Baş Dönmesi Haberleri

Sinüzit baş ağrısı, ateş, baş dönmesi yapar mı? Sinüzit nerelere vurur?

Sinüzit sinüs adı verilen hava dolu boşlukların iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Sinüsler burun boşluğunda bulunan kemiklerde yer alan ve burun ile bağlantılı olan boşluklardır. Sinüzit genellikle burun tıkanıklığı, yüz ağrısı, baş ağrısı, burun akıntısı ve genel olarak halsizlik gibi belirtilerle kendini gösterir. Sinüzit tedavi edilmediği takdirde kronikleşebilir ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir.

Haber 30-06-23 00:35

Baş dönmesi nasıl geçer, neden olur? Baş dönmesinin nedenleri ve bitkisel tedavi yöntemleri

Baş dönmesi hayatımızın herhangi bir anında beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilen yaygın bir semptomdur. Birçok insan zaman zaman baş dönmesi yaşar ve bu durum kısa süreli ve zararsız olabilir. Ancak bazı insanlar için baş dönmesi daha ciddi bir sorun haline gelebilir ve günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Peki, baş dönmesine iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler nelerdir?

Haber 15-06-23 10:29

Bacak ağrısı deyip geçmeyin! Kalp hastalığının bilinmeyen 5 belirtisi

Kalp krizi ve kalp hastalıkları her yıl milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Kalp hastalıkları belirtisinin genel olarak göğüs sıkışması, terleme olduğu bilinse de bu hastalıklar vücudun farklı yerlerinde belirti verebiliyor. Kalp hastalıklarının bilinmeyen 5 belirtisi bulunuyor.

Haber 18-04-23 09:09

Baş dönmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Sürekli baş dönmesi neden olur, belirtileri nelerdir?

Halk arasında baş dönmesi olarak bilinen vertigo, çeşitli birçok sebeplerden ortaya çıkar. Merkezi Sinir Sistemindeki problemlerden kaynaklandığı bilinse de hamilelik, aşırı hızlı hareket etme ve dönme gibi birçok durumdan baş dönmesi gibi sebeplerden de kaynaklanabilir. Kimi baş dönmesi geçici olsa da kimisi sürekli hâle gelebilir. Bu durumda birbirinden farklı yöntemler bulunur. Peki, baş dönmesine ne iyi gelir, sürekli baş dönmesi neden olur?

Haber 10-04-23 14:53

Yaşanan kulak ağrılarını görmezden gelmeyin! Ciddi hastalıkların uyarıcısı olabilir

Vücutta yaşanan anormal durumlar göz ardı edilerek geçiştirilebiliyor. Bu ufak sağlık problemleri ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Uçuş sırasında yaşanan kulak ağrıları genellikle önemsenmiyor. Ancak uzmanlar bu kulak ağrılarının çeşitli hastalıkların belirtisi olabileceğini paylaşıyor.

Haber 03-04-23 10:27

Deprem oluyor sandı, ortalığı birbirine kattı! 'Çay' detayı ise dikkat çekti... Diyarbakır'da yaşanan ilginç olay kamerada

Diyarbakır’da ilginç bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere göre, kıraathanede oturduğu sırada deprem olduğunu sanan bir kişi, ortalığı birbirine kattı. Kıraathanedekiler, panikle dışarı kaçtı. O anlar kameralara saniye saniye yansırken, kaçış sırasında bir vatandaşın elindeki çayı bırakmadığı görüldü. İlginç olayın arkasındaki sebep ise 'baş dönmesi' çıktı.

Haber 26-02-23 12:10

Aylar önce uyarı veriyor! Felcin ölümcül etkisinden korunmak için bu belirtiye dikkat edin

Felç ölüme neden olabilen ciddi sağlık durumları arasında yer alıyor. Bir anda gelişen felç tüm hayatı etkisi altına alarak hastaları temel ihtiyaçlarını yerine getiremeyecek hale sokabiliyor. Felcin belirtileri aylar öncesinden görülebiliyor. Eğer ki aşağıdaki belirtileri yaşıyorsanız bir doktora görünmeniz hayatınızı kurtarabilir.

