Ali Babacan Haberleri Ve Son Dakika Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan Haberleri Ve Son Dakika Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan, 04 Nisan 1967 yılında doğdu.

Ali Babacan TED Ankara Koleji'nden 1985 yılında birincilikle mezun oldu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne girdi. Ali Babacan 1989 yılında, 1700 öğrenci içerisinden 4.00 üzerinden 4.00 ortalama ile üniversite birincisi olarak ODTÜ'den mezun oldu.

1990 yılında Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Babacan, 1990-1992 yılları arasında İllinois'deki ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da İşletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı.

Ali Babacan, yüksek lisans çalışmalarında Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaştı .

Ali Babacan 1992-1994 yılları arasında Chicago, İllinois'de finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan QRM, Inc. adlı özel bir şirkette, danışman olarak çalıştı.

Ali Babacan 1994 yılında Ankara'ya döndükten sonra tekstil sektöründe hizmet veren kendi aile şirketinin başına geçti.

1994 ile 1995 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e danışmanlık yaptı.,

Ali Babacan 2001 yılında AKP Kurucu Üyesi oldu. Aynı zamanda Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Devlet bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile birlikte Devlet Bakanı olarak MKYK'da (Merkez Karar Yönetim Kurulu) yer aldı.

Ali Babacan 19 Kasım 2002'de 58'inci T.C. Hükümeti'nde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine atanarak kabineye giren en genç üye oldu (Ali Babacan, 35 yaşındaydı.)ve 59. T.C. Hükümeti'nde de bu görevini sürdürmeye devam etti. 3 Haziran 2005 tarihinde, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerine başlaması kararının alındığı 17 Aralık Zirvesi'nden itibaren 6 ay boyunca merakla beklenen açıklamayı yapan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği ile müzakereleri yürütmek üzere Başmüzakereci olarak Ali Babacan'ı görevlendirdi.

Uluslararası yatırımcıların, fon yöneticilerinin ve TÜSİAD gibi işadamı örgütlerinin, Babacan'la Gül'ü işaret eden tas virlerde bulunmayı sürdürmesi üzerine de düğümün çözülmesinde Gül ve Erdoğan'ın önceki gün yaptıkları görüşme etkili oldu ve Babacan'da ısrar eden Gül, "İki işi de bir arada götürebilir" telkininde bulundu.

Ali Babacan IMF ile birlikte yürütülen katı ekonomik reformlara imza attı, o dönemde yaptığı açıklamalarda, 2005 yılında %8, 2006 yılında & 5, 2007 yılında da % 4 enflasyon hedefi öngördüklerini bildirdi ve yaptıkları üç yıllık ekonomik programın, Maastricht Kriterlerine göre belirlendiğini vurguladı.

Ali Babacan, 2003'ten itibaren birçok kere Davos,İsviçre'de gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu(World Economic Forum) ve Bilderberg Konferansı (Bilderberg Conference) gibi önemli ekonomik toplantılara Türkiye adına katıldı.

Ali Babacan, 60. Hükümet'inn Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı'dır.

2007 seçimlerinde AK partiden tekrar milletvekili seçildi. Ali Babacan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak kabinede yer aldı.

Ali Babacan, evli ve üç çocuk babası.

Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan'dan yüzde 50+1 çıkışı! 'Gelin, bu sistemi değiştirelim'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 50+1 tartışması ile ilgili açıklamada bulundu. Babacan, "Gelin bu sistemi değiştirelim. Ülkemizi, 100 yılı aşmış Cumhuriyetimizi, 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' ile taçlandıralım" dedi.

Haber 23-11-23 14:45

Ali Babacan'dan tartışma yaratacak 'Devlet Bahçeli' çıkışı! 'Nerede kriz, orada Bahçeli'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yeni anayasa tartışmaları ile ilgili çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Babacan, "Mevcut Anayasa'yı tanımayanların, uymayanların yeni anayasa laflarına itibar etmemiz mümkün değildir. Bizden bu konuda destek falan da beklemeyin" dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AYM'ye ilişkin sözlerine de değinen Babacan, "Bahçeli, bu ülkenin yaşadığı her krizin ortağı olmuştur. Onun için kendisine 'krizlerin ortağı' diyoruz. Nerede kriz, orada Bahçeli" dedi.

