Zafer Partisi Haberleri Ve Son Dakika Zafer Partisi Haberleri

Zafer Partisi Haberleri Ve Son Dakika Zafer Partisi Haberleri

Zafer Partisi 24 Ağustos 2021'de Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından kurulacağı açıklanan siyasi partidir. İyi Parti'den ayrılmasını takiben parti kuracağını belirten Özdağ, partinin adını ve logosunu sosyal medyadan paylaştığı şu mesajla açıkladı:
"Kanıyla Anadolu'nun kapılarını açan, canıyla bu toprakları vatan yapan; Alparslan'dan Mustafa Kemal'e, şehitlerden gazilere, tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin yeni ZAFER'i doğuyor..."

Zafer Partisi Haberleri

Zafer Partisi'nin İstanbul'daki oy oranı! Azmi Karamahmutoğlu 1990'lı yıllardan sonra ilk diyerek açıkladı: Tablo enfes!

İstanbul seçim sonuçları şimdiden merak konusu oldu. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere doğru geri sayım sürerken, İstanbul'da son durum yakından takip ediliyor. Muhalefetin birçok adayla girdiği seçimlerde "Zafer Partisi ne kadar oy alır?" sorusuna da yanıt aranırken, İBB Başkan Adayı Azmi Karamahmutoğlu, son oy oranını açıkladı. İddialı ifadeler kullanan Karamahmutoğlu, 1990'lı yılların ardından bir ilkin yaşandığını belirtirken "Sahada gördüğüm tablo ise enfes" diye konuştu.

Haber 21-02-2024 07:39

Sinan Oğan ile Zafer Partisi birbirine girdi! Karamahmutoğlu'na sosyalist yanıtı sert oldu, tek kelimelik cevap gündem oldu

Zafer Partisi'nin İBB adayı Azmi Karamahmutoğlu'nun Sinan Oğan hakkındaki sözleri yepyeni ve hararetli bir tartışmanın fitilini ateşledi. Oğan için "Onu tanıdığımda sosyalistti" diyen Karamahmutoğlu'na Oğan sert ve uzun bir yanıt verdi, "HDP ile kol kola girmek mi milliyetçilik, ülkücülük?" dedi ve Karamahmutoğlu'nun Zafer Partisi'ne oy vermediğini öne sürdü. Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevdagül Tunçer ise Oğan'a tek kelimelik yanıtıyla sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Haber 17-02-2024 08:41

'Çok güçlü bir ihtimal! Yakın zamanda olabilir' diyerek açıkladı 'MHP, İYİ Parti, Zafer Partisi...' Çok konuşulacak çıkış! Yüzde 30'a dikkat çekti

Türkiye adım adım seçime yaklaşırken siyaset gündeminde partiler arası hareketlilik de sürüyor. Son olarak gazeteci Faruk Aksoy'dan seçim atmosferi sonrasına dair çok konuşulacak sözler geldi. "Çok güçlü bir ihtimaldir" diyen Aksoy, 'milliyetçi ittifak'a vurgu yaptı. MHP, İYİ Parti ve Zafer Partisi'ni işaret eden Aksoy, "Bunları topladığında yüzde 25-30'a vuruyor" dedi.

Haber 14-02-2024 12:14

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ canlı yayında duyurdu: Genç Parti'den teklif geldi, kabul ettik

Yerel seçimlere 1,5 ay gibi bir süre kalırken, Zafer Partisi'nden dikkat çeken bir iş birliği kararı geldi. Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada Genç Parti'den kendilerine bir teklif geldiğini, kendilerinin de bu teklifi kabul ettiğini duyurdu.

Haber 11-02-2024 07:57

Mansur Yavaş ve Turgut Altınok'a rakip çıktı: Zafer Partisi Ankara yarışına Bartu Soral ile dahil oldu

31 Mart'ta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak isimlere bir yenisi eklendi. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, partisinin ABB adayını açıkladı. Mansur Yavaş ile Turgut Altınok'un dahil olduğu rekabete Bartu Soral da katıldı.

