Yatırım Yapma Haberleri

Altın ve dolar için yeni tehlike! Bu yorum daha önce yapılmamıştı: İslam Memiş öyle bir iddia ortaya attı ki…

Altın ve döviz piyasalarında ilginç günler yaşanıyor. Piyasalar resesyon ve Fed’in faiz adımlarını fiyatlarken dolar, euro, ons altın, gram altın ve petrol fiyatlarında hareketlilik artmış durumda. Yatırımcılar oldukça oynaklık gösteren piyasalar karşısında varlıklarını koruma konusunda ya da yeni yatırım yapma konusunda endişe duyarken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten daha önce hiç dile getirilmemiş bir uyarı geldi...

Finans 14-07-22 12:02

Boğa piyasası nedir? Boğa piyasası ne kadar sürer?

Boğa piyasası, farklı piyasalarda ortaya çıkan yükseliş trendini ifade etmek amacı ile kullanılan bir terimdir. Piyasaları olan yaklaşımı doğru bir şekilde kurgulamak için boğa piyasası gibi pek çok terim hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Boğa piyasası nedir, ne kadar sürer?

Finans 20-06-22 00:05

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den flaş açıklama! 'Türkiye ciddi terör tehditleriyle karşı karşıya'

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg,"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği endişeleri ciddiye almak zorundayız çünkü Türkiye gerçekten ciddi terör tehditleriyle karşı karşıya" ifadelerini kullandı.

Haber 14-06-22 23:15

Hedge ne demek? Hedge fonları nasıl çalışır?

Hedge işlemleri, riskten korunmak isteyen yatırımcılar terci eder. Çeşitli önemler almak için kullanılan hedge işlemlerine genelde büyük sermaye sahibi tecrübeli yatırımcılar yönlenir. Hedge fonlarına sahip olan yatırımcılar, birçok farklı tipteki menkul kıymetlere yatırım yapılabilir, kısa ve uzun pozisyonlar alabilirler. Yatırımcılar, hedge fonları ile kesin getiri sağlamayı amaçlar. Hedge fonu nedir? Hedge fonu amacı nedir? Hedge fonları nasıl çalışır?

Finans 01-06-22 12:38

Diğer Haber Etiketleri

Emtia serbest piyasa Ekonomi Ve Finans Girişimcilik İşletme Tekstil NATO Apple Borsa İstanbul Sony Türk Telekom Xiaomi gram altın Türkiye Sigorta Birliği (TSB) istihdam üniversite Richard Branson dolar haberler 1 dolar 1 gram altın Mahmut Özer borsa Altın iPhone İlham Aliyev Vladimir Putin Donald Trump Joe Biden ABD Amerika Birleşik Devletleri faiz İngiltere Kırıkkale gayrimenkul halka arz TECNO Mobile Gümüş Milli Eğitim Bakanı SpaceX Kripto para yatırım emeklilik Başkent Doğalgaz Dağıtım Blue Origin fabrika Virgin Galactic EPDK Temettü altın fiyatları Jens Stoltenberg petrol fiyatları öğrenci Hisse senedi Taliban Oyun konut fiyatları BES ons altın Elon Musk Jeff Bezos Lei Jun koronavirüs (Covid-19) uzay Çin maske akıllı telefon Afganistan Avustralya Azerbaycan İspanya Türkiye altın ne altın ne kadar altın ne kadar oldu altın satış fiyatı altın ve dolar altın ve döviz altını cumhuriyet altını satış fiyatı çeyrek altın alış fiyatı çeyrek altın ne çeyrek altın satış fiyatı çeyrek kaç çeyrek kaç tl boğa piyasası euro kuru euro tl euro tl kuru faiz indirimi gümüş fiyatları güncel altın güncel altın fiyatları gram gram altın alış fiyatı gram altın güncel gram altın satış fiyatı gramın fiyatı hisse anlık piyasa ayi piyasasi altın alış fiyatı altın fiyatlarında son durum altın gram altın güncel dolar tl dolar tl kuru döviz kurları döviz kuru yen yarım altın ne kadar yarım altın satış yarım altın satış fiyatı yarım gram piyasalar sterlin tl son dakika döviz tam altın satış fiyatı kripto kripto para borsası kripto para fiyatları kur para piyasaları ons tl kuru altının fiyatları kurları ons altın gram para fiyatları son fiyatı yatırım yapmak borsalar dolar ve euro kuru 200 milyar yarım altın ne kadar oldu cumhuriyet altın dolar euro kripto para borsaları varil petrol yarım altın alış fiyatı gram altın güncel fiyatları borsa hisse fiyatları altın para borsası kur durumu gram çeyrek tam altın alış fiyatı altın güncel fiyatları altın ve gümüş fiyatları 1 gram borsa hisse senedi altın gram altın stop loss nedir yarım çeyrek boğa piyasası nedir fiyata stop loss ayı piyasası nedir Recep Tayyip Erdoğan

Yatırım Yapma

Yatırım Yapma Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Yatırım Yapma Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Açığa satış işlemi nedir? Açığa satış yasağı nedir?