Haber 20-10-22 09:36

Görmezden gelmeyin! Yaşadığı kulak çınlamasını enfeksiyon sandı ama gerçekler bambaşkaydı...

Kulak çınlaması en sık rastlanan günlük rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Oldukça sık rastlandığı ve kolayca geçtiği için görmezden gelinin kulak çınlamaları tehlikeli olabiliyor. Michelle Francis yaşadığı kulak çınlamasını sinüs enfeksiyonu sandı ancak yapılan testler sonucunda beyninde tümör olduğu anlaşıldı.

Haber 11-09-22 15:20

Ciddi sonuçlara yol açabilir! Düşük tansiyon nedir, belirtileri nelerdir?

Tansiyon hastalıkları toplumda en sık görülen hastalıklar arasında yer almaktadır. Tansiyon bazı nedenlere bağlı olarak düşebilmektedir. Düşük tansiyon gündelik hareketleri yaparken bile zorlanmaya yol açmaktadır. Sağlığı oldukça etkileyen düşük tansiyon için mutlaka doktora görünmek gerekmektedir.

Haber 14-08-22 11:52

Bu belirtilere dikkat etmek hayatınızı kurtarıyor

Her geçen gün beyin tümörü görülen kişi sayısında artış meydana geliyor. Beyin tümörleri çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Beyin tümörlerinin temel belirtilerini bilerek erken teşhis etmek tedavi sürecinde oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Haber 04-07-22 09:58

Her 3 kişiden birinde görülüyor! Bu belirtilere sahipseniz…

Tansiyon hastalığı toplumda en sık görülen hastalıklardan. Oldukça ciddi sonuçlara yol açabilen tansiyon hastalığına sahip birçok kişi bu hastalığın etkilerinin farkında değil. Tansiyon hastalığının sağlık problemlerine yol açmaması için aşağıda bulunan belirtilere dikkat edebilirsiniz.

Haber 20-06-22 11:36

Erken tanı ile sakat kalmak önlenebilir! Bu belirtilere dikkat edin...

MS hastalığı toplumun korktuğu hastalıklar arasında yer alıyor. Tüm yaşamı etkileyen MS hastalığının olumsuz etkilerini azaltmak için erken teşhis edilmesi ve uygun tedavi yöntemlerinin izlenmesi gerekiyor. Doğru tedavi ile MS hastalığında sakat kalmak önlenebiliyor.

Haber 23-05-22 13:59

Kovid-19 sürecindeki stres vertigo vakalarını artırdı

Kovid-19 sürecindeki stres vertigo vakalarını artırdı

Yurthaber 13-04-22 13:30

Demir eksikliğinde bu belirtilere dikkat: Toprak veya buz yeme isteği görülebilir

Dünya nüfusunun 4’te 1’inde demir eksikliği bulunduğunu belirten Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Özlem Mutluay Soyer, “Çocuklar, gebeler, doğurganlık çağındaki kadınlar ve yaşlılar demir eksikliği açısından risk taşımaktadırlar. Demir eksikliği olanlarda halsizlik, çabuk yorulma, nefes darlığı, çarpıntı, baş dönmesi, kulak çınlaması, saç dökülmesi görülebilmektedir” dedi. Ayrıca, Doç. Dr. Soyer, demir eksikliğinin görüldüğü kişilerde toprak veya buz yeme isteğinin görülebileceğini açıkladı.

Haber 13-09-21 10:46

Baş dönmesi belirtileri akla beyin tümörünü getiriyor ama...

