Vedat Bilgin Haberleri Ve Son Dakika Vedat Bilgin Haberleri

Vedat Bilgin Haberleri Ve Son Dakika Vedat Bilgin Haberleri

22 Eylül 1954 Aydıntepe, Bayburt doğumlu Vedat Bilgin sosyolog, akademisyen ve politikacıdır. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimi için 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi’ne girdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlayan Aydıntepe, akademik kariyerine 1982’de Selçuk Üniversitesi’nde asisten olarak başladı. Daha sonra Gazi Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi Bölümü'nde araştırma görevlisi oldu. 1995’te İngiltere’de York Üniversitesi’nde post-doktora çalışması yaptı. 2000 yılında Başbakanlık Başdanışmanlığı yaptıkran sonra sonra T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürü oldu. 2014-2015 yılı arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görev yaptı. ı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara milletvekili olarak meclise giren Vedat Bilgin, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar AK Parti Ankara ikinci bölge milletvekili seçildi. 21 Nisan 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atandı.

Vedat Bilgin Haberleri

Emekli ve asgari ücretlinin gözü Temmuz ayında... Bakan Bilgin canlı yayında açıkladı: 'Kademeli artış olacak'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşlarıyla ilgili olarak temmuz ayında tüm unsurların yeniden değerlendirileceğini belirterek "Ödediği prim dikkate alınarak kademeli olarak artış olacak" dedi. Asgari ücretle ilgili olarak Bakan Bilgin "Şimdi benim buradan rakam açıklamam ahlaki olarak doğru olmaz. Şunu söylüyorum; 500 dolara tekabül eden bir alım gücünü Türkiye'nin asgari ücrette korumasını, sadece asgari ücretliler için değil diğer çalışanlara da yansıyor" dedi.

Finans 26-05-2023 08:54

Bakan Bilgin'den taşeron işçiler, memur maaşları ve EYT'lilerin ilk maaşlarıyla ilgili açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. EYT'lilerin işlemlerinin bu hafta veya önümüzdeki hafta tamamlanacağını belirten Bilgin, "Maaşları birikmiş olarak yatacak hesaplarına." dedi. 100 bin civarındaki taşeron işçiyle ilgili çalışmaların yapılacağını da duyuran Bilgin, "Memurlarla ilgili çok ciddi bir düzenleme yapacağız" ifadelerini kullandı.

Haber 23-05-2023 23:56

Son dakika: Bakan Bilgin 'temmuz ayı' deyip duyurdu! Memur zamları ile ilgili açıklama

Son dakika haberi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Memur zamları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Bilgin, "Bizim yaklaşımımızda memur az alsın, işçi çok alsın diye bir şey yok. Biz temmuz ayında da kamu çalışanlarıyla ilgili memur sendikalarıyla oturacağız." dedi.

Haber 10-05-2023 20:48

Asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Vedat Bilgin zamla ilgili rakam verdi: Aşağı yukarı 500 dolar civarında...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında açıklamalar yaptı. Bilgin, kamu işçilerinin beklediği zam teklifiyle ilgili son gelişmeleri duyurarak "İşçilerimizin rahat nefes alacağı bir açıklama olacağını söyleyebilirim" dedi. Temmuz'da asgari ücreti alım gücünü koruyacak şekilde düzenleyeceklerini belirten Bilgin, "Ocak'ta Cumhuriyet tarihinde en yüksek seviyeye çıkaran düzenlemeyi yaptık, Temmuz'da aynısını yapacağız. Aşağı yukarı 500 dolar civarında" ifadelerini kullandı.

Finans 08-05-2023 20:36

Kamu işçilerinin zam pazarlığı devam ediyor! İşçi ve işveren bugün bir kez daha bir araya geliyor

700 bin kamu işçisinin zam pazarlığında gözler kritik toplantıya çevrildi. İşveren ve işçi temsilcilerinin bugün bir kez daha bir araya geliyor. Son toplantıda 12 bin lira taban ücret ve ilk altı ay için yüzde 40 zam teklif edilmiş, işçi kesimi ise 15 bin lira taban ücretle yüzde 45 zam oranı beklentisini açıklamıştı.

