Yurtkur Haberleri

Bakan Kasapoğlu'ndan öğrenci yurdu tartışmalarına cevap

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğu gündemdeki üniversite yurtlarıyla ilgili tartışmalara değindi. Bakan Kasapoğlu, yurtlardaki son durumu anlatırken, öğrencilerin yüzde 70'e yakınının yurtlara yerleştirildiğini belirtti. Bakan Kasapoğlu yurtlarla ilgili, "Açık ara dünyanın en güçlü, hem hizmet kalitesi açısından hem de nicel anlamda, en güçlü altyapı bizde." ifadelerini kullandı.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt kapasitesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son günlerde üniversite öğrencileriyle ilgili çirkin bir kampanya yürütülüyor. Yurt kapasitesini tırmandıran bir iktidarız. Bunu görmeden yurt yokmuş gibi kampanya yürütülüyor." dedi.

Haber

Burs ve kredi başvuruları için son gün Cuma

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan (YURTKUR) burs, öğrenim ve katkı kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin senetlerini, 28 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar YURTKUR'a teslim etmeleri gerektiği bildirildi.

Haber

65 bin öğrenciye burs

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, 2007 yılında 65 bin öğrenciye burs, 253 bin 177 öğrenciye öğrenim kredisi ve 144 bin 859 öğrenciye katkı kredisi vereceklerini söyledi.

Haber

Yurtkur

Yurtkur Hakkındaki Haberler Mynet'te. Yurtkur Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Öğrencilerin senet verme süresi uzatıldı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan 2006-2007 öğretim döneminde burs veya kredi almak üzere müracaatta bulunan öğrencilerin senet verme süresi, 28 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Haber

Burs alacaklar için 22 Aralık son gün

Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) 2006-2007 eğitim-öğretim yılında burs ve kredi için başvuran ve almaya hak kazanan öğrenciler, senetlerini 22 Aralık'a kadar teslim edecekler.

Haber

Öğrencinin icraya verilmesi söz konusu değil

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt-Kur) 74. olağan Genel Kurulu yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in divan başkanı olduğu Genel Kurul'da boş bulunan üyelik için seçim yapılırken, üniversiteleri temsil eden rektör ve hocalar temsilciler sorunlarını dile getirdi.

Haber

Kırıkkale yurt-kur'da bin 948 öğrenci kalıyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURT-KUR) bağlı Kırıkkale Müdürlüğü'nde, 2006-2007 eğitim ve öğretim yılında toplam bin 948 öğrencinin yerleştiği öğrenildi.

Haber

Yurt kredi ve burs başvuruları için ek süre

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne yurt, kredi ve burs almak için daha önce belirtilen tarihlerde başvuruda bulunamayanlara 8 Ekime kadar ek süre tanındı.

Haber

Yurt, kredi ve burs başvuruları için ek süre

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne yurt, kredi ve burs almak için daha önce belirtilen tarihlerde başvuruda bulunamayanlara 8 Ekime kadar ek süre tanındı.

Haber

YURTKUR yedek listeleri ilan ediyor

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı öğrenci yurtlarına kayıtlarla ilgili olarak haftanın her pazartesi günü yedek listeler ilan edilecek ve bu öğrenciler için 5'er günlük kayıt süresi tanınacak.

Haber

Yurtlara kayıt için son gün

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı öğrenci yurtlarına 4 Eylülde başlayan asıl listeden kayıtlar, bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

Haber

Yurt-Kur kayıtlarında yarın son gün

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlara asıl listeden girmeye hak kazanan öğrencilerin yurt kayıtları 15 Eylül Cuma günü sona eriyor.

Haber

Yurt, kredi başvurularına uzatma

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne yurt, kredi ve burs almak için daha önce belirtilen tarihlerde başvuruda bulunamayanların, müracaatlarını 25 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yapabilecekleri bildirildi.

Haber

Yurt-Kur büroları rehberlik edecek

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR), şehirlerarası otobüs terminallerinde üniversite kazanmış ve kayıt yaptırmaya gelen öğrencilere danışmanlık hizmeti verebilmek için "Danışma Büroları" kurdu.

Haber

Üniversitelere ve yurtlara kayıtlar başladı

Üniversitelere ve Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı öğrenci yurtlarına kayıtlar bugün başladı.

Haber

Yurtlara kayıtlar yarın başlıyor

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı öğrenci yurtlarına kayıtlar yarın başlıyor.

Haber

Yurtlara kayıtlar Pazartesi başlıyor

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı öğrenci yurtlarına kayıtlar 4 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Yedek listeden yurt hakkı kazanan adaylar, isimleri asıl listeden çıkıncaya kadar yurtlarda misafir öğrenci olarak kalabilecek.

Haber

YURTKUR'dan danışmanlık hizmeti

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 4-15 Eylül 2006 tarihleri arasında otobüs terminallerinde öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek.

Haber

YURTKUR Tanıtım Günleri düzenlenecek

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), hizmetleri konusunda öğrencileri bilgilendirmek amacıyla yarından itibaren yurtlarda "Tanıtım Günleri" düzenleyecek.

Haber

Yurt ve burs için yarın son gün

Halen bir yüksek öğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencilerinin uzatılan yurt, burs ve kredi başvuru süreleri, yarın sona erecek.

Haber

Yurt, burs ve kredi başvuru süreleri uzatıldı

2006-2007 öğretim döneminde halen bir yüksek öğretim kurumuna devam eden ara sınıf (lisans-yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs ve kredi başvuru süreleri 11 Ağustos 2006 tarihine kadar uzatıldı.

Haber

YURTKUR'a başvurular sona eriyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, halen bir yüksek öğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencilerinin, yurt, burs ve kredi için 6 Ağustosa kadar YURTKUR'a başvurabileceklerini bildirdi.

Haber

Yurt ve kredi başvuruları bugün başlıyor

Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrenciler yurt, burs ve kredi için bugünden itibaren 6 Ağustos'a kadar başvurabilecekler.

Haber

Yurt ve kredi başvuruları yarın başlıyor

Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrenciler yurt, burs ve kredi için yarından itibaren 6 Ağustos'a kadar başvurabilecekler.

Haber

Öğrenciler yurt ve kredi başvuruları

Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrenciler, 3 Temmuz-6 Ağustos 2006 tarihleri arasında, yurt, burs ve kredi için başvurabilecekler.

Haber

YURTKUR, kapılarını açtı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, ÖSS sınavına girecek adaylar için yurtlarının her zaman açık olduğunu ifade etti.

Haber

Yurtkur kredilerine ödeme kolaylığı

"Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Haber

YURT-KUR altın yılını yaşıyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR), Cumhuriyet tarihinde altın yılını yaşarken, hizmete giren yeni binalar 5 yıldızlı otelleri aratmıyor.

Haber

Kredi yurtlar bursları 90 milyon lira

Üniversite öğrencilerine verilen Başbakanlık ve Kredi Yurtlar bursları 90 milyon liraya yükseltildi.

Haber