Haber 16-11-23 14:33

Kurultay sonrası ilk! Cenaze töreni sonrası bir vatandaş Kılıçdaroğlu'na böyle seslendi, o anlar dikkat çekti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Hacı Bayram-ı Veli Camisi'ndeki cenaze namazına Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Temel Karamollaoğlu ve Gültekin Uysal başta olmak üzere önemli siyasi isimler katıldı. Genel başkanlık seçimini kaybettiği kurultay sonrası ilk kez görüntülenen Kılıçdaroğlu'na, bir vatandaşın seslendiği anlar dikkat çekti.

Haber 07-11-23 15:14

Ali Babacan'ın acı günü! Babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan, 85 yaşında hayata gözlerini yumdu. Cenazesi yarın öğle namazında defnedilecek.

Haber 06-11-23 13:20

Ali Babacan'ın 'Cumhuriyet'in 100. yılı' paylaşımına Ümit Özdağ'dan dikkat çeken yorum Ali kurdu herhalde

DEVA Partili lideri Ali Babacan'ın sosyal medya hesabından yaptığı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı ile ilgili paylaşımına kullanıcılardan çok sayıda yorum geldi. Bu yorumlardan en dikkat çekici olanı ise Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın yorumu oldu.

Haber 25-10-23 09:55

Ali Babacan'dan İstanbul, Ankara ve İzmir açıklaması! 'Benden başkası bilmiyor'

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Münferit yerlerde işbirliği yapılabilir ama büyükşehirlerde olmaz" diyen Babacan, İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarıyla ilgili olarak "Aklımda aday var ama benden başkası bilmiyor" diye konuştu.

Haber 06-10-23 08:19

Ali Babacan 5 vekil arıyor! Demokrat Parti'nin kapısını çaldı, Kılıçdaroğlu ve Akşener'e teklif iletti... 'Ödünç vekil' pazarlığı

CHP kontenjanından 15 milletvekili alıp, Meclis'e giren DEVA Partisi'nde grup kurma çalışmaları başladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 5 milletvekili için arayışa girdi. 'Ödünç vekil' için ilk olarak Demokrat Parti'nin kapısını çalan Babacan'ın Kılıçdaroğlu ve Akşener'e de teklif ilettiği öğrenildi.

Haber 29-08-23 07:34

Babacan Cumhurbaşkanı'na gönderdim dedi, deprem uzmanı Görür umutlandığını söyledi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın YouTube kanalına konuk olan İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, programda depremle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. DEVA Partisi lideri Babacan, deprem ilgili yaptıkları hazırlıkları hükümete gönderdiğini belirtirken Görür de "Umutlarım arttı" diye konuştu.

Haber 24-08-23 15:53

DEVA Partili Yeneroğlu’ndan Kılıçdaroğlu itirafı: Korkunç bir durumdu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında yapılan ‘gizli’ protokol tartışılmaya devam ediyor. Yapılan protokole ilişkin dikkat çeken bir açıklama da DEVA Partisi’nden geldi. DEVA Partisi milletvekili Mustafa Yeneroğlu yaptığı açıklamada “Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs sonrası Özdağ ile ittifak yapmış olması demokratlar açısından korkunç bir durumdu. Özdağ'ın zihin dünyası demokrasi dünyasına uzak.” dedi.

Haber 23-08-23 07:35

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan canlı yayında seçim itirafı: Maalesef o güveni oluşturamadık

Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan'dan canlı yayında dikkat çeken açıklamalar geldi. 'Seçimi neden kaybettiniz?' sorusunu yanıtlayan Babacan "Biz 6 partinin uyum içinde ülkeyi yönetebileceği güvenini halkın çoğunluğuna veremedik. Maalesef o güveni oluşturamadık. Yazılı taahhütlerimizin ortak dilini oluşturamadık." ifadelerini kullandı. Babacan, 2. tur öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında yapılan protokolü de eleştirdi.