Finans 05-05-2023 13:25

Çalışma saatleri kısalacak mı? Mesai saati 6 saat mi olacak? Bakan Bilgin'den çalışma saatleri açıklaması!

Çalışma saatleri konusunda gündeme gelen haberler sonrası konuya ilişkin detaylar merak konusu olurken bir son dakika açıklaması da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bakan Bilgin, mesai saatlerinin daha insani şartlarda yeniden düzenlemek durumunda olduklarını belirtti. Peki, çalışma saatleri kısalacak mı? Mesai saati 6 saat mi olacak? İşte Bakan Bilgin'in yaptığı çalışma saatleri açıklaması...

Finans 05-05-2023 13:23

Asgari ücret 5 haneye çıkar mı? Bakan Bilgin'den canlı yayında kritik açıklama: Temmuzda...

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret zammıyla ilgili bir yeni açıklama daha geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında hayat pahalılığından dolayı temmuz ayında asgari ücrete yeni bir zam yapılacağını duyurdu. 'Asgari ücret 5 haneye çıkar mı?' sorusunu da yanıtlayan Bakan Bilgin'in programda kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Finans 02-05-2023 21:04

Çalışma saatleri kısalacak mı? Bakan Bilgin'den dikkat çeken sözler: 'Yeniden düzenlemek durumundayız'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Biz Türkler de çalışma hayatımızı modernize ederek çalışma sürelerinin yeniden daha insani şartlarda, emeğin verimliliğini birim verimliliğindeki artışı dikkate alarak yeniden düzenlemek durumundayız" dedi.

Finans 02-05-2023 07:47

SON DAKİKA | Tüm memurlar yararlanacak... Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge ve asgari ücrete zam mesajı

Son dakika haberi: Asgari ücret ve 3600 ek göstergeyle ilgili yeni bir açıklama geldi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada Temmuz ayını işaret ederek "Yeniden emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini devreye sokacağız" ifadelerini kullandı. Bilgin ayrıca "3600 ek göstergeyi, birinci dereceye gelen tüm çalışanların müktesep hakkı olarak düzenlememiz gerekir. Bu konuda kanun teklifimiz hazır" diye konuştu.

Finans 01-05-2023 11:50

Bakan Bilgin'den canlı yayında çarpıcı açıklama! Asgari ücret 30 bin lira olursa ne olur?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Temmuz ayında yapılacak asgari ücret zammına değinen Bakan Bilgin, Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın 'Asgari ücret 30 bin lira olacak' vaadiyle ilgili, "Bunu yaparsak alım gücünü düşürmüş oluruz. Burada bir denge noktası var. Nasıl bir ücret artışı enflasyona yol açmaz şöyle açıklayayım; üretimle ücret artışı aynı oranda olmalı." ifadelerini kullanarak söz konusu vaadi ciddiye almadığını söyledi.

Finans 29-04-2023 21:13

Son dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyurdu! Emeklileri ilgilendiriyor... Refah payı verilecek

Son dakika haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, 7 bin 500 liranın üzerinde maaş alan emeklilere, en düşük emekli maaşı alanlar ile aradaki makasın kapanmaması için refah payı verileceğini duyurdu. Öte yandan Bakan Bilgin, EYT'de son duruma ilişkin olarak, "1 milyon EYT'li ilk maaşlarını aldı." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

Haber 27-04-2023 22:09

'Mikro işletmelerde prim gününü...' Bakan Bilgin 'geçerli sayamayız' diyerek açıkladı! Bağ-Kur'luların emeklilik şartları için dikkat çeken sözler

Ankara Ticaret Odasının (ATO) 29. Dönem 6. Olağan Meclis Toplantısı'na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bağ-Kur'luların emeklilik şartlarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Bilgin açıklamasında, ATO Başkanı Gürsel Baran'ın Bağ-Kur'luların emekliliği hak etme koşullarının SSK'lılar ile aynı seviyeye getirilmesi yönündeki talebini hatırlatıp "Mikro işletmelerde prim gününü yeniden düzenlemek lazım. İlk fırsatta yapacağımız düzenlemelerden biri." dedi.

Finans 27-04-2023 17:20

O talebe olumlu yanıt! Bağ-Kur'luların 9000 prim günü şartına düzenleme: Uygulanacak kriterde istihdam sayısı...

