Alparslan Türkeş Haberleri Ve Son Dakika Alparslan Türkeş Haberleri

Alparslan Türkeş Haberleri Ve Son Dakika Alparslan Türkeş Haberleri

Alparslan Türkeş 25 Kasım 1917 yılında Lefkoşa’da doğmuş 4 Nisan 1997 yılında Ankara’da vefat etmiştir. Siyaset dünyasında adını duyuran Alparslan Türkeş, muvazzaf askerken 27 Mayıs darbesinde büyük bir rol üstlenmiş ve askerlikten sonra başbakan yardımcısı olarak MHP’nin kuruculuğunu ve ilk genel başkanlığını yapmıştır. MHP başkanlığını 1969-1997 yılları arasında sürdürmüştür. Başbakanlık yardımcısı olarak Süleyman Demirel döneminde ülkesine hizmet vermiştir. Daha sonra 1991 yılındaki seçimlerde milletvekili olarak meclisteki yerini almıştır. Milliyetçiliği ile tanınan Türkeş siyasetteki başarısının dışında CKMP’ye girerek genel başkanlık yapmıştır. 1965 yılında meclise girdikten sonra Cumhurbaşkanlığı adayı olmuş fakat seçilememiştir. Milliyetçi Cephe adı verilen koalisyon hükümetinin başbakan yardımcılığı yapmıştır. 12 Eylül darbesinden sonra 4.5 yıl tutuklu kalmıştır.

Alparslan Türkeş Haberleri

Kırmızı bültenin kaldırılmasını isteyen Ersan Şen'e Özgür Özel ateş püskürdü: Sana da yazıklar olsun

Son dakika haberi: CHP'nin grup toplantısı partiye eski İYİ Parti milletvekili Aykut Kaya'nın katılımıyla başladı. Daha sonra kürsüden gündemi değerlendiren Genel Başkan Özgür Özel, MHP lideri Bahçeli'nin bugün kendisine yönelik sert eleştirilerine "Canı sağ olsun" diyerek yanıt verdi. Öte yandan Ezgi Apartmanı sanıklarının avukatı Ersan Şen'i hedef alan Özel "Sana da yazıklar olsun" diyerek çıkıştı.

Haber

Erdoğan'dan Alparslan Türkeş'in mezarına ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.

Haber

Devlet Bahçeli'den Alparslan Türkeş'in mezarına ziyaret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vefatının 27'nci yıl dönümünde partisinin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.

Haber

Ayyüce Türkeş 'hain' ilan edilmişti! Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP'li üst düzey yöneticilere ağır sözler

Adana Ülkü Ocakları'nın Alparslan Türkeş'in kızı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçladığı pankart gündem olmuştu. Yaşanan gelişme sonrasında Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş, kardeşini hedef alanlara yönelik sosyal medya hesabından çok sert ifadeler içeren bir paylaşım yaptı. Ülkü Ocakları ve MHP yöneticilerinden de yine çok sert karşılık geldi.

Haber

Alparslan Türkeş

Alparslan Türkeş Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Alparslan Türkeş Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Ayyüce Türkeş'ten gündem yaratacak 'MHP' çıkışı: Alfabedeki 3 harften ibaret! Seçmene seslenip Hiçbir Türkeş bunu kabul edemez dedi

İYİ Parti listesinde Adana 1. sıradan milletvekili adayı gösterilen, MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in kızı Ayyüce Türkeş, Sinan Ateş cinayetine değinirken MHP'yle ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Alparslan Türkeş'in isminin "böyle olaylarla kesinlikle yan yana gelemeyeceğini" ifade eden Türkeş "Bunu hiçbir Türkeş bunu kabul edemez" dedi. Seçmene "'Ayyüce Türkeş neden İYİ Parti'de?' diye düşünsünler" diye seslenen Türkeş MHP'nin kendi gözünde alfabedeki 3 harften ibaret olduğunu söyledi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alparslan Türkeş'in kabrine ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefatının 26. yılında MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki kabrini ziyaret etti.

Haber

MHP lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti

MHP lideri Bahçeli, bayram namazı sonrası merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alparslan Türkeş paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'i vefatının 25. yılında andı. Erdoğan, sosyal medya paylaşımında, Türkeş'in fotoğrafına da yer verdi.

Haber

Bahçeli'den 'Türkeş Vakfı' açıklaması: Başkanı ben olacağım

MHP lideri Devlet Bahçeli Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı kurulacağını duyurdu. Bahçeli, "Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı Başkanı ben olacağım." ifadelerini kullandı.

Haber

Türkeş’in doğum günü anma etkinliğinde büyük kavga

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen Alparslan Türkeş’in doğum günü anma etkinliğinde iki grup arasında kavga çıktı. Kavgada, birden fazla kişi yaralandı.

