Uğur Şahin Haberleri

Özlem Türeci ve Uğur Şahin dünyaca ünlü dergiye kapak oldu! Kanser aşısı müjdesi…

Geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla geçtiğimiz yıllarda tüm dünyadaki en çok konuşulan isimler arasında yer alan Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, şimdi de kanserle mücadele çalışmalarıyla gündem oldu. Almanya’nın dünyaca ünlü haftalık haber dergilerinden Focus’a kapak olan Türeci ve Şahin kanser aşısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 16-01-2023 09:55

Uğur Şahin ve Özlem Türeci kanser aşısıyla ilgili müjdeli haberi duyurdu! Kovid aşılarındaki teknoloji kullanılacak: Tarih verdiler

Geliştirdikleri mRNA teknolojili Pfizer/BioNTech koronavirüs aşısı ile dünya gündemine damgasını vuran Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den bu kez kanser aşısıyla ilgili müjdeli haber geldi. Kovid aşılarında kullanılan mRNA teknolojisinin kanser hücrelerini yok etmeye yardımcı olmak için kullanılabileceğini söyleyen BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, kanser aşısıyla alakalı bir tarih de verdi.

Haber 17-10-2022 11:33

Uğur Şahin ve Özlem Türeci koronavirüs aşılarıyla ilgili müjdeli haberi duyurdu! Daha bulaşıcı olan varyantı hedefliyor: Tarih verildi

Koronavirüs aşılarıyla dünyanın gündeminde yer alan Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci tarafından kurulan BioNTech, koronavirüsün diğer varyantlarına göre daha bulaşıcı olan Omicron’u hedefleyen yeni aşılarla ilgili haberi duyurdu. Buna göre Omicron ve onun BA.4 ve BA.5 gibi alt varyantlarına uyarlanmış iki coronavirüs aşısının teslimatlarına gelecek ekim ayında başlanacak. Aşılara sonbaharda talebin artacağı belirtilerek yeni aşıların diğer varyantlara karşı da koruyucu olacağı aktarıldı.

Haber 09-08-2022 17:13

Biontech ve Pfizer aşılarında yeni gelişme! Biontech aşısında son gelişmeler nelerdir? BA.4 ve BA.5 belirtileri nelerdir? Uğur Şahin ve Özlem Türeci açıkladı

Covid-19 vakaları giderek artmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan artışlar nedeniyle tüm dünyada tedirginlik yaşanıyor. Vatandaşlar maske takmaya geri dönecek miyiz? Aşılarda değişim olacak mı? gibi soruları merak ediyor. Meraklı bekleyişin ardından Özlem Türeci ile Uğur Şahin’in sahibi olduğu BioNTech’ten beklenen açıklama geldi.

Haber 09-08-2022 10:09

Uğur Şahin'den korkutan açıklama! 'Yeni bir salgın kapıda'

Biontech aşısını üreten bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs pandemisiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaz sonunda yeniden maskelerin takmaya başlanabileceğini söyleyen Şahin, "Şunu da belirtmek lazım ki yeni bir dalga da kapıda ve bu dalganın zararsız olacağına dair elimizde bir garanti yok o yüzden hazırlıklı olmakta yarar var" sözleriyle uyarıda bulundu.

Haber 26-06-2022 14:19

Koronavirüs aşısını geliştirmişlerdi... Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülü

Vehbi Koç Vakfı 'İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü'nün ilk kazananları, geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla pandemi sırasında milyonlarca hayatın kurtarılmasına katkı sağlayan bilim insanları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin oldu.

Haber 26-06-2022 00:01

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’den çığır açan gelişme: Kanser aşısının ilk sonuçları başarılı!

