Trans Yağ Haberleri

Sağlığınızın baş düşmanı: Sofralarınızdan uzak tutun! Kanser riskini artırıyor

Trans yağın fazla miktarda tüketimi bir çok hastalığa ve sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu hastalıkların başında diyabet ve yüksek kolesterol bulunmaktadır. Trans yağlar sağlığa oldukça zararlı bir yağ çeşididir. Bir çok uzman trans yağ tüketimi konusunda vatandaşları uyarıyor. Peki, Trans yağ nedir? Trans yağlar hangi yiyeceklerde bulunur?

Haber 11-11-22 21:56

Net bir şekilde ortaya çıktı: Ölümlerin yüzde 20’sinden sorumlu!

Brezilya’da yapılan çalışma, ultra işlenmiş gıdaların korkunç yüzünü bilimsel olarak ortaya çıkardı. Başta paketli ürünler ve hazır yemekler olmak üzere pizza, gazlı içecekler ve abur cubur denilen ultra işlenmiş gıdaların her beş erken ölümden en az biriyle doğrudan bağlantılı olduğunu öne sürdü. Ultra işlenmiş gıdalar, etlerden tahıllara, hamur işlerinden süt ürünlerine kadar birçok ürün gamında tercih ediliyor.

Haber 10-11-22 16:20

Ağzınıza attığınız an iltihaplanmaya neden oluyor, damarları tıkıyor

Son yıllarda tereyağından daha çok tercih edilen margarin, zararlı kan pıhtılaşmasına neden olabilir. İçeriğinden emin olmadığınız tereyağı ve trans yağ içeren margarinler atardamarınız için hiç hoş olmayabilir. Özellikle sabahları sıcak ekmek üzerine sürülen tereyağının yeri bir başka olurken, zararlarını öğrendikten sonra yemek istemeyebilirsiniz.

Haber 22-10-22 16:01

Bu yiyecekleri her gün yiyoruz ama büyük tehlike taşıyorlar! Kan şekerini bir anda yükselterek hastalıklara yol açıyor

Yediğimiz yiyecekler sağlığımız için büyük önem taşıyor. Bazı yiyecekler sağlık için oldukça fayda sağlasa da bazıları çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin oluşturabiliyor. Özellikle kan şekerini yükselten gıdalar en sık yediklerimiz yiyecekler olarak görülüyor. Bu yiyecekler kan şekerinin bir anda yükselmesine neden olarak ciddi hastalıklara yol açabiliyor.

Haber 05-10-22 07:49

Trans Yağ

Trans Yağ Hakkındaki Haberler Mynet'te. Trans Yağ Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Beyni yavaş yavaş öldürüyor! Asla yenmemesi gereken zehirli yiyecekler

Yediğimiz yiyeceklerin sağlığımız için önemi her fırsatta belirtiliyor. Gündelik hayatta zararlarını bilmeden veya göz ardı ederek yediğimiz yiyecekler ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Uzmanlar zararlı yiyecekler hakkında uyarılarda bulunuyor. İşte zehir gibi görülen yenmemesi gereken o yiyecekler...

Haber 02-10-22 07:57