Bağ-Kur'luların emekliliği için yeni düzenleme! Emeklilik için gereken 9 bin prim günü şartında yeni düzenleme için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışma yaptıklarını ve bir kriter uygulanacağını açıkladı. ATO'dan yapılan açıklamada ATO Başkanı Baran'ın 9 bin prim gün sayısının düşürülmesi talebini olumlu karşılayan Bilgin'in işverenlerin sağladıkları istihdama göre emeklilik prim gün sayısında düzenlemeyi içeren bir çalışma içinde oldukları müjdesini paylaştığı belirtildi.

Finans 07-04-2023 14:55

Son dakika: Asgari ücrete zam temmuz ayında! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Bilgin arasında kritik görüşme

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i kabul etti. Bakan Vedat Bilgin, "Asgari ücrete zam temmuzda" ifadelerini kullandı.

Haber 28-03-2023 18:00

SON DAKİKA | En düşüğü 7.500 TL olmuştu! Bakan Bilgin duyurdu: İşte zamlı emekli maaşlarının ödeneceği tarih...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "2023 yılı Nisan ayı ödeme döneminden itibaren dosya bazında ödenen aylıklar 7.500 TL olarak ödenecek ve 8,8 Milyon emeklimiz bu düzenlemeden yararlanacaktır" dedi.

Finans 27-03-2023 11:51

GAZİ MAAŞLARI ne kadar, kaç TL oldu? Gazi maaşlarına ne kadar ZAM yapıldı? GAZİ AYLIKLARI zam ile asgari ücret seviyesine çıkarılıyor

Gazi maaşları / aylıkları ile ilgili son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapıldı. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada bahsi geçen aylıkların asgari ücret seviyesine çıkarılacağını vurguladı. Konunun Meclis'e sunulduğunu ifade etti. Birçok kişi internette, "2023 gazi maaşları ne kadar, kaç TL oldu?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, Gazi maaşlarına ne kadar zam yapıldı? Gazi aylıkları zam ile asgari ücret seviyesine çıkarılıyor. İşte detaylar...

Finans 27-03-2023 07:08

SON DAKİKA | Bakan Bilgin duyurdu: O aylıklar da asgari ücret düzeyine çıkarılıyor

Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gazi aylıklarının da asgari ücret seviyesine çıkarılacağını söyledi. Meclis'e konuyla ilgili çalışma sunulduğunu belirten Bilgin, "Gazilerimize ödenen aylıkları asgari ücret düzeyine çıkarıyoruz. Düzenlememizle Gazilerimiz arasındaki aylık farklılıklarını da ortadan kaldırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 26-03-2023 21:50

Bakan Bilgin sosyal medya hesabından duyurdu! Yüzde 82 zamla...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sosyal medya hesabından, emekli maaşı ve bayram ikramiyesine ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Bilgin, "En düşük emekli maaşına yaptığımız artıştan sonra bayram ikramiyesini de yüzde 82 zamla 2000 TL’ye yükseltiyoruz. Bu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olacaklar dahil olmak üzere 15,6 milyon emeklimiz yararlanacak." ifadelerini kullandı.

Finans 25-03-2023 21:27

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL oldu, gözler bayram ikramiyelerine çevrildi! İşte zamlı emekli maaşlarının yatacağı tarih...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olduğunu açıkladıktan sonra gözler zamlı maaşın ne zaman hesaplara yatacağına çevrildi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis'e geleceğini ifade etti. Ayrıca, Bakan Bilgin bayram ikramiyeleri ile ilgili de düzenleme yapılacağını aktardı. Bayram ikramiyeleri ne kadar olacak? Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte ayrıntılar...

Finans 24-03-2023 08:04

On binlerce kişiyi ilgilendiriyor! EYT'den sonra sıra onda... Bakan Bilgin 'Sorunu çözüyoruz' deyip duyurmuştu! Geçici işçilere kadro...

Geçici işçilere kadro düzenlemesiyle ilgili süreç sürüyor. Düzenleme sonrası çalışma sürelerinin uzatılması ile sosyal imkanların iyileştirilmesi gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de geçtiğimiz günlerde geçici işçiler dosyasının hafta içinde Meclis gündemine alınacağını ve sorunun çözüleceğini söylemişti. Bakan Bilgin, EYT'den sonra geçici işçiler konusuna el atacaklarını söylediğini hatırlatıp "Meclis'in kararıyla geçici işçiler meselesi de kapanıyor" demişti.

Finans 20-03-2023 09:40

11 bin 759 TL olacak mı? Asgari ücret yükseliyor mu? Bakan Bilgin'den deprem bölgesi için önemli açıklama 'Son aşamaya getirdik'

Deprem bölgesinde asgari ücret 11 bin 759 TL'ye yükselecek mi? Daha önce deprem bölgesi için asgari ücrete dair gündeme getirilen çalışmalara ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin, deprem bölgesindeki iş gücü kaybının önlenmesi için işveren sigorta priminin devlet tarafından karşılanarak işverenin verdiği payın işçi maaşına, işin ücretine eklenmesi yönündeki çalışmayı son aşamaya getirdiklerini söyledi.

Finans 16-03-2023 17:50

Bakan Bilgin'den geçici işçilerle ilgili açıklama! Bugün Meclis'e geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Geçici işçilerle ilgili düzenlemenin bugün Meclis'e geleceğini ifade eden Bakan Bilgin, zorunlu emeklilik şartı ile ilgili olarak da 'Hepsinde kaldıracağız' dedi.

Finans 06-03-2023 22:38

Deprem bölgesindeki işçiler için 'kıdem tazminatı' düzenlemesi! Gündeme geldi, görüşme gerçekleşti: Bakan bey olumlu bakıyor

Deprem bölgesindeki işçilerle ilgili kıdem tazminatı düzenlemesi gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret eden DİSK heyeti, depremin etkilediği illerde istifa eden, ayrılmak isteyen, ailesinde kayıplar olan işçilere istemeleri halinde bu tazminatın ödenmesini önerdi. Bakan Bilgin'in söz konusu öneriye olumlu baktığı öğrenilirken, gözler hükümete çevrildi.

Finans 26-02-2023 08:40

Bakan Bilgin duyurdu! Deprem bölgesine kamu ihtiyaçları için 1,5 milyar TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, depremden etkilenen illerde kamu ihtiyaçlarının giderilmesi için 1,5 milyar TL tahsis edildiğini ve 20 bin 700 kişilik istihdam sağlandığını açıkladı.

Finans 23-02-2023 16:54

Depremzedelere ne kadar nakdi ücret verilecek? Nakdi ücret ne zaman verilecek? Bakan Bilgin duyurdu!

Depremzedelere verilecek nakdi ücretin ayrıntıları merak konusu oldu. Yıkıcı depremler sonrası 11 il afet bölgesi ilan edilmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, OHAL süresince deprem bölgesinde işten çıkarma yasağı uygulandığını bildirdi. Öte yandan bölgedeki işçilerin çalışamadıkları süre için Kısa Çalışma Ödeneği ile ücret desteği verileceğini açıkladı. Peki, Depremzedelere verilecek nakdi ücret ne kadar? Depremzedelere nakdi ücret ne zaman verilecek? İşte detaylar...

Finans 23-02-2023 08:18

Bakan Bilgin açıkladı! Depremzedeler için günlük 133,44 TL 'nakdi ücret desteği'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işsizlik ödeneği alamayanlar ile kısa çalışma ödeneği alamayan depremzedelere günlük 133,44 TL 'nakdi ücret desteği' verildiğini açıkladı.

Finans 22-02-2023 21:48

Asgari ücrete ara zam olur mu? Bakan Bilgin canlı yayında açıkladı... 'Olağanüstü bir durum olursa...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı için asgari ücreti 8 bin 500 lira olarak duyurmuştu. Konuyla ilgili katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 'asgari ücrete bu yıl da ara zam yapılabilir mi' sorusuna yanıt verdi.

Finans 26-01-2023 21:47

EYT'de ilk maaş ne zaman yatar? Bakan Bilgin canlı yayında tarih açıkladı: 'Şartlar değişecek' iddiasına yanıt

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı programda emeklilikte yaşa takılanların (EYT) ilk maaşlarını 1 Mart'ta almalarına imkan sağlayacak bir düzenlemenin Meclis'ten çıkacağını düşündüğünü dile getirdi. Bakan Bilgin, "EYT ile ilgili 9 Eylül 1999 tarihinin geriye doğru esnetilmesi mümkün olur mu?" sorusuna da yanıt verdi. İşte detaylar...

