Tüvturk Haberleri Ve Son Dakika Tüvturk Haberleri

Tüvturk Haberleri Ve Son Dakika Tüvturk Haberleri

Doğuş Holding, Alman Tüv Süd ve inşaat firması olan Akfen ortaklığıyla 2007 yılında teknik denetim kurumu olarak kuruldu. Dünya genelinde 13.800 çalışanı bulunan TÜVTÜRK, iş ve trafik güvenliği alanında faaliyet göstererek, periyodik araç muayenesi hizmeti verir. Birçok sayıda muayene istasyonu bulunan kuruluş, 207 sabit olmak üzere 16 mobil istasyon kurdu.

Türkiye'de araç muayenesi anlamında yetkili tek yer olan TÜVTÜRK, sağladığı araç muayene hizmeti sayesinde araç ve trafik güvenliğine önemli katkılar sundu.

Uluslararası standartları bulunan kuruluşun tüm istasyonlarında gerçekleştirilen araç muayenesi; yola uygunluk durum muayenesi, tespit, egzoz gazı emisyon ölçümü ve mecburi muayene gibi birçok işlemin gerçekleştirilmesine katkı sağlar.

Tüvtürk Haberleri

Aracını muayeneye götüren sürücü hayatının şokunun yaşadı! Sağlam verdi 110 bin lira masraflı aldı

İstanbul'da yaşayan Halil Çeribaş aracını Büyükçekmece’de bulunan TÜVTÜRK araç muayeneye istasyonuna götürdü. Sağlam olduğunu söylediği aracının muayene bitiminde kendine teslim edildiğinde ileri gitmediğini savundu. Konuyla ilgili yetkililerle konuşmak istediğini ancak yanıt bulamadığını belirten Çeribaş aracında oluşan 110 bin liralık masrafı için hukuki süreç başlattı.

Haber 30-09-23 19:16

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Yeni dönem başladı

Aracı olan herkesi ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre araç muayenesinde e-rapor dönemi başladı. Yeni uygulama ile TÜVTÜRK tarafından verilen araç muayene raporlarına kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yoluyla ulaşılabilecek.

Finans 15-06-23 21:10

SON DAKİKA | Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesinde yeni dönem, artık...

Son dakika: Araç muayenesinde yeni dönem başladı. Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren düzenlemede araç muayene raporları dijital ortama taşınıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre TÜVTÜRK tarafından işletilen istasyonlarda araç muayene sürecinin sonunda verilen raporlar, araç sahiplerine kısa mesaj veya e-posta yoluyla gönderilecek. Ayrıca araç sahipleri bu raporun özetine e-Devlet Kapısı'ndaki "Araçlarım" sekmesinden de ulaşabilecek.

Finans 28-04-23 11:46

Fenni muayene ücreti 2023 ne kadar? TÜVTÜRK yeni araç muayene ücretleri ne oldu, ne kadar zam geldi?

2023 yeni araç muayene ücretleri tüm araç sahibi olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Araç sahiplerinin, araçlarını belirli periyotlarda muayeneden geçirmeleri zorunludur. Aksi takdirde para cezası da olmak üzere çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır. Peki, 2023 TÜVTÜRK yeni araç muayene ücretleri ne kadar oldu?

Finans 03-01-23 10:01

Tüvtürk

Tüvturk Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tüvturk Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son dakika: Araç sahiplerine önemli uyarı: Ücret ödemeyin

Son dakika haberine göre, milyonlarca araç sahibine önemli uyarı geldi. TÜVTÜRK Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Özcan, TÜVTÜRK araç muayene randevularının ücretsiz olduğunu belirterek araç sahipleri ücret ödememeleri konusunda uyardı.

Finans 23-03-22 11:29

Araç sahibi herkesi ilgilendiriyor! 1000 TL'lik bedel 75 TL'ye düştü

Yürürlüğe konulan düzenlemenin ardından araç muayenesinde gecikilen her ay için bedelin yüzde 5’i olarak hesaplanan gecikme bedeli, aylık yurt içi üretici fiyat endeksi oranına göre tekrardan belirlenecek. Böylece 5 sene araç muayenesine gitmeyen bir ticari araç bin 62,71 Türk lirası yerine 74,68 Türk lirası gecikme bedeli ödemiş olacak.

Finans 10-06-21 12:34

Son Dakika! Araç sahipleri dikkat: e-Devlet'te, HGS ve OGS bilgilendirme hizmeti başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre, e-Devlet'te Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) borç ve bilgilendirme hizmetinin başladığını duyurdu.

Finans 10-03-21 13:32

Tüvtürk iletişim numaraları, müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi

Trafiğe çıkan her aracın belirli periyotlarla muayene edilmesi gerekir. Aracınızın muayene zamanı mı geldi? Ya da muayene işlemlerine dair bilgi mi almak istiyorsunuz? Randevu, bilgi edinme, şikayet ve diğer her türlü işleminiz için Tüvtürk ile nasıl iletişime geçebileceğinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde ele aldık. İşte Tüvtürk iletişim bilgileri...