Haber 19-08-23 00:41

Çarpıcı iddia! Babacan 'Bizim kimseye borcumuz yok' demişti: Yeni hamle, Kılıçdaroğlu'ndan...

Seçime CHP listelerinden giren Saadet ve Gelecek partisi, TBMM'de grup kurmuş DEVA Partisi ile anlaşma sağlanamadığı belirtilmişti. DEVA Partisi son zamanlarda grup kurmak için 3 milletvekili olan Demokrat Parti ile görüşmelere başladı. Kulislerde konuşulanlara göre Babacan, kalan 2 vekil için CHP'nin kapısını çalacak. Seçimler sonrasında açıklama yapan Babacan, "Bizim kimseye borcumuz yok, seçimi helalinden kazanmış 15 milletvekilimiz var" çıkışıyla gündem olmuştu.

Haber 15-07-23 07:10

Ek MTV kararına karşı çıktı, Daha büyük bir sorun var dedi! Ali Babacan: 'Geriye dönük vergi uygulaması diye bir şey olmaz'

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kararla, 2023 yılında bir defaya özgü olmak üzere ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödenmesi kararı alınmıştı. Buna göre 2023 sonuna dek yeni tescil edilecek araçlar ve mevcut trafiğe kayıtlı araçlar için MTV iki katına çıkarıldı. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, karar için "Anayasal açıdan incelenmeli" derken "Geriye dönük vergi uygulaması diye bir şey olmaz" şeklinde konuştu.

Haber 10-07-23 15:56

Babacan'ın Kimseye borcumuz yok sözleri gündem olmuştu! Demokrat Partili Enginyurt isim vermeden böyle eleştirdi: Bazıları diyor ki...

Milletvekilliği seçimlerinde Millet İttifakı'ndaki 4 parti CHP listelerinden girmiş ve toplamda 39 milletvekili çıkarmıştı. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde seçim sonuçlarını değerlendirirken "Bizim kimseye en ufak bir borcumuz yok. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var" demişti. Yine o 4 partiden biri olan Demokrat Parti'den Cemal Enginyurt Babacan'ın bu sözlerini isim vermeden eleştirirken dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Haber 30-06-23 11:11

Ali Babacan'ın seçimle ilgili açıklamasına Ümit Özdağ'dan tepki: Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren Zafer Partisi'nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın açıklamasına sert sözlerle tepki gösterdi. Seçim değerlendirmesi yapan Babacan'ın "Kimseye borcumuz yok, seçimi helalinden kazanmış 15 vekilimiz var" sözlerini paylaşan Özdağ, "Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?" ifadelerini kullandı.

Haber 26-06-23 20:52

Babacan, Davutoğlu'nun önerisini uygun bulmadı, üç partinin 'birleşme' çabaları sonuçsuz kaldı! DEVA 'farklı seçeneklere' açık kapı bıraktı

Seçimlere Millet İttifakı'nda katılan DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin TBMM'de ortak grup kurmaya yönelik görüşmeler sonuç vermedi. 3 parti bir süredir Meclis'te birleşme modeli üzerine çalışmalar yürütüyordu. DEVA Partisi'nden yapılan açıklamada Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun DEVA Partisi lideri Ali Babacan'a 'bir model önerisi' getirdiği belirtildi. Babacan'ın öneriyi uygun bulmamasının nedeni açıklanırken "farklı seçeneklere" açık kapı bırakıldı.

Haber 25-06-23 11:57

Eski AK Parti milletvekiliydi! DEVA Partisi'nden istifa etti: 'Farklı platformlarda devam edeceğim'

Geçtiğimiz yıl, Ali Babacan'ın liderliğini yürüttüğü DEVA Partisi'ne katılan eski AK Parti milletvekili Sedat Kızılcıklı partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kızılcıklı, istifası açıklamasında "devam edeceğim" mesajıyla dikkat çekti.