Borsa piyasası finans gündeminin önemli konularından bir tanesidir. Yatırımcıları yakından ilgilendiren borsa piyasasında birçok yatırımcı birikimlerini borsa üzerinden değerlendirerek kazanç elde etmektedir. Borsa yatırımcılarını yakından takip ettiği işlemlerden bir tanesi olan açığa satış işlemi ve yasağı nedir? Açığa satış nasıl yapılır?

Finans 01-06-22 11:07

Stop loss nedir, ne işe yarar? Stop loss riskleri nelerdir, nasıl yapılır?

Stop loss emri yatırımcılar için çok önemli opsiyonlardan biridir. Borsada ve kripto para piyasasında stop loss emrinin olması, yatırımcının parasını korumasını sağlar. Stop loss riskleri nelerdir, borsada stop loss nasıl yapılır? Otomatik satış yaparak zararı durduran stop loss ne işe yarar?

Finans 27-05-22 17:55

Tarımsal emtia nedir? Tarım emtiasında yatırım türleri nelerdir?

Değişen ve gelişen dünya düzeninde ülkeler de insanlar da yakından etkiledi. Gıda stoklarında değişkenlik ortaya çıktı. Gıda üretimi, ekonomik kriz, iklim değişikliği, doğal afet, sel gibi olumsuz durumlardan büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor. Gıda üretimi ülkeler arası ticaretin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Son zamanlardaki tarım faaliyetlerinde yaşanan sıkıntılar tarım emtiası konusunu da gündeme getirdi. Tarımsal emtia nedir? Tarımsal emtia yatırım türleri nelerdir?

Finans 18-05-22 09:23

Maske zorunluluğunun kaldırılmasının ardından... Öğrencinin sözleri Bakan Özer'i gülümsetti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, Kırıkkale'nin 2022 yılı eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkarttıklarını bildirdi. Öte yandan Valilik girişinde çiçek sunan bir öğrencinin sözleri Bakan Özer'i gülümsetti. Öğrenci Bakan Özer'e "Bugün okulda maskesiz olduğumu unuttum, su içerken sanki maske takıyor gibi maskemi indirmeye çalıştım." dedi.

Haber 28-04-22 21:36

Yatırımcı ve trader arasındaki farklar nelerdir? Trade etmek ne demek?

Yatırımcı ve trader'ların stratejileri piyasadaki finansal hareketleri belirler. Bu noktada yatırımcı ve trader arasındaki farklar merak edilir. Bu fark yatırım ve trade'in bilinmesiyle daha kolay anlaşılabilir. Yatırımcı, daha az risk alarak daha uzun vadeli işlemlere yönelir. Trader ise daha fazla risk alarak daha kısa vadeli işlemler yapar. Ortaya iki farklı yöntem çıkar. Sonuç olarak yatırımcı aylık ve haftalık işlemler yapar, trader ise saatlik ve günlük hareketlerle kâr etmeyi amaçlar.

Finans 20-04-22 12:19

Brüt kar ve brüt kar marjı nedir? Brüt kar marjı nasıl hesaplanır?

Brüt kar, işletmeler için büyük öneme sahiptir. İşletmenin sattığı malın ya da hizmetin satılma sürecine kadar katlanılan tüm maliyetlerine eklenen kârı kapsar. Katlanılan maliyetler ise; işçilik, hammadde, kira, elektrik, su gibi giderlerdir. Şirketler için satış kârı da önem arz eder. Satış kar hesaplamasında nelerin kâra dahil olup olmadığını bilmek gerekir.

Finans 20-04-22 11:37

Jim Ryan açıkladı! Sony, daha fazla oyun stüdyosu satın almayı planlıyor

Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, şirketin daha fazla oyun stüdyosu satın almayı planladığını söyledi. Sony, Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alacağını duyurmasından sonra Destiny ve Halo'nun geliştiricisi Bungie'yi bünyesine katmak için 3,6 milyar doları gözden çıkarmıştı.

Haber 03-04-22 16:28

Biden'dan çok konuşulacak sözler! 'Bir koronavirüs, iki Putin'

ABD Başkanı Joe Biden, “Gaz fiyatları iki sorundan kaynaklanıyor. Birincisi Covid-19, İkincisi Vladimir Putin’dir" dedi. Biden, ABD’nin stratejik rezervlerinde yer alan petrole değinerek, "Bugün, önümüzdeki 6 ay boyunca günde 1 milyon varil petrolün serbest bırakılmasına izin veriyorum" açıklamasında bulundu. Biden, Putin’in kendini izole ettiğine dair bazı belirtiler olduğunu ifade ederek, "Putin’in bazı danışmanlarını kovduğuna dair belirtiler var" ifadelerini kullandı.

Haber 31-03-22 21:08

ABD Çin Rekabet Yasası'nda Bir Adım Daha Attı

ABD Kongresi bu hafta Çin’le rekabet konusunda kapsamlı bir yasayı geçirme konusunda önemli bir adım daha attı. 2022 ABD Rekabet Yasası, hafta başında 28 ret oyuna karşı 68 kabul oyuyla Senato’dan geçti

Haber 31-03-22 20:56

İklim krizi: Dünyanın en büyük mercan kayalığı sisteminde yeni bir beyazlaşma felaketi

Avustralya, dünyanın en büyük mercan kayalıkları grubu olan Büyük Set Resifi'nde 2016 yılından bu yana dördüncü kez büyük bir beyazlaşma felaketi yaşandığını bildiriyor.

Haber 27-03-22 11:24

25 Şubat yarım ve çeyrek altın fiyatları! Yarım, çeyrek, ons, gram altın fiyatları ne kadar oldu? 25 Şubat 2022 Cuma

25 Şubat Cuma günü haftanın beşinci gününde yarım, çeyrek, ons, gram altın fiyatlarında son durum Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim sonunda Moskova yönetiminin Ukrayna'yı işgaline kadar gitmesi üzerine vatandaşlar altın fiyatlarındaki anlık değişimleri kontrol etmeye başladı. Peki 25 Şubat'ta yarım altın ne kadar oldu, çeyrek altın ne kadar? 25 Şubat'ta çeyrek kaç TL, yarım kaç TL? İşte 25 Şubat Cuma güncel altın fiyatları ve son rakamlar...

Finans 25-02-22 07:22

Apple hakkında söyledikleri dikkat çekti! Xiaomi CEO'su Lei Jun: Bu, bir ölüm kalım savaşı

Çinli akıllı telefon firması Xiaomi'nin CEO'su Lei Jun, Apple'ın iPhone'u ile rekabet hedefini açıkladı. Öte yandan Lei Jun, akıllı telefon pazarındaki rekabeti "bir ölüm kalım savaşı" olarak nitelendirdi.

Haber 11-02-22 17:02

Konut satışında ilk kez! Çareyi tarlada buldular...

Türkiye genelinde arsa, tarla ve iş yeri gibi konut dışı gayrimenkul satışları 2021'de önceki yıla göre yüzde 29,6 artarak 1 milyon 528 bin adede ulaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Böylelikle konut dışı gayrimenkulün, konut satışlarını ilk kez geride bıraktığı görüldü.

Finans 23-01-22 12:40

Çin Ekonomisi 2030'da ABD'yi Geçecek

Çin ekonomisi, uzmanlara göre, önümüzdeki on yıl içinde Amerikan ekonomisinin önüne geçecek. Bunun, şu ana kadar olduğu gibi ihracata dayalı üretimin aksine, Çin hükümetinin yatırımlarının artması, ileri teknolojide yükselme ve yurtiçi tüketim sayesinde gerçekleşeceği yorumları yapılıyor

Haber 04-01-22 23:46

Dolar: Faiz-enflasyon-kur arasında nasıl bir ilişki var?

Türkiye'de bir süredir faiz oranlarının seyri ve bunun enflasyon ile döviz kuru üzerindeki etkilerine dair tartışmalar yapılıyor. Ekonomi açısından büyük önem taşıyan bu üç etken arasında nasıl bir ilişki var?

Haber 16-12-21 14:13

Amerikalı Yatırımcılar Neden Türkiye’ye Gitmiyor?

