Yardım Haberleri

Van'daki camilerde Gazze için yardım kampanyası düzenlendi

Van'da Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde İl Müftülüğü tarafından kentteki camilerde İsrail'in saldırıları altındaki Gazze için "Gazze için hayır yarışı" programı düzenlendi.

Yurthaber 27-10-23 13:39

Son Dakika | Türkiye'den Gazze'ye yardım uçağı! Sahra hastaneleri kurulacak

Son dakika haberine göre, Türkiye'den Gazze'ye ilaç ve tıbbi malzeme yardımı gönderiliyor. Uçak Esenboğa Havalimanı'ndan Mısır'a hareket etti. Yardımla ilgili detayları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün açıklamıştı. İşte son durum...

Haber 22-10-23 08:14

Sağlık Bakanı Koca'dan Gazzeli bebekler için yardım mesajı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enerji, temiz su ve mama eksikliği sağlanmadığı takdirde hayatını kaybedecek Gazzeli bebekler için son saatler olduğuna dikkati çekerek, "Yardımların önünü açması gerekenlerin kalan insanlık duyguları için de son saatler. Türkiye olarak her türlü yardıma hazırız." ifadesini kullandı.

Haber 21-10-23 21:44

SON DAKİKA | Türkiye'den Gazze'ye insani yardım! Mısır'a ulaştı...

Son dakika haberi: Türkiye'den askeri uçakla gönderilen Gazze için insani yardım malzemeleri Mısır'a ulaştı. Malzemelerin Mısır'dan, Gazze'ye götürüleceği öğrenildi.

Haber 13-10-23 10:49

Belçikalı yardımsever Edirne'deki çocuklara hediyeler getirdi

Kendisini sınır ötesi çocukları mutlu etmeye adayan Belçikalı yardımsever Bernard Bermaund Edirne'deki çocukları da sevindirdi.

Yurthaber 13-09-23 12:00

SON DAKİKA | Suriye yönetiminden BM'ye 'yardım' mektubu! 6 aylığına izin verilecek

Son dakika haberi: Suriye yönetimi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) bir mektup göndererek, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan insani yardım taşınmasına 6 aylığına izin vereceklerini duyurdu. BM Sözcüsü Stephane Dujarric, "Mektubu aldığımızı ve incelemeye başladığımızı teyit edebilirim" ifadesini kullandı.

Haber 13-07-23 23:45

Yardımsever nasıl yazılır? Yardımsever ayrı mı yazılır birleşik mi yazılır, TDK'ye göre doğru yazılışı nedir?

Hayırsever, hayırperver ve iyiliksever gibi sözcüklerle aynı anlamda kullanılan yardımsever kelimesinin birleşik yapıda olduğu bilinir. Bu nedenle yardımsever sözcüğünün yazılı dildeki yanlış kullanımlarına da rastlanır. Ancak bu birleşik sözcüğün TDK kapsamındaki kurallara göre incelenmesi sonucunda yazılı dildeki doğru kullanımı keşfedilebilir. Böylece ne anlama geldiği de açıklanan yardımsever sözcüğü, farklı bağlamlarda Türkçe yazım kuralları ihlal edilmeyecek şekilde kullanılabilir.

Egitim 08-07-23 11:25

Selde sürüklenen otomobilde boğulmaktan son anda kurtulan Orhan Ekinbaş o anları anlattı:

Keçiören'de dün akşam etkili olan sağanağa evine dönerken otomobilinin içinde yakalanan ve sürüklenen aracın içinde boğulmaktan son anda kurtulan Orhan Ekinbaş, vatandaşların yardımı sayesinde ölümden döndüğünü anlattı.

Yurthaber 20-06-23 14:30

Adanalı kadın sanayiciler Hatay'da depremzedelere yardım çantası dağıttı

Adana'daki Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, Hatay'daki depremzede kadın ve çocuklara içerisinde temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu çantalar dağıttı.

Yurthaber 02-06-23 15:14

Kırklareli'nde halatı kopan asma iskelede mahsur kalan 2 işçi, iş makinesiyle kurtarıldı

Halatın kafasına çarpması sonucu yaralanan işçi, kurtarıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 01-06-23 07:53

Vakıflar, aşevi kültürünü pilot il seçilen Gaziantep'te yaşatıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünce pilot il seçilen Gaziantep'te, Aşevi-İmaret Kültürü'nün yaşatılması amacıyla başlatılan proje kapsamında hazırlanan 2 bin kişilik sıcak yemek evlere ulaştırılıyor.