Koronavirüs salgını döneminde onaylanan ilk aşıyı geliştiren Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci geçtiğimiz aylarda kanser tedavisi için aşı çalışmaları yaptıklarını duyurulmuştu. İki bilim insanının geliştirdiği kanser aşısının ilk sonuçlarının başarılı olduğu ortaya çıktı. Pankreas kanseri üzerine yapılan mRNA teknolojisine sahip kanser aşısı 16 hastaya uygulandı. Hastaların yarısı kanseri tamamen yenerken, dokuz doz aşıya ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.

Haber 08-06-2022 14:54

Kanser aşısı çıktı mı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci kanser aşısını mı buldu? Uğur Şahin ile Özlem Türeci'nin bulduğu aşı ne zaman kullanılacak?

Kanser aşısı ile ilgili son dakika gelişmesinin ayrıntıları Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile ilgili basında yer alan haberlerin ardından merak konusu oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında geliştirilen Biontech aşısının mucidi Uğur Şahin ve Özlem Türeci başında olduğu bir ekibin üzerinde çalıştığı kanser aşısı ile ilgili detaylar aktarıldı. Kanser aşısı çıktı mı? İşte detaylar...

Haber 08-06-2022 14:08

En zengin Türk belli oldu! Serveti tam 7,6 milyar dolar

Prof. Uğur Şahin'in CEO'luğunu yaptığı Alman biyoteknoloji firması BioNTech, 2021 yılına ilişkin finansal sonuçlarını duyurdu. BioNTech'te yüzde 18'lik hissesi bulunan Prof. Uğur Şahin'in serveti, şirketin net kârını bir yılda 676 kat arttırmasıyla 7,6 milyar dolar seviyesine yükseldi. Şahin, böylece en zengin Türk oldu.

Finans 02-04-2022 15:01

Uğur Şahin: Koronavirüs 10 yıl daha bizimle

Koronavirüs salgınında aşı geliştiren BioNTech firmasının CEO'su Uğur Şahin, dünyanın 10 yıl daha koronavirüsle yaşayacağını öne sürdü. Şahin, AFP haber ajansına verdiği röportajda, "Önümüzdeki on yıl boyunca virüsle yaşamak zorunda kalacağımızı kabul etmeliyiz" ifadelerini kullandı. Uğur Şahin ayrıca Omicron varyantına karşı aşıya ilişkin olarak da, BioNTech ve Pfizer'ın, özel olarak hazırlanan bir aşı üzerinde çalıştığını bildirdi.

Haber 17-02-2022 15:37

Biontech’ten son dakika omicron açıklaması! Gecikeceği duyuruldu…

Koronavirüs salgınında dünyanın umudu olan aşılar yeni çıkan varyantlara karşı sürekli kendisini yenilemeye çalışırken Biontech’den önemli bir son dakika açıklaması geldi. Biontech’ten yapılan açıklamada Omicron varyantını hedef alan aşının gecikeceği duyuruldu.

Haber 17-02-2022 09:36

Uğur Şahin ve Özlem Türeci Atatürkçü Düşünce Derneği ödülünü neden reddetti? Uğur Şahin ve Özlem Türeci Yılın Atatürkçüsü Ödülünü niye kabul etmedi?

Uğur Şahin ve Özlem Türeci Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından verilen ödülü reddettiği öğrenildi. BioNTech'in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile ilgili çıkan haberler sonrası Uğur Şahin ve Özlem Türeci Atatürkçü Düşünce Derneği ödülünü neden reddetti? Uğur Şahin ve Özlem Türeci Yılın Atatürkçüsü Ödülünü niye kabul etmedi? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte ayrıntılar...

Haber 12-02-2022 09:13

Dünya yine Uğur Şahin'i konuşuyor! Denemeleri devam ediyor Bu tedavi hastaları psikolojik baskıdan kurtaracak

Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, mRNA yöntemiyle kolon kanserinin tedavisi için yürüttüğü çalışmaya ilişkin, "mRNA tedavisinin zamanında kullanılmasıyla ilk etapta metastazların gelişmemesini ve kanserin tekrar ortaya çıkmamasını sağlamak istiyoruz. Şu anda klinik çalışmalarda bunu araştırıyoruz" dedi.