ABD’de faaliyet gösteren Türk ve Amerikan şirketlerinin yanı sıra Türkiye’den de birçok sanayi ve ticaret odasının da üyeleri arasında olduğu Türk Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı (TACCI) Ali Koçak, Amerikalı yatırımcıların Türkiye'ye yatırım yapmamalarının nedenini VOA Türkçe ’ye aktardı

Haber 01-12-21 02:59

Afganistan'daki önemli görüşme sonrası Taliban'dan Türkiye'ye çağrı

Afganistan'da Taliban geçici hükümetinin Başbakan Yardımcısı Mevlevi Abdul Kebir Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay ile görüştü. Abdul Kebir, Afganistan'ın özellikle Türkiye'nin yardımına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Haber 27-11-21 17:17

TL’nin düşüşü yabancı yatırımcı için kazanım mı tehlike mi?

TL’nin düşüşü devam ederken Alman şirketler, Türkiye’de ticari ortamı yatırım için olumlu değerlendiriyor.

Haber 25-11-21 08:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Sözleşmesini gündemimizden tamamen çıkardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İspanyol bir gazetecinin İstanbul Sözleşmesiyle ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tamamen gündemimizden çıkardık." ifadelerini kullandı.

Haber 17-11-21 19:45

Faiz-enflasyon-kur arasında nasıl bir ilişki var?

Türkiye'de bir süredir faiz oranlarının seyri ve bunun enflasyon ile döviz kuru üzerindeki etkilerine dair tartışmalar yapılıyor. Ekonomi açısından büyük önem taşıyan bu üç etken arasında nasıl bir ilişki var?

Haber 17-11-21 13:41

Üniversite öğrencilerinin yeni hayali: Kripto para

Kripto paralar piyasaya çıktıktan sonra uzun bir süre Türk yatırımcılar uzak durdu. Şimdi ise son güncellemeyle birlikte Türkiye'de 4 milyondan fazla kripto para yatırımcısı var. Bu yatırımcıların bir kısmını oluşturan üniversite öğrencileri, harçlıklarından ve aldıkları burslardan para ayırarak kripto paraya yatırım yapmaya başladı.

Finans 08-11-21 09:53

Biden BM İklim Değişikliği Konferansı'nda dünya liderlerine böyle seslendi: Özür dilerim

ABD Başkanı Joe Biden, iklim kriziyle mücadele için hızlı hareket etme çağrısında bulunarak, dünya liderlerine emisyonları azaltmakta harekete geçmek için "kısa bir zaman" kaldığına dikkat çekti. Öte yandan Biden Trump yönetiminin Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmek için attığı adımlar için de özür diledi. Biden, "Sanırım özür dilememeliyim ama ABD’nin Trump yönetimi Paris Anlaşması’ndan çekilip bizi bir nevi başımızı derde soktuğu için özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Haber 01-11-21 20:46

“F-16 Anlaşması İlişkilerde Dönüm Noktası Olur”

Eski Kongre üyesi Robert Wexler, merakla beklenen Biden-Erdoğan zirvesi öncesinde Türk-Amerikan ilişkilerini VOA Türkçe’ye değerlendirdi. Wexler’e göre, F-16 konusunda olası bir anlaşmanın ilişkilere önemli etkisi olacak ancak S-400 gerilimi sürecek

Haber 29-10-21 15:05

Çin'in Afganistan'a Yatırım Açıklamaları Gerçekçi mi?

ABD’li yetkililer ve uzmanlar, Çin’in Afganistan’da milyarlarca dolarlık yatırıma hazır olduğu yönünde Taleban yetkililerinden gelen iddiaları şüpheyle karşılıyor.

Haber 17-10-21 14:56

Taliban heyetinin Türkiye ziyareti ne anlama geliyor?

Taliban'ın Afganistan'da kontrolü ele geçirdikten sonra oluşturduğu yönetimin dışişleri bakan vekili Emirhan Muttaki, beraberindeki heyetle birlikte bugün Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Türk dışişleri bakanlığından bir heyetle görüşecek.

Haber 14-10-21 15:30

Faiz-enflasyon-kur arasında nasıl bir ilişki var?

Türkiye'de bir süredir faiz oranlarının seyri ve bunun enflasyon ile döviz kuru üzerindeki etkilerine dair tartışmalar yapılıyor. Ekonomi açısından büyük önem taşıyan bu üç etken arasında nasıl bir ilişki var?

Haber 14-10-21 01:23

Faiz-enflasyon-kur arasında nasıl bir ilişki var?