Haber 05-02-2024 16:04

Tatar ailesi yine gündemde! Zafer Partisi'nde Mahmut Tatar Diyarbakır, kızı Beyza Tatar Şırnak adayı oldu... 4 kardeş 4 farklı partide yarışmıştı

Yerel seçim için öncesi Zafer Partisi'nde 'Tatar' ailesinin adaylıkları gündem oldu. Mahmut Tatar, Zafer Partisi'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayı olurken; kızı Beyza Tatar ise Şırnak Belediye başkan adayı olarak açıklandı. Açıklama yapan Mahmut Tatar, "Aynı aileden her yere aday olmuşlar gibi yorumlarla bize atılacak çamur tutmaz" ifadelerini kullandı. Öte yandan 14 Mayıs'taki seçimlerde Tatar ailesinden 4 kardeş 4 farklı partiden Şırnak'ta 1. sıra milletvekili adayı olmuştu.

Haber 31-01-2024 10:46

'Ulan Afgan mısın?' Ümit Özdağ böyle seslendi, tüm salon kahkaha attı... Sosyal medyada gündem olan görüntü

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Kayseri'deki bir basın toplantısında kullandığı ifadeler gündem oldu. Özdağ, konuşmasına başlamadan önce, lise öğrencisi olduğunu düşündüğü kişiye 'oğlum otursana' diye selendi. İşaret ettiği kişi oturmayınca "Ulan Afgan mısın?" diye seslenen Özdağ, salondakileri güldürdü. Özdağ'ın seslendiği kişinin ise basın mensubu olduğu öğrenildi.

Haber 25-01-2024 15:04

Zafer Partisi'nin İstanbul adayı belli oldu!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İBB Başkan adayının Azmi Karamahmutoğlu olduğunu duyurdu.

Haber 13-01-2024 17:15

Aydın Ünal’dan Ümit Özdağ ve Zafer Partisi için olay yaratacak sözler: ‘Vatan haini, kansız… Mutlaka yargılanmalı’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında ‘vatan hainidir’ iddiası tepki çekti. Aydın Ünal katıldığı bir canlı yayında hem Özdağ’a hem de Zafer Partililere ağır suçlamalarda bulunarak “Ümit Özdağ bir vatan hainidir. O kansız. İsterse dava açsın gider o mahkemede de sonuna kadar savunurum” ifadelerini kullandı. Ünal’ın bu ifadelerine yanıt ise gecikmedi. İşte detaylar…

Haber 04-01-2024 09:15

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Demirkaya adli kontrolle serbest!

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle dün gözaltına alınan Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kararın ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Haber 12-12-2023 21:57

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Demirkaya gözaltına alındı

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı olan avukat Hacı Ali Demirkaya, sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

Haber 11-12-2023 21:32

Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e yerel seçim için ittifak çağrısı: 'Minimum yüzde 20 oy'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seçim iş birliği çağrısında bulunduklarını belirtti. Özdağ, "Böyle bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20, belki de ötesinde olduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler ve meydan anketleri bunu gösteriyor. Sayın Akşener'in deneyimli bir siyasetçi olarak bu konuda doğru adımı atarak Zafer Partisi'nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz" dedi.

Haber 07-12-2023 16:59

Ümit Özdağ İYİ Parti'ye yaptığı ittifak çağrısını tekrarladı: 'Şu ana kadar cevap alamadık...'

İYİ Parti'nin yerel seçimler için CHP'ye kapıları kapatması Ankara kulislerinde hareketli günler yaşanmasına neden olurken dikkat çeken bir çıkış da Zafer Partisi'nden geldi. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti'ye yaptıkları ittifak çağrısını tekrarlayarak şu ana kadar çağrılarına bir cevap alamadıklarını belirtti. İYİ Parti ile Zafer Partisi ittifak yapar mı? İşte Özdağ'ın yaptığı son açıklamanın detayları...