Haber 05-02-2022 18:38

Uğur Şahin açıkladı: Zonaya karşı yeni aşı geliyor! Zona hastalığı nedir?

ABD'li ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in Kovid-19'a karşı geliştirdiği m-RNA temelli aşının ardından yeni bir aşının haberi verildi. Pfizer ve BioNTech, zona hastalığına karşı m-RNA temelli ilk aşının geliştirilmesi için iş birliği anlaşması imzaladı. BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, "Söz konusu anlaşma, her iki firmanın uzmanlık ve kaynakları kullanılarak zonaya karşı yeni bir m-RNA temelli aşı geliştirmeyi amaçlamaktadır." dedi.

Haber 05-01-2022 21:57

Son Dakika: Büyük gurur! Uğur Şahin ve Özlem Türeci AB'nin ilham verenler listesinin zirvesinde

Son dakika haberi: Avrupa Birliği (AB) 2021 yılı için hazırladığı ilham veren olaylar listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında koronavirüs aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucuları Türk bilim insanları Uğur Şahin ile Özlem Türeci yer aldı.

Haber 27-12-2021 15:29

Uğur Şahin'den Omicron varyantıyla ilgili önemli açıklama: Güvendeyiz diyemem ama...

Son dakika haberine göre; dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omicron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Aşıların Omicron varyantı karşılığında etkilerinin azalması iddiaları karşısında konuşan Şahin "Güvendeyiz diyemem fakat çok daha rahat bir konumdayız" ifadelerini kullandı.

Haber 11-12-2021 21:50

BioNTech koronavirüs aşısı Omicron varyantına karşı etkili mi? Şahin ve Türeci açıkladı

Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in Üst Yöneticisi (CEO), Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yeni ortaya çıkan Omicron varyantına karşı daha iyi korunmak için üçüncü doz aşıların olunması gerektiğini söyledi.

Haber 08-12-2021 19:41

Uğur Şahin'den Omicron varyantı açıklaması: Aşılı kişileri enfekte edebileceği açık

Koronavirüsün Omicron varyantının tüm dünyayı giderek etkisi altına alması korku yaratmaya başladı. BioNTech CEO'su ve kurucu ortağı Uğur Şahin ise yaptığı açıklamada, varyantın sahip olduğu mutasyonlar nedeniyle aşılı kişileri enfekte edebileceğini ancak aşılanmış kişilerde ciddi hastalığa neden olabileceğinin olası görünmediğini söyledi. Şahin ayrıca, yeni bir Covid-19 aşısına ihtiyaç duyulacağını vurguladı.

Haber 03-12-2021 14:14

BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den Omicron açıklaması

Almanya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını geliştiren BioNTech şirketinin kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Omicron varyantı nedeniyle paniğe gerek olmadığını söyledi.

Haber 01-12-2021 07:19

BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin'den tedirgin eden Omicron açıklaması

BionTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüsün Omicron varyantıyla ilgili olarak, "Diğerlerine göre daha hızlı yayılabilir" uyarısında bulundu. Şahin, "Aşı, hastalığın hafif atlatılmasına yardımcı olacaktır" dedi.

Haber 30-11-2021 20:43

Prof. Dr. Uğur Şahin: Yılda bir aşı yeterli olabilir

BioNTech’in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs aşısının grip aşısı gibi yılda bir kez yapılmasının gerekli koruyuculuğu sağlayabileceğini belirtti. Şahin ayrıca herkese tazeleme aşısı yaptırmayı tavsiye etti.

Haber 21-11-2021 13:45

İngiltere aşı planını değiştirdi! Türeci ve Şahin haklı çıktı

İngiltere, koronavirüs aşı planında değişikliğe giderek her yıl takviye aşı yapılmasının planlandığını açıkladı.