Haber

Erzurumlu esnaf merhum Alparslan Türkeş'in eski klasik otomobiline gözü gibi bakıyor

Klasik araba tutkunu Haluk Ertek: - "Trafikte anahtar bırakıp takas yapmak isteyenlerin yanında çok büyük paralar teklif edenler de oldu. Farklı kentlerden arayıp çok fazla para teklif edenler var. Aracı satmak ve takas etmek gibi bir niyetim yok çünkü bunun bendeki manevi değeri çok yüksek"

Yurthaber

Akşener'den dikkat çeken paylaşım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş ve Turgut Özal'ın yer aldığı bir video paylaştı.

Haber

27 Mayıs darbesi | 27 Mayıs darbesini kim yaptı? 27 Mayıs darbesinde ne oldu?

27 Mayıs darbesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılmış ilk askeri darbedir. 1960 yılında gerçekleşen darbe halk arasında “27 Mayıs Askeri Müdahalesi” ya da “27 Mayıs İhtilali” olarak da bilinir. Darbenin sonucunda Anayasa ve TBMM feshedilmiş aynı zamanda ülkenin başbakanı ve iki bakanı da idam edilmiştir. Bu sene 27 Mayıs darbesi yıl dönümünde, İletişim Başkanlığı’nca, 27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı düzenlenecek.

Haber

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Hüzünlü bir bayram geçirmekteyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kovid-19 yanında çevre ülkelerdeki büyük sıkıntılar, son Kudüs katliamları dikkate alındığı vakit hüzünlü ve buruk bir bayram geçirmekteyiz." dedi.

Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Alparslan Türkeş'i vefatının 24. yılında andı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Alparslan Türkeş'i vefatının 24. yılında andı

Yurthaber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Alparslan Türkeş'i vefatının 24. yılında andı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Alparslan Türkeş'i vefatının 24. yılında andı

Yurthaber

Bahçeli, vefatının 24'üncü yılında Alparslan Türkeş'i andı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i vefatının 24'üncü yılında paylaştığı mesajla andı.

Haber

Alparslan Türkeş'le ilgili mesajlar, fotoğraflar | İşte Alparslan Türkeş'in tarihe geçen sözleri

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş' ile ilgili mesajlar, fotoğraflar sözler sıklıkla paylaşılıyor. Türk siyasi tarihinin en önemli figürlerinden biri olan Alparslan Türkeş'in tarihe geçen sözleri büyük anlamlar taşıyor. İşte, Alparslan Türkeş'in sözleri...

Haber

Alparslan Türkeş kimdir, ne zaman ve nasıl öldü? İşte hayat hikayesi

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in hayatı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ülkücü hareketinin lideri Alparslan Türkeş, Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden biri. Peki, Alparslan Türkeş ne zaman ve nasıl öldü? İşte, hayat hikayesi...

Haber

Levent Gültekin'in Alparslan Türkeş ile ilgili sözleri ortalığı karıştırdı

Levent Gültekin'in MHP'nin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş hakkındaki sözleri tepkilere yol açtı.

Haber

Kılıçdaroğlu'nun Seval Türkeş'i ziyaret etmesine ilişkin dikkat çeken 'ayakkabı' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP'lilerin Alparsan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'e yaptığı ziyaret tartışma yarattı. MHP'ye yakınlığıyla bilinen Türkgün Gazetesi "Alparslan Türkeş'in kemiklerini sızlatacak CHP'li heyet, Başbuğumuzun anılarının olduğu evde, ayakkabılarıyla dolaşıyordu" ifadeleriyle yapılan ziyareti eleştirildi.

Haber

Bahçeli, Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti

MHP lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki mezarını ziyaret ederek kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı. Bahçeli Fatih Karagümrük'ün Süper Lig'e yükselmesi için ise "Karagümrüklüleri de tebrik ediyorum. Takımlarını terk etmeyen bu güzel insanlar Süper Lig'e çıkmışlardır" ifadelerini kullandı.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bahçeli’ye ve Tuğrul Türkeş’e taziye telefonu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in vefat yıl dönümü dolayısıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş'i arayarak taziyelerini ifade etti.

Haber

Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: - "Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yoktur. Böyle bir seçimi düşünmek, terörle mücadeleyi aksatmak demektir, güneyimizdeki terör devletinin kurulmasını teşvik etmek demektir, PKK/PYD'ye yeniden cesaret vermek demektir, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak demektir" - "Türkiye'de seçime ihtiyaç yok. Terörün kökünü kazıyacak, sosyal ve ekonomik sorunları çözebilecek güçlü bir idari yapının sürekliliğine ihtiyaç vardır"

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkeş paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'i, vefatının 22. yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle yad ediyorum"

Haber

Alparslan Türkeş, vefatının 22. yılında anıldı

MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 22. yılı nedeniyle Beştepe'deki mezarı başında tören düzenlendi.

Haber

Ekrem İmamoğlu'ndan Alparslan Türkeş paylaşımı

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Alparslan Türkeş'in vefat yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

Haber

Ülkücü Hareketin Lideri Türkeş'in vefatının 22. yılı

Başbakan yardımcılığı dahil devletin önemli kademelerinde görev üstlenen, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 22. yılında anılıyor - Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 1997'de hayatını kaybeden Türkeş, MHP'nin yanı sıra Devlet Planlama Teşkilatı, Devlet İstatistik Enstitüsü, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü gibi kurum ve kuruluşların hayata geçirilmesine de öncülük etti

Haber

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adı Alparslan Türkeş oldu

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adının Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak değiştirilmesine yönelik kanun Resmi Gazete'de yer aldı

Haber

Ekonomide düzenlemeler de içeren torba teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda

Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlandı

Haber

Türkeş ailesi olarak müteşekkiriz

AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş: - "Sayın Cumhurbaşkanımız duyarlılık göstererek Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Alparslan Türkeş isminin verilmesini düşünmüş. Bu da önemli bir kadirşinaslık örneğidir. Türkeş ailesi olarak müteşekkiriz" - "Alparslan Türkeş, ömrü boyunca gençlerin bilime bağlı ama tarihini, geçmişini de bilen insanlar olarak yetişmesini arzulayan ve bunun için çaba sarf eden bir insandı"

Haber

MHP Aday Tanıtım Toplantısı

Genel Başkan Devlet Bahçeli: (2) - "Yeni darbe senaryoları dillendirenlerin, bunun için el ovuşturanların başına dünyayı yıkacağız. Seçimi itibarsızlaştırmaya kalkışanlar, sandığın meşruiyetini lekelemeye yeltenenler, yalanlarla hayali seçmen üretildiğini iddia edenler beyhude yere çırpınmasın, alayının oyununu bozacağız" - "Cumhur İttifakı Türkiye'nin geleceğini kuruyor. Buna uygun karar ve hazırlık içinde olmalıyız. Hem belediye hem de beka diyor, tarihi ittifakımızı koruyoruz. İlle de bir tercih yapacak olursak on defa, bin defa, on bin defa beka diyeceğimi de herkesin bilmesini istiyorum" - "Türkiye'ye karşı güvenli bölge kurmayı aklından geçirenler gaflet ve dalaletin pençesindedir. Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğini tehdit eden terör örgütleriyle mücadelede hiçbir devletten, hiçbir güç odağından müsaade istemeyecek, izin alma sırasına girmeyecektir"

Haber

Alparslan Türkeş'in doğumunun 101. yıl dönümü

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı'nca Alparslan Türkeş'in doğumunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında "Türk Gençlik Şöleni" gerçekleştirildi

Haber

Hatay'da merhum Alparslan Türkeş'i anma etkinlikleri

Yayladağı ilçesindeki Aba Güreşi Şampiyonası'nda başpehlivan Mahmut Çayırcı oldu

Haber

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş'ten Temel Karamollaoğlu’na destek

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’ten, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na sürpriz destek geldi.

Haber

MHP'de 'Alparslan Türkeş'in askerleriyiz' sloganına yasak!

Ülkü Ocakları'nın MHP Aday Toplantısı için yayımladığı genelgede "Özellikle ‘Alparslan Türkeş'in askerleriyiz.’ sloganı ne bu programda ne de başka bir programda asla atılmayacaktır" ifadeleri yer aldı.

Haber

İYİ Parti'nin Türkeş ve Yazıcıoğlu önergesi kabul edilmedi!

İYİ Parti milletvekilleri, Kayseri Üniversitesinin adının "Kayseri Alpaslan Türkeş Üniversitesi", Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adının "Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Bilim ve Teknoloji Üniversitesi" olarak değiştirilmesine ilişkin iki ayrı önerge verdi. Yapılan oylamada, her iki önerge de kabul edilmedi.

Haber

Erdoğan'dan Türkeş'in mezarına ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti.

Haber

Alparslan Türkeş, vefatının 21. yılında anıldı

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Türkeş'in, Beştepe'deki mezarı başında anma töreni düzenlendi - MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" - "Bölünmeye, bölücülüğe, bozgunculuğa ne pahasına olursa olsun karşı çıkacağız. 'Milliyetçilik' diyecek, bin yıllık kardeşliğimizi hem yaşayıp hem de yaşatacağız. 'Ülkücülük' diyecek, Türk milletine mensubiyet bilinciyle istiklal ve istikbal haklarımızı imanla fedakarlıkla savunacağız"

Haber

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in yaşamından derlenen fotoğraflar

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu ve ilk genel başkanı Türkeş'in yaşamından derlenen fotoğraf kareleri.

Haber

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş mezarı başında anıldı

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş vefatının 21. yılı dolayısıyla Beştepe'deki anıt mezarı başında anıldı.Tören alanına binlerce kişi aktı. Törende konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" dedi.

Haber

Alparslan Türkeş'in vefatının 21'inci yılı

MHP Grup Başkanvekili Usta: - "O, Türklüğümüzün sembolü olarak yaşamış ve daima kalbimizde yaşayacaktır. Onun adı Sibirya'nın Türk ormanları, Türklerin Altay Dağı ve Tanrı Dağı'nda yaşamaktadır"

Haber

Bahçeli'den İYİ Partililere Türkeş'in kabrine ziyaret yasağı

İYİ Parti kongresi için Anadolu'nun birçok bölgesinden Ankara'ya gelen partililerin Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etmek istemelerine müsaade edilmedi. Engelleme direktifini Bahçeli'nin verdiği iddia edildi.

Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın:

"MHP, Başbuğumuzun işaret ettiği istikamette liderimiz Devlet Bahçeli'nin rehberliğinde kutlu bir hedefe, yeni bir Kızılelma'ya doğru emin ve salim adımlarla ilerlemektedir" - "Milliyetçi-Ülkücü Hareketin kurucusu ve lideri Alparslan Türkeş, ölümünün 21. yıl dönümü olan 4 Nisan 2018 günü, hem kabri başında hem de düzenlenen çeşitli etkinliklerle, sevgi, rahmet ve minnetle anılacaktır"

Haber

Türkeş'in baba ocağından Devlet Bahçeli'ye büyük şok!

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) merhum Lideri Alparslan Türkeş’in memleketi Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Belediye Başkanı Dursun Ataş, partisi MHP'den istifa ettiğini açıkladı. Ataş, yaptığı açıklamada "İhraç edilmişsek sebebini bilmemizin son derece hakkımız olduğunu düşünüyorum. Bizler partimizi iktidar yapmak için canla, başla çalışırken, maalesef Genel Merkezin böyle bir kaygısının olmadığını görmek bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır" ifadesini kullandı.

Haber

Tuğrul Türkeş'ten zehir zemberek sözler

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'a zehir zemberek sözlerle yanıt verdi. Türkeş, "Türkeş ailesine saldıracak kadar gözü dönenlere de ülkücü demek mümkün değildir. Çıkar odaklı çeteleşerek, bir kişi ya da bir kuruluşun güvenlik görevlisi gibi hareket etmek bir Bozkurt'un yapacağı iş değil, olsa olsa çakalların ya da başka mahlukatın işi olsa gerek" dedi.

Haber

Eyalet sistemi: Evren, Özal, İnönü ve Erdoğan ne demişti?

Anayasa değişikliği referandumuna kısa süre kala MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'eyalet sistemi' çıkışı, bu modeli yeniden gündeme getirdi. Ancak bu sisteme yönelik tartışmalar, Türk siyaseti için yeni değil. Eyalet sistemi 30 yıldan uzun süredir siyasetin farklı kanatlarından liderlerin dile getirdikleri bir konu oldu. BBC Türkçe'den İrem Köker'in haberi.

Haber

Alparslan Türkeş'in eşi referandum kararını açıkladı

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, 16 Nisan'da anayasa değişikliğinin oylanacağı referandum hakkında konuştu. Türkeş, 'hayır' oyu vereceğini açıkladı. Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de mayıs ayında katıldığı bir panelde referandum oyunu açıklamıştı. Çağrı Türkeş, "Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin böyle bir teklife öncülük etmesi bundan evvel bütün iddialarının çürütür mahiyette bir davranıştır ve hepimizi çok üzmektedir." demişti.

Haber

Meral Akşener’den Türkeş’in kabrine ziyaret

16 Nisan'da yapılacak anayasa referandumunda 'hayır' kampanyası yürütmek adına Anadolu'yu dolaşan Meral Akşener, Ankara'da düzenlediği toplantı öncesinde MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş'in kabrine ziyarette bulunarak dua etti. Mezar başında dua eden Meral Akşener, "Alparslan Türkeş’i anlamak, onun eserlerine sahip çıkmak, hedef ve ideallerine ulaşmak için mücadele etmek her Türk Milliyetçisinin vazgeçilmez görevidir" diye konuştu.

Haber