve bedensel zararları bu sigorta tarafından üstlenilir.

Haber 17-10-22 13:33

Trafik sigortası genel şartları nelerdir? Zorunlu trafik sigortası hangi hallerde teminat dışında kalır?

Zorunlu trafik sigortasının kapsamı devlet tarafından belirlenir. Trafiğe çıkan her aracın yasal olarak mutlaka yaptırması gerekir. Zorunlu trafik sigortası birçok sigortadan farklıdır. Sigortalının kendisi ve aracını değil karşı tarafın şahsını ve aracına vereceği zararları için yaptırılan bir sigortadır.

Haber 17-10-22 13:33

Trafik sigortası iptali nasıl yapılır? Zorunlu trafik sigortası iptal koşulları nelerdir?

Zorunlu trafik sigortası bütün motorlu araçlar için yapılması ve her yıl yenilenmesi gereken bir sigortadır. Zorunlu olarak yaptırılan bu sigortanın bazı koşullarda iptal edilmesi gerekebilir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile geçerli sayılır. Bu 1 yıl içinde iptal edilmesi gereken bir durum olursa sigorta iptal ettirilebilir.

Haber 17-10-22 13:32

Trafik sigortası hasar ödemesi kime yapılır? Kaza sonrası zorunlu trafik sigortası nasıl ödeme yapar?

Ülkemizde zorunlu sigorta türlerinden biri olan trafik sigortası, trafik kazalarına karşı güvence sağlar. Trafikte güvenin sağlanması için oldukça önemli bir sigorta olan zorunlu trafik sigortasında kazalardan sonra karşı tarafta meydana gelen maddi zararlar karşılanır.

Haber 17-10-22 13:31

Zorunlu trafik sigortası neleri karşılar? Trafik sigortası kaza halinde hangi durumlarda ödeme yapmaz?

Karayolları trafik kanunu tarafından belirlenen zorunlu trafik sigortası yapılmadığı takdirde araç trafiğe çıkamaz ve muayene işlemi yaptırılamaz. Zorunlu trafik sigortası poliçesi bitenler araç sahiplerinin vakit kaybetmeden yenileme yapması gerekir. Poliçesi yenilenmeyen araçlar denetim esnasında para cezası ya da trafikten men edilme gibi cezalar ile karşılaşabilirler.

Haber 17-10-22 13:18

Trafik sigortası bitince en fazla kaç gün içinde yapılmalı? Trafik sigortası bittikten sonra kaç gün geçerli?

Motorlu taşıt grubuna dâhil olan her araç trafik sigortasına sahip olmalıdır. Sigortasız araç ile trafiğe çıkmak suç olarak sayılır ve yakalanması hâlinde araç bağlanır. Aynı zamanda gecikmeli sigorta işlemleri de oldukça yüksek tutarlara mal olur. Trafik sigortası her yıl düzenli olarak yenilenmelidir.

Haber 17-10-22 13:12

Trafik sigortası yol yardım kaç kez çekici hizmeti verir? Zorunlu trafik sigortasında çekici hizmeti var mı?

Zorunlu trafik sigortası her araç sahibinin mutlaka yaptırması gereken ve diğer sigortalardan farklı olarak yaşanabilecek herhangi bir kazada üçüncü şahısları korumaya yönelik bir sigorta çeşididir. Sigorta şirketleri sigortalı araç sahiplerine ek poliçeler sunarak geniş kapsamlı poliçeler de hazırlayabilirler. Bu bağlamda zorunlu trafik sigortasında çekici hizmeti var mı?

Haber 14-10-22 10:14

Araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor! Büyük artış: 9 bin lirayı geçti

Dövizdeki hareketlilik ve enflasyonda yaşanan artış, birçok alanda olduğu gibi sigorta sektörünü de vurdu. Yılın ilk 6 ayında ödenen tazminatlar, geçen yılın aydı dönemine göre hem trafik sigortasında hem de kaskoda yüzde ortalama yüzde 100 oranında artış gösterdi. Öte yandan dosya başına yapılan ödemeler de ortalama yüzde 50'lik artış gösterdi.

Finans 20-09-22 07:29

Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortasında yeni düzenleme!

Araç sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında yeni düzenleme geldi. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından zorunlu trafik sigortası için düzenleme yapıldı. SEDDK, kalıcı çözümler için hazırlanan yol haritasının Ekim ayında paylaşılacağını açıkladı.

Finans 08-09-22 08:53

Araç sahibi herkesi ilgilendiriyor! 1 Eylül’de başladı: Trafik sigortasına zamlı tarife…

Eylül ayından itibaren geçerli olacak tarifeye göre, taksi, minibüs, otobüs ve kamyon gibi gruplara yüzde 10, diğer araçlara ise yüzde 20 zam yapıldı. Ayrıca, yüzde 1,5 olan aylık artış oranı yüzde 4,5'e çıkarıldı. Hasarsızlık indiriminde de düşüş gerçekleştirildi. İstanbul’da en ucuz sigorta 2 bin 296 lira oldu.

Finans 05-09-22 09:11

Trafik sigortasında herkesi şaşırtan veri: 5,1 milyon araç yollarda sigortasız dolaşıyor

Türkiye yollarında bulunan 14 milyon otomobilin 905 bin 382’sinde trafik sigortası bulunmuyor. Sayısı 4 milyona ulaşan motosikletler ise listenin zirvesine yerleşti. Buna göre motosikletlerin yüzde 65’inin yollarda sigortasız dolaştığı belirlendi. 267 bin 328 araç sayısına oranla zorunlu trafik sigortasının en az olduğu il yüzde 39,74’le Şanlurfa, 224 bin 576 aracın bulunduğu ve yüzde 90,37 zorunlu trafik sigortası oranına sahip Trabzon ise en yüksek il oldu.

Finans 15-08-22 07:26

Trafik sigortası zammı ne kadar? Trafik sigortası zammı ne zaman yürürlüğe girecek?

Trafik sigortası zam oranı araç sahibi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Zorunlu trafik sigortası azami prim oranlarında artış olacağı tahmin edilirken, hasarsızlık prim indirim oranlarında ise düşüş meydana geldi. Peki trafik sigortası zammı ne kadar? Trafik sigortası zammı ne zaman yürürlüğe girecek? İşte merak edilenler...

Finans 13-08-22 18:59

Trafik sigortasına zam! Eylül ayından itibaren geçerli olacak

Trafik sigortasında yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, taksi, minibüs, otobüs gibi araçlara yüzde 10, diğer gruplara ise yüzde 20 zam yapıldı. Ayrıca, aylık artış oranı da yüzde 1,5'ten yüzde 4.75’e çıkarıldı. Uygulama eylül ayından itibaren geçerli olacak.

Finans 12-08-22 09:48