Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Haberleri

Son dakika! Bakanlık duyurdu: İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İstanbul'da gemi trafiğinin saat 17.00'ye kadar askıya alındığını duyurdu.

Haber

Gebze OSB-Darıca Sahil metro hattının yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı

Kocaeli'de Gebze OSB-Darıca Sahil metro hattında çalışmaların yüzde 80'i tamamlandı.

Yurthaber

Engelli bireylerin kullanımına göre projelendirildi! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı engelliler için hayata geçirilen çalışmaları açıkladı

Engellilerin ulaşım araçlarına erişimini kolaylaştırmak adına yeni adımlar hayata geçirilmeye devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ‘Millî Tren Projesi’ engelli bireylerin kullanımına göre projelendirildiğini ifade etti. Bakanlık ayrıca "Demiryolu ‘Erişilebilir Ulaşım’ çalışmaları ile 1 milyon 142 bin 142 engelli yolcu seyahat etti” açıklamasında bulundu.

Haber

Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlıyor... Bakanlık duyurdu! Tarih belli oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Turistik Doğu Ekspresi'nin 11 Aralık'ta seferlerine başlayacağını duyurdu. Bakanlık ayrıca, bazı seyahat acentelerinin 'Doğu Ekspresi' biletlerini 'Turistik Doğu Ekspresi' gibi pazarlamaya çalıştığına dikkat çekerek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Haber

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

SON DAKİKA | Bakanlık duyurdu! Çanakkale Boğazı'nda gemi geçişleri askıya alındı

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, hava şartları nedeniyle Çanakkale Boğazı'ndaki gemi geçişlerinin geçici olarak askıya alındığını açıkladı.

Haber

Köprü ve otoyol geçiş ertelendi mi? 15 Temmuz ve FSM köprü geçiş ödemeleri iade mi edilecek?

Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam gelmişti. Konuya dair yeni bir gelişme yaşandı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Peki, Köprü ve otoyol geçiş ertelendi mi? 15 Temmuz ve FSM köprü geçiş ödemeleri iade mi edilecek? İşte detaylar...

Finans

Bakan Uraloğlu açıkladı! Turistik Doğu Ekspresi için bu sezon değişken fiyat politikasına geçildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Turistik Doğu Ekspresi" ile aralıktan itibaren haftada üç gün sefer düzenleneceğini belirterek, "Ekspresle bu sezon Ankara-Kars yönünde 42, Kars-Ankara yönünde 42 olmak üzere 84 sefer gerçekleştirilecek." dedi. Bakan Uraloğlu, "Turistik Doğu Ekspresi için bu sezon sabit fiyat uygulaması yerine ekonomik şartlar, işletme maliyeti ve talep durumu dikkate alınarak değişken fiyat politikasına geçildi" açıklamasını yaptı.

Haber

Yerli ve milli sürücüsüz ilk metro aracı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teslim edildi! Bundan sonra...

Yerli ve milli sürücüsüz ilk metro aracı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katıldığı törenle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teslim edildi.

Finans

Bakan Uraloğlu duyurdu: Türkiye'nin ilk yerli demir yolu tekerlek setleri yola çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ilk yerli demir yolu tekerlek setlerinin milli yük vagonlarında kullanılmak üzere Sivas'a gönderildiğini duyurdu.

Haber

Gebze OSB-Darıca Sahil Metro Hattı'nda ilk ray kaynağı yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün, "Metronun sadece görünen aracını yerlileştirmek değil, metronun kendisini yerlileştirmek anlamında son 20 yılda çok uzun mesafe kat ettiğimizi müşahede ediyoruz." dedi.

Yurthaber

Tarihi köprüler koruma altında: Sayıları tek tek tek açıklandı! Bakım ve onarımları yapılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ecdat yadigârı tarihi köprülerimizin bakım ve onarımlarını yaparak, yeniliyor. Koruma bilincinin gelişimine katkıda bulunulması konusunda gerekli hassasiyeti gösteren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Ata yadigârı tarihi köprülerimizin restorasyonunu yaparak, aslına uygun olarak korunmasını sağlıyor.

