Yoksulluk Sınırı Haberleri

Türk-İş açıkladı: Açlık sınırı asgari ücret sınırında, yoksulluk sınırı 55 bin TL'ye dayandı!

Türk-İş mart ayı açlık ve yoksulluk sınırı açıkladı. Fiyat artışları devam ederken çarpıcı verilere göre açlık sınırı asgari ücrete yaklaşırken yoksulluk sınırı da 55 bin TL'ye dayandı. Mutfak enflasyonu aylık yüzde 3.29, 12 aylık yüzde 75.09, yıllık ortalama yüzde 76.71 olarak hesaplandı.

Finans

BİSAM açıkladı: Açlık sınırı 15 bin lirayı aştı!

Birleşik Metal-İş Araştırma Merkezi (BİSAM) 2024 Ocak ayına ilişkin 'açlık ve yoksulluk sınırı' verilerini açıkladı. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 15 bin TL'yi aştı.

Finans

Türk-İş açıkladı! Ekim ayı açlık ve yoksulluk sınırı belli oldu

Türk-İş'in "Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması'nın" 2023 yılının ekim ayı sonuçlarına göre; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı olan açlık sınırı 13 bin 684 TL’ye, yoksulluk sınırını ise 44 bin 573 lira olarak açıklandı.

Finans

33.015 lira olmuştu! TÜİK yayımladı! Türkiye’nin yüzde 21,6’sı yoksul, yüzde 27,2’si kiracı…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gelir ve yaşam koşulları araştırması sonuçları duyuruldu. Buna göre yoksulluk oranı yüzde 21,6 olarak açıklandı. Geçen yıl fertlerin yüzde 56,7'inin oturduğu konutun kendilerine ait olduğu, yüzde 27,2'sinin ise kiracı olduğu görüldü.

Finans

Yoksulluk Sınırı

Yoksulluk Sınırı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yoksulluk Sınırı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sinan Oğan'ın asgari ücret vaadi gündem oldu! Yoksulluk sınırını işaret ederek açıkladı: 'Sürpriz yapıyorum'

14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala, cumhurbaşkanı adayları vaatlerini bir bir duyurmaya devam ediyor. Son olarak Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, katıldığı canlı yayında 'Sürpriz yapıyorum' diyerek gündem olan asgari ücret vaadini açıkladı.

Finans

Asgari ücret zammı öncesi belli oldu! Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı

Açlık ve yoksulluk sınırı için Kasım 2022 rakamların TÜRK-İŞ tarafından açıklandı. Buna göre gıda enflasyonu yüzde 137’nin üzerinde artarken açlık sınırı 7 bin 785 liraya dayandı. Yoksulluk sınırı ise 25 bin 365 liraya yükseldi. Bekar bir kişinin yaşama maliyeti ise 10 bin lirayı aştı.

Finans

Kasım ayında zam şampiyonu oldu! En fazla zam ona geldi, bir aylık harcama 2 bin 400 TL oldu

Kasım ayında temel gıda ürünlerine gelen zamlar sonrası açlık ve yoksulluk sınırı da arttı. Açlık sınırı kasımda bir önceki aya göre 434 TL artarak 8 bin 657 TL, yoksulluk sınırı ise 25 bin 422 oldu. Kasım ayında en fazla süt ve süt ürünlerine zam gelirken, 4 kişilik bir ailenin süt, peynir ve yoğurt harcaması 2 bin 400 TL'ye çıktı.

Finans

TÜRK-İŞ'e göre eylül ayında 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 23 bin 600 lira oldu

TÜRK-İŞ'e göre eylül ayında 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 23 bin 600 lira oldu

Yurthaber

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'yoksulluk' çıkışı! 'Oy için kullanılıyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da düzenlenen Ekonomi Muhabirleri ile Aile Destekleri Sigortası Buluşması'nda konuştu. "Sorun yoksulluğu bitirmek değil, yoksulluğu oy için kullanmak, yoksulluğu istismar etmek" diyen Kılıçdaroğlu, "Ön gördüğümüz düzenleme ile yoksulluğu artık bu ülkede hiçbir siyasal parti istismar konusu yapamaz. Kişi yoksulsa sosyal devletin koruması altında olsun" ifadelerini kullandı. İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları...

Haber

TÜRK-İŞ yeni açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı! Asgari ücretin bin 390 TL üzerinde...

Türk-İş Ağustos ayı 'Açlık ve Yoksulluk Sınırı' araştırmasına göre, açlık sınırı yeni asgari ücreti 1.390 TL aştı. Ağustos'ta 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 442 TL'ye yükseldi. Türk-İş'in çalışmasına göre Ağustos ayında gıda fiyatları aylık yüzde 0,73, yıllık yüzde 119,11 arttı. İşte Türkiye’deki açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili son dakika yapılan açıklamanın detayları…

Finans

TÜRK-İŞ'e göre ağustosta 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 442 lira oldu

TÜRK-İŞ'e göre ağustosta 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 442 lira oldu

Yurthaber

Yeni asgari ücret de çare olmadı! TÜRK-İŞ yeni açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı…

Türkiye’de sürekli artan enflasyon maaşlara yapılan zamları da anında eritmeye devam ediyor. TÜRK-İŞ'e göre temmuzda 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 22 bin 280 lira oldu. Açlık sınırı ise 6 bin 840 lira olarak hesaplandı. İşte Türkiye’deki açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili son dakika yapılan açıklamanın detayları…

Finans