İYİ Parti nedir?

İYİ Parti nedir?

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan Türkiye siyasi partisidir. Merak Akşener önderliğinde kurulan partinin kısalması ‘İYİ Parti’ şeklindedir.

Partinin simgesi ise güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenen yazım tarzıdır. İYİ Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 36 milletvekili ile temsil edilmektedir. Partinin Genel Başkanlık görevini ise Meral Akşener yürütmektedir.

İYİ Parti, uzun tartışmaların sonucunda Merak Akşener, Koray Aydın; Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen milletvekilleri Yusuf Hallaçoğlu, Nuri Okutan, Ümit Özdağ, İsmail Ok; Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden İzmir Milletvekili Aytun Çıray öncülüğünde 200 kişilik kurucu üye sayısı ile kuruldu.

Meral Akşener, yapılan ilk kongrede Genel Başkanlığa seçildi. 20 Eylül 2020 yılında yapılan İkinci Olağan Kurultay’da da Akşener, tek aday olarak Genel Başkanlığa seçildi.

İYİ Parti Haberleri

Açıklaması sosyal medyada gündem oldu! Akşener, Ömer Ay'ın istifasını istedi

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın istifasını istediği belirtildi.

Haber 27-05-2022 07:49

Altılı masanın kritik toplantısı öncesi yeni gelişme! Seçim güvenliği komisyonu bir araya geldi

Muhalefet partilerinin oluşturduğu altılı masada alınan 'seçim güvenliği' kararına ilişkin oluşturulan komisyon, liderlerin buluşması öncesi bir araya geldi. 6 partinin kurmaylarından oluşan komisyon, seçim güvenliğine ilişkin yol haritasını belirlerken, ortaya 4 ana başlık çıktı.

Haber 27-05-2022 07:41

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Kocaeli'de konuştu:

"Seçmenin velinimet olmasını sağlamak için gezdim ben. Netice itibarıyla farkındaysanız Türkiye'de hafif hafif 'oculuk buculuk' gidiyor. Sizin dertlerinize dair hangi çarelerin üretilebileceği, ufak ufak da olsa konuşulmaya başlandı"

Yurthaber 26-05-2022 19:15

Meral Akşener'den ilginç sözler! 'Attaya göndereceğiz'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, memleketi Kocaeli'de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Halka oylarının çok kıymetli olduğunu belirten Akşener, “Ceketimi assam, şapkamı assam seçim zamanı bitmiştir. El ele vereceğiz ve birlikte bu harami düzeni helal oylarımızla, sandıkta demokrasiyle attaya göndereceğiz” dedi. İşte Akşener'in dikkat çeken o açıklamaları!

Haber 26-05-2022 16:28

Son dakika! İYİ Parti'den seçim anketi açıklaması! Oy oranını verip duyurdu: Yıl sonuna kadar...

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'dan dikkat çeken bir seçim anketi açıklaması geldi. Partisinin kurulduğu günden bu yana yükselişte olduğunu ifade eden Poyraz, şu andaki oy oranlarının yüzde 20 olduğunu söyledi. Gelecek adına da iddialı konuşan Poyraz, yıl sonuna kadar birinci parti konumuna gelebileceklerini ekledi.

Haber 26-05-2022 11:36

İsmail Koncuk kimdir? İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk nereli ve kaç yaşında? İYİ Parti'den neden istifa etmişti?

İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa ettikten sonra Zafer Partisi'ne geçmişti. Bu partiden de istifa eden Adanalı siyasetçi yeniden İYİ Parti'de. Rozetini, Meral Akşaner taktı. Peki İsmail Koncuk kimdir? İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk nereli ve kaç yaşında? İYİ Parti'den neden istifa etmişti? İşte detaylar...

Haber 25-05-2022 12:25

Rozetini Akşener taktı! İsmail Koncuk yeniden İYİ Parti'ye katıldı (İSMAİL KONCUK KİMDİR?)

