Abdest Haberleri

Bir şehir bunu konuşuyor! Eni 2,5 boyu 8,5 metre... Mezarından kalktı abdest alıp namaz kıldı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yer alan bir mezarlıkla ilgili rivayetlerin ünü şehrin dışına taştı. Şeyh Ziya Baba isimli bir zata ait olduğu belirtilen mezarlığın eni 2,5 boyu 8,5 metre uzunluğunda. Dikili köyünde yaşayan Hakkı Koç mezarlık için, "Çeşmenin orada abdest aldığını ve burada namaz kıldığını görenler var." ifadelerini kullandı. Bazı köy sakinleri de Şeyh Ziya Baba'nın mezarından kalkarak Kıbrıs harbine gittiğini iddia etti.

Haber 01-05-2023 23:24

Abdest almaya camiye gitti, dehşeti yaşadı! Araçtan kurşun yağdırdı

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Abdest almak için camiye giren bir şahıs, silahlı saldırıya uğradı. Bacağından yaralanan şahıs hastaneye kaldırılırken olayın şüphelisi olduğu belirlenen saldırgan polis ekiplerince yakalandı.

Haber 19-12-2022 19:01

Müslümanlar İçin Büyük Öneme Sahip Olan Namaz Abdesti Nasıl Alınır?

Abdest, ‘’dinin direği’’ olarak tanımlanan namaz ibadeti için oldukça önemli bir yere sahip olan unsurlar arasında bulunuyor. Belirli bir düzen dahilinde gerçekleştirilen abdest alma işlemi; hem ruhen, hem de bedenen rahatlamayı sağlıyor. Vücudun belirli yerlerine su temas ettirilerek gerçekleştirilen abdest alma işlemi, farklı ayrıntıları ile öne çıkıyor…

Haber 14-09-2022 09:47

Abdest almaya gitti, döndüğünde gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü!

İzmit'te akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir vatandaş otomobilini park edip şadırvanda abdest almaya gitti. Şadırvandan çıktığında aracını 200 metrelik bir uçurumda bulan kişi şaşkınlık yaşadı.

Haber 16-06-2022 17:35

Abdest

Abdest Hakkındaki Haberler Mynet'te. Abdest Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Rüyada büyük abdest yapmak ne anlama gelir? Rüyada büyük abdestin eline bulaşması ve suyla temizlemek ne demek?

Rüyada büyük abdest yapmak, hayırsız kişiyi simgeler. Rüyada yer alan birçok detay, rüya tabirinin seyrini etkiler. Rüyada büyük abdestin eline bulaşması zor dönemin işaretidir. Rüya sahibi büyük abdestin bulaşması üzerine bağırıp çağırması ev sahibi olacağının alametidir. Büyük abdestin üzerine bulaşması ise sağlık sorunlarını dalalet eder.

Trend 08-03-2022 13:03

Kolonya sürmek abdesti bozar mı? Kolonya koklamak orucu bozar mı?

Mübarek Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte orucu bozan şeyler de vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılmaya başlandı. Oruç ibadetini yerine getirmekte olan binlerce müslüman kolonya sürmek abdesti bozar mı ve kolonya koklamak orucu bozar mı gibi soruların cevaplarını arıyor. Peki kolonya sürmek abdesti bozar mı? Kolonya koklamak orucu bozar mı? İşte yanıtı...

Haber 13-04-2021 13:48

Sivilce patlatmak orucu bozar mı? Siyah nokta sıkmak abdest bozar mı?

Bazı Müslümanlar, oruç tutarken sivilce sıkmanın veya siyah nokta sıkmanın orucu bozabileceğinden endişe etti. Kadınların ve erkeklerin en ok araştırdığı konular arasında yer alan “Sivilce sıkmak orucu bozar mı?”, “Siyah nokta sıkmak abdest bozar mı?” sorularının cevaplarını haberimizde derledik.

Haber 13-04-2021 12:22

Dudak yemek orucu bozar mı? Diş eti kanaması abdest bozar mı?

Bin aydan daha da hayırlı olarak kabul edilen Ramazan ayı bu gece ilk sahur ile başlıyor. Ramazan ayında orucun temel unsuru nefsi yeme ve içmeden mahrum bırakmaktır. Oruçluyken yapmak istediklerinden orucu bozulur diye endişe edenler için ise Diyanet merak edilen soruları yanıtladı. Peki, dudak yemek orucu bozar mı? Diş eti kanaması abdest bozar mı?

Haber 13-04-2021 12:02

Geniz akıntısı orucu bozar mı? Kusmak orucu bozar mı? Uzanmak (uyumak) abdesti bozar mı?