Haber 06-12-2023 16:30

CHP'yi geri çeviren Akşener'e seslendi: Cumhur İttifakı'na birlikte meydan okuyalım! Tek engel biziz

CHP lideri Özgür Özel'in İYİ Parti'ye yerel seçimler için iş birliği teklifi karşılık bulmadı. Bu sırada İYİ Parti'ye teklif götüren bir diğer isim ise Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ olmuştu. Akşener'den randevu da isteyen Özdağ İYİ Parti'nin CHP kararına ilişkin dikkat çeken bir yorum yaptı. Akşener'e bir kez daha seslenen Özdağ, Cumhur İttifakı'na birlikte meydan okuma çağrısı yaptı.

Haber 05-12-2023 16:50

Son sözü Akşener söyleyecek! Randevu talebi yanıtsız kaldı... İYİ Parti'yle farkımız 1 puan

CHP lideri Özgür Özel'in İYİ Parti ile iş birliği yapma çabaları sırasında devreye Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ girince Ankara'nın gündemi hareketlendi. Geçtiğimiz günlerde, seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları gizli protokolü ifşa eden Özdağ şimdi İYİ Parti'yle yerel seçimlerde iş birliği peşinde. Meral Akşener'e ilettiği teklif ve randevuyla ilgili yeni açıklama yapan Özdağ'ın sözünü ettiği anketlerdeki oy oranları ise çok konuşulacak türden...

Haber 04-12-2023 14:46

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı! İlk açıklama geldi: Beni hapse atarak korkutamazsınız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Özdağ, hakkında alınan karara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Haber 02-12-2023 07:24

Gözler Devlet Bahçeli'ye çevrildi: Ümit Özdağ cephesinden beklenmedik MHP çıkışı! Akşener'e ittifak çağrısından sonra bir hamle daha

Yerel seçimlerin yaklaştığı her gün muhalefet cephesinde bir iş birliği şekillenip şekillenmeyeceği dikkatle takip edilirken Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ dün attığı hamleyle çok konuşuldu. CHP lideri Özgür Özel'in Meral Akşener'i ziyaretinden hemen önce Özdağ, İYİ Parti'ye "Türk milliyetçiliği ittifakı" önerdi. Akşener'in yanıtı merakla beklenirken Zafer Partisi cephesinden çağrı sonrası ilk açıklama ve bir adım daha geldi. Son açıklamanın üzerine gözler bir de MHP'ye çevrildi...

Haber 01-12-2023 09:49

Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e çağrısı: Zafer-İYİ ittifakı kuralım!

Türkiye yerel seçimlere doğru geri sayımını sürdürürken, muhalefet cephesinde gözler İYİ Parti Lideri Meral Akşener ile CHP Lideri Özgür Özel'in bugün yapacağı görüşmeye çevrildi. İki partinin seçimlerde işbirliği yapıp yapmayacağı merak edilirken; kritik görüşme öncesi Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'dan Akşener'e yeni ittifak teklifi geldi. Özdağ yaptığı çağrıda, "Zafer-İYİ ittifakı etrafında birçok parti, grup ve etkin siyasetçi bir araya gelecektir" dedi.

Haber 30-11-2023 08:47

Yeşim Salkım siyaset sahnesinde! Genel başkan ile poz verdiği kareyi paylaştı... Belediye başkanlığı yakışır Yeşim hanım

Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım hayranlarının karşısına bu kez siyasi arenadan bir fotoğrafla çıktı. Yeşim Salkım genel başkan ile poz verip "pazar kahvaltımız" notunu paylaştı.

Magazin 26-11-2023 16:50

Ümit Özdağ sosyal medyadan paylaştı! Kılıçdaroğlu ile yapılan anlaşmanın ilk kez fotoğrafları ortaya çıktı

Millet İttifakı adayı eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yapılan ittifakın ilk kez fotoğrafları ortaya çıktı. Sosyal medyadan paylaşım yapan Özdağ, "Bu protokolü eleştiren 6’lı masa birleşenlerine ve CHP içinden protokole karşı çıkanlara cevap veriyorum" dedi.

Haber 23-11-2023 11:20

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yerel seçim kararını açıkladı! '2 ilde aday çıkarmayacağız'

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken partiler ve siyasilerden gelen açıklamalar yakından takip ediliyor. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kararını açıkladı. 79 il ve ilçede seçime tek başlarına gireceklerini ifade eden Özdağ, iki ilde aday çıkarmayacaklarını belirtti.