İYİ Parti'nin ardından Zafer Partisi'nden de istifa eden Adana milletvekili İsmail Koncuk, bugün yeniden İYİ Parti'ye geri döndü. Koncuk'un İYİ Parti ile temasının Zafer Partisi'nden istifa etmesinin ardından başladığı belirtilirken Akşener'le yapılan yüz yüze görüşmede bu kararın alındığı iddia edildi. İşte İsmail Koncuk haberinin detayları...

Haber 25-05-2022 10:40

Son dakika: Meral Akşener canlı yayında açıkladı... İşte İYİ Parti'nin oy oranı!

Son dakika haberi... İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, partisinin oy oranına ilişkin dikkat çeken mesajlar vererek, "Araştırma şirketlerinin verdiği ortalama veri nisan ayı için yüzde 18. Biz haziran ayında yüzde 20'yi göreceğiz. Sahada gördüğüm bu." dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 20-05-2022 21:12

Son dakika: İYİ Parti lideri Meral Akşener'den gündem yaratacak çıkış! 'Kasımpaşalı Erdoğan artık yok'

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösteren Akşener, gençlerin isteklerini Erdoğan'ın anlayamayacağını savundu ve "Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan anlardı. Ama Kasımpaşalı Erdoğan artık yok, bugün artık karşımızda Beştepeli 'bay kriz' var" diye konuştu.

Haber 18-05-2022 11:03

AK Parti, CHP ve İYİ Parti'nin 15 aydaki oy değişiklikleri: Biri yüzde 8 kaybetti, diğeri yüzde 8 kazandı

Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber anket şirketleri çalışmalarını hızlandırdı. Her hafta yeni çalışma yapan araştırma şirketleri seçmenlerin nabzını yoklarken dikkat çeken sonuçlar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak ORC araştırma şirketi AK Parti, CHP ve İYİ Parti'nin son 15 aydaki oy değişimlerini yayınladı. İşte merak edilen tablodaki son durum...

Haber 16-05-2022 20:18

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Karaman'da esnafı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Karaman'da esnafı ziyaret etti

Yurthaber 13-05-2022 17:34

Tansu Çiller’den Millet İttifakı’nı kızdıracak sözler: ‘Yavrum, bu büyüklere masallar’

Parti kuracağı iddiaları ile gündemden düşmeyen Tansu Çiller, Millet İttifakı'na yönelik ağır eleştirilerde bulunarak “Türkiye'yi tökezletirler” mesajı verdi. Millet İttifakı’nın parlamenter sisteme yeniden dönüş açıklamaları ile ilgili de konuşan Çiller ‘Yavrum, bu büyüklere masallar. Merkez sağı yeniden inşa etmek lazım, çünkü çimento burada’ ifadelerini kullandı.

Haber 12-05-2022 07:44

Son seçim anketini ORC açıkladı! İYİ Parti sürprizi… Aradaki fark açılıyor!

Kamuoyunun yakından takip ettiği seçim anketlerine bir yenisi daha eklendi. ORC’nin duyurduğu son ankete göre AK Parti yüzde 28’le birinci parti olmaya devam ederken Cumhur İttifakı toplamda aldığı oy oranıyla ise Millet İttifakı’nın gerisinde kaldı. İşte İYİ Parti’nin oylarının dikkat çektiği o anketin sonuçları…

Haber 10-05-2022 16:40

Son dakika | Asgari ücrete yeni zam yapılmalı mı? AK Partililerin verdiği cevap dikkat çekti

Son dakika haberi: Asgari ücrete zam beklentisi her geçen gün artarken, MetroPoll Araştırma vatandaşlara "Asgari ücrete yeni bir zam yapılmalı mı?" sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 84'ü asgari ücrete zam yapılması gerektiğini belirtti. Söz konusu anket çalışmasında vatandaşların hangi partiye oy verdiklerine bakılarak tablo oluşturulduğunda ise dikkat çeken sonuçlar elde edildi.