Haber 08-11-2021 10:23

Dr. Özlem Türeci'den Pandemi ne zaman bitecek? sorusuna yanıt

Onaylanan ilk koronavirüs aşısını geliştiren Alman şirketi BioNTech'in kurucularından Dr. Özlem Türeci "Pandemi ne zaman bitecek?" sorusuna, "Bu zor bir soru çünkü virüs hakkında, aşıya nasıl tepki verdiği hakkında her gün yeni bir şey öğreniyoruz. Salgının ne zaman sona ereceğini söylemek için bu bilgiye ihtiyacımız var. Nüfusun büyük bir kısmı bağışıklık kazandığı için daha özgürce hareket edebileceğimiz bir normallik olacak. Elbette birkaç yıl daha virüsle uğraşacağız.” dedi.

Haber 01-11-2021 22:09

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye İspanya'dan Asturias Prensesi ödülü

İspanya'nın uluslararası alanda en prestijli ödülü olan Asturias Prensesi ödülleri sahiplerini buldu.

Haber 23-10-2021 01:50

Türeci ve Şahin Yunanistan'a gitti! İlk istekleri Atatürk'ün evi oldu

Almanya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı geliştiren biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortakları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Yunanistan'ın Selanik kentindeki Atatürk Evi'ni ziyaret etti.

Haber 13-10-2021 18:11

Prof. Dr. Uğur Şahin'den korkutan açıklama! Tarih verip duyurdu: Çok daha farklı bir durum ile karşı karşıya kalabiliriz

Koronavirüsün mutasyona uğramaya devam etmesinin, aşıların sunduğu bağışıklığı azaltacağını belirten Prof. Dr. Uğur Şahin, bu durumun yeni aşıların geliştirilmesi gerekliliğini ortaya çıkardığını savundu.

Haber 03-10-2021 15:05

Prof. Dr. Uğur Şahin'den dikkat çeken açıklama: Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecek

Almanya’da BioNTech şirketinin Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, gelecekte, hasar görmüş organların gençleştirilmesinin mümkün olabileceğine inandığını söyledi. Prof. Dr. Şahin, "Bir bilim kurgu filmindeki gibi birdenbire yaşlı insanları genç insanlara dönüştüremezsiniz. Ancak belki hasar görmüş bir kalbin veya diğer hasarlı veya eski organların tamamen veya kısmen yaşlanma sürecini tersine çevirebilirsiniz" açıklamasını yaptı.

Haber 12-09-2021 15:32

Prof. Dr. Uğur Şahin'den üçüncü doz aşı açıklaması

Koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Türkiye'de de uygulanan üçüncü doz aşı konusunda, "Veriler üçüncü dozda yüzde 95, enfeksiyon kontrolünde yüzde 97 tam korumanın sağlandığını gösteriyor." dedi.

Haber 03-09-2021 08:13

Prof. Dr. Uğur Şahin: Bu müthiş bir artış

Biontech Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, 6. Avrupa İmmünoloji Kongresi'nde (ECI), "Aşı üretimimiz 2019'da 10 bindi. Ortağımız Pfizer ile yıl sonuna kadar 3 trilyon dozdan fazla aşı üreteceğiz. Bu müthiş bir artış." dedi.

Haber 02-09-2021 22:10

Dünyada bir ilk: Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verildi

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısına tam onay verdi. FDA’nın onayının ardından Pfizer/BioNTech, dünyada tam onay alan ilk aşı oldu.

Haber 23-08-2021 18:42

BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin: Aşı Delta varyantına karşı etkili

BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, mevcut aşının Delta varyantına karşı etkili olduğunu ve herhangi bir güncellemeye şimdilik ihtiyaç duyulmadığını söyledi. Öte yandan şirket tarafından yayımlanan güncel raporda da, üçüncü doz aşının en yüksek koruyucu etkinliği sağladığı belirtildi.