Haber 25-06-23 10:33

Yeni bir parti kuracakları iddia ediliyordu! Canlı yayında duyurdu: 'DEVA, Saadet ve Gelecek partileri anlaşamadı'

14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra CHP listelerinden milletvekili çıkaran Saadet, DEVA ve Gelecek partileri, Meclis'te ortak grup kurma için çalışmalara başlamıştı. 3 partinin çatı bir parti kuracağı ve genel başkanın ise 3 genel başkanı yansıtacak biri olacağı konuşuluyordu. DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, ortak grup kurma görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını açıkladı.

Haber 23-06-23 14:33

DEVA ve Gelecek Partisi ile ilgili sürpriz iddia! Birleşiyorlar…

2023 seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte CHP listelerinden girdikleri seçimden toplamda 25 milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi’nin birleşeceği iddia edildi. İki partinin TBMM’de daha güçlü temsil edilmek için ise 10 milletvekili bulunan Saadet Partisi ile görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. DEVA Partisi'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Haber 06-06-23 07:32

'Kılıçdaroğlu'na oy veren dostlarım' diyerek seslendi: Babacan'dan dikkat çeken 'seçim' çıkışı! Yarından itibaren derhal...

Seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Sayın Kılıçdaroğlu'na oy veren dostlarım" diyerek seslendiği seçmene dikkat çeken mesajlar verdi. " Vatandaşlarımız bu seçimlerde DEVA Partisi'ne demokratik denetim yapma görevini vermiştir" diyen Babacan parti olarak yarından itibaren derhal yerel seçimler için çalışmaya başlayacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik eden Babacan, "Her alanda sadece kötüye gidişin devamını göreceğiz" diye konuştu.

Haber 29-05-23 00:31

Babacan'ın Sinan Oğan için kullandığı sözler gündem olmuştu! İsmail Küçükkaya'nın 'İyi gönderme yaptınız' ifadesine bu yanıtı verdi

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün katıldığı bir programda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a ikinci turda desteğini açıklayan ATA İttifakı adayı Sinan Oğan ile ilgili olarak "Bu bir seçimlik adayların hep adını unutuyoruz ya. Neydi? Ha, Sinan Oğan" ifadesini kullanmıştı. Bu sabah katıldığı programda İsmail Küçükkaya'nın "İyi gönderme yaptınız" açıklamasına yanıt veren Babacan, herhangi bir kastının olmadığını ifade etti.

Haber 25-05-23 09:31

Ümit Özdağ yorumu ve seçim anketi açıklaması dikkat çekti! Ali Babacan: İkinci turda tablo...

28 Mayıs'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna 4 gün kala önemli değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs sonrası yaptırdıkları anket sonuçlarını ilişkin dikkat çeken bilgiler paylaştı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na 'destek' kararı almasını da değerlendiren Babacan, 6'lı masanın hazırladığı ortak politikalar metnine vurgu yaparak "Metin içindeki bazı maddeler tartışılabilir ama niyet açısından bir çelişki yok." diye konuştu.

Haber 24-05-23 16:03

Ali Babacan'dan çok konuşulacak seçim değerlendirmesi! 'Kırmızı çizgiler terk edildi'

14 Mayıs seçiminde adaylar yeterli oyu toplayamadı, gözler 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura çevrildi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ilk tur değerlendirmesinde çok konuşulacak ifadeler kullandı. Babacan, "Gerçek olmayan görüntüleri insanlara gerçekmiş gibi gösterdiler. Daha önce yalan siyaseti söz konusu olmazdı. İlk defa oluyor bu. Bu seçimde kırmızı çizgiler terk edildi." diye konuştu.

Haber 21-05-23 22:56

Ali Babacan’ın ‘CHP listesi’ yorumu ve Cumhur İttifakı’na gönderdiği ‘hazırız’ mesajı gündem yarattı! ‘Helalinden seçilmişlerdir’

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhur İttifakı'na dikkat çeken bir teklifte bulundu. Canlı yayında açıklamalar yapan Babacan, Cumhur İttifakı ile anayasa değişikliği konusunda 'hazır' olduklarının mesajını verdi. Babacan açıklamasının devamında "Biz onlara da gelin beraber çalışalım deriz" ifadelerini kullandı. Öte yandan CHP listesinden milletvekili seçilen DEVA Partililer için de konuşan Babacan 'helalinden seçilmişlerdir' dedi.

