Alparslan Kuytul kimdir?

Alparslan Kuytul kimdir?

20 Ağustos 1965 Adan adoğumlu Alparslan Kuytul, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının kurucusudur. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi’ne girmiş ve buradan 1991 yılında mezun olmuştur. 1993-1997 yılları arasında da Mısır'ın El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslâm Hukuku bölümünde okurken Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfını kurdu. İnternetten yayın yapan kendisine ait TV Furkan adlı bir kanalı vardır. 2011 yılında Furkan Nesli dergisinin başyazarlığına başlamıştır. 2018’de tutuklandı ve "Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" ile "terör örgütlerine destek vermek" suçlarından dava açıldı. 2019’da tahliye edildi ve 2020’de beraat etti.

Alparslan Kuytul Haberleri

Alparslan Kuytul'a savcı ve hakimleri "hedef gösterme" davası açıldı

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının kurucusu ve eski yöneticisi Alparslan Kuytul hakkında 2020 yılında yayınladığı video aracılığıyla, terörle mücadele kapsamında soruşturma ve yargılamalarda görev alan savcı ve 2 hakimi hedef gösterdiği gerekçesiyle 9 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırlandı

Yurthaber 09-06-2022 11:02

SON DAKİKA | Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul tutuklandı! Koray Sarısaçlı’nın kaçırılmasıyla ilgili gözaltına alınmıştı

Son dakika haberi: Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, sabah saatlerinde iş adamı Koray Sarısaçlı’nın kaçırılmasıyla ilgili açılan dava nedeniyle gözaltına alınmıştı. Gelen son dakika bilgisine göre Kuytul, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Adliye önünde alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Haber 09-05-2022 17:04

Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul neden gözaltına alındı? Koray Sarısaçlı ile arasında ne yaşandı?

Alparslan Kuytul, Adana'da iş insanı Koray Sarısaçlı'nın kaçırılması ile ilgili davaya dair yaşanan son dakika gelişmesi sonrası merak konusu oldu. Vatandaşlar, Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul neden gözaltına alındı? Koray Sarısaçlı ile arasında ne yaşandı? soru ve konu başlıklarını internette araştırmaya başladı. Merak edilen detaylar haberimizde...

Haber 09-05-2022 10:34

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul sabah saatlerinde gözaltına alındı. Kuytul'un gözaltına alındığı haberini eşi Semra Kuytul duyurdu. Furkan Vakfı da sosyal medya hesabından Kuytul'un sağlık kontrolünden çıkarken çekilen görüntüleri paylaştı. Kuytul'un iş insanı Koray Sarısaçlı kaçırılması davası kapsamında gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Haber 09-05-2022 08:46

Alparslan Kuytul'un Adana'daki izinsiz yürüyüşü ortalığı karıştırdı... Sosyal medyada gündem oldu! Bakan Soylu'dan açıklama

Adana'da, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı üyelerinin izinsiz yürüyüşüne polis müdahale etti. Bazı eylemciler polise saldırırken, vakfın kurucusu Alparslan Kuytul, ekiplerin biber gazlı müdahalesinden bir iş yerinin deposuna girdi. Kuytul’u almak isteyen eylemciler ile polis arasında arbede çıktı. Depodaki grup ve Kuytul, polis ekiplerince çıkarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Adana'daki olaylara ilişkin Adana Valiliğinin soruşturma başlattığını bildirdi.

Haber 20-03-2022 21:42

Alparslan Kuytul adli kontrolle serbest bırakıldı

Adana'da, kanuna aykırı şekilde eylem yapmaya çalışırken gözaltına alınan, kayyum atanan ve kapatma davası süren Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber 08-05-2021 12:15

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul adli kontrolle serbest bırakıldı

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul adli kontrolle serbest bırakıldı

Yurthaber 08-05-2021 11:14

Adana Emniyet Müdürlüğü, Alparslan Kuytul'un 14 yaşındaki oğlunun gözaltında olmadığını açıkladı

Adana Emniyet Müdürlüğü, Alparslan Kuytul'un 14 yaşındaki oğlunun gözaltında olmadığını açıkladı

Yurthaber 04-05-2021 14:23

Son Dakika: Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Son dakika haberine göre Gaziantep'teki camide yaşanan biber gazlı müdahalenin ardından, eski Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber 04-05-2021 08:46