Web Sitesi Haberleri

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nedeni nedir? SSL protokol hatası çözümü nasıl yapılır?

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR yani SSL protokol hatası kodu siteye güvenli bağlantı sağlanmadığını anlatır. Hemen her kullanıcının karşısına çıkan ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR yani SSL protokol hatası kodu genellikle Google Chrome, Microsoft Edge ve Yandex gibi internet tarayıcılarında görülür. Bu hata sunucuya güvenli bağlantının mümkün olmadığını anlatır. Bu da alan adının geçersiz yanıt vermesinden kaynaklanır. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nedir? SSL protokol hatası kodu nasıl çözülür?

Haber 27-09-2022 14:22

SSL sertifikası nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır? Web siteleri için SSL sertifikası neden gerekli?

SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası web sitelerinin doğruluğunu kontrol eder. İki nokta arasındaki veri iletişimini sağlayan SSL sertifikası, şifreli kanal kullanır. Bu yöntemle bilgilerin güvenli iletimi amaçlanır. Girilen şifre, kimlik numarası gibi kişisel bilgilerin, alışveriş yaparken kullanılan banka veya kredi kartı bilgilerinin başkaları tarafından ele geçirilmesini engelleyen SSL sertifikası ile ziyaretçilerin web sitelerine olan güvenini artırmak amaçlanır.

Haber 27-09-2022 14:21

SSL ne demek, açılımı ve Türkçe anlamı nedir? SSL terimi ne anlama gelir?

SSL, internet ortamında en sık karşılaşılan kavramlardan biridir. Genellikle alışveriş sitelerinde görülür. Bir internet tarayıcısı ile sunucusu arasındaki şifreli ve kimliği doğrulanmış bir şekilde bağlantı kuran güvenlik yöntemi olarak özetlenen SSL, kullanıcı verilerinin güvenli bir şekilde korunmasını sağlar. Her web sitesinin bir SSL sertifikası kullanması gerekir. SSL sertifikası nasıl çalışır? Kullanımında belli bir sürenin aşılmaması önemli olan SSL açılımı nedir?

Haber 27-09-2022 14:21

Araç kiralama şirketlerinin internet sitesini kopyalayan suç örgütüyle ilgili iddianame hazırlandı

Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 504 kişiyi toplam 1,5 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen 85 şüpheliden 21'inin 7 bin 700 yıla kadar hapsi talep ediliyor - İddianameden: - "Şüphelilerin müştekilerden ehliyetlerinin ön ve arka yüzünün fotoğrafı ile aracın gönderileceği konum bilgisini Whatsapp üzerinden istedikten sonra müştekinin inandırılarak hesap numaralarına para yatırmalarını sağladıkları belirlenmiştir"

Yurthaber 23-09-2022 11:40

Web Sitesi

Web Sitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Web Sitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hydra: Alman polisinin kapattığı Rusya merkezli dünyanın en büyük 'dark web' sitesi

Hydra, altı yıldan uzun süredir uyuşturucu ve yasa dışı ürün satarak ayakta kalan bir siber suç merkeziydi. Ancak yapılan bir ihbardan sonra Almanya polisi, sitenin sunucularına ve 23 milyon euro değerindeki Bitcoin'e el koydu. Polis, sitede 17 milyon müşterinin ve 19 binden fazla satıcı hesabının kayıtlı olduğunu açıkladı.

Haber 06-04-2022 12:29

2021'in en popüler siteleri belli oldu! İlk sırada sürpriz bir isim var

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılının en popüler internet siteleri sıralandı. Cloudflare, 2021'de dünyanın en popüler sitelerini açıkladı. 2021 yılının en popüler internet sitesi sıralamasında ilk sırada ise sürpriz bir şekilde Google'ı tahtından indiren TikTok yer aldı.

Haber 23-12-2021 14:45

Taliban Sözcüsü açıkladı! İşte yeni web siteleri

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Taliban'ın yeni web sitelerini açıkladı. Sözcü Mücahid, bugünden itibaren gelişmelerin bu web sitelerinden takip edilebileceğini belirtti.

Haber 04-09-2021 16:21