Haber 05-01-21 10:41

Araç sahiplerine önemli uyarı! Ücret ödemeyin

TÜVTÜRK tarafından, "muayene randevusu ücret bedeli" adı altında araç sahiplerini dolandıran şebekeye karşı yapılan operasyondan dolayı yetkililere teşekkür edilirken, araç sahiplerinin araç muayene randevusu için herhangi bir ücret ödemesine gerek olmadığı belirtildi.

Finans 03-11-20 14:37

TÜVTÜRK'ten 'randevu ücreti' taleplerine karşı uyarı

TÜVTÜRK, son günlerde yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla, ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep eden kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Finans 23-09-20 11:01

30 Eylüle kadar TÜVTÜRK muayenesini yaptırmanız gerek!

30 Eylüle kadar TÜVTÜRK muayenesini yaptırmanız gerek! Çünkü muayenesini yaptırmayanlara ek süre verildi ve TÜVTÜRK vizesi için son tarih 30 Eylül 2020.

Haber 04-09-20 19:24

TÜVTÜRK'ten muayene ertelemeyle ilgili 'kapsama tarihi' uyarısı

3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasında araç muayene süresi dolan ve muayenelerini 17 Ağustos tarihine kadar yaptıramayan araç sahipleri, 30 Eylül'e kadar muayenelerini yaptırabilecek.

Finans 02-09-20 13:53

TÜVTÜRK'ten muayene ertelemeyle ilgili kapsama tarihi uyarısı

3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasında araç muayene süresi dolan ve muayenelerini 17 Ağustos tarihine kadar yaptıramayan araç sahipleri, 30 Eylül'e kadar muayenelerini yaptırabilecek

Yurthaber 02-09-20 13:19

TÜVTÜRK'ten muayene ertelemeyle ilgili kapsama tarihi uyarısı

3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasında araç muayene süresi dolan ve muayenelerini 17 Ağustos tarihine kadar yaptıramayan araç sahipleri, 30 Eylül'e kadar muayenelerini yaptırabilecek

Yurthaber 02-09-20 13:18

Araç muayeneleriyle ilgili açıklama

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK, sokağa çıkma kısıtı kapsamında olmayan araç sahipleri için Türkiye genelindeki tüm istasyonlarının açık olduğunu ve isteyen sürücüler için araç muayene hizmetinin devam ettiğini duyurdu.

Finans 13-05-20 11:47

Gecikilen her ay için araç muayene ücreti yüzde 5 fazlası ile alınıyor

Araç sahiplerinin TÜVTÜRK’e en çok sordukları soruların arasında periyodik araç muayenesi gecikme bedeli nasıl hesaplandığı yer alıyor. Aracın muayene geçerlilik süresi dolduktan sonra muayeneye götürülmesi sonucu, muayene bedeli dışında geç kalınan her ay için muayene ücreti yüzde 5 fazlası ile tahsil ediliyor.

Finans 25-02-20 14:06

Araç muayene randevusu için ücret isteyenlere kanmayın

TÜVTÜRK tarafından, ücretsiz olarak alınabilen araç muayene randevusu için telefonla veya bazı internet siteleri aracılığıyla ücret talep eden kişilere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi - Araç sahiplerinin muayene öncesinde araca ait MTV borcu, trafik para cezası, OGS/HGS geçiş ücreti cezası ve trafik sigortası sorgulaması yapması gerekiyor - Aydınlatma, lastik, fren gibi aksamlar, sürekli kullanılan ve zaman içinde yıpranabilen aksamların, araç muayenesi sırasında o anlık kontrolleri gerçekleştiriliyor

Finans 01-02-20 11:08

Araç muayenesi öncesinde dikkat edilmesi gereken 10 nokta

TÜVTÜRK, muayene öncesinde, araç sahiplerinin kolaylıkla yapabileceği 10 basit kontrolü paylaştı.

Finans 05-12-19 10:09

Denizli'de zimmete para geçirme iddiası

Denizli'de "zimmete para geçirme" iddiası

Haber 24-09-19 11:33

Denizli'de zimmete para geçirme iddiası

Denizli'de "zimmete para geçirme" iddiası

Yurthaber 24-09-19 11:31

TÜVTÜRK'ten 'randevu hizmeti ücreti' uyarısı

Kurumun hiçbir internet sitesi ve çağrı merkeziyle bağının veya iş birliğinin bulunmadığını açıklayan TÜVTÜRK, araç sahiplerinin randevularını kurumun internet sitesi ve çağrı merkezinden ücretsiz alabileceklerini bildirdi.

Finans 30-07-19 14:07

TÜVTÜRK'ten randevu hizmeti ücreti uyarısı

Kurumun hiçbir internet sitesi ve çağrı merkeziyle bağının veya iş birliğinin bulunmadığını açıklayan TÜVTÜRK, araç sahiplerinin randevularını kurumun internet sitesi ve çağrı merkezinden ücretsiz alabileceklerini bildirdi

Finans 30-07-19 13:14

Cam filmine 'ağır kusur' düzenlemesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyarıyor.

Finans 01-11-17 18:17