Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Haberleri

Bakan Uraloğlu duyurdu! Tüm ülkeye yayılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, serbest geçiş sistemini ülke geneline yayacaklarını duyurdu.

Finans

Yeni dönem 4 Mayıs'ta başlıyor: İstanbul-Sivas arası 7 saate düşecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu duyurdu. İstanbul-Sivas yolculuklarında yeni dönem başlıyor. YHT seferleri 4 Mayıs'ta başlayacak, iki kent arasındaki yolculuk ise 7 saat sürecek.

Finans

Bakan Uraloğlu bayram sonrası verileri paylaştı: 6 milyondan fazla kişi uçakla seyahat etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye genelindeki havalimanlarında gerçekleşen 42 bin 573 uçak trafiğiyle 6 milyon 852 bin 948 yolcunun seyahat ettiğini bildirdi.

Finans

Bakan Uraloğlu duyurdu: Tek tek incelendi! Fahiş bilete rekor ceza!

Ramazan Bayramı'nda otobüs biletleri tükenmiş, ek seferler düzenlenmişti. Bilet fiyatlarında da yüzde 30'a varan artış yaşanmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan fahiş bilet fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. Uraloğlu, “Denetimlerimizde fahiş fiyatlı bilet satışı ve usulsüzlükler yapan otobüs işletmecilerine 5 milyon 321 bin 223 lira idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

Finans

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakan Uraloğlu 5G'ye geçiş için tarih verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 5G teknolojisine geçiş için tarih verildi.

Finans

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Kırklareli'nde STK temsilcileri ile buluştu:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Yorulduğumuz zaman Cumhurbaşkanımıza bakıyoruz, onun temposuna göre 'biz bir şey yapmamışız' deyip tekrar heyecanla yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Yurthaber

Bakan Uraloğlu'ndan 'demir yolu' açıklaması: İlk etapta uluslararası koridorları tamamlama gayretindeyiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu demir yolu projelerinde ilk etapta uluslararası koridorları tamamlama gayreti içinde olduklarını belirterek, "Kalkınma Yolu'nun Türkiye'deki devamını bitireceğiz. Kalkınma Yolu Projesi'nin danışman firması tasarımlarını 2023'ün başı itibarıyla tamamladı" açıklamasını yaptı.

Finans

Gayrettepe-Kağıthane Metro hattında 24 bin yolcu taşındı

Yeni açılan Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı'nda bir haftada 24 bine yakın yolcu taşındı.

Finans

Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı şubat sonunda açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nda artık test ve devreye alma çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Projemizi şubat sonunda hizmete alarak İstanbul'a yeni bir hat daha kazandıracak olma heyecanıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz." dedi.

Yurthaber

Düzce'deki 'Butik Şehirler' projesi için Almanya karşılaştırması! Çok doğru bir strateji, bu adımlar çok önemli

Düzce'de Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi için açılış töreni gerçekleşti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda ülkemize birçok yatırım yaptık. Özellikle ulaştırma alanında birçok projeyi hayata geçirdik" dedi. Gazeteci Hakan Çelik ise Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün kentte hayata geçirdiği projeleri "önemli" olarak nitelendirirken "Butik Şehirler hamlesi çok doğru bir strateji" dedi.

Finans

Avrasya Tüneli'nde yeni rekor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Avrasya Tüneli, 10 Kasım'da araç geçişinde rekor tazeledi. 86 bin 576 birim araç ile günlük trafik garanti rakamı aşılmakla birlikte aynı zamanda en son 26 Ekim’de görülen 86 bin 359 birim araçlık rekor kırıldı.” dedi.

Haber

Turistik Doğu Ekspresi yeni sezon seferlerine başlıyor! Bakan Uraloğlu tarih verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Doğu Ekspresi’nin son yıllarda farklı tatil seçeneği arayan seyahat severlerin, sanat tutkunların gözdesi haline geldiğini belirterek, “Ekonomik, konforlu ve güvenli bir taşımacılık hizmeti ile Anadolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin keşfedilmesi sağlanıyor. Bu yıl turistik Doğu Ekspres seferleri 11 aralıkta, bilet satışları ise 1 kasımda (bugün) başlayacak” dedi.

Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'dan cep telefonunun patlaması olaylarına karşı uyarı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, cep telefonunun patlaması olaylarına karşı uyarıda bulundu. Bakan Uraloğlu, "Cihazlarda standart olan, yan sanayi olmayan, testlerden geçmiş olan bataryaların kullanılmasını tavsiye ediyoruz." dedi.

Haber

Bakan Uraloğlu: Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3 milyar 455 milyon lira tasarruf sağlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile zamandan 3,3 milyar lira, yakıttan ise 155 milyon lira olmak üzere toplam 3 milyar 455 milyon lira tasarruf sağlandı" dedi.

Haber

Bakan Abdulkadir Uraloğlu açıkladı! Genişbant internet abone sayısı 91,6 milyona ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 72,5 milyonu mobil olmak üzere toplam genişbant internet abone sayısının 91,6 milyon olduğunu açıkladı. Bakan Uraloğlu, 2003 yılından itibaren Türkiye’nin iletişim altyapısında çok büyük ilerlemeler kaydedildiğini belirterek, "İnternet abone sayısı 72,5 milyon mobil olmak üzere toplam genişbant internet abone sayısı 91,6 milyona ulaştı." dedi.

Haber

Bakan Uraloğlu, Gebze OSB-Darıca Sahil Metro Hattı'nda ilk ray kaynağını yaptı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gebze OSB-Darıca Sahil Metro Hattı projesinde ilerleme oranının yüzde 71 seviyesine ulaştığını açıklayarak, “OSB-Gebze Gar arasını 15 Eylül 2024 tarihinde açmayı, Gebze Gar-Darıca Sahil arasını da 13 Aralık 2024 tarihinde tamamlamayı planlıyoruz. Projemiz tamamlandığında Gebze-Darıca arası 60 dakikadan 24 dakikaya düşecek.” dedi.

Haber

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vatandaşlar dikkat: Bunu yaparsanız U-ETDS'ye bildirileceksiniz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde, varış noktasından önce otobüsten inen yolcuların, taşımacı firmalar tarafından U-ETDS'ye bildirilmesiyle ilgili de düzenleme yapıldığını işaret etti. Bakan Uraloğlu, "Taşıma alanında güvenlik için gelen bu yenilik sayesinde, yolcuların elektronik ortamda anlık takibinin yapılması sağlanacak" dedi.

Haber

İstanbul'un simgelerinden Haydarpaşa Garı için tarih belli oldu! 2010 yılındaki yangında büyük hasar almıştı

İstanbul'un en önemli simgelerinden olan tarihi Haydarpaşa Garı için geri sayım başladı. 2010 yılında çıkan yangına büyük hasar alan ve o tarihten bu yana hizmet vermeyen tarihi bina için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan açıklama geldi. Bakan Uraloğlu, "2010 yılında çıkan yangında büyük hasar gören tarihi Haydarpaşa Garı 2024'te tamamen hazır hale getirilerek hizmete alınacak" dedi.

Haber

Bakan Uraloğlu açıkladı! 'Türkiye'nin en hızlı metrosunda havalimanı metro hattı, metrobüs ve Yenikapı - Taksim - Hacıosman metro hattı ile entegre olacak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin en hızlı metrosu Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattının son halkası Kağıthane-Gayrettepe etabındaki saha çalışmalarını bizzat yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı, açıklamalarda bulundu. Uraloğlu, Türkiye'nin en derin metro istasyonu olma özelliğine sahip Gayrettepe İstasyonu'nun hizmete alınmasıyla havalimanı metro hattınnı metrobüs ve Yenikapı-Taksim-Hacıosman Metro Hattı ile entegre olacağını söyledi.

