Azra Kohen Haberleri Ve Son Dakika Azra Kohen Haberleri

Azra Kohen Haberleri Ve Son Dakika Azra Kohen Haberleri

1979 yılında İzmir'de dünyaya gelen Azra Kohen, çeşitli mecralarda "Azra Sarızeybek", "Azra Akilah Kohen" gibi isimlerle anıldı. Asıl soyadı "Sarızeybek" olan yazar, 2011 yılında Sadok Kohen ile evliliğinden sonra "Kohen" soyismini aldı ve bu şekilde anıldı. Kaleme aldığı eserlerin kimisinde de "Akilah" takma adını kullandı. 2013 yılında piyasaya sürülen ilk kitabı "Fi" ile tanınmaya başladı. Bir üçleme olan bu kitabı "Çi" ve "Pi" takip etti. Devamındaki süreçte, "Fi" kitabından uyarlanarak aynı isimle internet platformlarında bir dizi yayınlandı. Bu dizi sayesinde Azra Kohen daha çok ün sahibi oldu. Uzun süre kitapçıların best-sellerin raflarında yerini alan "Gör Beni", "Aeden" gibi kitaplar yayımladı. Yazar, aynı zamanda Elele Avon Yılın Yazarı Ödülü'ne sahiptir.

Azra Kohen Haberleri

Azra Kohen'den tepki çeken paylaşım! Başak Sayan'ın seksi fotoğrafını paylaşıp...

Başak Sayan, Azra Kohen'in 2013 yılında yayımlanan 'Fi' adlı kitabının kendisinin 2011 yılında yayımlanan ‘Bağlanma Korkusu’ adlı kitabından çalıntı olduğunu iddia etmişti. Bunun üzerine Azra Kohen, 1.5 milyon TL'lik manevi tazminat davası açmıştı. Azra Kohen, yaptığı son paylaşımda 150 bin TL manevi tazminata hükmedilen Başak Sayan'a 'yalancı' deyip, seksi fotoğrafını paylaştı. Ünlü yazarın bu hamlesi sosyal medyada tepki çekti.

Magazin 08-08-22 13:56

Azra Kohen'den ilginç savunma! Evdeki çalışanlar yazmış

Oyuncu Başak Sayan ‘Bağlanma Korkusu’ adlı kitabını 2011’de, Azra Kohen ise ‘Fi’ isimli kitabını 2013 yılında yayımladı. Sayan, kitabın kendi eserinden çalıntı olduğunu iddia etti. Azra Kohen, 1.5 milyon TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Magazin 31-12-21 10:26

Azra Kohen Başak Sayan'a icra takibi başlattı

Fi kitabının kendi eserinden çalıntı olduğunu iddia eden Başak Sayan'a dava açarak 150 bin lira manevi tazminat kazanan Azra Kohen, kararın kesinleşmesine rağmen parasını alamadığı gerekçesiyle Sayan'a icra takibi başlattı.

Magazin 05-10-21 13:37

Azra Kohen, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’dan özür diledi

Yazar Azra Kohen, sosyal medyada yaptığı paylaşımla Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’dan özür diledi.

Magazin 11-09-21 14:05

Azra Kohen

Azra Kohen Hakkındaki Haberler Mynet'te. Azra Kohen Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Azra Kohen'le davasını kaybeden Başak Sayan'dan mahkeme kararına tepki!

Azra Kohen, ‘Fi’ kitabının kendi eserinden çalıntı olduğunu iddia eden Başak Sayan’a açtığı davayı kazandı. Mahkemeden çıkan karar ardından Sayan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Magazin 15-12-20 09:23

Habertürk'te Azra Kohen'den skandal virüs yorumu! Nöroloji profesörü yerin dibine soktu

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Özlem Kayım Yıldız, Habertürk canlı yayınında korona virüsle ilgili konuşan psikolog Azra Sarızeybek Kohen'e sosyal medya hesabından “Cehalet çok fena, aşırı özgüvenli cehalet daha da fena” şeklinde tepki gösterdi.

Magazin 07-04-20 13:44

Azra Kohen'den Ay Yapım'a FiÇiPi davası!

Yazar Azra Kohen, üçleme eseri 'Fİ Çİ Pİ'nin dizi olarak çekilmesi konusunda anlaştığı Ay Yapım Prodüksiyon A.Ş'ye, eserlerinin sözleşmeye aykırı kullanıldığının tespiti için dava açtı. Kohen ikinci sezonda 'Çİ' isimli eserin içeriğinin kullanılacağı yönünde açık hüküm bulunmasına rağmen Ay Yapım'ın 'Pİ' isimli eserin içeriğini kullanarak sözleşmeyi ihlal ettiğini belirtti.

Magazin 20-05-19 11:32

Fi şoku! Azra Kohen ile Başak Sayan'ın 'intihal' davasında flaş gelişme!

'Bağlanma Korkusu' kitabının yazarı Başak Sayan ile karşılıklı intihal davası olan Azra Kohen'e, kitabından uyarlanan 'Fi' dizisinin yapımcısı Med Yapım telif hakları ödemelerini durdurdu

Magazin 06-06-18 16:57

Mahkeme Azra Kohen'in talebini kabul etti, bilgisayarı incelenecek!

Diziye uyarlanan ve milyonlarca kişiye ulaşan Fİ-Çİ-Pİ kitabının yazarı Azra Kohen ve oyuncu Başak Sayan davalık oldu. Serinin birinci kitabı Fİ kitabının kendi kitabından çalıntı olduğunu iddia eden Başak Sayan’a tazminat davası açan Azra Kohen kitabı yazdığı bilgisayarının incelenmesini istedi. Mahkeme talebi kabul etti

Magazin 03-05-18 16:56

Fi Çi Pi’nin yazarından yeni sürpriz…Can Manay'ın dişi versiyonu geliyor!

Azra Kohen'in sürpriz bir şekilde Fi'nin final yapacağını açıklaması, şaşkınlık yaratırken, dizinin hayranlarını da üzüntüye boğmuştu. Fi Çi Pi üçlemesinin yazarı Azra Kohen yeni bir açıklama yaparak, Can Manay'ın dişi versiyonun geldiğini duyurdu!

Magazin 28-12-17 20:46

Başak Sayan: 'Fi' kitabı benim kitabımdan çalıntıdır

Oyuncu, yazar iki çocuk annesi Başak Sayan, dizisi de çekilen 'Fi' adlı kitabın, kendisinin 2010'da yazdığı Bağlanma Korkusu adlı romanla bire bir aynı olduğunu öne sürdü.

Magazin 13-10-17 15:17