12.01.2019 16:04:27 | Son Güncelleme

Rüyada diş düşmesi ne anlama gelir? Diş düşmesi ve benzeri rüyaların tabirleri

Rüyada diş düşmesi, bazı rüya tabircilerine göre uğursuzluk olarak yorumlanırken bazılarına göre yaşıtlarına göre daha uzun yaşayacağına işaret olarak sayılmıştır. Rüyada diş düşmesi ile ilgili farklı yorumlar, düşen dişin kime ait olduğu, hangi dişin düştüğü ve dişin durumuna göre değişir. Rüyada çürük diş düşmesi, takma diş düşmesi, diş dolgusunun düşmesi, ön veya üst dişlerin düşmesi, arkadaşının, eşinin ya da çocuğunun dişinin düşmesi ve buna benzer rüyaların tabirlerini haberimizde derledik

Kötü haberlerin işaretçisi olarak kabul edilen rüyada diş düşmesi görmek, diğer yandan yaşıtlarına göre daha uzun bir hayat yaşayacağınıza delalet sayılır. Rüya tabircileri tarafından farklı şekilde yorumlanmış olması, rüyada dökülen dişin durumu, kime ait olduğu ve hangi dişlerin olduğu gibi farklılıklardan kaynaklanır. Mesela rüyada kendinin, arkadaşının, eşinin veya çocuğunun diş düşmesini görülmesi farklı yorumlanır. Aynı şekilde rüyada düşen dişin takmak, protez, çürük olması, dolgu diş olması durumlarında farklı tabirler yapılır. Rüyada diş düşmesi ve ilgili olan rüyada diş görmek, rüyada diş dökülmesi ve rüyada diş kırılmasına ait rüya tabirlerini sayfamızda bulabilirsiniz...

RÜYADA DİŞ DÜŞMESİ NE ANLAMA GELİR?

Rüyada diş düşmesi iyi yorumlanmayan rüyalardan biridir. Hayırlı şekilde tabir edilmeyen rüyada diş düşmesi görmek, rüya sahibi için kötü haberlerin işaretçisi anlamına gelir. Bu rüya için farklı zıt yorumlar yapılır. Kötü olarak yorumlanan ilk tabirde, rüyada diş düşmesi için maddi – manevi zararın yaşanacağı, maddi anlamda ciddi kayıplar yaşayacağı, bu sebeplerden dolayı ise rüya sahibinin içine kapanacağı, sıkıntı günler yaşayacağı şeklindedir.

Rüyada diş düşmesi görülmesine dair farklı bir yorum ise rüya sahibinin ömrünün uzun olacağı şeklindedir. Rüyada bir kimsenin dişlerinin düşmesi, yaşıtlarından daha uzun ömür yaşamaya işarettir. Rüyasında bütün dişlerinin düştüğünü ve onları eteğinde veya kuca­ğında tuttuğunu gören kişinin bu rüyası, onun bütün dişlerinin bir tane bile kalmayıncaya kadar yaşayacağına ve böyle bir ömür süreceğine ve ailesinin artacağına işarettir.

Rüyada diş düşürmek simgesel olarak rüya sahibinin ailesi hükmüne geçer. Yani rüyada diş düşmesi görülmesi aileden birinin vefatına işaret edebilir. Bu aynı zamanda bir ayrılığa da delalet olabilir. Rüyada diş düşmesi ile ilgili olarak görülüş biçimine göre farklı yorumlar içerir. Düşen dişin hangisi olduğu ya da düşen dişin durumu ile kimin dişinin düştüğünü görmenize göre farklı rüya tabirleri vardır.

RÜYADA ARKADAŞININ DİŞİNİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Rüyada arkadaşının dişinin düştüğünü görmek düzeninin bozulacağına, emeklerinin boşa gideceğine, çok daha iyi bir duruma gelineceğine ve mutlu olunacağına, kişinin gönül hoşluğu ile karşılaşacağına, işlerin çok kolay şekilde yürüyeceğine, huzur ve rahatlık sağlayacak bir ortam içinde bir yuva kurulacağına, stres ve sinirden uzak durulacağına, işlerin hayırlı bir şekilde sona ereceğine, çok kötü durumlara düşeceğine, sorunlarından ve sıkıntılarından ötürü ruhsal olarak hasta olacağına, yaşadığı ülkenin tüm insanları tarafından tanınıp sevileceğine ve her zaman iyi bir insan olup herkesin hayır duasını alacağına, rüyayı gören kişinin hem iş, hem de özel hayatında kısmetlerinin çoğalacağına inanılır.