Haber

Amasya'da Badal Tüneli'nin açılışı yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Gelecek vizyonumuzun en önemli unsurlarından biri, ülkemizin her alandaki rekabet gücüne ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmaktır." dedi.

Yurthaber

İstanbul Havalimanı'nı bugüne kadar 178 milyon yolcu kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın hizmet kalitesiyle bütün otoriterler tarafından dünyanın en iyi havalimanı olarak seçildiğini belirterek, "Her ay ayrı bir rekor kırıyor. Bugüne kadar 1,2 milyon uçak, 178 milyon yolcu taşıdı." dedi.

Yurthaber

Bakan Karaismailoğlu'ndan 6G'de Li-Fi açıklaması! Wi-Fi'nin yerine geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 15. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı'nda yaptığı konuşmada 6G haberleşme teknolojilerinde Li-Fi açıklaması yaptı. Bakan Karaismailoğlu, haberleşme uydularının sağlayacağı iletişim ortamında 6G haberleşme teknolojilerinde Wi-Fi yerine, Li-Fi, yani yüksek enerjili LED’lerle görünür ışıkla haberleşme teknolojileri kullanılacağını söyledi. Li-Fi ile Wi-Fi'ye göre çok daha hızlı veri aktarımı gerçekleştirilebiliyor.

Haber

Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri Açılış Töreni

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: - "Çanakkale'yi İzmir ve Balıkesir'e bağlayan kara yolunun Ayvacık-Küçükkuyu kesiminde hayata geçirdiğimiz bu proje Marmara ve Ege bölgelerinin lojistik kara yolu altyapısını oldukça güçlendirecektir. Assos ve Troya tünelleri sayesinde onlarca keskin virajı olan Kaz Dağları'nı sürücülerin korkulu rüyası olmaktan çıkardık"

Yurthaber

Bakan Karaismailoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde konferans verdi:

"TÜRKSAT 6A uydusunu 2023 yılında uzaya fırlatma hedefimiz var. Planlamalarımız doğrultusunda devam ediyor" - "TÜRKSAT 6A uydusunun da bizim için en önemli faktörü tamamen yerli, milli olarak Ankara'da üretilmekte. İnşallah bunu 2023 yılında uzaya fırlattığımızda uzayda kendi uydusuyla temsil edilen ilk 10 ülkeden biri olacağız" - "2053'e kadar 198 milyar dolarlık yatırımımızı planladık. Bu da milli gelire 1 trilyon dolarlık katkı sağlayacak"

Yurthaber

Cep telefonu ile ayda ortalama 560 dakika konuştuk, Avrupa'da lideriz!

Instagram, WhatsApp, Facebook deyip uygulamalar doldurduğumuz telefonların asıl işlevini unutmadığımızı gösteren bir haber geldi. Türkiye, 2022 yılının ikinci çeyreğinde cep telefonu ile aylık ortalama 560 dakika konuştu. Türkiye, bu süreyle Avrupa ülkeleri arasında lider oldu.

Haber

Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması! 'En kısa zamanda...'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması geldi. "Hem Marmara Denizi'nde, Karadeniz'deki bekleme sürelerinin azaltılması, İstanbul Boğazı'nın yükünün hafiflemesi gerekiyor" diyen Bakan Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'u en kısa zamanda yaparak bu risk ve tehlikelerin ortadan kaldırılacağını açıkladı.

Haber

Bakan Karaismailoğlu, FSM Köprüsü'ndeki asfalt bakım çalışmalarını inceledi:

"Bozulmaları ortadan kaldırmak, burayı daha konforlu ve güvenli haline tekrar döndürmek için arkadaşlarımızla gecenin bu saatinde önemli bir çalışma yapıyoruz" - "İstanbul Boğazı'nda 4 kara yolu geçişi var. (Günlük ortalama) FSM Köprüsü'nden 240 bin, Avrasya Tüneli'nden yaklaşık 60 bin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 200 bin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden de 110 bin araç geçiyor"

Yurthaber