Haber 18-11-2023 14:31

Zafer Partisi Dalaman İlçe Başkanı ölü bulunmuştu! Şüpheliden itiraf geldi, tutuklandı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde, Zafer Partisi İlçe Başkanı Ramazan Şahin'in ölü bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Haber 08-11-2023 16:57

SON DAKİKA | İki gündür haber alınamıyordu! Zafer Partisi Dalaman İlçe Başkanı ölü bulundu

Muğla'nın Dalaman ilçesinde, iki gündür kendisinden haber alınamayan Zafer Partisi İlçe Başkanı Ramazan Şahin, otomobilinin yanında ölü bulundu.

Haber 07-11-2023 16:35

Ümit Özdağ’dan bomba Meral Akşener ve AK Parti iddiası! ‘Böyle bir modeli de kurabilirler’

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. İYİ Parti'nin seçimlerde AK Parti ile ittifak yapabileceğini aktaran Özdağ, "Bunu tabi hemen AK Parti’ye yanaşamaz önce tarafsız gibi duracaklar sonra zaman içerisinde oraya bir yaklaşma gerçekleşecek. Belki belirli yerlerde Cumhur İttifakı İYİ Parti’yi destekler böyle bir modeli de kurabilirler" dedi.

Haber 27-09-2023 15:01

Ümit Özdağ'dan Yılmaz Güney için çok sert sözler! Seviyorum diyorsanız Atatürkçü değilsinizdir dedi ve ekledi: Lümpen, serseri, bölücü

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir yayında Yeşilçam oyuncusu Yılmaz Güney hakkında “Yılmaz Güney'in bölücü olduğunu bilmenize rağmen 'Atatürkçüyüm' diyorsanız, Atatürkçü değilsiniz demektir” dedi. Özdağ'ın sözleri tartışma konusu oldu.

Haber 10-09-2023 09:40

Özdağ 'Bunu ilk kez açıklıyorum' diyerek duyurdu! Kılıçdaroğlu ile anlaştıkları diğer bakanlıkları paylaştı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaştıkları diğer bakanlıkları açıkladı. Konuya ilişkin ilk ifadelerinde İçişleri Bakanlığı açıklayan Özdağ, katıldığı programda "Bunu ilk kez açıklıyorum" diyerek diğer bakanlıkları paylaştı.

Haber 01-09-2023 01:02

Zafer Partisi'nden yerel seçim kararı! Ümit Özdağ duyurdu, İmamoğlu'na tepki gösterdi: Vaktini İstanbul'a ayırmak yerine...

Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler için geri sayıma geçilirken, Zafer Parti izleyeceği yol haritasını belirledi. Yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini belirten Genel Başkan Ümit Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 27-08-2023 07:47

Tanju Özcan Zafer Partisi'ne mi katılacak? Ümit Özdağ 'Beraber yürüyeceğiz' dedi, kulisler hareketlendi

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yerel seçimlerde hangi partiden aday olacağı merak edilirken, çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın, Özcan hakkında “Sayın başkan birlikte Atatürk ve Cumhuriyet için yürüyeceğiz” ifadelerini kullanması, “Özcan Zafer Partisi’ne mi yakınlaşıyor” sorularını akıllara getirdi.

Haber 23-08-2023 09:12

Zafer Partililerden ilginç çalışma! Kanlarını sürüp... Bayrağı Ümit Özdağ'a hediye ettiler

Zafer Partililer, ilginç bir proje gerçekleştirdi. Sosyal medyada çok konuşulan projede; kurulan standa gelen vatandaşların parmak ucunu kanatıp sürdüğü kanlarla bayrak oluşturulmaya çalışıldı. Bu bayrak daha sonra Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a hediye edildi.

Haber 17-08-2023 15:57

Zafer Partisi'nden istifa etmişti! Neslihan Irvana'dan şoke eden iddialar: Belden aşağı mevzu var!