Yurthaber 24-05-23 12:02

Gaziantep Valiliğinden deprem yardımı açıklaması

Gaziantep Valiliğinden deprem yardımlarının dağıtılmadığı iddiasına ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Sosyal medyada ve bazı basın organlarında gösterilen videolar ve fotoğraflarda görülen Sosyal Yardımlaşma Vakıf personelimiz tarafından Gaziantep şehir merkezinde yapılan yardım dağıtımları Gaziantepli hayırsever işadamlarımız ve kuruluşlar tarafından vatandaşlarımıza dağıtılması amacıyla kabul edilen yardım malzemeleridir." denildi.

Haber 20-05-23 00:45

Kırklareli'nden deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kırklareli'nden Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin etkilendiği kentlere yönelik yardım ve destekler sürüyor.

Yurthaber 12-05-23 14:54

Sinop'tan Hatay'a koşan iş insanı depremzedeler için bağış topladı

Sinop'tan Hatay'a koşan iş insanı Rıza Martaş, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için bağış topladı.

Yurthaber 28-04-23 13:14

Kastamonu'da Türk Kızılay'ın 9. tırı deprem bölgesine gönderildi

Türk Kızılay Kastamonu Şubesince, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından insani yardım malzemesi yüklü 9. tır Gaziantep'e gönderildi.

Yurthaber 25-04-23 15:18

Malatya'da jandarmadan depremzede çocuklara bayram hediyesi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Malatya'da jandarma, depremzede çocuklara bayram öncesi kıyafet ve oyuncak hediye etti.

Yurthaber 20-04-23 14:48

Yemen’de bayram yardımı dağıtımında izdiham çıktı! İnsanlar resmen birbirini ezdi: En az 78 ölü...

Yemen’in başkenti Sana şehrinde Ramazan Bayramı yardımı için düzenlenen bir etkinlik sırasında izdiham yaşandı. Halk nakdi yardım dağıtımında birbirini ezdi. Yardım izdihamında 78 kişinin yaşamını yitirdiği ve 150’de fazla kişinin yaralandığı ifade edildi.

Trend 20-04-23 08:01

Evde yaptığı genital ağdanın sonuçlarını çığlık atarak paylaştı! Sakın bunu yapmayın

Ağda yapmak kadınlar için oldukça acı verici olabiliyor. Ülkemizde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok kullanılan yöntem olan ağda, yurt dışında son dönemlerde daha popüler hale geldi. Birçok kadın ağda yaparken yaşadığı problemleri TikTok hesaplarından paylaşmaya başladı. Bir kadın genital bölgesine yaptığı ağda sırasında yaşadıklarını çığlık atarak paylaştı.

Kadin 10-04-23 11:21

Elazığ'da camideki paylaşım dolabı depremzedeler için doluyor

Elazığ'da Yurtbaşı Merkez Cami İmamı Oktay Demir'in hayırseverlerin desteğiyle oluşturduğu "paylaşım dolabı"nda toplanan yardımlar depremzedelere ulaştırılıyor.

Yurthaber 07-04-23 11:58

KARDEMİR işçilerinden deprem bölgesine 18 milyon lira yardım

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) işçileri, düzenledikleri kampanya ile topladıkları 18 milyon TL nakdi yardımı 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye gönderdi.

Yurthaber 07-04-23 08:04

Türkiye'de dil eğitimi alan Afrikalı 3 arkadaş, Hatay'daki depremzedelere desteğe koştu

Türkiye'de üniversite sınavlarına hazırlanan Burkina Fasolu 3 arkadaş, Türkiye'ye minnet borcunu ödemek için Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin etkilediği Hatay'da gönüllü olarak çalışmalara destek veriyor.

Yurthaber 06-04-23 13:42

İş yeri yıkılan çölyak hastası kendisi gibi depremzedelere glütensiz gıda ulaştırıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman'da iş yeri yıkılan çölyak hastası 39 yaşındaki Saime Aytemir, kendisi gibi afetzedelere glütensiz gıda desteği sağlıyor.

