Yunus Kılıç Haberleri

Toprak Mahsulleri Ofisi, Kars'ta hububat alımlarına başladı

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç: - "Toprak Mahsulleri Ofisi, Kars'ta arpa, buğday, yulaf ve tritikale alımlarına başladı. Bu yıl interaktif olarak hemen hemen Kars'ın her noktasında, her bölgesinde, köylümüze, üreticimize en yakın noktalarda zahmetsiz ve masrafsız ürünlerini alabilme imkanını sağladık"

Yurthaber

Balık varlığının sürdürülmesi için hazırlanan yasa teklifi yarın TBMM'ye geliyor

Balık varlığını sürdürülebilir hale getirmek ve deniz varlıklarının korunması amacıyla hazırlanan yasa teklifi, yarın TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacak. AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, yasa teklifiyle ilgili olarak "Kurallara uymayanlara kademeli olarak gemilere el konulması dahil, hapis cezası ve daha ağır yaptırımlar getiriyoruz." dedi.

Haber

Türkiye'de en kontrollü sektör, tavukçuluk sektörüdür

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç: - "Türkiye'de en kontrollü sektör tavuk sektörüdür. Vatandaşın bundan asla çekinmemesi lazım" - "Hiçbir antibiyotik kullanılmış tavuk, sofraya gelmez. Çünkü arınma süreleri var. Üreticiler buna riayet eder. Her kesimde örnek alınır" - "Hormon pahalı bir şeydir. Tavuklara hızlı büyüsünler diye hormon verildiğini iddia edenler, hormonun maliyetinin ne olduğunu bilmeyenler adamlardır. Bir hormon kullanmak, bir tavuğun fiyatından daha pahalıya gelebilecek bir şeydir. Dolayısıyla tavukçuluk sektöründe hormon kullanmak ekonomik bir şey de değildir, olabilecek bir şey de değildir"

Haber

Ülkenin seçimle vakit geçirmesi doğru değil

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç: - "Çevremizde oluşan sorunları da düşündüğünüz zaman ülkenin bir daha kendi içine dönüp bir seçimle vakit geçirmesi doğru değildir"

Haber

Yeni düzenlemeyle hayvanlar, katalogdan satılacak

TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyonu Başkanı AK Parti'li Yunus Kılıç, hayvan hakları ile ilgili hazırlanacak kanunda birçok yenilik olacağını söyledi. Kılıç, "Yerel yönetimlerin sorumlulukları artırılacak. Belediyelere aktarılan para kontrol edilecek. İşkence ve eziyete cezai yaptırımlar olacak. Katalogdan hayvanları gösterip, sonra üretim alanlarında satabilecekleri yenilikler gelecek" dedi.

Haber

At yarışları: 57. TBMM Kupası Koşusu

Koşuyu, Sabri Aksu'nun sahibi olduğu ve Akın Sözen'in jokeyliğini yaptığı "Denizim" isimli at kazandı

Haber

TÜRKİYEM-BİR 36. Olağan Genel Kurulu

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç: - "Yem sanayisinde iyi bir üretim kapasitesine ulaşmış durumdayız - TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: - "Sektörün temsilcileriyle istişare yaparak alacağımız tedbirleri ona göre belirliyoruz" - TÜRKİYEM-BİR Başkanı Ülkü Karakuş: - "Türkiye yem üretiminde AB'de bir numara oldu, dünyada da 7. sırada ve ilk 5'e girmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Finans

TÜRKİYEM-BİR 36. Olağan Genel Kurulu

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç: - "Yem sanayisinde iyi bir üretim kapasitesine ulaşmış durumdayız - TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: - "Sektörün temsilcileriyle istişare yaparak alacağımız tedbirleri ona göre belirliyoruz" - TÜRKİYEM-BİR Başkanı Ülkü Karakuş: - "Türkiye yem üretiminde AB'de bir numara oldu, dünyada da 7. sırada ve ilk 5'e girmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Yurthaber

Yazıhan Ovası'nda su bereketi

Malatya'nın Yazıhan ilçesindeki susuz topraklar, 90 bin dekar tarım arazisini suyla buluşturan Boztepe Recai Kutan Barajı ile yeşile büründü - Daha önce arpa ve buğday ekilen ovada sulu tarım sayesinde şimdi pancar, silajlık mısır ve yem bitkileri gibi endüstriyel bitkiler yetiştiriliyor - Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç: "Bu yıl ilk kez baraj suyuyla sulama yapıyoruz, Yazıhan Ovası suyla hayat buldu" - "Arpa ektiğimiz tarlada Allah'a hamdolsun bugün kavun, karpuz, pancar üretiyoruz" - Çiftçi Abdullah Bahşi: "100 dönüm kavun ile 100 dönüm pancar ektim, mahsule doya doya su veriyoruz"

Finans

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kılıç'ın kabulü

Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, Ankara Pideciler, Simiçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti - Kılıç: - "Ekonomik bir savaş var. Herkes tabiri caizse gücü, kudreti neye yetiyorsa bununla sırası geldiği zaman ülkesinin arkasında durabilmeyi becermeli, bunu yapmalıdır"

Haber

Bakan Arslan mazbatasını aldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: - "Her zamanki gibi partimizin önderliğinde, Cumhurbaşkanımız liderliğinde sadece ülkemizle yetinmeyip dünyadaki bütün mazlumlara ve mağdurlara da hamilik edebilmek, dünyanın daha huzurlu bir gidişata sahip olması ve haksızlıkların ortadan kaldırılması adına her zamanki gibi mücadelemizi devam ettireceğiz"

Haber

Yozgat'ta 2 gencin oto galerisinde egzoz gazından ölümü

Yozgat'ta oto galerisinde otomobili çalıştırarak ısınmaya çalıştıkları ileri sürülen 19 yaşındaki Duhan Çiftçi ile aynı yaştaki arkadaşı Yunus Kılıç'ın zehirlenerek öldükleri öne sürüldü.

Haber

Sucuk, salam, sosiste 'karışım' dönemine son!

Veteriner Hekim, AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, salam, sucuk ve sosis gibi ürünlerin tek hayvan etinden yapılma zorunluluğu getirileceğini söyledi.

Haber