Haber 20-05-23 08:22

Ali Babacan'dan gençlere çağrı: 'Anne ve babanızla konuşun'

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gençlere çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Babacan, "Anne, babalarınızı, aile büyüklerinizi konuşacağız. Sizden ricam onlarla konuşun. Öfkeyle parmak sallayan siyasetin size son 5 senede kaybettirdiklerini anlatın. Varsa, ülkemizden giden arkadaşlarınızı anlatın. Canları yana yana yabancı ülkelerde yaşadıklarını anlatın" dedi.

Haber 18-05-23 13:45

Ali Babacan'dan çok konuşulacak Fatih Terim örneği! '2.5 da kapanır, 12.5 da'

Millet İttifakı üyesi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı yayınla gündem oldu. Babacan'ın Fatih Terim örneği çok konuşuldu. Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun arasındaki oy farkına göndermede bulunan Babacan, Galatasaray'ın eski teknik direktörü Terim'in bir sözüne atıfta bulunarak "2.5 da kapanır, 12.5 da" ifadelerini kullandı.

Haber 15-05-23 21:56

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Sivas mitinginde konuştu:

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terör bir insanlık suçudur. Nereden gelirse gelsin hep beraber mücadele etmek zorundayız. Teröre destek verenin de teröristin yanında duranın da seyyar mahkemeler kuranların da Allah bin belasını versin." dedi.

Yurthaber 11-05-23 15:03

Ali Babacan'dan gündem olacak açıklama! O mitinge işaret etti: Bu iş 'bitti' dedim

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Babacan seçimle ilgili olarak "Kayseri mitingi önemli bir gösterge. Ben orada vatandaşlarımın gösterdiği ilgiyi görünce, vatandaşların meydanı hınca hınç doldurduğunu görünce bu iş 'bitti' dedim" diye konuştu. Ayrıca Babacan, İnce'nin "Millet ittifakı çekilsin, beni desteklesinler, seçim garanti" sözlerine de yanıt verdi.

Haber 09-05-23 10:10

Uğur Dündar o sözleri hatırlattı, Ali Babacan'dan Muharrem İnce'ye yanıt geldi: Niye ittifaka davet edilmedi diye düşünmesi lazım

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayında 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Gazeteci Uğur Dündar, Muharrem İnce'nin iddialarını hatırlatarak "Siz seçildikten sonra değişecek koşullara göre AK Parti'ye geçebileceğinizi, iş birliği yapabileceğinizi söyledi. Böyle bir olasılık var mı?" diye sordu. "Bu ihtimal dışı bir konu" diyen Babacan "Acaba ittifaka biz niye davet edilmedik diye Sayın İnce'nin düşünmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Haber 08-05-23 22:16

Son dakika: Muharrem İnce'nin iddialarına Ali Babacan'dan yanıt! 'Benim takip ettiğim listede yok'

Son dakika haberi... DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, canlı yayında konuştu. Babacan, "15 Mayıs sabahı piyasalar demokrasinin işlemeye başladığı bir günü yaşayacaklar." dedi. Babacan konuşmasının devamında "Kasaların çoğu boş onu biliyoruz. Ne yapacağımızı 2 bin 300 maddelik eylem planımızla ortaya koymuş durumdayız." ifadelerini kullandı. Muharrem İnce'nin iddialarına da yanıt veren Babacan, "Muharrem İnce benim takip ettiğim siyasetçiler listesinde yok." diye konuştu.