Yurthaber 03-04-23 12:24

Acılar paylaştıkça azalır diyerek depremzedeler için seferber oldular

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından "Acılar paylaştıkça azalır" düşüncesiyle yardım toplayan Muş Fen Lisesi öğretmen, öğrenci ve velileri, bölgeye bir tır malzeme, çocuklara ise 8 bin oyuncak gönderdi.

Yurthaber 31-03-23 12:02

Depremi Yayladağı'nda yaşayanlar, ilçeye sığınan afetzedeler için gönüllü oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden diğer ilçelere göre daha az etkilenen Yayladağı'na gelen Hataylı depremzedelerin ihtiyaçları, gönüllüler tarafından karşılanıyor.

Yurthaber 29-03-23 15:33

Müjde öğretmen, depremzedeler için topladığı yardımları 3 ilde dağıttı

stanbul'da özel bir eğitim kurumunda fen bilgisi öğretmenliği yapan Müjde Oskay, arkadaşlarının da desteğiyle başlattığı yardım kampanyasıyla topladığı yardımları 6 Şubat'taki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'ya ulaştırdı.

Yurthaber 24-03-23 13:24

Pakistan'dan deprem bölgesine çadır taşıyan son uçak Adana'ya ulaştı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından yürütülen çalışmalara destek amacıyla Pakistan'dan gönderilen çadırları taşıyan son uçak Adana'ya iniş yaptı.

Yurthaber 24-03-23 07:59

Türk Kızılayın ramazan için hazırladığı İyilik Kolisi Hatay'da depremzedelere ulaştırılıyor

Türk Kızılay tarafından ramazan ayı için hazırlanan temel gıda kolisi, Hatay'daki depremzedelere ulaştırılıyor.

Yurthaber 22-03-23 13:01

Orman teşkilatının özel timi ORKUT depremzedelere de nefes oldu

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 219 vatandaşı enkaz altından kurtaran 462 kişilik "Orman Kurtarma Timleri"nin (ORKUT) sayısını 4 bine çıkaracaklarını bildirdi.

Yurthaber 21-03-23 11:18

Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllüler Hataylı depremzedeleri yalnız bırakmıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden en fazla etkilenen illerden Hatay'da, Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllüler ilk günden bu yana afetin yaralarını sarmak için gecesini gündüzüne katıyor.

Yurthaber 17-03-23 11:07

İstanbul'dan deprem bölgesine 7 bin 972 tır yardım gönderildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere kentten şimdiye kadar 7 bin 972 tır yardım malzemesi gönderildiğini duyurdu.

Yurthaber 15-03-23 15:12

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hatay'da 151 mahallede yardım çalışmalarını sürdürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay'da 5 ilçede 151 mahallede yardım çalışmalarına devam ediyor.

Yurthaber 14-03-23 12:10

İstanbul'daki belediyelerin depremzedelere destekleri sürüyor

İstanbul'daki belediyelerin 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yönelik yardım çalışmaları devam ediyor.

Yurthaber 14-03-23 08:34

Sivas'ta din görevlilerinin topladığı yardımlar afetzedelere ulaştırıldı

Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki din görevlileri, hayırseverlerin destekleriyle alınan gıda ve hijyen ürünlerini, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 3 ildeki depremzedelere ulaştırdı.

Yurthaber 13-03-23 13:23

Nusret'ten 'Türkiye'ye yardım' çağrısı! O anları paylaştı, sosyal medya yıkıldı!

Nusret Gökçe, adından söz ettirmeye devam ediyor. En son AFAD'a yaptığı 25 milyon TL bağış ile çok konuşulan Gökçe'den depremzedeler için yeni bir hamle geldi. Yurt dışından bir video paylaşarak Türkiye'deki depremzedeler için yardım istedi.

Magazin 08-03-23 13:50

Tunceli'den Hatay'daki depremzedelere 2 tır içme suyu gönderildi

Tunceli'de iş insanları tarafından temin edilen 2 tır içme suyu, Hatay'daki depremzedelere gönderildi.

Yurthaber 08-03-23 07:46

İstanbul'daki belediyelerin depremzedelere destekleri sürüyor

İstanbul'daki belediyeler, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde yardım çalışmalarına devam ediyor.