Finans 25-01-2023 08:47

EYT SON DAKİKA | EYT düzenlemesinde son düzlük! Prim borç yapılandırması olacak mı? Bakan Bilgin net yanıt verdi

EYT'nin Meclis'e bu hafta gelmesi bekleniyor. Son dakika açıklaması ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bakan Bilgin ayrıca dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından detayları duyurulan yapılandırma paketi içerisinde EYT borç yapılandırmasının dahil edilmediğini söyledi. Bilgin, "Onun borçlanması tamamen bizim kanunumuza göre yapılan bir şey" ifadesini kullandı.

Finans 24-01-2023 12:07

Son dakika: Kadrolu olarak çalışacaklar! Yüz binlerce geçici işçiyi ilgilendiriyor... Bakan Bilgin sayı vererek duyurdu

Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 300 bin geçici işçinin ihtiyaç duyulan sektörlerde kadrolu işçi olarak çalışmalarının sağlanacağını duyurdu. Bilgin, milyonlarca vatandaşın aklındaki "EYT ne zaman çıkacak" sorusuyla ilgili de açıklama yaptı.

Finans 10-01-2023 12:31

Son dakika| EYT'liler ilk maaşlarını ne zaman alacak? Bakan Bilgin'den merak edilen soru yanıt! Sözleşmeli personeller, asgari ücret...

Son dakika haberi: Aylardır tartışılan EYT'de düğüm çözüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin yaptığı açıklamada, yaş sınırının olmadığını duyurmuştu. Peki EYT'liler ilk emekli maaşlarını ne zaman alacak? EYT'de süreç nasıl işleyecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gündeme ilişkin konuları ve EYT'de merak edilenleri katıldığı canlı yayında açıkladı. Öte yandan Bakan Bilgin, sözleşmeliye kadro düzenlemesinin detaylarını da paylaştı.

Finans 30-12-2022 07:45

EYT SON DAKİKA HABERLERİ: Nihai karar için 'toplantı bugün' iddiası: Son sözü Erdoğan söyleyecek, yaş şartı için yeni ihtimal masada

Son dakika haberi: EYT düzenlemesi için artık nefesler tutuldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in "Bu hafta netleşecek" açıklaması sonrası meraklı bekleyiş sürerken, milyonları heyecanlandıran bir iddia ortaya atıldı. EYT konusunda bugün akşam saatlerinde kritik bir toplantının yapılacağı ve son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği iddia edildi. Öte yandan yaş sınırıyla ilgili yeni ihtimalin de gündemde olduğu belirtiliyor.

Finans 28-12-2022 07:41

Son dakika: Memur ve emeklilerin gözü bu görüşmedeydi! Memur-Sen Başkanı Yalçın'dan açıklama geldi: Ek zam bekliyoruz

Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Memur-Sen ve sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Beklentimiz ek göstergede adalet sağlanması" derken "Vergi matrahı konusunda huzursuzluğumuz var. Son birkaç ay kamu görevlileri matrahlardan kaynaklı olarak aldıkları ücreti kaybediyorlar" diye konuştu. Yalçın ayrıca "Memur olarak ek zam bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Finans 27-12-2022 16:34

Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması: Bu rakam bazılarında panik yaratmıştır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir televizyon programında, asgari ücret ve enflasyon gibi konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, enflasyonla ilgili "Bizim tahminimize göre enflasyon mayıs ayında yüzde 35-40 civarında olacak." ifadelerini kullandı. Asgari ücrete ilişkin olarak da konuşan Bilgin, "Bu rakam çok ciddi bir rakamdır, bazılarında panik yaratmıştır." dedi.

Finans 25-12-2022 19:22

Asgari ücret sonrası Bakan Bilgin'den özel sektör açıklaması: 'Sorunların farkındayız...'