Zafer Partisi'nden istifa eden Ankara İl Başkanı Neslihan Irvana, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bir anda gündem oldu. İstifa sürecine ilişkin çarpıcı iddialarda bulunan Irvana, "Belden aşağı mevzu da var ama terbiyem el vermiyor" ifadelerini kullandı.

Haber 16-08-2023 11:51

Ersan Şen araya girip Günün sonunda diyerek açıkladı: Canlı yayında bomba 'Zafer Partisi ve İYİ Parti' iddiası! Hepsi MHP'de birleşecek

Son seçimlerde de kaydedildiği üzere Türkiye'de önemli oranda seçmene sahip milliyetçi partiler hakkında ortaya ses getirecek bir iddia ortaya atıldı. İYİ Parti MHP'den ayrılan bir kadroyla kurulmuş, İYİ Parti'den de Ümit Özdağ liderliğinde bir grup ayrılıp Zafer Partisi'ni kurmuştu. Prof. Dr. Ersan Şen'in üç partiyle ilgili iddiası yeni bir gündem yarattı. MHP, İYİ Parti ve Zafer Partisi birleşecek mi? İşte dikkat çeken o sözler...

Haber 28-07-2023 09:33

Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında doğrulamıştı! İsmail Saymaz'dan gündem olacak sözler: 'Siyasi skandaldır'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile seçimler öncesinde gizli protokol yaptıklarını duyurmuştu. Bu açıklamaya CHP Sözcüsü Faik Öztrak'dan yalanlama gelmişti. Özdağ, Öztrak'ın açıklaması sonrasında 'Yazılı mutabakat yaptık' diyerek topu Kılıçdaroğlu'na atmıştı. CHP lideri de dün katıldığı yayında Özdağ'ı doğruladı. Bu gelişmenin ardından gazeteci İsmail Saymaz, canlı yayında Kılıçdaroğlu ile ilgili önemli bir gelişmeyi gündeme taşıdı.

Haber 21-07-2023 08:42

İçişleri Bakanlığı ve MİT sözü verildi mi? CHP yalanlamıştı! Ümit Özdağ, 'Çok açık' diyerek tarih verdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ, seçimler öncesi CHP ve AK Parti ile yaptığı görüşmelere değindi. CHP ile görüşmesine ilişkin dikkat çeken ifadeler kullanan Özdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu beni 14'ü gece araması gerekirken 6 gün sonra aradı. Neyi talep ettik? Çok açık; İçişleri Bakanlığı. Detaylara girmiyorum, iki bakanlık ve Milli İstihbarat Teşkilatı." dedi.

Haber 18-07-2023 23:07

Ümit Özdağ'ın sözleri gündem oldu! İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu'nun 'dağıttıklarını' anlatıp isyan etti: 'Aklım almıyor, hayret ediyorum...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması dahilinde kendilerine İçişleri Bakanlığı, MİT ve 2 bakanlığı daha vereceğini ifade etmesi gündem oldu. Özdağ'ın sözleri sonrası Kılıçdaroğlu'na isyan eden gazeteci İsmail Saymaz "Bu dağıtımdan bunca dağıtımdan sonra ülkeyi nasıl yönetmeyi düşündünüz. Bir kere aklım almıyor" dedi.

Haber 18-07-2023 11:36

Ümit Özdağ Suriye'ye gideceğini açıklamıştı! Yeni gelişme: Ülkeye girişi iptal edildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Suriye'ye bir ziyaret düzenleyeceğini bildirmişti. Özdağ'ın ziyaretiyle ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Özdağ'ın Suriye yönetimi tarafından ülkeye girmesine izin verilmediği iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Özdağ, "Suriye'ye gidemiyorum" dedi.

Haber 11-07-2023 08:03

Zafer Partisi yeniden ittifak yapacak mı? Ümit Özdağ'dan canlı yayında yerel seçim açıklaması: Önümüzdeki 10 ay içerisinde...

Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapacağı iddia edilen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ canlı yayında açıklamalar yaptı. CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu için yaptıkları ittifakın 28 Mayıs'ta bittiğini ifade eden Özdağ, "Yerel seçimde Türkiye'nin her yerinde aday çıkarmak ve mücadele etmek için hazırlanıyoruz. Önümüzdeki 10 ay içerisinde değişik siyasi ortaklıklar olabilir mi? Olur tabi. Biz bunların içinde olabilir miyiz teorik olarak mümkündür" ifadelerini kullandı.

