Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu 53 personel alacak

Yüksek Seçim Kurulu 53 personel alacak

Yurthaber 25-08-22 04:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YSK'ya Bu adama bedel ödetin çağrısında bulundu! Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt: 'Sen artık bu millete...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, gündemdeki konuların yanı sıra Kılıçdaroğlu'nun "seçmen bilgileri" iddialarına da değindi. YSK Başkanı'nın konuyu yargıya taşıması için çağrı yapan Erdoğan, ''Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli" dedi. Erdoğan'ın sözlerine Twitter hesabından yanıt veren Kılıçdaroğlu ise "Bana bedel ödetecekmişsin. Sen bu millete artık hiçbir bedel ödetemezsin. Kimse korkmasın" dedi.

Haber 19-08-22 11:59

Kılıçdaroğlu'nun 'YSK' sözlerinin ardından Bakan Soylu’dan yanıt: Belki açıklamayı okursanız bu hataya tekrar düşmezsiniz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu'nun elinde de yok" sözlerinin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni bir açıklama yaptı. Twitter'dan Kılıçdaroğlu'na seslenen Soylu, "Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüz MERNİS üzerinden YSK'ya veri aktarımının teknik detaylarını basın açıklamasıyla anlatacak. Belki bu açıklamayı okursanız seçim kütüklerinde nasıl bir uygulama yapıldığını öğrenir ve bu hataya tekrar düşmezsiniz" dedi.

Haber 12-08-22 01:20

İçişleri Bakanı Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun seçmen listeleriyle ilgili sözlerine ilişkin açıklama:

"CHP Genel Başkan yardımcıları, bugün yaptığı açıklama ile CHP Genel Başkanı'nın ifade ettiği sözlerin doğru olmadığını, yani kendilerinde YSK'dan daha fazla bilgi olmadığını net bir şekilde ortaya koymuş, ellerinde bulunan bilgilerin YSK'nın siyasi partiler ile paylaştığı seçmen kütüğü bilgisi analizi olduğunu ifade etmeye çalışmışlardır"

Yurthaber 12-08-22 00:58

Yüksek Seçim Kurulu

Yüksek Seçim Kurulu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yüksek Seçim Kurulu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.