Uzun süredir Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi olan asgari ücret zammında bütün detaylar netleşti. 2023 yılından itibaren geçerli olmak üzere net asgari ücret tutarı 8.500 TL oldu. Bununla beraber Vedat Bilgin'den asgari ücret ve özel sektörde çalışanlarla ilgili yeni açıklama yaptı. Bakan Bilgin, 'Özel sektörde yaşanan bu sorunların farkındayız ve bunun aşılması için sendikalarımızı güçlendirmek üzere bazı adımlar atmak gerektiğinin bilincindeyiz.' ifadelerini kullandı.

Finans 24-12-2022 15:13

SON DAKİKA | Asgari ücret zammı sonrası gözler memur ve emekli maaşı zammında! Canlı yayında Bakan Bilgin'den dikkat çeken açıklamalar: Bu sene de...

Son dakika: Asgari ücrete neredeyse yüzde 55 oranında zam gelmesinin ardından gözler memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamma çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Enflasyon farkını toplu sözleşmelerde veriyoruz. Bu sene de enflasyon üzerinde artış vereceğiz. Onu şimdi açıklamayayım" dedi. İşte son dakika memur ve emekliye zam haberinin detayları...

Finans 24-12-2022 07:34

Son dakika: Asgari ücret beklentileri karşıladı mı? EYT'de yaş sınırı olacak mı? Bakan Bilgin'den gündem olacak sözler! '8 binin üzerinde...'

Son dakika haberi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Sendikalarla ilgili gündem olacak ifadeler kullanan Bakan Bilgin, "Türkiye'de ilk kez burada söylüyorum. Sendikalar asgari ücrette 8 binin çok üzerine çıkmayın dediler." diye konuştu. Memur ve emekli maaşlarına da değinen Bakan Bilgin, EYT'lilerin merak ettiği soruları da yanıtladı. İşte detaylar...

Finans 23-12-2022 20:04

EYT'liler dikkat! Herkes o detayı merak ediyordu... Emekliliğe adım adım: İşte maaşa göre ödeme hesaplaması

Dört gözle beklenen EYT düzenlemesi sürecinde son günler. Milyonlarca EYT'li çıkacak yasa ile erken emekli olmak için gün sayıyor. Düzenlemenin bu ay duyurulmasının ardından Ocak ayında Meclis'e gelmesi bekleniyor. Meclis'te yasalaşması ve emeklilik işlemlerini aynı dönemde başlayacak. Peki emekli olacakların kıdem tazminatı nasıl hesaplanacak? İşte EYT düzenlemesiyle ilgili detaylar...

Finans 19-12-2022 09:39

SON DAKİKA | Asgari ücret ve EYT için milyonların beklediği açıklama! Bakan Bilgin duyurdu: Nureddin Bey ile çözdük

Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ve asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. Kıdem tazminatının ödenmesi konusunda kredi verilmesi için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu duyuran Bakan Bilgin "Talep gelmişti, çalışmaları yaptık ve kredi konusunu da Nureddin Bey ile çözdük." diye konuştu.

Finans 18-12-2022 11:38

Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Bilgin tarih verdi!

Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapıldı. Bakan Bilgin 7 milyon vatandaşı doğrudan, diğer kişileri ise dolaylı olarak etkileyecek konuya ilişkin duyuruda bulundu. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada üçüncü toplantıda uzlaşmaya varılacağını belirtti. Peki, asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne kadar olacak?

Finans 17-12-2022 15:45

EYT'de o kriter rafa mı kalktı? Günler kala milyonları sevindiren iki açıklama: Tarih ve yaş düğümü netleşiyor

EYT düzenlemesi için geri sayım sürerken, peş peşe gelen iki açıklama milyonların yüzünü güldürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT için tarih verirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in son açıklaması "Yaş sınırı rafa kaldırıldı" olarak yorumlandı. İşte milyonların beklediği EYT düzenlemesinde son detaylar...