Haber 10-08-2021 05:21

Aşıda Delta varyantı paniği: Etkisi azalıyor

Delta ve bu tür varyantlar karşısında BioNTech aşısının etkinliğiyle ilgili çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Uğur Şahin, aşının yarattığı bağışıklık oranının düştüğünü açıkladı.

Haber 26-07-2021 10:46

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den delta varyantı için yeni aşı açıklaması!

Hindistan'da çıkan Delta varyantının yayılmaya devam etmesi üzerine BioNTech'ten yeni bir adım geldi. BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, 100 gün içinde yeni bir aşının elde edilmesini sağlayabileceklerini belirtti.

Haber 12-07-2021 12:25

Prof. Dr. Uğur Şahin'den normale dönüş açıklaması

Sabancı Üniversitesi'ndeki mezuniyet törenine video konferans yöntemiyle katılan BioNTech firmasının kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, "Normal hayatlarımıza döneceğimizden eminim. Aşılamanın pandemiyi kontrol altına alma konusunda yardımcı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla herkesin aşılanması çok önemli. Bu muhtemelen 3-4 ay içinde Türkiye'de de gerçekleşecek" dedi.

Haber 04-07-2021 15:18

BioNTech aşısının Delta varyantına etkinlik oranı açıklandı: Yüzde 90

BioNTech ile birlikte koronavirüs aşısı üreten Pfizer, aşısının Delta varyantına karşı yüzde 90 oranında etkinlik sağladığını açıkladı.

Haber 24-06-2021 17:27

BionTech aşısının yan etkileri neler? BionTech aşısı güvenilir mi?

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgınına karşı birçok ülke tarafından aşı üretildi. Son zamanlarda ise dünyanın çoğu ülkesi gibi ülkemizde de aşılama süreci hız kazandı. Ancak bu süreçte vatandaşlar aşıların güvenirliğini sorgulamaya başladı. Peki BionTech aşısının yan etkileri neler? BionTech aşısı güvenilir mi? Detaylar haberimizde...

Haber 23-06-2021 23:18

İspanya'nın en büyük bilim ödülü, Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile bir grup bilim insanına verildi

İspanya'nın en prestijli ödülleri olarak bilinen ve veliaht Prenses Leonor'a atfen verilen Asturias Prensesi Ödülleri'nde teknik ve bilimsel araştırmalar dalında ödüle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının bulunmasıyla bağlantılı olarak Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'nin de aralarında bulunduğu bir grup bilim insanı layık görüldü.

Haber 23-06-2021 21:44

BioNTech aşısı Delta varyantına karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin bizzat açıkladı

Koronavirüsün Delta varyantı tüm dünyada olduğu gibi Avrupa'da da yükselişe geçti. Mevcut aşıların işe yarayıp yaramadığı ise son günlerin en önemli konusu haline gelmişken, Prof. Dr. Uğur Şahin, BioNTech aşısının Delta karşısında etkili olduğunu belirtti.

Haber 23-06-2021 08:41

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 4'üncü dalga uyarısı: Kaçınılmaz olur

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüste 4'üncü dalganın mümkün olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "Siz yüzde 70-75 aşılamaya ulaşmadığınız sürece 4'üncü dalgayı yaşarsınız. Ama bu insanları çok telaşlandırmasın. Bu çok yüksek sayılarla giden 3'üncü dalgadaki gibi bir dalga mı olacak, yoksa sadece hafif bir vaka artışı ile giden bir dalga mı olacak, bunu belirleyecek ana faktör bizim alacağımız önlemler" dedi.

Haber 19-06-2021 10:17

Biontech ikinci doz ne zaman olmalı? İki doz arası süre ne kadar olmalı?

Son zamanlarda aşı tedariğinin de sağlanması ile aşılama hızında büyük gelişmeler yaşandı. Yaş sınırı 35 yaşa kadar düşerken, SGK’ya kayıtlı tüm çalışanlara da aşı hakkı verildi. Bunun ardından milyonlarca vatandaş aşılar hakkında araştırma yapmaya başladı. Özellikle iki doz aşı arasında ne kadar bir zaman geçmesi gerektiği ise tartışılmaya başlandı. Peki Biontech aşısının ikinci dozu ne zaman olunmalı?