Finans 10-05-2022 08:33

Avrasya Araştırma’nın son anketinde dikkat çeken CHP ve İYİ Parti detayı!

Seçim anketleri peş peşe açıklanmaya devam ederken Avrasya Araştırma yayınladığı son ankette çok konuşulacak oranlar açıklandı. Avrasya’nın anketine göre CHP oy oranında AK Parti’yi geride bırakırken İYİ Parti’nin oylarında da dikkat çeken bir düşüş yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise muhalefetin adaylarına karşı kaybettiği iddia edildi.

Haber 07-05-2022 13:26

Son dakika... Ümit Özdağ - Süleyman Soylu gerilimine İYİ Parti de katıldı! 'Korkmuş ve incinmiş...'

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki gerilim devam ederken İYİ Parti'den dikkat çeken bir yorum geldi. Meral Akşener'e yakınlığıyla bilinen İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından bir tweet atarak 'Senaryosu kötü yazılmış bir tiyatroyu izliyoruz' dedi. Ümit Özdağ'ın yanıtı da sert oldu.

Haber 06-05-2022 14:05

İYİ Parti'li Dervişoğlu, İzmir'de bayramlaşma törenine katıldı

İYİ Parti'li Dervişoğlu, İzmir'de bayramlaşma törenine katıldı

Yurthaber 03-05-2022 16:19

İYİ Parti'ye bayram ziyaretleri

İYİ Parti'ye bayram ziyaretleri

Yurthaber 03-05-2022 14:47

Siyasi partiler arası bayramlaşma

CHP; AK Parti, DSP, Vatan Partisi, HDP ve İYİ Parti heyetleriyle bayramlaştı - CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: - "Dünyada ve yurtta barışın olduğu, demokrasinin içselleştirildiği bir bayram olmasını istiyoruz"

Yurthaber 03-05-2022 12:17

Muhalefet seçim mesaisine başlıyor! Yol haritası belirlendi

Türkiye 2023 seçimlerine doğru yaklaşırken altı muhalefet partisinin oluşturduğu "6'lı masa" mesaiye başlıyor. Altı partinin temsilcilerinden oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, partiler arası bilgi ve teknoloji paylaşımında bulunarak her ay liderlere rapor sunacak.

Haber 03-05-2022 09:01

Akşener'den 'CHP'ye işbirliği teklifi' açıklaması! 'Partimizin aklı ortaya koydu'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin CHP ile iş birliğine ilişkin açıklama yaptı. İki partinin 31 Mart seçimlerine iş birliği içinde girmesine değinen Akşener, teklifi 'İYİ Parti'nin aklının ortaya koyduğunu' ifade etti.

Haber 02-05-2022 17:17

Meral Akşener'in 'hayali' gerçek oldu: Çok az kaldı. Bu sofrayı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin bayram sofrası etkinliğine katıldı. Her bölgeden insanın davet edildiği bayram sofrası hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Akşener, "Şuna inanın, çok az kaldı. Bu sofrayı İYİ Parti olarak biz Türkiye'de kuracağız inşallah." diye konuştu.

Haber 02-05-2022 14:00

Trabzonspor-Antalyaspor maçında dikkat çeken kare! Bakan Soylu, Bakan Varank, Bakan Muş ve Bakan Karaismailoğlu maçı birlikte izledi... Yanlarında İYİ Partili isimler de vardı

Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 35. hafta maçında Fraport TAV Antalyaspor ile Medical Park Stadı’nda karşılaştı. Trabzonspor-Antalyaspor maçından dikkat çeken bir kare geldi. Mücadeleyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu birlikte izledi. Maçı izleyenler arasında İYİ Partili isimler de vardı.

Haber 30-04-2022 22:35

Akşener'in sözlerine Bakan Kurum'dan yanıt: Bu da iftira

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözlerine yanıt verdi. Bakan Kurum, “İYİ Parti Genel Başkanı ‘TOKİ kimseye hesap vermiyor’ diyor. Bu da iftira. Sayıştay denetimine tabiyiz, kamu ihale kanununa tabiyiz. Tüm ihalelerimizi kamuya açık ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz” diye konuştu.