RÜYADA ÇOCUĞUNUN DİŞİNİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Rüyada çocuğunun dişinin düştüğünü görmek geleceğin güzelliklerle dolacağına, bunun için çok büyük ve çok doğru bir karar vermesi gerektiğine, vereceği hayırlı bir karar ile hayatının çok daha güzel bir hal alacağına, bir türlü istediği gibi hareket edemeyeceğine, çok büyük maddi zarara uğrayacağına, ömür boyu devam edeceğine, dertlerden, tasalardan ve sıkıntılardan uzak, aile içinde huzur ve rahat içinde yaşayacağına, sorunlarının kısa zamanda ortadan kalkacağına, sevdiği kişiler ile çok mutlu olacağı bir çalışma gerçekleştireceğine, çok büyük ve hayırlı çalışmalar gerçekleştirmek için çok azim göstereceğine, böylece hayata yeniden sarılacağına ve eski güzel günlerine döneceğine tabir olunur.

RÜYADA BAŞKASININ DİŞİNİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Rüyada başkasının dişinin düştüğünü görmek kişisel gelişimi için çok yönlü araştırmalar yapıp, kendini çok daha işe yarar hissetmek için uğraşacağına, çoğalan kısmetlerle birlikte kişinin ismini herkese duyuracağı projelerde yer alacağına, yardım istenen bir kişiden bir türlü cevap alınamayacağına, her şeyin neredeyse hayal ettiklerine çok yakın olacağına, arsa veya gayrimenkul gibi değerli yatırımlar yaparak geleceğini düşünerek hareket edeceğine, hiç beklenmeyen bir anda çok hoş ve çok tatlı birisi ile bir ilişkiye başlanacağına, çok güzel ve büyük bir düğünün ardından mutlu ve huzurlu bir yuva kurularak çok mutlu bir hayat sürüleceğine, yaşamın güzelliklerle dolacağına, işlerin rast gideceğine, iş konusundaki pozisyonunu iyileştirmek için çok daha fazla çaba harcayacağına işaret etmektedir.

RÜYADA DİŞ DOLGUSUNUN DÜŞMESİ

Rüyada dolgu düşmesi, rüya sahibinin sağılığının beklenmedik bir şekilde bozulmasına, işlerinde aksilikler yaşanmasına ve para yahut mal kaybına uğramasına yorulur. Diş dolgusu düşmesi aynı zamanda kişinin hayati tehlike atlatacağı bir kaza geçireceğine de yorumlanmaktadır. Rüyada dolgu düşmesi, hane halkından biri ile araya soğukluk girileceğine, küskünlük yaşanacağına ve miras konularında akrabalarla sorunlar yaşanacağına delalet eder.

Rüyada diş dolgusu düşürmek çok büyük sorunları kısa sürede ortadan kaldırmasına çok yarayacağına, sevgilinizle ilişkinizi bir basamak yükselteceğinize, iş hayatında başarılı sonuçlar alınacağına, aile kurma konusunda bazı kararlar alınacağına, sıkıntıların ve sorunların yakın bir zaman içinde sona ereceğine, hiç beklemediği bir anda çok büyük miktarda bir paranın eline geçeceğine, şansının da açık olacağına, zorluklarının biteceğine, küçük mutlulukların ve sevinçlerin yoğun olarak yaşanacağına, iyiye ve güzel olana ulaşacağına inanılır.

RÜYADA ÖN DİŞ DÜŞMESİ

Rüyada ön diş düşmesi, sağlığınızın şu anki haliyle olmasını istiyorsanız çok çaba sarfetmeniz gerekir. Rüyada ön diş düşmesi, hayatınızda ortaya çıkabilecek olumsuz ya da talihsiz olayları uyarır. Bu olayların etkileriyle bir süre mücadele edebilir ve onlardan kurtulabilmeniz biraz zaman alabilir. Yaşamdaki iş ilişkilerini veya sorumluluklarını yerine getirme biçimiyle daha dikkatli olmanız gerekir. Aksi takdirde, işinizde veya kişisel yaşamınızda çok fazla kayıp yaşayabilirsiniz.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Rüyada ön diş düşmesi, çok çalıştığınızı söyler. Mevcut iş yükünüz, sizin üretkenliğinizi, enerji düzeyinizi ve hatta sağlığınızı etkileyebileceği noktaya kadar ağırlaşıyor olabilir. Rüyada ön diş düşmesi kötü bir alamettir. Siz ya da sevdikleriniz arasında, bir akraba ya da arkadaşınız olsun, hastalığa ya da büyük bir sağlık durumuna boyun eğeceksiniz.

RÜYADA DİŞ DÜŞMESİ GÖRMEK

Rüyada diş düşürdüğünü görmek yeniden yaşam isteğine kavuşacağına, yüzünün güleceğine, bir sebeple hiç istemediği şeyler ile karşılaşacağına, bazı kişilerle çok büyük sıkıntı çekeceğine, üzüntülerin ve sıkıntıların yakında biteceğine, içinde bulunan korkunun ve üzüntünün yerini mutluluğa bırakacağına ve çok hayırlı günler görüleceğine, iş arkadaşlarından biri ile ağız dalaşına girileceğine ve bazı istenmeyen olayların yaşanacağına, iş hayatının çok iyi durumlara geleceğine, ev sahibi olunacağına, ailesini ve kendisini korumak için her zamankinden daha dikkatli olacağına, sevimsiz bir kişi ile kurulmuş bir ortaklıkta zor zamanlar yaşanacağına işaret etmektedir.

RÜYADA DİŞ DÜŞMESİ VE KANAMASI

Rüyada diş düşmesi kanaması sevdikleriniz ile sorunlar yaşamaya ve gam ve kedere, sabırlı bir insan olmaya ve şükretmeye ve hayatın anlam kazanmasına delalet eder. Rüyada diş düşmesi kanamasından rahatsız olmak ise sorunlu stresli bir dönemi geride bırakmaya ve hayatın anlam kazanmasına tabir edilir.

RÜYADA ÜST DİŞ DÜŞMESİ

Rüyada üst diş düşmesi ve kanaması maddi ve manevi olarak kendisini çok geliştireceğine, hayırlı kişiler ile tanışacağına, hem kendisini yenilemeye çalışacağına hem de çok daha sosyal bir kişi olup iş hayatı ve aile hayatı içinde her gün biraz daha fazla hissettiği baskılardan ve sıkıntılardan biraz olsun kurtulmaya çalışacağına, birçok hayal kırıklığı yaşayacağına, bazı büyük sıkıntılar yaşayacağına, bereket ve huzur getireceğine, bir sebeple eşlerin huzurunun kaçacağına, beklediği haberin gelmeyeceğine ya da duygu ve düşüncelerinin karşılık bulmayacağına, kendisini başarılarından ve mutluluğundan dolayı çekemeyen ve bu yüzden hakkında dedikodu çıkartan insanları hayatından çıkartacağına, yeteri kadar kazanç elde ettikten kendi işini kurmak için adım atacağına ve rahata ereceğine delalettir.

RÜYADA DİŞ KAPLAMASININ DÜŞMESİ

Rüyada diş kaplamasının düşmesi ticari faaliyetlerin getirdiği zararın sebep olduğu parasal yöndeki istenmeyen durumların verdiği sancıların bitip, akıllıca atılan adımlar sayesinde kazancın kademeli şekilde artış göstererek, maddi anlamda büyük bir servete kavuşmaya yorulan bir rüyadır. Rüyada diş kaplamasının düşmesi işyerinin büyütülmesiyle alakalı planlanan şeylerin, maddi manada imkanları geniş olan bir kimseyle tanışarak edinilen yeni maddi olanakların getirdiği ferahlamayla birlikte güzel sonuçlarının alınacağına tabir edilir.

RÜYADA DİŞ ÇÜRÜYÜP DÜŞMESİ

Rüyada çürük diş düşmesi hayırlara alamet eder ve rüyayı gören kişinin tüm sıkıntılarının, dertlerinin, üzüntülerinin ve borçlarının biteceğine, korkularının ve hastalıklarının kalmayacağına, ruhuna ilaç gibi gelecek ve onu iyileştirecek kadar hayırlı gelişmeler yaşayacağına işaret eder.

Rüyada çürük diş düştüğünü görmek nasıl bir hayat sürdüreceğine, maddi açıdan büyük bir ferahlama yaşanacağına, sıkıntıların ve sorunların sona ereceğine, kendi elleri ile hayatını mutsuz bir şekle sokacağına, sıkıntılarından arınıp genişliğe çıkacağına, sevilen ve değer verilen bir kişinin ihanetine uğranacağına, iş dünyasında acemi olan kişilere bilgi ve deneyim konusunda yardım edileceğine, bazı konularda önayak olunacağına, hanesindeki birlik ve beraberliğin artacağına, aile bireylerinden birinin evlilik yolunda adım atacağına, yakın bir zamanda çok ses getirecek bir işe gireceğine, kişinin kendisini paraşütle ıssız bir adaya düştüğünü görmesi ise, emek sarf etmeden ve yorulmadan kazanç sahibi olacağına işaret etmektedir.

RÜYADA DİŞİN SALLANIP DÜŞMESİ

Rüyada sallanan diş görmek kişinin hanesinde uzun sürecek tartışmalı durumların yaşanacağına delalettir. Özellikle üst dişlerinin sallandığını gören kişi anne ve babası ile ilgili konularda sıkıntılı durumlar yaşar. Diş sallanması aile ve yakın akrabaların veya kişinin kendisinin sağlık sorunları yaşayacağının da habercisidir.

RÜYADA TAKMA DİŞ DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Rüyada takma diş düştüğünü görmek kaderinin ve hayatının güzelleşeceğine, imkanlarının artacağına, yalancı bir akraba yüzünden maddi zarara uğranacağına, günlerin hiç olmadığı kadar hareketli ve heyecanlı geçeceğine, bunun da kendisini en yukarılara taşıyacağına, yakınları ile arasında büyük anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıkları yaşanacağına ve bu durumun bir süre devam edeceğine, maddi anlamda güçlü bir kişi haline geleceğine, atılan her adımın hayırlı günler ve hayırlı haberler getireceğine, işlerinin azalacağına işarettir.

RÜYADA DİŞ GÖRMEK

RÜYADA DİŞ DÖKÜLMESİ

RÜYADA DİŞ KIRILMASI

Yorumları Gör