Haber 18-06-2021 14:35

Uğur Şahin'den dünyayı korkutan dördüncü dalga uyarısı

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin salgının seyriyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Şahin, "Eğer dikkatli olunmazsa bazı bölgeler dördüncü dalgayla karşı karşıya kalabilir." dedi.

Haber 17-06-2021 15:35

Biontech 2. doz ne zaman yapılır? İki doz aşı arası ne kadar?

Dünya genelinde etkisini gösteren COVID-19 virüsü ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Pfizer’e ait olan Biontech aşısı, birçok dünya ülkesi tarafından kullanılıyor. Türk ası Alman profesörün bulduğu Biontech aşısının Türkiye’ye tedariği de sağlandı. Buna göre aşı yaptırmak isteyen vatandaşlar Çin aşısı Sinovac’ın yanında Biontech aşısını da tercih edebiliyor.

Haber 12-06-2021 19:22

Türkiye yeni döneme hazırlanıyor! Aşı yaptıranlar katılabilecekler

Türkiye'nin koronavirüsle mücadele sürecinin BioNTech'ten gelecek olan aşılarla birlikte yeni bir soluk kazanması beklenirken aşıya teşvik için de masada yeni formüller yer alıyor. Buna göre aşı yaptırana 'pozitif ayrımcılık' olacak ve bu kişiler birçok etkinliğe katılabilecek.

Haber 25-05-2021 09:47

Bakan Koca'dan dikkat çeken sözler: Bu iş bitmiştir, sorun çözülmüştür

Türkiye'de aşılama süreci devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. BioNTech'ten gelecek olan 120 milyon doz aşıyla birlikte sorunun çözüldüğünü belirten Koca, haziran ayı için ise ülkenin tamamını ilgilendiren bir haber verdi.

Haber 22-05-2021 08:07

Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında BioNTech'in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin'le kameralar karşısına geçti. Bakan Koca, BioNTech'le 120 milyon dozluk anlaşma imzalandığını ve bu imzaların atılmasında Şahin'in katkıları olduğunu belirtti. Uğur Şahin de, "Türkiye'ye haziran ayının sonuna kadar 30 milyon doz getirmek istiyoruz. Temmuz, ağustos ve eylül ayında tamamıyla 120 milyon dozu tamamlamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 20-05-2021 19:16

Son dakik! Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı başladı

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. BioNTech aşısını geliştiren Uğur Şahin de toplantıya çevrim içi katılıyor.

Haber 20-05-2021 18:08

Uğur Şahin’e şok suçlama: Neo-milyarder

Koronavirüs salgınına karşı kurucusu olduğu BioNTech ile Pfizer'ın geliştirdiği aşı ile büyük başarı elde eden Uğur Şahin'e şaşırtıcı bir suçlama geldi. Aşı teknolojisini paylaşmadığı için eleştiri oklarının hedefinde olan Şahin, "Aşı sayesinde neo-milyarder oldu" yorumu yapıldı.

Haber 20-05-2021 10:03

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Prof. Dr. Uğur Şahin de katılacak

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00'de toplanacak. BioNTech kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin'in de katılacağı toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapacak.

Haber 20-05-2021 08:40

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Prof. Dr. Uğur Şahin de toplantıya katılacak

BioNTech şirketinin kurucu ortağı olan Prof. Dr. Uğur Şahin’in de katılacağı Bilim Kurulu toplantısı, binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor. Salgının kontrol altına alınması ve tedbirler konusunda izlenecek yolun uzmanlar tarafından belirlenerek Cumhurbaşkanlığına sunulduğu toplantının tarihi belli oldu.

Haber 19-05-2021 12:04