Türk Iş Haberleri

Türk-İş açıkladı: Açlık sınırı asgari ücret sınırında, yoksulluk sınırı 55 bin TL'ye dayandı!

Türk-İş mart ayı açlık ve yoksulluk sınırı açıkladı. Fiyat artışları devam ederken çarpıcı verilere göre açlık sınırı asgari ücrete yaklaşırken yoksulluk sınırı da 55 bin TL'ye dayandı. Mutfak enflasyonu aylık yüzde 3.29, 12 aylık yüzde 75.09, yıllık ortalama yüzde 76.71 olarak hesaplandı.

Finans 01-04-2024 11:53

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Kavlak için cenaze töreni düzenlendi

Yaşamını yitiren TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak için sendika binası önünde tören düzenlendi.

Finans 25-02-2024 15:34

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak hayatını kaybetti

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, 62 yaşında hayatını kaybetti. Kavlak'ın cenazesi yarın toprağa verilecek.

Finans 24-02-2024 20:02

Türk-İş Başkanı'ndan gelir vergisi çağrısı: Yeniden düzenlenmeli

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, çalışanlardan alınan gelir vergisi için düzenlenme yapılması çağrısında bulundu.

Finans 03-01-2024 12:36

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret kararına şerh koyduklarını açıkladı: 18 bin lira ve 2 müzakere istedik

Uzun süredir milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen yeni asgari ücret 17 bin 2 lira olarak açıklandı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, asgari ücretin açıklandığı toplantının öncesinde 'Uzlaşı yok' ifadelerini kullandı. Bakan Işıkhan ve TİSK Başkanı Akkol ile birlikte kameralar karşısına geçen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Türk-İş olarak talep ettikleri rakamı ilk defa telaffuz eden Atalay, toplantının bitiminde ise karara şerh koyduklarını belirtti.

Finans 27-12-2023 20:17

Asgari ücret pazarlığında alt sınır belli oldu! İşçiler bu rakamın aşağısına yanaşmayacak: HAK-İŞ'ten '4 kişilik aile' hesabı

Asgari ücrette zam pazarlığının başlamasına günler kaldı. Gözler komisyonun ilk toplantısına çevrilmişken işçi kesiminin pazarlığı başlatacağı rakam belli oldu. Rakamı duyuran TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay net konuştu. Öte yandan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan "Bizim için yeterli" dediği asgari ücret rakamını açıkladı.

Finans 03-12-2023 15:34

SON DAKİKA | 2024 asgari ücret zammı için alınan karara Türk-İş'ten tepki! Hiç olmasın zam da yapmayın dedi, memur maaşı için sözleri dikkat çekti

Son dakika haberi: Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, 24. Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Aralık ayında başlayacak asgari ücret zammı görüşmeleri öncesi dikkat çeken ifadeler kullanan Atalay, 2024 yılında 1 defa zam yapılması kararına tepki gösterdi. "Bakan bu sene bir defa olacak diyor. Hiç olmasın, zam da yapmayın para da vermeyin" diyen Atalay, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Bu ücret başlangıç ücreti. Öyle bir noktaya geldi ki bu ücret geçim ücreti oldu."

Finans 30-11-2023 11:33

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! TÜRK-İŞ'ten kıdem tazminatı uyarısı Hak kaybına neden olabilecek...

Çalışanlar son dönemdeki gündem nedeniyle kıdem tazminatı kalkıyor mu diye merak ediyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklama gelmişti. Çalışan herkesi ilgilendiren konuya dair TÜRK-İŞ de bir açıklama yaptı. TÜRK-İŞ, kıdem tazminatının özüne yönelik herhangi bir düzenlemenin işçilerin verimliliğini ve çalışma motivasyonunu olumsuz etkileyip, iş barışını bozacağı uyarısında bulundu.

Finans 18-09-2023 17:59

Emekli zammı, kıdem tazminatı, maaşlarda vergi kesintisi… Hepsini tek tek saydı! TÜRK-İş’ten çok konuşulacak talep

Memur ve emekli maaşlarına zam gelişmeleriyle beraber birçok kalemdeki vergilerde de artışa gidildi. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, vergi dilimlerinin düzenlenmesini talep ederken "Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmalı" ifadelerini kullandı. "Emeklilerin durumu içler acısı" diyen Atalay, memur maaşı için uygulanan seyyanen zammın emekli maaşlarına da yansıtılması gerektiğini savundu. Atalay'ın dile getirdiği talepler arasında ayrıca kıdem tazminatı da vardı.

Finans 11-07-2023 16:51

SON DAKİKA | Ankara'da kritik 'asgari ücret' zirvesi! Türk-İş Başkanı Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra açıkladı: Perşembe gününe kalmadan rakam belli olur

Son dakika haberi: Asgari ücret zam pazarlığında ikinci toplantı bugün yapılırken; Ankara akşam saatlerinde sürpriz bir zirveye ev sahipliği yaptı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi. Kritik görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Türk-İş Başkanı Atalay, asgari ücret zammı görüşmelerinde belli bir noktaya geldiklerini duyurdu. Atalay, "Perşembeyi bulmadan bir neticeye varılacağını ümit ediyorum" dedi.