Haber 05-05-23 20:24

Ali Babacan bu detayı ilk kez anlattı! Cüneyt Özdemir o mutfakta yaşananları sordu: Montaj, kurgu var mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ali Babacan’ın dün gece yayınladıkları ‘mutfak’ videosu kısa sürede siyaset dünyasının en çok konuşulan konuları arasına girdi. Ali Babacan mutfakta çekilen o videonun detaylarını ise Cüneyt Özdemir’e anlattı. Babacan’ın çok konuşan o mutfakla ilgili yaptığı açıklamada ‘gerçek mutfak gerçek masa yani bir set-up falan değil’ demesi ise dikkat çekti. İşte çok konuşulan mutfak videosunun perde arkası…

Haber 03-05-23 15:43

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Babacan'dan sürpriz paylaşım! Ülkeyi rayına oturttuktan sonra huzurla emekli olacağım

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı evinde misafir etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra Babacan'la birlikte mutfakta çektikleri bir videoyu 'Şampiyonlar Ligi hazır' notuyla paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'miz bu Şampiyonlar Ligi kadrosuyla ışıl ışıl parlayacak. Ben de ülkeyi rayına oturttuktan sonra huzurla emekli olacağım ve bu ekibin başarısıyla gurur duyacağım. Bu da benim en büyük arzum" ifadelerini kullandı.

Haber 03-05-23 00:10

'Kanıtlanmış doğal gaz rezervi yok' açıklamasıyla gündem olmuştu! Ali Babacan'dan miting öncesi Filyos'taki tesise ziyaret: O diyalog dikkat çekti

Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin duyurulduğu geçen yıl "Kanıtlanmış doğal gaz rezervi yokken keşfi 'Doğal gaz bulduk' diye satıyorlar" sözleriyle uzun süre gündemde kalan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Zonguldak'taki Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'ne gitti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve CHP'li milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, Babacan'a tesis ve doğal gazın işletim süreciyle ilgili bilgi verdi. Dakikalar süren diyaloğun dikkat çektiği o anlar sosyal medyada da gündem oldu.

Haber 02-05-23 16:24

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Iğdır mitinginde konuştu:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bizim DEVA Partisi olarak hedefimiz çok net. Biz tam demokrasi diyoruz, eksik gedik değil tam demokrasi. Tam demokrasi gelsin ki hak yerini bulsun, hukukun üstünlüğü olsun." dedi.

Yurthaber 01-05-23 13:51

'İkinci tur' çıkışı gündem oldu! Muharrem İnce'den Ali Babacan'a yanıt geldi

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'den, DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın bir sosyal medya programında söylediği sözlere yanıt geldi. Babacan, seçimin ikinci tura kalması durumunda İnce’ye oy vermeyeceğini söyledi. Babacan'ın bu sözleri kendisine sorulan İnce, “O birinci turda Kemal Bey’e oy verecek mi ondan da şüpheliyim” dedi.

Haber 27-04-23 12:59

Oğuzhan Uğur'dan çok konuşulacak AK Parti sorusu! Ali Babacan'dan dikkat çeken yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın konuk olduğu Babala TV'deki bölümün fragmanı yayınlandı. Önemli anlara yer verilen fragmanda program sunucusu Oğuzhan Uğur'un Babacan'a sorduğu soru bölüme damga vurdu. "İleride 6'lı masada 'Benim hoşlanmadığım şeyler oldu' deyip seçimlerden sonra tekrardan AK Parti saflarına dönmeniz söz konusu olur mu" sorusuna Babacan'ın verdiği yanıt dikkat çekti.

Magazin 27-04-23 10:37

Babacan'dan Mehmet Şimşek açıklaması: AK Parti'den ayrıldıktan sonra çok eziyet ettiler

14 Mayıs seçimlerine gün gün yaklaşılırken siyasi arenada da tempo artmaya devam ediyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, adı geçtiğimiz günlerde yeniden AK Parti'yle anılan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'le ilgili canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. "Partiden ayrıldıktan sonra Şimşek'e eziyet edildi" diyen Babacan, Şimşek'in şu anda AK Parti'ye katkı veremeyeceğini belirtti.

