Tuna Arman kimdir?

Tuna Arman kimdir?

22 Mart 1969 İstanbul doğumlu Tuna Arman, oyuncu ve sunucudur. Tiyatroya adım atışı AÇOK yani Anadolu Çocuk Oyunları Kolu ile olmuştur. Daha sonra 1982 TES Şan Tiyatrosu’na katıldı. 1984’te buradan İstanbul Belediye Tiyatrosu’na geçtikten sonra Sadri Alışık Tiyatrosu, Abdullah Şahin Tiyatrosu, Deve Kuşu Kabare ve Asuman Dabak tiyatrolarında oynadı. 2011 yılında engelli hayvanların varlığına dikkat çekmek amacıyla, radyo programcısı ve hayvan hakları aktivisti Tolga Öztorun ve fotoğrafçı Ateş Kantürk ile birlikte "Farkında mısın?" projesini gerçekleştirdi. Çocuklar Duymasın, Avrupa Yakası, Tatlı Hayat, Bizim Mahalle, Çiçek Taksi gibi sevilen yapımlarda oynayan Arman, tiyatro oyuncusu ve yazarı Selçuk Soğukçay ile evlenmiştir.

Tuna Arman Haberleri

Çiçek Taksi'nin Manolya'sı Tuna Arman'ın son hali şaşırttı! Değişimi konuşuluyor...

Bir döneme damga vuran ve 1995 senesinde yayınlanan Çiçek Taksi dizisinde 'Manolya' karakterini canlandıran başarılı oyuncu Tuna Arman'ın son hali şaşırttı. Sevilen isim Çiçek Taksi sonrası da pek çok dizide yer almış, 2017-2019 arasında Çocuklar Duymasın dizisinde rol almıştı. Bir süredir ekranlardan uzak olan Tuna Arman, son olarak yeni bir sinema filminde rol aldı. İşte sevilen ismin son halleri...

Magazin 25-08-21 14:36

Ayşen Gruda gerçek bir tiyatrocu ve iyi bir insandı

Ayşen Gruda'nın torunu Emre Gruda: - "Bu dönemde yanımızda olan herkese teşekkür ederim. Gerçek bir değer, gerçek bir kadın, gerçek bir tiyatrocu ve iyi bir insandı" - Oyuncu Tuna Arman: - "Ablamızdı, anamızdı. Bizim jenerasyonu yetiştiren çok önemli bir kadındı. 'Deli kadın'dı o"

Haber 23-01-19 18:52

Çocuklar Duymasın'a sürpriz transfer!

Geçtiğimiz haftalarda final yapacağı iddiaları ortaya atılan Çocuklar Duymasın dizisine sürpriz bir oyuncu katıldı.

Magazin 12-12-17 21:52

Diğer Haber Etiketleri