Yurthaber 08-03-23 07:38

STK'lerin deprem bölgesindeki yardım seferberliği sürüyor

Sivil toplum kuruluşları (STK), 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede yaraları sarmak için insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

Yurthaber 08-03-23 07:36

Şırnak'ta usta öğretici ve kursiyerler depremzedeler çeşitli malzemeler dikiyor

Şırnak’ın Uludere ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi (HEM) bünyesinde çalışan usta öğretici ve kursiyerler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için yatak, yorgan, battaniye ve uyku tulumları hazırlıyor.

Yurthaber 07-03-23 15:32

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin deprem bölgesine yardımları sürüyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenenlerin yaralarını sarmak için yardımlarını sürdürüyor.

Yurthaber 07-03-23 10:45

Sındırgı'da yaşayan İranlı aile, depremzedeler için aracını satarak konteyner aldı

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde yaşayan İranlı aile, "asrın felaketinden" etkilenen ailelere destek olmak için aracını satarak aldığı konteyneri, Hatay'da kurulacak "Sındırgı Mahallesi"ne bağışladı.

Yurthaber 06-03-23 14:55

Türkiye'de ilk kez bu kadar fazla uzuv kaybı yaşandı! Depremin ardından proteze doğan ihtiyaç giderek artıyor

Depremin ardından yaşanan olumsuzlukların etkisi hala devam ediyor. Enkaz altından çıkartılan birçok depremzedenin uzuv kaybı yaşadığı biliniyor. Türkiye'de ilk kez bu kadar fazla sayıda uzuv kaybı yaşandığını paylaşan Prof. Dr. Evrim Coşkun, depremin ardından artan protez ihtiyacına dikkat çekti.

Haber 06-03-23 14:25

Tunceli'den depremlerden etkilenen Adıyaman'a 3 tır içme suyu gönderildi

Tunceli Valiliği tarafından, depremlerden etkilenen Adıyaman'a 3 tır içme suyu gönderildi.

Yurthaber 06-03-23 13:44

Trakya'dan deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor

Trakya'dan, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar devam ediyor.

Yurthaber 06-03-23 13:34

Çok eleştirilmişti, görüntüler sonrası kayıtsız kalmadı! Cristiano Ronaldo'dan afet bölgesine yardım uçağı

Son olarak Suudi Arabistan ekiplerinden Al Nassr'a transfer olan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, ülkemizde yaşanan ve 11 ilimiz ile Suriye'yi de etkileyen depremler sonrası sessiz kalmakla eleştirilirken, yıldız oyuncudan afet bölgelerine dev bir yardım geldi. İşte detaylar...

Spor 05-03-23 15:41

Eskişehirli kadınlar depremzede çocuklar için kazak, battaniye ve eldiven ördü

Eskişehir'de kurduğu atölyede farklı meslek gruplarından çok sayıda kişiye eğitim veren girişimci Sema Doyran'ın öncülüğünde bir araya gelen kadınlar, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocuklar için kazak, yelek, bebek battaniyesi, bere ve eldiven ördü.

Yurthaber 03-03-23 15:34

Depremzedelere konteyner gönderme bahanesiyle dolandırıcılık iddiasına ilişkin suç duyurusu

İstanbul'da bulunan bir insan kaynakları şirketinin bilgilerini kullanarak 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere konteyner gönderme bahanesiyle dolandırıcılık yaptığı öne sürülen şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Yurthaber 03-03-23 15:28

Antalya'dan deprem bölgesine destekler sürüyor

Antalya'da, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından hem kente gelen hem de deprem bölgesindeki afetzedelere destekler devam ediyor.

Yurthaber 03-03-23 15:18

Bornova Belediye Başkanı İduğ'dan depremlerin ardından yapılan çalışmalara ilişkin açıklama:

İzmir'de, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Kahramanmaraş merkezli depremlerin dünyada benzerinin görülmediğini belirterek, "Hiç kimse kusura bakmasın, devletimize oraya buraya laf atmasın. Yetişilemezdi. Öyle bir hasar var ki orada, hiçbir şekilde yetişmek mümkün değil. İstediğiniz kadar arama kurtarma ekibi getirin, yetişemezsiniz." dedi.

Yurthaber 03-03-23 08:00

Trakya'da depremzedeler için başlatılan yardım seferberliği sürüyor

Trakya'dan deprem bölgesine yardım ve destekler devam ediyor.

Yurthaber 02-03-23 14:01