Finans 19-06-2023 21:28

Asgari ücrette son dakika! Bekarı, genci, yaşlısı... Herkes merakla asgari ücret zammını bekliyor! İşte son rakam

Son dakika haberi: Milyonların beklediği asgari ücrete ara zamla ilgili pazarlıklar 13 Haziran'da başlarken, gözler 19 Haziran'daki ikinci toplantıya çevrildi. Asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı merak edilirken; ilk toplantıda tarafların masaya sunduğu rakamlar ortaya çıktı. Tarafların teklifleri arasında yüzde 21'lik bir fark dikkat çekerken, asgari ücret için öne çıkan rakam belli oldu. İşte asgari ücrete ara zamla ilgili tüm detaylar...

Finans 16-06-2023 14:46

Asgari ücret görüşmelerinde masadan kalkmıştı! Türk-İş'ten hükümete asgari ücret çağrısı: Çözemezseniz...

Temmuz ayının yaklaşmasıyla asgari ücretin ne kadar olacağı merak edilmeye başlandı. 2023 asgari ücret görüşmelerinde teklifin 9 bin liranın altında kalması nedeniyle masadan kalkan Türk-İş'ten, hükümete dikkat çeken bir çağrı geldi. Sendika Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücrette vergiyi sabitlemek gerekiyor. Buradan bütün siyasi partilere sesleniyorum; bu meseleyi bir an evvel kim geliyorsa meclise, çözün. Çözmezseniz, çözene kadar bu meseleyi ülke gündeminden çıkarmamaya devam ederiz." dedi.

Finans 01-05-2023 20:14

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, Adana'da 1 Mayıs etkinliğinde konuştu:

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 700 binden fazla kamu işçisinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü'ne ilişkin, "Yakışan neyse, arzumuz seçimden evvel bitirmek ama istediğimiz bir şey olmazsa bu meselenin içinde olmayız haberiniz olsun." dedi.

Yurthaber 01-05-2023 14:15

Türk-İş açlık sınırını açıkladı: Asgari ücretle arasındaki fark dikkat çekti

Türk-İş 2022 Aralık ayı araştırma sonuçlarına göre, açlık sınırı 8 bin 130 lira, yoksulluk sınırı 26 bin 485 lira olarak açıklandı. Aynı araştırmada bekar bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 10 bin 612,76 liraya yükseldi. Geçtiğimiz günler asgari ücret 8 bin 506 lira olarak açıklanmış, Türk-İş 9 bin liranın altında kaldığı için asgari ücret masasında yer almamıştı. Açlık sınırıyla asgari ücret arasındaki 376 liralık fark ise dikkat çekti.

Finans 30-12-2022 23:17

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Asgari ücret zammı, TÜRK-İŞ'ten açıklama, Merkez Bankası'nın faiz kararı...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Merakla beklenen asgari ücret zammı belli oldu, CHP'den asgari ücret tepkisi, TÜRK-İŞ'ten asgari ücret açıklaması, Merkez Bankası'nın faiz kararı, Almanya'da Türk vatandaşının cenazesinin yanlışlıkla yakılması, Berke Özer transferi...

Haber 22-12-2022 19:47

Asgari ücret ne zaman açıklanacak? Milyonların merakla beklediği 2023 asgari ücret belli oluyor! İşte son durum

Asgari ücret 3. toplantısı 20 Aralık Salı günü tamamlandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı sonrası TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulundu. Atalay, "Asgari ücret için resmi teklifimiz 9 bin TL'dir. Bu teklifimiz kabul edilirse imzalarız yoksa masada olmayız" dedi. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren 2023 asgari ücrete dair son durum aramam motorlarında sorgulanıyor. Peki, Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne kadar oldu, belli oldu mu? İşte son durum...

Finans 20-12-2022 18:55

Asgari ücret zammı öncesi yeni talep! TÜRK-İş’ten açıklama geldi: ‘Yeter ki destek verin! Yine kazanacağız’

Türkiye 2023 yılında asgari ücrete gelecek zam oranını merakla beklerken TÜRK-İŞ’ten yeni bir açıklama daha geldi. Genel sekreter Pevrul Kavlak, vergi oranlarıyla ilgili değişiklik talep edeceklerini belirterek "Vergi oranları ile gelir vergisi tarifesinde emekçiler lehine düzenlemeler istiyoruz" ifadelerini kullandı. İşte asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelen yeni düzenleme talebi ile ilgili detaylar…

Finans 17-12-2022 14:10

SON DAKİKA | Asgari ücret zammı için 7.700 TL iddiası! Türk-İş Başkanı 7.786 dedi, Cumhur İttifakı'ndan gelen yüzde 40 açıklaması yeniden gündem oldu

Son dakika: 'Asgari ücret zammı ne kadar olacak?' ve '2023 asgari ücret ne kadar olacak?' soruları Türkiye'nin gündeminde. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay Atalay canlı yayında ilk kez rakam vererek, 'tebessüm ettirmeyen' asgari ücrete imza atmayacaklarını söyledi ve kırmızı çizgilerinin 7.786 TL olduğunu belirtti. Bununla beraber milyonlarca kişi asgari ücret zammı ile ilgili gelecek olan haberleri ve açıklamaları takip ederken BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin tahmini yeniden gündem oldu.