Baş dönmenin hangi hastalığın belirtisi olduğu pek çok kişi için merak konusudur. Oysa ki baş dönmesinin yanı sıra başka hangi belirtilerin yaşandığı da önemlidir. Hastalık belirtilerinde baş dönmesi söz konusu olunca ilk olarak beyin tümöründen şüphelenilse de Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Arzu Tatlıpınar, baş dönmesinin belirtiler arasında yer aldığı en sık rastlanılan hastalığın hangisi olduğunu açıkladı.

Haber 19-08-21 15:13

Vertigo belirtileri ve tedavisi ile kader olmaktan çıkıyor! Baş dönmesi neden olur?

Vertigo belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatan K.B.B Uzmanı Dr. Zafer Gezginadam, vertigoyu önlemek mümkün mü sorusunu da cevapladı. Baş dönmesi ve denge sağlayamama gibi belirtilerle ortaya çıkan vertigo tanısı nasıl konulur? İşte vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Haber 21-02-21 16:27

Baş dönmesi şikayetiyle hastaneye gitti, beyninde 17 milimetre tümör çıktı

Antalya'nın Alanya ilçesinde, baş dönmesi şikayetiyle hastaneye başvuran 49 yaşındaki Mehmet Akar'ın beyninde tespit edilen 17 milimetre tümör ameliyatla alındı.

Haber 03-02-21 17:21

Baş dönmesi neden olur? Bu belirtilere dikkat

Pandemi korkusuna rağmen baş dönmesi nedeniyle hastaneye gelen insanların olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Nuri Özgirgin, baş dönmesinin insanlar için ne denli rahatsız edici bir problem olduğuna dikkat çekti. Peki baş dönmesi hangi hastalıkların habercisi? İşte baş dönmesi neden olur sorusunu soranlar için bilinmesi gerekenler...

Haber 13-11-20 17:40

Baş dönmesi için hangi doktora gitmeli?

Baş dönmesine hangi belirtilerin eşlik ettiğinin büyük önem taşıdığını söyleyen Dr. Haluk Caneroğlu, yaşanan belirtilere göre doktor seçiminin de farklılaşması gerektiğine dikkat çekti. Baş dönmesine eşlik eden terleme, kusma ya da bulantının başka hastalıkları işaret ettiğine dikkat çeken Dr. Caneroğlu, hangi durumda hangi doktora danışılması gerektiğini hastalıkların belirtileri ile birlikte anlattı.

Haber 25-02-20 16:36

Migren dengenizi bozabilir

Migren baş ağrısı yapan bir hastalık olarak tanınsa da bazı hastalarda baş dönmesine de neden olabiliyor. Migren hastaları bu sebeple denge bozukluğuna yakalanabiliyor. Uzmanlarsa migren atağı geçiren hastanın dengesinin bozulmasını vertigo göstergesi olarak kabul ediyor. İşte konuyla ilgili bilinmesi gerekenler...

Haber 19-02-20 11:32

İnanılmaz! Uçak büyük olasılıkla pilotun başı döndüğü için düştü

Japon yetkililer, 9 Nisan'da Pasifik Okyanusu'nda bir tatbikat sırasında radardan kaybolan F-35 savaş uçağı ile ilgili açıklama yaptı.

Trend 10-06-19 14:42

Vertigo nedir? Vertigo nasıl geçer? Vertigo neden olur? Vertigo tedavisi : Vestibüler rehabilitasyon nedir?

Baş dönmesi ve denge bozukluğu şikayetiyle hastaneye giden bazı kişiler vertigo teşhisi ile karşılaşabiliyor. Vertigo nedenleri ardında pek çok sebep yatan bir hastalık olarak değerlendiriliyor. İlaçla tedavi edilmeyen ve kronik hale gelen vertigonun nedeni tam olarak bilinmese de vertigo tedavisi konusunda bazı uygulamalar mevcut. Beyinden gelen denge algısının yeniden modüle edildiği vestibüler rehabilitasyon yöntemiyle tedavi edilebilen vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Trend 21-02-19 13:31