Bin aydan daha da hayırlı olarak kabul edilen Ramazan ayı dün gece ilk sahur ile başladı. Ramazan ayında orucun temel unsuru nefsi yeme ve içmeden mahrum bırakmaktır. Oruçluyken yapmak istediklerinden orucu bozulur diye endişe edenler için ise Diyanet merak edilen soruları yanıtladı. Peki, Geniz akıntısı orucu bozar mı? Kusmak orucu bozar mı? Uzanmak abdesti bozar mı?

Haber 13-04-2021 11:39

Narkozun etkisinde abdest aldı

İstanbul’da bir hastanede ameliyat olduktan sonra narkozun etkisindeyken abdest alan amcanın videosu sosyal medyada beğeni topluyor.

Haber 28-06-2020 13:32

Emniyet müdüründen yardımsever polise teşekkür

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, camide abdest alan engelliye yardım eden polis memuru Muhammed Taha Terzi'yi makamında kabul ederek teşekkürlerini sundu

Haber 03-12-2018 12:24

Abdest almakta zorlanan engelliye polis yardım etti

Ankara'da polis memurunun cuma namazı için tekerlekli sandalyesiyle camiye gelen yürüme engelliye abdest almasında yardımcı olması kameraya yansıdı

Haber 30-11-2018 16:11

Abdest almakta zorlanan engelliye polis yardım etti

Ankara'da polis memurunun cuma namazı için tekerlekli sandalyesiyle camiye gelen yürüme engelliye abdest almasında yardımcı olması kameraya yansıdı

Yurthaber 30-11-2018 16:11

Bomba 20 metre ileriye atılsaydı çok sayıda milletvekili şehit olabilirdi

Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman: - "Kaptanlar gemilerini terk etmez ama gemileri ilk önce fareler terk eder. 'Ben bir kaptanım, milli hakimiyetin temsil edildiği Meclisin başkanı olarak bir emanete sahibim, bunun gereğini yerine getirmem gerekir' dedim; 15 Temmuz'da abdestimi alarak Meclise geldim" - "Başbakanın odasının oraya atılan bomba 20 metre ileriye, TBMM Genel Kurul Salonu'na atılsaydı, milletvekillerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi şehit olabilirdi" - "15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin ortadan kalkması için yapılan bir hareketti. Allah korudu, millet sahip çıktı ve çok büyük bir hadiseyi atlattık"

Haber 13-07-2018 11:10

Abdest nasıl alınır? Abdestin farzları nelerdir? Abdest hangi durumlar bozulur?

Abdest nasıl alınır merak edilen konulardan biri. Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde abdeste dair bilgiler araştırılıyor. Peki abdest nasıl alınır? Abdestin farzları nedir? Abdest hangi durumlar bozulur? İşte Diyanet tarafından hazırlanan abdeste dair bilgiler...

Haber 29-05-2017 15:22

Abdest alırken parasını çaldırdı

Samsun'da bir kişi abdest alırken cüzdanını unutunca içinde bulunan 450 lira parayı çaldırdı.

Haber 23-07-2015 14:31

“Abdest uyuşturucu krizini geçiriyor”

Uyuşturucu ile Mücadele, Kimsesizlere Bakma ve Koruma Derneği Genel Başkanı Ebubekir Demirci, uyuşturucu meselesinin ancak dinle çözüleceğini söyledi.

Haber 12-01-2015 18:13

Diyanet: Denize giren gusül abdesti almış sayılır

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu gusül abdesti ve 'cünüplükle' ilgili 8 yeni fetva yayınladı.

Haber 06-08-2014 14:36

Diyanet: Geçici dövme gusül ve abdeste engel

Diyanet İşleri Başkanlığı, yapıştırma yöntemi ile deri üstüne yapılan geçici dövmelerde suyun deriye ulaşmadığından gusül ve abdeste engel olduğunu açıkladı

Haber 18-04-2014 09:54

Athena Gökhan'dan bir fotoğraf daha

O Ses Türkiye yarışmasının en sevilen jürisi Athena Gökhan'dan bir fotoğraf daha...

Magazin 12-01-2014 13:04

Abdest almayı engellemeyen oje!

Hindistan'da bir kozmetik şirketi, özellikle Körfez ülkelerindeki Müslüman kadınlar için abdest almayı engellemeyen oje üretti.

Trend 08-03-2013 14:00

Hesaplaşmak için bomba patlattı

Konya'da bir kişi, iddiaya göre, parasını alamadığı şahsın peşinden giderek girdiği iş yerinde, "Abdestimi aldım bu işi halledelim" diyerek el yapımı bombayı patlattı.

Haber 19-06-2012 12:50

Kur'an dersinde abdest alınacak mı?

'Seçmeli Kur'an-ı Kerim' dersi için öğrenciler abdest alıp türban takacak mı?' tartışması başladı.

Haber 03-04-2012 09:33