Haber 28-04-2022 22:57

Mansur Yavaş çıkışı gündem olmuştu! Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e çağrı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir programda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrıda bulundu. Özdağ yaptığı açıklamada "Eğer Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın aday olmamasında direnirse biz Zafer Partisi olarak Sayın Akşener'i ve İYİ Parti'yi bu ittifaktan ayrılmaya ve bizimle birlikte Mansur Yavaş'ı desteklemeye çağıracağız ve çağırıyoruz" dedi.

Haber 28-04-2022 16:59

Akşener'den dikkat çeken Erdoğan-Kılıçdaroğlu açıklaması! "İlk aklıma gelen 'Elinin körü' oldu ama..."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Antalya Kepez'de esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, gezilere ilk başladığında, yaptığı bir konuşma sonrası gazetecilerin kendisine yönelttiği bir soruyla ilgili olarak "'Sayın Erdoğan, Sayın Kılıçdaroğlu'na şöyle dedi, Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a şöyle dedi, sen ne diyorsun?' diye sordular. İlk aklıma gelen 'Elinin körü' oldu ama sonra ayıp olacak diye 'Bana ne' deyip çıktım" ifadelerini kullandı.

Haber 28-04-2022 16:28

İYİ Parti’nin oy oranı ile ilgili çok çarpıcı anket! Meral Akşener’in yaptığı son konuşma…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Gezi Parkı davasında alınan kararla ilgili yaptığı konuşma tartışılmaya devam ederken gazeteci İsmail Saymaz’dan dikkat çeken bir yorum geldi. Akşener’in yaptığı bu konuşma ile doğru yolda olduğunu ifade eden Saymaz, öğrendiği son ankette İYİ Parti’nin oy oranının yüzde 19’u bulduğunu belirtti.

Haber 28-04-2022 14:57

Son Dakika | Çok konuşulacak iddia... İtiraz eden olmadı! Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı belli oldu: Kılıçdaroğlu...

Son dakika... CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, önceki gün grup toplantısında yaptığı konuşma sonrası hareketlenen siyaset gündemi, yine sıcak saatlerini yaşıyor. Yaptığı sert açıklamalar ve kullandığı cümleler sonrası "Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etti" yorumları yapılırken, gelen bilgilere göre Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı, 6'lı masada da olumlu karşılık buldu. İşte kulisleri hareketlendiren son gelişmeler...

Haber 28-04-2022 07:16

Altı muhalefet partisinden bir ilk! Seçim güvenliği için...

Altı muhalefet partisinin, seçim ve sandık güvenliği konusunda ortak çalışma kararının ardından oluşturulan "seçim güvenliği komisyonu" ilk toplantısını yaptı.

Haber 27-04-2022 23:39

Son dakika: Akşener'den 'Gezi Parkı' kararına sert tepki! 'Osman Kavala davası binlerce yargı trajedisinden sadece biri'

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akşener, Gezi Parkı davasından çıkan Osman Kavala'ya müebbet hapis cezası kararını da değerlendirdi. Gezi Parkı olaylarını 'bir direniş' olarak nitelendiren İYİ Parti lideri, "Osman Kavala davasının" toplum vicdanına ve millet varlığına hançer vuran binlerce yargı trajedisinden sadece biri olduğunu ifade etti.

Haber 27-04-2022 11:52

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının tarif edildiği altılı masada neler konuşuldu?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde Pazar akşamı gerçekleşen altı muhalefet partisi liderinin buluştuğu yuvarlak masa toplantısında seçim işbirliği konusunda kararlılık mesajı verilirken, ilk kez cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de ortak metinle tarif edildi.

Haber 26-04-2022 05:39

Son dakika: Meral Akşener cumhurbaşkanı adaylığına mı hazırlanıyor? 6'lı masa toplantısı sonrası sürpriz...

