Varant Haberleri

Borsa İstanbul'da da kayıp yüzde 5'i aştı! Devre kesici çalıştı

Küresel piyasalardaki negatif fiyatlamalar Borsa İstanbul'a da yansıdı. Endekste günlük kayıp yüzde 5'e ulaştı ve devre kesici çalıştı.

Finans

Borsada yüzde 5 düştü! Devre kesici çalıştı

Borsada düşüşün yüzde 5'e ulaşmasının ardından Borsa İstanbul AŞ, Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin devreye girmesiyle pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu. Bugünkü seans 1.979 puandan tamamlandı.

Finans

Son Dakika: Borsada yine devre kesici uygulandı! 21 Aralık'ta devre kesici saat kaçta bitecek?

Son dakika haberine göre, dün iki kez uygulanan devre kesici tekrar uygulandı. KAP'a yapılan açıklamada, 11.55'te başlayan devre kesici uygulaması saat 12.26'da sona erecek. Borsa İstanbul'da yaşanan sert kayıpların ardından uygulanan devre kesici öncesinde, BIST 50 endeksindeki paylarda açığa satışa bugün için yukarı adım kuralı getirilmişti.

Finans

Son Dakika: Borsada yine devre kesici uygulandı! Devre kesici saat kaçta bitecek?

Son dakika haberine göre, geçen hafta iki kez uygulanan devre kesici tekrar uygulandı. KAP'a yapılan açıklamada, 16.24'te başlayan devre kesici uygulaması saat 16.54'te sona erecek. Borsa İstanbul'da yaşanan yüzde 7 gibi kaybının ardından uygulanan devre kesici öncesinde, BIST 50 endeksindeki paylarda açığa satışa bugün için yukarı adım kuralı getirilmişti.

Finans

Varant

Varant Hakkındaki Haberler Mynet'te. Varant Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son Dakika: Borsa İstanbul'da sert kayıplar sonrasında devre kesici uygulandı

Son dakika haberine göre, borsada yaşanan sert kayıplar sonrası devre kesici uygulandı. BIST, BIST 100 endeksinde 16:24:28 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin devreye girdiğini açıkladı. İşlemler tekrar başladıktan sonra düşüşün devam etmesi üzerine bu sefer 16:54'te ikinci devre kesici devreye girdi. Devre kesicilerin ardından BİST 100'de kayıp yüzde 9'u aştı.

Finans

Borsa İstanbul'da yerli yatırımcıların hisseleri bir yılda yüzde 150 büyüdü

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından açıklanan Mart ayı verileri; yerli yatırımcıların finansal varlıklarının son bir yılda yüzde 34 büyüyerek 5.3 trilyon liranın üzerine, hisse senedi varlıkları da yüzde 152 büyüyerek 418 milyar liraya çıktığını ortaya koydu.

Finans

Devre kesici uygulaması nedir? Devre kesici uygulaması ne zaman ve nasıl olur?

TCMB Başkanı'nın görevden alınmasının ardından bugün yurt içi piyasalarda dalgalı bir durum hakim. Borsa İstanbul'da ise iki kez üst üste devre kesici uygulaması aktif oldu. Peki devre kesici uygulaması nedir, ne zaman ve neden olur?

Finans

Borsa neden durdu? Borsada işlemlerin durdurulması ne anlama gelir?

Borsa İstanbul, yaptığı son dakika açıklamasıyla pay piyasasındaki tüm işlemlerin 22 Mart 2021’de geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. İstanbul Borsası dün gece yaşanan gelişmelerden sonra büyük kayıplar yaşadı. Yapılan açıklamada devre kesicinin devreye girmesi ile geçici bir süreliğine işlemlerin durdurulduğu bildirildi.

Finans

Borsada devre kesicinin anlamı: Devre kesici iyi midir, kaç dakika sürer? Devre kesici ne demek?

Otomatik Seans Durdurma Sistemi olarak da bilinen devre kesici uygulaması Sürekli İşlem Bölümü'nde fiyat değişimlerinin belirlenen eşik değerini aşmasıyla işlemlerin bir süreliğine durdurulması işlemine denir. Bu süreçte emir toplama aşamasına geçilir. Devre kesici kaç dakika sürer, devre kesici uygulaması iyi midir merak eden yatırımcılar için detaylı olarak devre kesici anlatımı haberimizde.

Finans

Borsa 28 Ekim'de yarım gün... 28 Ekim 2020 Çarşamba KAP haberleri! Borsa resmi tatilde çalışıyor mu? KAP'da halka arz olan hisseler hangisi?

28 Ekim Çarşamba günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda hangi haberlerin yayınlandığı araştırılıyor. Borsa İstanbul'da yayınlanan güncel haberler nedir yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Peki 28 Ekim borsa açık olacak mı? İşte 28 Ekim KAP haberleri ve şirketlerin halka arz açıklamaları...

Finans

Borsa yükselişte... 22 Ekim 2020 Perşembe KAP haberleri! KAP'da halka arz olan hisseler hangisi? Son dakika şirket haberleri!

