Aşiret Düğünü Haberleri

Şırnak'ta 5 bin kişilik aşiret düğünü! Takı miktarı dudak uçuklattı

Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Gülyazı köyünün Irak sınırında, Kerem Enc (25) ve Çiğdem Oflu (23) çiftinin 2 gün süren düğününe 5 bin kişi katıldı. Yöresel kıyafetli davetlilere, 350 kilo etli yemek ikram edildi. Çifte, düğünde takılan para ve altın miktarı ise dudak uçuklattı.

Haber 26-11-22 12:00

Bakan Süleyman Soylu, Ankara'daki aşiret düğününe katıldı! Nikah şahidi oldu

Ankara'da, Pinyanişi aşireti kanaat önderi iş insanı Teoman Zeydan'ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu iş insanı Mehmet Helvalı'nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin birçok ilinin yanı sıra yurt dışından da İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan'dan yaklaşık 3 bin davetlinin katıldığı çiftin bir otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Haber 09-10-22 12:20

Saya saya bitiremediler, saatler sürdü! Aşiret düğününde takılan para dudak uçuklattı

Kocaeli’de gerçekleşen Cemaldin ve Celali aşiretlerinin düğününde takılan para kelimenin tam anlamıyla dudak uçuklattı. Kurulan takı masasında paraların sayılması saatler sürdü. Sayma işleminin sona ermesinin ardından 11 milyon 500 bin TL para takıldığı açıklandı.

Haber 02-10-22 21:43

Servet takıldı! 5 milyonluk sünnet ağızları açık bıraktı, düğün sahibi takıyı az buldu

Türkiye'nin ve Kars'ın en büyük aşiretlerinden biri olan Digor aşiretinin düzenlediği sünnet düğününde takılan takı miktarı ağızları açık bıraktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde 'Yaptın yine yapacağını Digor' denilirken toplanan takının 5 milyon 271 bin lira olduğu kaydedildi. Aileye mensup kişi, ''Bu rakam altınlar hariç bu şekilde. Altınlar sürpriz'' ifadesiyle şaşkına çevirirken, takıyı da az bulduğunu dile getirdi. Söz konusu kişi, ''Beklediğimiz rakam 7 ya da 7,5 milyondu'' dedi.

Haber 20-09-22 11:07

Aşiret Düğünü

Aşiret Düğünü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Aşiret Düğünü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yok böyle düğün! Tam 5 milyon liralık takı takıldı

Van’da Buruki Aşireti Lideri merhum Halit Kartal’ın yeğeni Halil Kartal’ın oğlu Bulut Kartal ile Ertoşi Aşiretinin ileri gelenlerinden iş adamı Necip Yağızer’in kızı Esin Yağızer dünya evine girdi. Türkiye’nin farklı illerinin yanı sıra İran ve Irak’tan 2 bin davetlinin katıldığı düğünde gelin ve damada yaklaşık 5 milyon TL’lik takı ve para takıldı.

Haber 12-09-22 15:28

Aşiret düğününde takılan takı dudak uçuklattı! 1 kilo altın, 500 bin lira para...

Şırnak’taki aşiret düğünü görenlerin ağızlarını açık bıraktı. Düğünde davetliler, gelin ve damada takı takmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Gelin ve damada, 1 kilo altın ve 500 bin lira takı takıldı. İki gece iki gün süren düğünde, misafirler için 110 baş hayvan kesildi, bin 200 kilo et hazırlandı. İşte detaylar...

Haber 12-09-22 11:15

7 bin kişi katıldı! Aşiret düğününde dudak uçuklatan takı... Damada 4 milyon 250 bin TL, geline 5 kilo altın

Van'da düzenlenen aşiret düğününde takılan takılar adeta dudak uçuklattı. Ertoşi Aşireti Şerefan Lideri İskender Ertuş’un torunu, iş adamı Talat Ertuş’un oğlu Çetin Ertuş'a 4 milyon 250 bin TL, iş insanı Muğdat Caner’in kızı Kader Caner'e ise 5 kilo altın takıldı. 7 bin kişinin katılım sağladığı düğünde açılmayan 2 bin adet zarfın olduğu belirtildi.

Haber 31-08-22 16:27

Bir aşiret düğünü klasiği! Gelin ve damada takılan takı ve para dudak uçuklattı

Van'da bir aşiret düğünü klasiği yaşandı. Pinyanişi aşiretine mensup iş insanı Mehmet Demir'in oğlu Samet Demir ile Nur Demir, dünyaevine girdi. İran, Irak, Van ve Hakkari'den yaklaşık 2 bin davetlinin katıldığı düğünde gelin ve damada takılan takı ve paraların toplamı ise dudak uçuklattı.

Haber 28-08-22 10:27

Aşiret düğününde ilginç pankart! Örnek oldu, takdir topladı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde hayatını birleştiren bir çift, dikkat çeken bir uygulamaya imza atarak 'Düğünümüzde silah sıkmak kesinlikle yasaktır' pankartı astı. Aşiret düğününe katılanlar da uygulamanın örnek olacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde aynı ilçede bir düğün salonundan ateşlenen yorgun mermi nedeniyle 12 yaşındaki Onur Başboğa hayatını kaybetmişti.

Haber 15-08-22 11:26