Haber 25-04-23 21:50

Sosyal medyadaki 'Merkez Bankası Başkanı' paylaşımı gündem oldu! Özgür Demirtaş'tan açıklama

Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere odaklandı. Seçimlere az bir süre kala sosyal medyadan bir paylaşım yapıldı. Söz konusu paylaşımda DEVA Partisi Ali Babacan'ın seçimlerin kazanılması durumunda Merkez Bankası başkanlığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Özgür Demirtaş, Hakan Kara ve Refet Gürkaynak'ın ismini önerdiği iddia edildi. Gündem olan paylaşımla ilgili Özgür Demirtaş açıklama yaptı.

Finans 24-04-23 11:08

Çok konuşulan sürecin perde arkasını anlattı, CHP'nin teklifini duyurdu! Babacan: Beklediğimiz oluyor, tuzağa düşecekler

Millet İttifakı'ndan 4 partinin CHP'nin ortak listesinden girmesi çokça konuşuldu. Özellikle DEVA Partisi'nden Sadullah Ergin'in Ankara'dan aday gösterilmesi tartışma yarattı. Listelerin hazırlanma sürecinin merak edilen perde arkasını anlatan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP'den gelen teklifi duyurdu. Babacan'ın ses getirecek bir diğer mesajı ise "Tam da şimdi beklediğimiz oluyor. Kendi hazırladıkları tuzağa bu seçimde kendileri düşecekler" sözleri oldu.

Haber 18-04-23 15:55

Ali Babacan'dan Muharrem İnce yorumu! 'Canlı yayına çıkıp, dosyaların içine 2-3 sayfa takmış...'

Millet İttifakı ortağı ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı projeler üzerinden eleştirerek "Ne diyor Erdoğan 'Önce ben, ben' diyor. Ondan sonra ne olacağı, nasıl olacağı geliyor ama hiç bir şey ortaya çıkmıyor." dedi. Sunucunun "Muharrem İnce'ye baktığınızda o 'ben' ifadesiyle karşılaşıyor musunuz?" sorusuna Babacan, "Bir televizyon programında geçen gördüm. Dosyaların içine 2-3 sayfa takmış, şu konuda, bu konuda hazırlığımız var diyor" yorumunda bulundu.

Haber 17-04-23 10:54

Çok tartışılan ismin adaylığını böyle savundu! Babacan'dan Aklımızdan bile geçmedi açıklaması: Diğer partilerden Sadullah Ergin ile ilgili...

Milletvekili listelerinin en çok tartışılan adaylardan biri DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin oldu. Gerek Cumhur İttifakı'ndan gerekse Millet İttifakı tabanından Ergin'in özellikle de CHP listesinde Ankara'dan aday gösterilmesine tepki geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu konuya "Başka bir partinin adayı" şeklinde yaklaşırken DEVA lideri Babacan'ın son açıklaması dikkat çekti. Babacan ayrıca diğer partilerden Ergin'le ilgili hiç geri dönüş gelmediğini vurguladı.

Haber 16-04-23 08:44

Ali Babacan'dan Sadullah Ergin açıklaması: 'Şahidimiz o dönemin demokratlarıdır'

Sadullah Ergin'in CHP'den aday gösterilmesine gelen tepkilere DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan yanıt geldi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Babacan, "Şahidimiz o dönemin demokratlarıdır. Sahiplendiğimiz geçmiş demokratikleşme dönemidir. Hedefimiz de tam demokratik Türkiye’dir" dedi.

Haber 13-04-23 17:59

Erkan Baş’tan dikkat çeken sözler! Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu işaret etti…

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Millet İttifakı ortaklarından Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı işaret ederek dikkat çeken ifadeler kullandı. TİP milletvekillerinin ‘yargılanacaklar’ çıkışı hakkında konuşan Baş ‘Diyelim ki yargılama süreci var. Acaba ucu bana dokunur mu diye frenlemeye çalışan birisi varsa kusura bakmayın arkadaş biz size de karşı dururuz’ dedi.