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri dün 3. kez bir araya geldi. Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı sonrası İYİ Parti lideri Meral Akşener'le ilgili Ankara kulislerini hareketlendiren sürpriz bir iddia ortaya atıldı.

Haber 25-04-2022 10:31

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin üçüncü buluşması sona erdi! Ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri üçüncü kez toplandı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin genel başkanları Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada "Uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 25-04-2022 01:30

6'lı masa üçüncü kez toplanıyor: Gündemde, seçim yasası, seçim güvenliği ve geçiş süreci var

Güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakatı açıklayan 6 siyasi partinin genel başkanları, üçüncü toplantıyı bu akşam Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın evsahipliğinde, iftar buluşmasında yapacak. Toplantıda, iktidarın özellikle Suriyeli göçmenler konusundaki tutum değişikliği, ekonomi, dış politika konularının da değerlendirileceği ifade ediliyor. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

Haber 24-04-2022 13:25

Son anket sonuçları sosyal medyayı salladı! AK Parti ve İYİ Parti'deki değişim ve sürpriz...

Son dakika haberi: Son seçim anketinde partilerin oy oranları dikkat çekti. ORC Araştırma'nın yapmış olduğu son anket çalışmasında katılımcılara "Bu pazar genel seçim olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu sorulurken, yüzde 7'lik fark gündem oldu. 2018 seçimlerini en doğru şekilde tahmin eden ORC Araştırma şirketinin seçim anketinde, son seçimlere oranla AK Parti ve İYİ Parti'nin oy oranında büyük değişim olduğu görüldü.

Haber 22-04-2022 12:59

Kılıçdaroğlu'nun elektriği kesilmişti! Meral Akşener'den açıklama: Müsaade ederse...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturalarına gelen yüksek zamların ardından faturalarını ödememe kararı alması sonrasında elektriği kesilmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun elektrik borcunu ödeme teklifinde bulunarak "Müsaade ederse hanenin elektrik borcunu ben ödeyebilirim. O da Selvi hanım için" diye konuştu.

Haber 21-04-2022 20:43

Meral Akşener vatandaşın sözlerine böyle yanıt verdi! 'Herkesin içinde söylüyorum...'

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bir vatandaşın "HDP ile iş birliği yapmayın" şeklindeki sözlerine "Herkesin içinde söylüyorum. Bizim HDP ile iş birliğimiz yok" yanıtını verdi.

Haber 21-04-2022 17:11

Bu anket çok konuşulur! 6’lı masa ile ilgili çıkan sonuç dikkat çekti: Yüzde 50,3…

6 muhalefet partisinin bir araya gelerek kurduğu muhalefet masası ile ilgili çarpıcı bir anket yayınlandı. ASAL Araştırma ‘Sizce 6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı?’ sorusunu halka yönetti. Anketten ise çok tartışılacak bir sonuç çıktı. İşte 2023 seçimlerini yakından ilgilendiren o anketin sonuçları…

Haber 21-04-2022 07:24

Son dakika: İYİ Parti'den istifa eden Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye katıldı

Son dakika haberi: İYİ Parti'den zehir zemberek sözlerle istifa eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye katıldı. Ok'un rozetini grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takti.

Haber 20-04-2022 13:04

SON DAKİKA: Üçüncü ittifak için dikkat çeken hamle! Yeni isimle geliyor 4+2, 3+3...