Türkiye'de bir süredir faiz oranlarının seyri ve bunun enflasyon ile döviz kuru üzerindeki etkilerine dair tartışmalar yapılıyor. Ekonomi açısından büyük önem taşıyan bu üç etken arasında nasıl bir ilişki var?

Haber 23-09-21 14:24

Emeklilikte yeni dönem başladı! Sayı 50 bine yaklaştı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, 18 yaş altındaki 50 bine yakın çocuğun Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) dahil olduğunu belirterek, "18 yaş altı çocuklarımız ve otomatik katılımdan gelen destekle yılın sonunda sistemin toplam fon büyüklüğünün 200 milyar TL’ye ulaşabileceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 23-09-21 11:04

Türk Telekom, Türkiye'nin teknoloji hamlesine iki önemli imza ile destek verdi

ABD'li teknoloji şirketi Juniper Networks ile ocak ayında yaptığı iş birliğini genişleten Türk Telekom, küresel 5G ekosistemini güçlendirecek çözümlerini dünyaya ihraç edecek - Juniper ve Türk Telekom, mevcut iş birliklerini uzun dönemli gelir yaratacak yeni iş birliği alanları üzerinde geliştirerek daha da ileri taşıyacak - Türk Telekom'un dünyanın en büyük girişim ve inovasyon platformlarından Plug and Play ile yaptığı iş birliği ise Türkiye'deki girişimlerin küresel oyuncu olmasına katkı sağlayacak - Türk Telekom CEO'su Ümit Önal: - "Juniper ile bugün bir adım daha öteye taşımış olduğumuz iş birliğimiz, dünyaya teknoloji ihraç etme konusunda kararlılığımızı gösteren somut bir adım niteliğinde. 5G yolculuğunda Türkiye'yi öncü yapmaya kararlıyız" - "Ülkemizdeki girişimlerin de yakın gelecekte dünyanın her yerinde konuşulmasını sağlamak amacıyla Türk Telekom olarak yolumuzu, tüm parlak fikirler için çalışan, dünyanın en büyük girişim ve inovasyon platformlarından Plug and Play ile kesiştirdik"

Haber 19-09-21 09:05

Merkel Sonrasında AB'nin Lideri Macron Mu Olacak?

Merkel gidince AB'de meydan Macron'a mı kalacak yoksa seçimlerden çıkacak formüller, Macron için de risk oluşturuyor mu? Fransa-Almanya ilişkileri bu sonuçtan nasıl etkilenecek? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden hemen önce AB dönem Başkanlığı’nı alacak olan Macron'un, Merkel sonrası için AB planı ne?

Haber 16-09-21 12:34

Çin, ABD ile alay etti: Taliban uçaklarınızı salıncağa çevirdi

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lijian Zhao, ABD'nin Afganistan çekilmesiyle alay ederek ABD'ye ait askeri uçakların kanatlarını salıncak olarak kullanan Taliban güçlerini gösteren bir video yayımladı.

Haber 13-09-21 14:37

İstanbul'da işçiydi, memleketine döndü! Kendi işinin patronu oldu

Henüz 13 yaşındayken ailesiyle göç ettiği İstanbul'da, yıllarca işçi olarak çalışan Filiz Akkoyun, 2019'da döndüğü Batman'da devlet desteğiyle açtığı tekstil atölyesiyle işveren oldu. Devlet desteğiyle Organize Sanayi Bölgesinde tekstil atölyesi kuran Akkoyun, üretime 10 kişiyle başladı. Aldığı teşviklerle işini büyüten Akkoyun, 73 kişiye istihdam sağladı.

Finans 06-09-21 14:10

Taliban sözcüsü duyurdu: Çin bize yardım edecek

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Afganistan'ın yeniden inşasında Çin'in kendilerine yardım edeceğini söyledi.

Haber 02-09-21 14:20

Teknoloji Firmalarından Siber Güvenlik İçin Yatırım Sözü

Beyaz Saray’da dün Biden’la biraraya gelen özel sektör temsilcileri siber güvenlik için yönetimle işbirliğine gitme ve bu alana yatırım yapma sözü verdi

Haber 26-08-21 22:09

Düğün yapacaklar dikkat! Yeni dönem başladı, artık herkes 'yarım gram altın' takıyor

Son günlerde altının gram fiyatlarında yaşanan düşüş dolayısıyla kuyumcularda belirgin bir hareketlenme gözleniyor. Özellikle pandemi sonrası ilk kez gurbetçilerin yoğun bir şekilde memleketlerine gelmesi ile piyasalar tekrar eski hareketli günlerine döndü. Öte yandan takı takacak olanlar, yarım gram altına yönelmeye başladı.

