Alparslan Kuytul Haberleri Ve Son Dakika Alparslan Kuytul Haberleri

Alparslan Kuytul Haberleri Ve Son Dakika Alparslan Kuytul Haberleri

20 Ağustos 1965 Adan adoğumlu Alparslan Kuytul, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının kurucusudur. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi’ne girmiş ve buradan 1991 yılında mezun olmuştur. 1993-1997 yılları arasında da Mısır'ın El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslâm Hukuku bölümünde okurken Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfını kurdu. İnternetten yayın yapan kendisine ait TV Furkan adlı bir kanalı vardır. 2011 yılında Furkan Nesli dergisinin başyazarlığına başlamıştır. 2018’de tutuklandı ve "Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" ile "terör örgütlerine destek vermek" suçlarından dava açıldı. 2019’da tahliye edildi ve 2020’de beraat etti.

Alparslan Kuytul Haberleri

Alparslan Kuytul'un Adana'daki izinsiz yürüyüşü ortalığı karıştırdı... Sosyal medyada gündem oldu! Bakan Soylu'dan açıklama

Adana'da, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı üyelerinin izinsiz yürüyüşüne polis müdahale etti. Bazı eylemciler polise saldırırken, vakfın kurucusu Alparslan Kuytul, ekiplerin biber gazlı müdahalesinden bir iş yerinin deposuna girdi. Kuytul’u almak isteyen eylemciler ile polis arasında arbede çıktı. Depodaki grup ve Kuytul, polis ekiplerince çıkarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Adana'daki olaylara ilişkin Adana Valiliğinin soruşturma başlattığını bildirdi.

Haber 20-03-22 21:42

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul adli kontrolle serbest bırakıldı

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul adli kontrolle serbest bırakıldı

Yurthaber 08-05-21 11:14

Son Dakika: Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Son dakika haberine göre Gaziantep'teki camide yaşanan biber gazlı müdahalenin ardından, eski Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber 04-05-21 08:46

Alparslan Kuytul

Alparslan Kuytul Hakkındaki Haberler Mynet'te. Alparslan Kuytul Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.