Finans 02-12-2022 11:45

SON DAKİKA | Asgari ücret için beklenen kritik tarih belli oldu! Türk-İş Başkanı net konuştu: Arzu ettiğimiz rakam... TİSK 'hazırız' dedi

Son dakika haberi: 18 milyon SGK'lı çalışanın yüzde 62'sini doğrudan etkileyen asgari ücret zammı için maraton başlıyor. İşçi ve işveren tarafı takvim için bugün bir araya gelirken, 5 bin TL'lik aradaki fark görüşmeler boyunca masada olacak. Asgari ücrette toplantı takvimi netleşirken, TİSK ve Türk-İş'ten peş peşe açıklamalar geldi. TİSK Başkanı Akkol "Taşın altına elimizi koymaya hazırız" derken, Türk-İş Başkanı Atalay da "Arzu etmediğimiz bir rakam olursa o masada olmayacağız" dedi.

Finans 01-12-2022 18:17

Türk-İş Başkanı Atalay’dan olay olacak asgari ücret tepkisi! 'Yetkili yetkisiz herkes konuşuyor…'

2023’ün yaklaşması ile birlikte asgari ücret zammı çalışanların en çok merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Asgari ücret zammı ile ilgili tahminler hakkında konuşan Atalay "Yetkili yetkisiz herkes konuşuyor. Konuşmanın ne faydası var?" dedi. Türk-İş Başkanı Atalay, bazı siyasiler tarafından asgari ücretin dolar üzerinden ödenmesini istemesi konusunda kendisine telkinde bulunulduğunu da söyledi.

Finans 19-11-2022 21:26

Kılıçdaroğlu'ndan Türk-İş ve Maden-İş'e taziye telefonu

Kılıçdaroğlu'ndan Türk-İş ve Maden-İş'e taziye telefonu

Yurthaber 15-10-2022 13:30

TİSK ve TÜRK-İŞ, Ortak Paylaşım Forumu'nun dördüncüsünü düzenledi

Ortak açıklamadan: - "Sendikal örgütlülüğün olduğu işyerlerinde kayıt dışı istihdamın olamayacağı gerçeğinden hareketle, yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren kayıtlı ve örgütlü işletmelerin desteklenmesi gerektiğine inanmaktayız"

Yurthaber 14-10-2022 15:07

İşçi ve işverenlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gelir vergisi düzenlemesi mektubu:

"Gelir vergisi tarifesinin ilk basamağının geçen yıllarda olduğu gibi yıllık asgari ücret brüt tutarının belirli bir miktar üzerinde tespit edilmesi, diğer vergi tarifesi oranlarının da ilk dilim baz alınarak çalışan lehine güncellenmesi ortak talebimiz"

Yurthaber 06-10-2022 10:46

Kamudaki 50 bin geçici işçinin gözü kadro müjdesinde

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar: - "Kamuda bir yılda 10 ay çalıştırılıp 2 ay boşta kalan geçici statüde 50 bine yakın işçi bulunuyor. Bu işçiler, Kamu Çerçeve Protokolüyle hüküm altına alınan kadro haklarının bir an evvel verilmesini istiyor"

Yurthaber 05-10-2022 11:01

TÜRK-İŞ'e göre eylül ayında 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 23 bin 600 lira oldu

TÜRK-İŞ'e göre eylül ayında 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 23 bin 600 lira oldu

Yurthaber 28-09-2022 10:47

TÜRK-İŞ'e göre ağustosta 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 442 lira oldu

TÜRK-İŞ'e göre ağustosta 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 442 lira oldu

Yurthaber 29-08-2022 14:36

Şemsi Denizer Zonguldak'ta mezarı başında anıldı

Şemsi Denizer Zonguldak'ta mezarı başında anıldı

Yurthaber 06-08-2022 14:38

TÜRK-İŞ'ten kuruluşunun 70. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'e ziyaret

TÜRK-İŞ'ten kuruluşunun 70. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'e ziyaret

Yurthaber 30-07-2022 16:58

TÜRK-İŞ'e göre temmuzda 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 280 lira oldu

TÜRK-İŞ'e göre temmuzda 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 280 lira oldu

Yurthaber 30-07-2022 12:35

TÜRK-İŞ kuruluşunun 70. yılını kutluyor

Genel Başkan Ergün Atalay: - "TÜRK-İŞ, 70 yıldır başta işçiler olmak üzere, tüm çalışanlar ve emekliler ile toplumun dezavantajlı kesimlerinin sesi, güvencesi ve umududur" - "Örgütlenme meselesini çözmeden EYT, taşeron işçiler, geçici işçiler ve emeklilerle ilgili sorunları çözemeyiz"

Yurthaber 29-07-2022 11:12