Haber 04-07-2023 00:22

Zafer Partisi’nden CHP’ye ittifak için yeşil ışık! ‘Kesinlikle tartışmaya açmayız’

CHP’de yerel seçimler öncesinde devam eden ‘değişim’ tartışmalarının yanı sıra Ankara kulislerinde yaşanan hareketli günler de devam ediyor. 2024'te yapılacak yerel seçimler öncesi Zafer Partisi, CHP ile işbirliğine yeşil ışık yaktı. Ancak Zafer Partili yetkililer yaptıkları açıklamada kırmızı çizgilerinin olduğunu belirterek ‘Her şey olabilir ancak burada önemli olan şey, ilkeleri korumak ve o ilkelerden taviz vermemek’ diyerek o ilkeleri tek tek sıraladı.

Haber 03-07-2023 07:47

Muhalefet cephesinde yeni ittifak iddiası! Akşener'in çıkışı sonrası Zafer Partisi...

Seçimlerde istedikleri sonucu alamayan muhalefet cephesinde yeni yol arayışları sürüyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "Bundan sonra size hayatta başarılar" çıkışı sonrası 'yeni ittifak' iddiası gündem oldu. Seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile sıcak temaslarda bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın yeni bir ittifak kurabileceği konuşulmaya başlandı.

Haber 30-06-2023 10:02

Şaşkınlıktan düşmenizi istemem dedi, canlı yayında duyurdu! Ümit Özdağ: 'Önemli isimlerle el sıkıştık'

Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlerle ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Zafer Partisi olarak yerel seçimlere girmek için çalışmalarımızı yapıyoruz. Adaylarımızı tespit etmeye başladık." diyen Özdağ, önemli isimlerle el sıkıştıklarını duyurdu.

Haber 20-06-2023 18:06

Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında kritik görüşme! 'Yerler kaygan burada' sözlerine Özdağ'dan dikkat çeken yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştü. CHP Genel Merkezi'nde yapılan görüşme 1 saat sürdü. Özdağ, genel merkez girişinde kendisini karşılayan CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın kendisine 'aman dikkat edin, yerler kaygan burada' dediğini aktararak, 'Biz de gülümsedik ve sağlam bastığımızı söyleyerek, yukarıya çıktık' ifadelerini kullandı.

Haber 19-06-2023 13:28

Abdüllatif Şener'in açıklamaları sonrası başlayan tartışmalara Ümit Özdağ da katıldı: CHP milletvekiliyken bize oy vereceğini söyledi

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, mayıs ayındaki seçimlerde CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini söyleyerek gündem olan eski CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ile ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Özdağ, bir canlı yayında, "Abdüllatif Şener CHP milletvekiliyken bize oy vereceğini söyledi." ifadelerini kullandı.

Haber 18-06-2023 22:45

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak çıkış: Dünya demokrasi tarihindeki en başarılı siyasi pazarlık

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini çıktığı bir canlı yayında değerlendirdi. Millet İttifakı ortakları Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti için dikkat çeken ifadeler kullanan Özdağ, "Bu seçimin gerçek galibi onlardır. 4 partinin seçmeni oylarını AK Parti ve Erdoğan'a verdiler ama milletvekillerini CHP'den çıkardılar. Dünya demokrasi tarihindeki en başarılı siyasi pazarlık derim ben buna" şeklinde konuştu.

Haber 30-05-2023 21:54

SON DAKİKA | Ümit Özdağ kameralar karşısında duyurdu! 'İttifaklara bundan sonra da açığız'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimler sonrasında gazetecilere açıklamalar yaptı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Özdağ, "Siyaset ittifaklar sanatıdır tabii ki. Ama bu ittifakların rant ittifakı değil, Cumhuriyet'in kuruluş felsefesi ve Türk milletinin menfaatleri zemininde yapılan ittifaklar olması gerekir. Biz Zafer Partisi olarak tabii ki Türk milletinin menfaatini ilkeler zemininde temsil edecek ittifaklara bundan sonra da açığız" dedi.