Finans 04-08-21 15:14

Milyarderlerin 'yeni uzay' rekabeti

Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan ABD’li Elon Musk ve Jeff Bezos ile İngiliz milyarder Richard Branson arasında son zamanlarda giderek kızışan uzay rekabeti, uzay sektörünün sivilleşmesine ilişkin yeni tartışmaları da gündeme getirdi.

Haber 04-08-21 14:12

Türkiye'de yangınlar: Türk Hava Kurumu ile Tarım ve Orman Bakanlığı neden eleştiriliyor?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Hava Kurumu (THK), Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde son üç günde çıkan yangınlara müdahale etmekte geç ve yavaş kaldığı gerekçesiyle eleştiriliyor. Eleştirilerin odağında, Türkiye'de yetersiz sayıda yangın söndürme aracı olması ve var olanların da hangarlarda kullanılamaz halde beklemesi yer alıyor. Eleştirileri ve bunlara tarafların verdiği yanıtları inceledik.

Haber 30-07-21 16:44

70 yaşında bu işe girdi! Başına gelmeyen kalmadı...

İngiltere'de yaşayan ve 70'li yaşlarda olan Joseph, yıllardır bir ev satın almak için para biriktiriyordu. Daha sonra kripto para piyasasına giren Joseph'in başına gelmeyen kalmadı.

Finans 29-07-21 14:57

'Tüm birikimimizi kripto para dolandırıcılığında kaybettik’

İngiltere'de yaşayan 70'li yaşlarındaki Joseph, emekliliğini geçireceği bir ev satın alma hayaliyle birikimlerini internette kripto paraya yatırmaya başladı. Ancak dolandırıldığını anladığında artık çok geçti. Yaklaşık 3 milyon TL'lik birikimi yok olmuştu.

Haber 29-07-21 10:25

EPDK Başkanı Yılmaz: YEK-G ek gelir sağlayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi'nin Türkiye'deki şirketlere elektrik üretimlerinin yenilenebilir kaynaklardan tedarik edildiğini kanıtlama imkanı sunacağını ve ek gelir sağlayacağını belirtti.

Finans 21-06-21 15:30

Son dakika! Erdoğan ve Aliyev 'Şuşa Beyannamesi'ne imza attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, iki ülke arasında 'Şuşa Beyannamesi'ni imzaladı. Ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Şuşa Beyannamesi ile ilişkilerimizin yeni dönemdeki yol haritasını belirledik" dedi. Erdoğan, "Şuşa'da en kısa sürede bir başkonsolosluk açmayı planlıyoruz" dedi.

Haber 15-06-21 16:10

Son Dakika: NATO'dan ortak deklarasyon

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi sona erdi. NATO Zirvesi Bildirisi'nde, "Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkılarımızı artırdık. Bunun tam olarak uygulanmasına bağlılığımız sürmektedir." ifadeleri yer aldı.

Haber 14-06-21 18:25

Faiz-enflasyon-kur arasında nasıl bir ilişki var?

Türkiye'de bir süredir faiz oranlarının seyri ve bunun enflasyon ile döviz kuru üzerindeki etkilerine dair tartışmalar yapılıyor. Ekonomi açısından büyük önem taşıyan bu üç etken arasında nasıl bir ilişki var?

Haber 02-06-21 06:15

Başkentgaz, Borsa İstanbul'un ilk doğalgaz dağıtım şirketi olacak

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arz için onay alan Başkentgaz, 3-4 Haziran tarihlerinde hisse başına 9.72 TL fiyatla talep toplayacak. Doğalgaz dağıtım sektöründeki ilk halka arzı gerçekleştirecek şirket, son yılların en büyük halka arzlardan birine imza atmış olacak.

Finans 01-06-21 16:45

Dolar ve euro ne kadar? 29 Mayıs Cumartesi dolar ve euro fiyatları yükseldi mi, düştü mü?

Borsaların kapalı olduğu 29 Mayıs Cumartesi günü, dolar ve euro kuru yeşil ibre ile yukarıları işaret etmeye devam ediyor. Hafta başında serbest piyasalarda 8,4100 liradan alınan dolar 8,5647 seviyelerine kadar çıktı. Euro'da ise aynı şekilde yükselmeye devam ederek bugün 10,4419 seviyelerinde bulunuyor. Peki 29 Mayıs Cumartesi günü dolar ve euro cephesinde son durum ne? Detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz...

Finans 29-05-21 09:07