Sıkça baş dönmesi ve göz kararması, şah damarı tıkanıklığı olabilir

Sıklıkla baş dönmesi ya da göz kararması yaşayan tansiyon ve diyabet hastalarında, bu sorunların sebebi şah damarı tıkanıklığı olabilir

Haber 26-02-18 09:41

Baş dönmesi neden olur diyenler için 10 sebep

Baş dönmesi pek çok insanın hayatının bir döneminde şikayet ettiği, oldukça yaygın olan ve vücutta pek çok sistemden kaynaklanabilen bir durumdur. Kişi kendisinin veya çevresinin döndüğünü düşünmekte, bir hareket yanılsaması yaşayarak bu durumdan rahatsız olmaktadır. Peki baş dönmesi neden olur?

Haber 04-12-17 12:29

Baş dönmesi nedir?

Hastalar baş dönmesini; ‘’ etrafımda her şey dönüyor, yer altımdan kayıyor ’’ gibi sözcüklerle anlatırlar.

Haber 23-11-15 08:41

Dikkat! Hastalık değil, hastalık habercisi

Vertigo'nun (baş dönmesi) bir hastalık olmadığı bir hastalığın habercisi olduğu belirtildi.

Haber 23-09-14 09:38

Vertigo hayatınızı zorlaştırmasın

Baş dönmesi rahatsızlığı olarak bilinen "Vertigo” önlem alınmadığı takdirde ileride ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor.

Haber 17-09-14 10:35

Baş dönmesi mevsim değişimlerinde artar (Vertigo)

Hastalar baş dönmesinin; ‘’ etrafımda her şey dönüyor, yer altımdan kayıyor ’’ gibi sözcüklerle anlatırlar.

Haber 07-04-14 10:15

Baş dönmesi hayatınızı zorlaştırmasın

Baş dönmesi rahatsızlığı olarak bilinen 'Vertigo' önlem alınmadığı takdirde ileride ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor.

Haber 26-01-14 10:52

Baş dönmesi tümörün habercisi olabilir mi?

Baş dönmesi ve dengesizliğe yol açabilecek pek çok farklı hastalık olabilir.

Haber 10-01-14 11:09

Baş dönmesine dikkat!

Baş dönmesi, multipl skleroz hastalığının belirtisi olabilir.

Haber 28-01-13 10:28

Vertigo hastalığına dikkat

Baş dönmesi rahatsızlıkların biri olan vertigo hastalığı haftalar süren ataklar halinde belirtiler gösterebilir.

Haber 11-12-12 14:32

Baş dönmesi ciddi hastalıkların habercisi

Hastalar baş dönmesi, bazen belli pozisyonda baş dönmesi fenalık hissi, itiliyormuş gibi olma, çevredeki cisimlerin yer değiştirmesi, kusma, mide bulantısı gibi ifadelerde doktora başvururlar.

Haber 27-04-05 06:40

Baş dönmesi hastalık habercisi olabilir

7'den 70'e herkeste görülebilen baş dönmesi birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkıyor. Görme bozuklukları, iç kulaktan kaynaklanan problemler, ruhsal bozukluklar ve hatta beyin tümörleri baş dönmesinin sebepleri arasında yer alıyor.

Haber 02-04-05 11:27

Baş dönmesini önemseyin

7'den 70'e herkeste görülebilen baş dönmesi birçok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkıyor. Görme bozuklukları, iç kulaktan kaynaklanan problemler, ruhi bozukluklar ve hatta beyin tümörleri, baş dönmesinin sebepleri arasında yer alıyor.

Haber 30-03-05 17:27

Baş dönmesi deyip geçmeyin

Uzmanlar, baş dönmesinin ciddi hastalıkların habercisi olabileceğini belirtiyor. Bu hastalıkların başında ise, görme bozuklukları, iç kulaktan kaynaklanan problemler, ruhi bozukluklar ve beyin tümörleri geliyor.

Haber 30-11-99 00:00