22 Ekim Perşembe günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda hangi haberlerin yayınlandığı araştırılıyor. Borsa İstanbul'da yayınlanan güncel haberler nedir yatırımcılar tarafından merak ediliyor. İşte 22 Ekim KAP haberleri ve şirketlerin halka arz açıklamaları...

Finans

Gıda hisseleri artışta... 19 Ekim 2020 Pazartesi KAP haberleri! KAP'da halka arz olan hisseler hangisi? Son dakika şirket haberleri!

19 Ekim Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda hangi haberlerin yayınlandığı araştırılıyor. Borsa İstanbul'da yayınlanan güncel haberler nedir yatırımcılar tarafından merak ediliyor. İşte 19 Ekim KAP haberleri ve şirketlerin halka arz açıklamaları...

Finans

Borsa İstanbul’da pamuk varantları işlem görmeye başladı

Pamuk dayanaklı varantlar, 8 Ocak Çarşamba günü Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni sonrası işlem görmeye başladı.

Finans

Global Finansal Varlıkları Bir Sepete Doldurduk!

Deutsche Bank'ın ihraç edip sunduğu ürünlerin sürekli fiyatının sağlandığı, değişik risk gruplarına sahip farklı dayanak varlık alternatifleriyle ürün çeşitliliği bol, rafları varantlarla dolu bir süpermarkete hoş geldiniz!

Finans

Deutsche Bank Brent Petrol Varantları artık Borsa İstanbul’da!

Deutsche Bank X-markets’ın ihraç ettiği Brent Petrol varantları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Artık yatırımcılar Brent Petrol’le ilgili yukarı ya da aşağı yönde beklentilerine Borsa İstanbul’da tıpkı hisse senedi alıp satar gibi varantların kaldıraç özelliğini de kullanarak hayata geçirebiliyor.

Finans

Yatırım söz konusuysa Borsa İstanbul hepimize yeter. Deutsche Bank Döviz Varantları BIST’de

Deutsche Bank X-markets’ın ihraç ettiği döviz varantları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Finans

Varantlar hakkında bilmek istediğiniz her şey

Varant nedir? Yatırımcılar varantları kullanmalarındaki başlıca nedenler nelerdir? Varantın avantajları ve riskleri nelerdir?

Finans

Borsa İstanbul’da, herhangi bir hisse senedine yatırım yapar gibi, Apple hisselerine yatırım yapmak ister misiniz?

Kim global ölçekte bir yatırımcı olmak, dünyanın dev şirketlerine yatırım yapmak istemez ki? Cevabı belli aslında, fakat nasıl?

Haber

Borasadaki arızanın faturası ağır

Borsa İstanbul’da işlemler 3 saat durdu. Toplam 3.7 milyar TL tutarındaki işlem hacminin 1.7 milyar TL’si arıza nedeniyle yapılamadı.

Finans

İş Yatırım'dan yeni altın ve döviz varantı!

İş Yatırım’ın sekiz yeni Aracı Kuruluş Varantı 29 Nisan’da Borsa İstanbul’da işlem görecek.

Finans

Türkiye'de ilk!

Deutsche Bank İskontolu Sertifika İhracını Gerçekleştiriyor

Finans

Benzin fiyatlarındaki artış artık üzmeyecek!

Erste Securities’in geçen hafta çıkardığı turbo sertifikalar, petrol fiyatlarındaki artışa bağlı olarak benzine gelen zamlardan şikayet edenler için büyük bir fırsat sunuyor.

Finans

Özel sektör tahvillerini ön planda

Gökhan Erün, “Hisse senedi işlemleri, vadeli işlemler ve yatırım fonları alım satımı internet üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor.

Finans

Dünya devi Türkiye'den elini çekiyor

Dünyanın en büyük çelik üreticisi ArcelorMittal Erdemir’de hisse satacak.

Finans

Borsaya 'manipülatör' ayarı!

İMKB kurduğu matematiksel sistemle anormal hareketleri yakalayacak.

Finans

Piyasaların yeni oyuncağına dikkat!

Piyasaların adı yeni duyulmaya başlayan enstrümanı varantlar, 'yeri geldiğinde melek yeri geldiğinde de şeytan olabilir.'

Finans

TBMM'de yoğun mesai

Meclis, Anayasa Mahkemesini yeniden yapılandıran tasarı nedeniyle yoğun bir haftaya giriyor.

Haber

Hisse opsiyon işlemleri başlıyor

İMKB ve VOB arasında uzun süredir devam eden opsiyon rekabetine SPK Başkanı Vedat Akgiray son noktayı koydu.

Finans

Bazı kanunlarda değişiklik teklifi yenilendi

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, yenilenerek TBMM Başkanlığına sunuldu.

Haber

Hayatımızda neler değişecek?

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırmasını öngören Torba Yasası TBMM Genel Kurulu’nda üç hafta süren zorlu görüşme maratonunun ardından 272 oyla kabul edildi.

Finans