Meteoroloji'den birçok il için uyarı: Kuvvetli sağanak ve kar geliyor

Meteoroloji'den hava durumuyla ilgili gelen son bilgilere göre hava sıcaklıkları kuzeydoğu kesimlerimde 7 dereceye kadar azalırken, diğer bölgelerde 4 dereceye kadar artacak. Öte yandan Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli sağanak yağışlar ile yer yer kar ve karla karışık yağışların etkisini göstereceği bildirildi. İstanbul'da ise sabah saatlerinde sis ve pus beklenirken sıcaklıkların gün içinde 17 derece kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den birçok il için uyarı: Kuvvetli sağanak ve kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Ordu ve Artvin çevreleri ile Samsun'un doğu kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Siirt, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda ilk saatlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

m

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Siirt, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun güneyinde kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

mmmm

TURUNCU VE SARI UYARI

Meteoroloji, Artvin, Rize ve Trabzon için turuncu renkte uyarı verirken, Giresun, Bayburt, Erzurum, Kars ve Ardahan için ise sarı renkte uyarı verdi.

Turuncu: Hava durumu tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

Sarı: Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

KIRKLARELİ °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

KOCAELİ °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

EGE

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 22°C
Az bulutlu

İZMİR °C, 20°C
Az bulutlu

MANİSA °C, 22°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 22°C
Az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 26°C
Az bulutlu

ANTALYA °C, 23°C
Az bulutlu

HATAY °C, 24°C
Az bulutlu

MERSİN °C, 24°C
Az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 14°C
Az bulutlu

KONYA °C, 14°C
Az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görülmesi bekleniyor.

BOLU °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

DÜZCE °C, 15°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

KASTAMONU °C, 11°C
Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 15°C
Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu ve Artvin çevreleri ile Samsun'un doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağaanak, Artvin'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ÇORUM °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin yağışlı, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı, öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

KARS °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı, öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

MALATYA °C, 13°C
Parçalı bulutlu

VAN °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, zamanla bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 19°C
Parçalı bulutlu

SİİRT °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olmasi bekleniyor.

ŞANLIURFA °C, 20°C
Parçalı bulutlu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
eee akepeli arkadaşlar doğalgazlar açılınca ben sizi görecem ama size mustahak inş daha zam yaparlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler