Arama Motoru Haberleri

15 yaşındaki Büşra'yı bağlayıp 20 yerinden bıçaklamıştı! Arama motoru kan dondurdu: Diri diri insan yakma sonrası...

Yanan evde cesedi bulundu, polis cinayet delillerinin yok edildiğinden şüphelendi. 15 yaşındaki Büşra Kabataş'ın ölümüyle ilgili tutuklanan Taner Yaylacı (29) yakalandığında Kocaeli'den Tokat'a kaçmaya çalışıyordu. Yaylacı'nın cep telefonu ve bilgisayarındaki arama motoru hem mide bulandırdı hem de kan dondurdu. Cinayet sanığının, 'çocuğun cinsel istismarı', 'diri diri insan yakma sonrası otopsi sonuçları', '15 yaşındaki çocuğa nasıl tecavüz edilir?' gibi birçok başlıkta arama yaptığı belirlendi

Haber

Google'da asla bu konuları aramayın! Yoksa ufak çaplı bir kriz kaçınılmaz

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google'da asla aramamanız gereken 7 konu sıralandı. Google'da bunları aratıyorsanız ufak çaplı bir kriz yaşamanız kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden asla aramamanız en iyisi. İşte Google'da arama çubuğuna yazmamanız gereken 7 konu...

Haber

Google'dan o bilgileri kaldırabileceksiniz! Yeni adım sonunda atıldı

Alphabet çatısı altındaki arama motoru devi Google, kişisel gizlilik konusunda yeni bir adım attı. Google, insanların ev adreslerini, telefon numaralarını ve e-posta hesaplarını içeren arama sonuçlarını kaldırma isteklerini karşılamaya başladı.

Haber

Kırgızistan'dan Google kararı! Vergi uygulamaya başladılar

Kırgızistan'ın arama motoru devi Google ve benzeri yabancı şirketlere vergi uygulamaya başladığı bildirildi. Google gibi yabancı şirketlerin ülkede katma değer vergisine (KDV) tabi olduğu kaydedildi.

Haber

Arama Motoru

Arama Motoru Hakkındaki Haberler Mynet'te. Arama Motoru Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Google, Arama’ya yeni araçlar ekliyor

Artık Arama sekmesinde doktor bulmak mümkün olacak. Bunun için mobilde ABD'deki sağlık planı Medicare’i kabul eden sağlayıcıları bulmayı sağlayan yeni bir filtre sunulacak.

Haber

Google, ABD'deki resmi kurumlara bilgi aktarıyor!

Google'ın güvenlik güçlerine bilgi sağladığı ortaya çıktı. Çıkan bir habere göre, belirli kelimelerde arama yapan kişilerin bilgileri ABD'nin resmi kurumlarına verildi.

Haber

Bing arama motorunda en çok aranan kelime hangisi? İşte şaşırtan yanıtı

Google'ın çatı şirketi Alphabet ve Microsoft’un mahkemedeki Google - Bing arama motoru kavgasında ilginç bir olay yaşandı. Alphabet avukatları, AB Genel Mahkemesi’nde Bing’de en çok aratılan kelimenin, şaşırtıcı bir şekilde Google olduğunu mahkemeye sundu.

Haber

Google, okulun ilk günü doodle'ı hazırladı

Okulun ilk günü Google'da doodle oldu. Yeni eğitim döneminin başlangıcını unutmayan Google, okulun ilk gününü hazırladığı bir doodle ile kutladı. İşte Google'ın okulun ilk günü doodle'ı.

Haber

Google arama sonuçları için uyarıda bulunacak

İnternette arama yaparken herkesin başvurduğu arama motoru Google. Ancak tonla yanlış bilgi dolandığı için Google platformunda bazı iyileştirmelere gitmeye başladı. 

Haber

Google aramalarında yeni trend: Uyuz hastalığı

Türkiye'deki uyuz vakalarında özellikle son bir yılda, pandemiyle birlikte artış yaşanıyor.

Haber

Google'dan Pi Günü sürprizi! Siz de oynayabilirsiniz

Google, Pi Günü'ne özel hesap makinesine bir sürpriz yerleştirdi. Bu sürpriz sayesinde Pi sayısı, eğlenceli bir oyuna dönüşüyor. Üstelik bu oyunu, sizin de oynamanız mümkün.

Haber

Brave gizlilik odaklı arama motoru üzerinde çalışıyor

Brave, arama motorunu güçlendirmek için açık kaynaklı bir motor olan Tailcat’i satın aldı. Şirket, başkalarının kendi arama motorlarını oluşturmak için Brave Search teknolojisini kullanmasına izin verecek.

Haber

Google'de en çok aranan kelimeler

İnternet arama motoru Google, 2006 yılı Eylül ayı içerisinde en çok aranan kelimeleri açıkladı. Buna göre 'Kraloyun' kelimesi yapılan aramalar arasında ilk sırada yer aldı.

Haber