Finans 16-12-2022 08:57

SON DAKİKA: Milyonların beklediği toplantı başladı! Bakan Bilgin'den kritik EYT ve asgari ücret mesajı: Yaş sınırı ve uzlaşma...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'den milyonlarca çalışanı ilgilendiren son dakika asgari ücret ve EYT açıklaması geldi. Bakan Bilgin, 'Asgari ücreti, diğer ücretleri de rahatlatacak bir düzeyde bir uzlaşmayla belirleyeceğiz.' açıklamasını yaptı. Öte yandan EYT düzenlemesiyle ilgili 'EYT'den istifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz.' ifadelerini kullandı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Finans 14-12-2022 14:04

Son dakika: Hemşireler, aile hekimleri, sanatçılar sözleşmeliden kadroya geçecek mi? Sözleşmeliden kadroluya geçişte ayrıntılar belli oldu

Son dakika haberine göre, hemşireler, aile hekimleri, sanatçılar sözleşmeliden kadroya geçecek mi? Sözleşmeliden kadroluya geçişte ayrıntılar belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM'de yaptığı açıklamada, "Sözleşmeli personeller hangi tür olursa olsun hepsini toparlayıp disiplin altına alıyoruz. Hemen kadroya geçiriyoruz." ifadelerini kullandı. İşte merakla beklenen son dakika haberinin detayları...

Finans 08-12-2022 23:14

Türkiye'nin gözü kulağı Meclis'te! 2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Bakan Bilgin'den asgari ücret sözleri: 'Konuşulan rakamlar...'

Son dakika asgari ücret haberleri... 2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis'te bütçe komisyonu görüşmeleri sırasında asgari ücretle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, 'Asgari ücrette düzenleme yaptığımız zaman tüm çalışanların maaşında değişimler oluyor' dedi.

Finans 08-12-2022 23:01

SON DAKİKA: EYT ile ilgili herkesi ilgilendiren sözler! İkramiye alabilirsiniz... 2 milyon kişi emekli olabilir!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den sözleşmeli personel ve EYT düzenlemesiyle ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT düzenlemesinin Aralık ayında Meclis'e intikal ettireceklerini söyleyen Bakan Bilgin, sözleşmeli personele kadro düzenlemesinin de kapsamının genişlediğini duyurdu. Öte yandan EYT düzenlemesiyle ilgili 'Sayı günden güne değişiyor. Meclis'ten kanun çıkarken bakılacak 2 milyon civarında olabilir veya değişebilir' dedi. İşte son dakika EYT haberinin detayları…

Finans 30-11-2022 23:51

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'dan market talimatı, Bakan Bilgin'den EYT, sözleşmeli personel ve asgari ücret açıklaması, UKOME'den taksi kararı...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan market talimatı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den EYT, sözleşmeli personel ve asgari ücret açıklaması, İstanbul'da 1803 minibüs ve 322 taksi dolmuşun taksiye dönüştürülmesi, 18 yaşındaki Elif Irmak'ın katledilmesinde yeni gelişme, kanserle mücadele eden efsane futbolcu Pele'nin hastaneye kaldırılması...

Haber 30-11-2022 19:14

Sözleşmeli personele kadro ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak: İşte sözleşmeli personele kadro açıklaması tarihi...

Sözleşmeli personel kadro çalışması ile ilgili beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası konuya ilişkin açıklamada bulunacak. Peki sözleşmeli personele kadro ne zaman? İşte Bakan Bilgin'den kritik 'sözleşmeli personele kadro' açıklaması!

Finans 25-11-2022 07:16

EYT'de son durum nedir? EYT ne zaman çıkacak? Prim gün sayısı detayı...

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) konusu gündemdeki yerini koruyor. Binlerce EYT'li emekli olmayı bekliyor. Konuya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilerin alacağı maaşta prim günü detayı önem taşıyor. Peki EYT'de son durum nedir? EYT ne zaman çıkacak? İşte merak edilenler...

Finans 16-11-2022 17:07

İşveren EYT için kıdem tazminatı kredisi istiyor! EYT’de prim günü ve yaş şartı nasıl olacak? İşte kalem kalem EYT hesabı…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT’nin nasıl olacağı ile ilgili çerçeveyi büyük oranda çizdi. Yıl ve prim şartı değişmeyecek ve bu şartlar 8 Eylül 1999 öncesindeki gibi olacak. Kadınlarda 20 yıl erkeklerde de 25 yıllık sigortalılık süresi ile 5 bin gün prim ödeme şartı olacak. Bu açıklama gelince akıllardaki tek soru EYT’nin öznesi olan yaş kriteri kaldı. Yaş şartı esnetilecek mi yoksa tamamen kaldırılacak mı? Yaş şartı kaldırılırsa kimler emekli olabilecek? İşte EYT hesabı...

Finans 15-11-2022 08:05