Varlık Barışı Haberleri

Dövizi olanlar dikkat! Varlık barışı için yeni adım: Vergi oranı sıfırlandı: Şartlar ise..

Bazı varlıkların ekonomiye kazandırılması hakkında genel tebliğ Resmi Gazete'de Yayımlandı. Bu kapsamda yurt dışında bulunan dövizin Türkiye'ye getirilerek hesaplara yatırıldığı tarihten itibaren en az bir yıl süreyle bu hesaplarda tutulması halinde, vergi oranı sıfıra indirildi. Son bildirim süresi ise 31 Mart 2023 olarak belirlendi.

Finans 09-08-22 07:36

Varlık Barışında yeni dönem uygulaması başladı

Gelir İdaresi Başkanlığı: - "'Yeni Varlık Barışı' düzenlemesi TBMM'de kabul edildi. Yurt dışı ve yurt içi varlıkların bildirim ve beyan edilerek kayıtlara alınması imkanı getirildi. Düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Mart 2023" - "Yurt dışında sahip olunan para, döviz, altın, hisse senedi, tahvil ve diğer menkul kıymetler banka ve aracı kurumlara bildirilerek 3 ay içinde Türkiye'ye getirilecek. Bildirilen varlıkların değeri üzerinden yüzde 3 vergi ödenecek"

Yurthaber 04-07-22 13:40

Para, altın, döviz, menkul kıymet hepsini kapsıyor... Varlık Barışı için başvuru süresi bugün doluyor

Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan düzenlemeye başvuru için süre doluyor.

Finans 30-06-22 11:10

Varlık Barışı uygulamasından yararlanma süresi uzatıldı

Resmî Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan karara göre Varlık Barışı uygulamasından yararlanma süresi 6 ay uzatıldı. Buna göre yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" uygulamasından yararlanmak için 6 ay daha süre bulunuyor.

Finans 01-01-22 02:28

Diğer Haber Etiketleri

Varlık Barışı

Varlık Barışı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Varlık Barışı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son Dakika: Varlık Barışı uygulamasında süre 6 ay uzatıldı

Bugün mesai bitimi sona erecek Varlık Barışı uygulamasında süre 6 ay uzatıldı.

Finans 30-06-21 07:54

Varlık Barışına başvuru için son haftaya girildi

Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" uygulamasına başvuru için son haftaya girildi.

Finans 24-06-21 15:35