Haber 25-03-23 08:18

Mansur Yavaş'ın açıklamaları yeni bir tartışma başlattı! 6'lı masa ortağı kapıyı sonuna kadar kapattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 6'lı masa liderleri için yaptığı açıklama siyasette yeni bir tartışma başlattı. Yavaş'ın sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener destek verirken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kapıyı sonuna kadar kapattı. Babacan yaptığı açıklamada "İmzaları geri sarmaya başlarsak kazak sökülür" dedi.

Haber 23-03-23 07:08

HDP'nin seçim kararını canlı yayında öğrendi! DEVA Partisi lideri Babacan'ın tepkisi dikkat çekti: Millet İttifakı'ndan ilk yorum

14 Mayıs'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidilirken HDP'nin adaylık konusunda vereceği karar merak ediliyordu. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Emek ve Özgürlük İttifakı olarak cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını duyurdu. Millet İttifakı'nın ortaklarından DEVA Partisi'nin lideri Ali Babacan bu kararı canlı yayın da öğrendi. Babacan'ın ilk tepkisi dikkat çekti.

Haber 22-03-23 14:06

Ali Babacan'dan Togg açıklamaları: Yerli otomobil denmesine ben çok taraftar değilim

Yerli otomobil Togg, geçtiğimiz hafta ön siparişe açıldı. Togg'un T10X modeline çok sayıda ön sipariş gelirken, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katıldığı bir programda konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Babacan, "Yerli parçası ya da katma değer oranı sınırlı olan bir otomobile yerli otomobil dememeniz lazım ama yerli marka tespiti doğrudur. İşinde uzmanlaşmış ve başarı ortaya koymuş özel sektör firmalar, yöneticiler, çok iyi bir CEO var. Böyle olunca da başarı ortaya çıktı" dedi.

Haber 20-03-23 22:10

Ali Babacan'ın Kılıçdaroğlu'na seçim sonrası ilk konuşma önerisi gündem oldu! 'Üç cümle önereceğim' deyip açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması'nda yaptığı konuşma gündem oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olarak seçilmesi halinde kendisine üç cümle önereceğini açıklayan Babacan, "Tabi takdir kendisinin" dedi. Babacan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Sayın Cumhurbaşkanımız' diye hitap etmesi ise salonda uzun süre alkışlandı.

Haber 19-03-23 20:04

DEVA Partisi lideri Ali Babacan canlı yayında cüzdanından 200 TL çıkardı: 2009 yılında 134 dolar ediyordu, bugün 9 dolar

Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere hazırlanırken, Millet İttifakı ortaklarından DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, Candaş Tolga Işık'ın programında açıklamalar yaptı. Sabit gelirlinin tamamının fakirleştiğini ve orta direk diye bir kavramın kalmadığını belirten Babacan, canlı yayında cüzdanından 200 TL çıkararak "Bu para 2009 yılında 134 dolar ediyordu, şu anda 9 dolar ediyor. Bunun sorumlusu kim?" ifadelerini kullandı.

Haber 15-03-23 21:39

Millet İttifakı’nın dikkat çeken Ali Babacan planı! Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak hareketlenmesinin ardından siyaset kulisleri de hiç olmadığı kadar hareketlendi. Reuters’da yer alan bir iddia ise dikkat çekti. İddiaya göre Millet İttifakı, Ali Babacan'ı ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak konumlandırmayı planlıyor. İşte seçimleri muhalefet kazanırsa ekonomiye ilişkin yönetimde değişmesi beklenen gelişmeler…

Haber 11-03-23 08:59

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan 'Meral Akşener' açıklaması: Biraz yaralayıcı üslup vardı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Altılı Masa'da, Meral Akşener'in masadan kalkması ve ardından yeniden masaya dönmesine değinen Ali Babacan, "Cuma günü 'biz yokuz bu işte' açıklamasını beklemiyorduk açıkçası. Üzüldük tabii. Açıkçası biraz yaralayıcı üslup vardı." ifadelerini kullandı. Babacan ayrıca eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e yazdığı mektuba ilişkin olarak da konuştu. İşte detaylar...

Haber 09-03-23 20:27