Son dakika: Değişen seçim kanunuyla birlikte siyasette yeni gelişmeler yaşanıyor. 24 Nisan'da bir araya gelecek 6'lı masada ikinci bir ittifak ihtimali de konuşulacak. Oy potansiyeline göre karşılıklı çekilme de uygulanabilir. Seçim kanunundan sonra muhalefet daha çok vekil çıkarmak için neler yapacak? İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 18-04-2022 14:03

CHP ve İYİ Parti’nin teklifini reddetmişler! Dikkat çeken iddia…

Muhalefetin kurduğu 6 partinin olduğu masada anlaşmazlık olduğu iddiaları ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yeni kurulan Gelecek ve DEVA partilerinin, CHP ve İYİ Parti'nin "ikinci liste" teklifini amblem yüzünden reddettiği öne sürüldü. İşte üçüncü ittifak anlaşmazlığı ile ilgili kulislerde konuşulan son dakika haberinin detayları…

Haber 17-04-2022 12:38

Akşener'den canlı yayında dikkat çeken sözler! 'Mansur Yavaş...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın 'Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş' çıkışı sonrası bir açıklama da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener "Sayın Yavaş'ın isminin söylenmesinden biz ancak gurur duyarız. Millet İttifakı'nın bir belediye başkanının popüler olması gerçekten gurur verici bir durumdur." diye konuştu.

Haber 17-04-2022 10:15

İYİ Partili isimler de yaralandı! Sakarya’da feci kaza…

Sakarya’da meydana gelen trafik kazasında, Sakarya il başkan yardımcıları Selahattin Mungan ve Yüksel Esmeroğlu yaralandı. Kavşakta iki otomobilin çarpışması neticesinde 3 kişi yaralanırken kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

Haber 17-04-2022 08:25

Akşener'den sert sözler: Ayıptır ya ayıptır, bununla övünüyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa'da vatandaşlarla bir araya geldi. "Çiftçilik, tarım bitti. Dışarıdan ithal ederek, savaş olan Ukrayna’dan çiçek yağı ithal ediliyor. Ayıptır ya ayıptır. Bununla övünüyorlar" diyen Akşener, "Çok az kaldı, o seçim gelecek ve o seçim sandığından Allah’ın izni, sizin iradeniz ve milletimizin teveccühü ile birinci parti olarak çıkacağız" dedi.

Haber 15-04-2022 06:33

İYİ Parti lideri Akşener 'Hesapladık' diyerek duyurdu: Emekliye verilmesi gereken bayram ikramiyesi...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emeklileri bayram ikramiyesiyle ilgili açıklama yaptı. Akşener partisinde konuyla ilgili hesaplamalar yapıldığını belirterek emekliye verilmesi gereken bayram ikramiyesi tutarını açıkladı.

Haber 13-04-2022 10:44

Son dakika: 'Aday ol' çağrısı sonrası Mansur Yavaş'tan dikkat çeken hamle! Meral Akşener ile görüşecek

Son dakika haberi: Mansur Yavaş'tan 'aday ol' çağrısı sonrası dikkat çeken bir hamle geldi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası ne yapacağı merak edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, bugün İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüşecek.

Haber 11-04-2022 10:40

Canlı yayında duyurdu! 'İYİ Parti'nin adayı hazır'

İYİ Parti Genel Sekreteri Hukukçu Uğur Poyraz, katıldığı canlı yayın programında partisinin cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili soruya "Adayımız hazır, seçim sürecine girince açıklayacağız" yanıtını verdi.

Haber 10-04-2022 15:41

İsmail Koncuk, Zafer Partisinden istifa etti

Adana milletvekili İsmail Koncuk, “Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor” diyerek Zafer Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. Koncuk'un Zafer Partisi'nden istifası ile Meclis'teki bağımsız milletvekili sayısı 7'ye çıktı.

Haber 07-04-2022 15:52

Meral Akşener'den flaş emekli maaşı açıklaması! "İlk yapacağımız iş" dedi, rakam verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den emekli maaşlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. İzmir'de konuşan İYİ Parti lideri Akşener, iktidara geldiklerinde ilk yapacakları işin emekli maaşlarını yükseltmek olacağını söyledi. "2500 lirayla bir emeklinin yaşaması mümkün değil." diyen Akşener, emekli maaşlarını ne kadar yapacaklarını da açıkladı.

Haber 07-04-2022 15:34