Haber 30-05-2023 11:32

Son dakika | 2 ittifaktan da birer partinin adını verip yeşil ışık yaktı! Ümit Özdağ'dan önümüzdeki seçimlere dair çarpıcı çıkış: 'Üçümüz aynı adayı destekleyebiliriz'

Son dakika haberi: 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimine gidilen son düzlükte Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, bu kez de önümüzdeki yerel seçimler için gündemi hareketlendirecek bir açıklamaya imza attı. Geçtiğimiz seçimler için Millet İttifakı'na da Cumhur İttifakı'na da 'milliyetçilik' eleştirisinde bulunan Özdağ, önümüzdeki süreç için her 2 ittifaktan da birer partinin adını vererek iş birliğine yeşil ışık yaktı.

Haber 30-05-2023 09:57

Seçim sonrası yaptığı o konuşmaya gönderme yaptı: Kılıçdaroğlu'na sitem dolu sözler! Desteğini günler kala açıklamıştı

Tüm Türkiye'nin heyecanla katılım sağlayıp yakından takip ettiği 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıktan 'Erdoğan' çıktı. 14 Mayıs'taki ilk tur ile 28 Mayıs'taki ikinci tur seçimleri arasında özellikle dağılan ATA İttifakı'ndan gelen destek açıklamalarının sonuçlara nasıl bir etki edeceği merak ediliyordu. Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini 2. tura yalnızca günler kala duyuran Zafer Partisi'nden Kılıçdaroğlu'nun akşam seçim sonrası yaptığı konuşmaya tepki geldi.

Haber 29-05-2023 09:15

HDP'li Pervin Buldan'dan Ümit Özdağ'a sert sözler: Irkçı ve faşist söylemlerine asla takılmıyoruz

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na, 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde desteğini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan tepki geldi. Diyarbakır'da konuşan Buldan, "Ümit Özdağ'ın ırkçı ve faşist söylemlerine asla takılmıyoruz. Bizim için esas olan Sayın Kılıçdaroğlu'nun topluma vermiş olduğu sözlerdir, daha önce yapmış olduğu açıklamalardır." ifadelerini kullandı.

Haber 26-05-2023 16:15

Fuat Oktay'dan dikkat çeken açıklamalar! 'Ya Zafer Partisi'ne ya da HDP'ye yalan söylüyorlar'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı canlı yayında ikinci tur seçimlerle ilgili açıklama yaptı. Millet İttifakına yönelik "Şu anda 28 Mayıs akşamını nezaketen bekleyen bir zoraki çıkar birlikteliği var" diyen Oktay, "Ya Zafer Partisine ya da HDP'ye yalan söylüyorlar. HDP'nin ilkeler bazında destek vermesi mümkün değildir" diye konuştu.

Haber 25-05-2023 15:05

Ümit Özdağ'ın 'İçişleri Bakanlığı' çıkışına Gelecek Partisi'nden tepki! Sosyal medyadan paylaştı: Günün şakasını yapmış sanırım! Bu adam...

İkinci tur seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklayan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın yaptığı paylaşım gündem oldu. Kritik görüşmenin öncesinde yaptığı 'İçişleri Bakanlığı' çıkışıyla dikkat çeken Özdağ'a Gelecek Partisi'nden tepki geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurcu, Özdağ'ın yaptığı çıkışla ilgili "Günün şakasını yapmış sanırım! Kazanmak için her yol mübah değildir" ifadelerini kullandı.

Haber 24-05-2023 11:57

ÜMİT ÖZDAĞ ZAFER PARTİSİ OY ORANI 2023: Zafer Partisi yüzde kaç oy aldı? Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu desteleyeceklerini duyurdu

Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Ümit Özdağ; cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tur için Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Peki, Zafer Partisi yüzde kaç oy aldı? İşte 14 Mayıs seçimlerinde Ümit Özdağ'ın Genel Başkanı olduğu Zafer Partisi'nin oy oranı...

Haber 24-05-2023 11:38