Haber

Kurban Bayramı tatilinde köprüler, otoyollar ve havalimanlarında ulaşım rekoru kırıldı! Bakanlık o rakamları açıkladı

9 günlük Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar yollara akın etti. Vatandaşların yolculuğunun başlaması ile ulaşım hatlarında yoğunluk yaşanırken köprü ve otoyollarda araç geçişleri rekor seviyeye çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada havalimanlarında uçak trafiğinin de en pik seviyelere çıktığı belirtildi.

Haber

SON DAKİKA | Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesinde yeni dönem, artık...

Son dakika: Araç muayenesinde yeni dönem başladı. Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren düzenlemede araç muayene raporları dijital ortama taşınıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre TÜVTÜRK tarafından işletilen istasyonlarda araç muayene sürecinin sonunda verilen raporlar, araç sahiplerine kısa mesaj veya e-posta yoluyla gönderilecek. Ayrıca araç sahipleri bu raporun özetine e-Devlet Kapısı'ndaki "Araçlarım" sekmesinden de ulaşabilecek.

Finans

İstanbul ve İzmir'den yola çıktılar! Deprem bölgesine malzeme götürecekler

Türkiye'nin dört bir yanından deprem bölgesine yardımlar ulaştırılıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda deprem bölgesi için yardım malzemesi yüklenen Pergamon Seaways gemisi ve Ulusoy-5 gemisi ise yola çıktı. Pergamon Seaways İstanbul'dan, Ulusoy-5 gemisi ise İzmir'den yola çıktı.

Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'ndan müjde! İstanbul Havalimanı metrosu için geri sayım başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı bir televizyon yayınında önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul Havalimanı metrosuna ilişkin bilgi veren Bakan Karaismailoğlu, "Bu ayın sonunda İstanbul Havalimanı metrosu, şubat ayında da Çam Sakura Hastanesi metrosu açılacak." ifadelerini kullandı.

Haber

Başkentray seferleri 12 Aralık'tan itibaren artırılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Ufuk Yalçın, Başkentray'da 12 Aralık Pazartesi günü itibarıyla yolcu sayısının yoğun olduğu saatlerde sefer sıklığını çoğaltıp kapasite artışına gideceklerini, ayrıca Şeb-i Arus törenleri için Ankara-Konya-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında ilave sefer düzenleyeceklerini bildirdi.

Yurthaber

Bartın Irmağı taşkın riskine karşı tarak gemileriyle balçıktan temizleniyor

Bartın Irmağı taşkın riskine karşı tarak gemileriyle balçıktan temizleniyor

Yurthaber

Cep telefonu ile ayda ortalama 560 dakika konuştuk, Avrupa'da lideriz!

Instagram, WhatsApp, Facebook deyip uygulamalar doldurduğumuz telefonların asıl işlevini unutmadığımızı gösteren bir haber geldi. Türkiye, 2022 yılının ikinci çeyreğinde cep telefonu ile aylık ortalama 560 dakika konuştu. Türkiye, bu süreyle Avrupa ülkeleri arasında lider oldu.

Haber

AYGM'den Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu açıklaması:

"Yatırım; Bakanlığımız bütçesinden AYGM tarafından gerçekleştirildi"

Yurthaber

Kaynarca-Karasu-Kocaali yolunun tamamlanan kısımları yarın açılacak

Proje, Türkiye'nin Doğu-Batı aksında kilit rol oynayan bir konumda bulunan, Karadeniz Sahil Yolu'nu, İstanbul-Şile-Ağva-Kandıra-Kaynarca yolu vasıtası ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne ve Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlayacak

Yurthaber

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 6 yaşında

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 6 yaşında

Yurthaber

İstanbul Havalimanı'na İBB otobüslerinin alınmadığı iddia edilmişti! Bakanlıktan açıklama geldi: Hukuki dayanaktan yoksun

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Havalimanı'na İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplu taşıma araçlarının alınmasının engellendiği yönündeki iddiaların "hukuki dayanaktan yoksun" olduğunu bildirdi.

Haber

Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği gerçekleşti

Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği gerçekleşti

Yurthaber

Türk sahipli FULMAR S gemisinin, Ukrayna'ya doğru seyri başladı

Türk sahipli FULMAR S gemisinin, Ukrayna'ya doğru seyri başladı

Yurthaber

Antalya Havalimanı'nda dün Kovid-19 salgını sonrasının en yoğun uçak trafiği yaşandı

Antalya Havalimanı'nda dün Kovid-19 salgını sonrasının en yoğun uçak trafiği yaşandı

Yurthaber