Beden Eğitimi Haberleri

Beden eğitimi dersinde fenalaşan 12 yaşındaki Mustafa Kul hayatını kaybetti

Uşak'ta beden eğitimi dersinde basketbol oynarken fenalaşan 7'nci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Mustafa Kul, götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kul'un, özgül öğrenme güçlüğü nedeniyle kaynaştırma öğrencisi olduğu belirtildi.

Haber 05-02-20 14:38

Milli sporcular için öğretmenliğe atama duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan duyuruda, beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla milli sporcular içerisinden 86 kontenjana sözleşmeli aday öğretmen yapılmak üzere 7-11 Mayıs'ta başvurular alınacağı bildirildi

Haber 07-05-19 22:06

Milli sporcular için öğretmenliğe atama duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan duyuruda, beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla milli sporcular içerisinden 86 kontenjana sözleşmeli aday öğretmen yapılmak üzere 7-11 Mayıs'ta başvurular alınacağı bildirildi

Yurthaber 07-05-19 22:06

Yay ve ok hayatını değiştirdi

Bolu'da, 9 yaşındayken elektrik akımına kapılan paralimpik milli sporcu Ömer Aşık, hayata daha sıkı tutunmasını sağlayan okçulukta ulusal ve uluslararası şampiyonalarda dereceler aldı - 2013'te ilk kez katıldığı Türkiye Şampiyonası'nda son sırada yer alan Ömer Aşık, ertesi sene aynı organizasyonda 2'nci oldu - Ömer Aşık: "Okçuluktan sonra hayatımda çok büyük bir değişim oldu. Her ne kadar hayata adaptasyon konusunda sıkıntı yaşamasam da okçulukla tanıştıktan sonra hayata bakış açım, gündelik yaşantımdaki Ömer bambaşka bir hale geldi" - "Önceden bir bardak suyu başkasından beklerken, okçulukla tanıştıktan sonra tamamıyla bağımsız bir hayat yaşamaya başladım"

Yurthaber 26-11-18 12:09

Kız çocuklarını hentbolla geleceğe hazırlıyorlar

Aksaray'da, gecekonduların yoğun olduğu mahalledeki bir ortaokulda beden eğitimi öğretmenliği yapan Serkan Pala ve Fatih Karacaer, küçük yaşlardan itibaren hentbolla tanıştırdığı kız çocuklarını geleceğe hazırlıyor - Kızlarını ortaokuldan sonra liseye göndermek istemeyen aileleri, çocukların spordaki başarılarını örnek göstererek ikna eden öğretmenler, böylece çocukların eğitim hayatlarını sürdürmesine de katkı sağlıyor - Öğretmenlerden Pala: "Hentbol sayesinde kız çocuklarımızın lise hayatına devam etmesini sağladık. Bazı öğrencilerimizi yönlendirerek iyi bir eğitim almalarına katkıda bulunduk. Şu an üniversiteye giden öğrencimiz var. Ayrıca A Milli Bayan Hentbol Takımı ile 17 Yaş Yıldız Bayan Milli Takımı'na kazandırdığımız sporcularımız oldu" - Sporculardan Sevinç: "Hentbolu, kilitli taşların üzerinde oynayarak öğrendik. Öğretmenimiz bize çok yardımcı oldu. Kısa süre önce de milli takım kampına katıldım. Şu an milli takıma seçilmeyi bekliyorum"

Haber 13-04-18 12:14

'Sapkın'lığa destek pahalıya patladı! O öğretmene büyük şok

Konya'da sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen kız öğrencilerle ilgili tepki çeken mesajlar paylaşan ve açığa alınan felsefe öğretmeni Ercan Harmancı'yı destekleyen din kültür ve ahlak bilgisi öğretmeni Ahmet Fatih Kap hakkında da İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, olayı “sapkınlık” olarak yorumlamıştı.

Haber 02-01-18 14:43

Öğretmenin skandal sözleri için flaş gelişme

Konya’da Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görevli Felsefe öğretmeni Ercan Harmancı'nın sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen öğrenciler için yazdığı skandal sözler sözler sonrası Milli Eğitim İl Müdürlüğü harekete geçti...

Haber 26-12-17 08:00

Öğretmenden skandal paylaşım: Eşofman giyen kız öğrenciler...

Konya'daki İmam Hatip Lisesi'nde görevli Felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, sosyal medya hesabından beden eğitim dersinde eşofman giyen öğrencilerin zina yaptığı imasına bulundu. Harmancı, 'Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor. Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir', şeklinde paylaşımlarda bulundu. Tepki çeken paylaşım sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlatttı.

Haber 25-12-17 20:47

Öğrenciye asma kilitle dayak iddiası

17 yaşındaki Tamer K., iddiaya göre beden eğitim dersinde meyve suyu içmesine sinirlenen öğretmeni Osman Y. tarafından asma kilitle dövüldü.

Haber 18-01-15 09:59

Beden eğitimi dersinde mermi isabet etti

Akçakale ilçesinde bir ortaokul öğrencisi, beden eğitimi dersinde Suriye'den atıldığı tahmin edilen merminin isabet etmesi sonucu yaralandı.

Haber 20-03-14 12:50

Yine kıskançlık yine ölüm!

Adapazarı’nda 43 yaşındaki Güven Ş., iddiaya göre kıskançlık nedeniyle beden eğitimi öğretmeni 42 yaşındaki Tuncay Kayalı’yı tabancayla öldürdü, kendi eşi Hülya Ş.’yi yaraladı.

Haber 19-03-14 12:21

AK Parti'li adayın sosyal medyada tepki çeken fotoğrafı

AK Parti'li başkan adayı Engin Tekintaş'ın bir liseyi ziyareti esnasında Beden Eğitimi dersinde öğrencileri selamlama fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinde paylaşması tepki topladı.

Haber 21-02-14 18:21

Beden eğitimi öğretmenleri eylem yaptı

Bolu'da bir araya gelen yaklaşık 200 eğitimci, meslek liselerinden beden eğitimi derslerinin kaldırılmasını protesto ederek raketler, toplar ve düdüklerini bıraktılar.

Haber 12-02-14 20:53

Öğretmene feci dayak!

Yenibosna’daki Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu Beden Eğitim Öğretmeni Nejdet Korkmaz, dün kot pantolonla derse girmesine izin vermediği öğrencinin dayısının saldırıya uğradı.

Haber 18-05-12 14:03

Milli atlet tacizden tutuklandı

Erzurum'da beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan milli atlet, 5 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Haber 26-04-12 10:54

Öğrencileri işçi gibi çalıştırdılar!

Adana'da bir lisenin öğrencileri beden eğitimi dersinde okul bahçesinde kazma kürek çalıştı.

Haber 04-04-12 11:11

İkiz öğrencilerden öğretmenlere meydan dayağı

Samsun’da son sınıf öğrencileri ikiz kardeşler B.S. ve G.S. sigara konusunda çıkan tartışmada okul müdürü ve beden öğretmenini dövdü.

Yurthaber 30-11-11 14:50

Öğretmen, öğrencisini kaçırdı

Bursa’da ilköğretim öğrencisi 14 yaşındaki S.K., evli ve 4 çocuk babası, beden eğitimi öğretmeni tarafından kaçırıldı.

Yurthaber 12-07-11 13:47

Beden eğitimi öğretmenleri iş istiyor

İzmir'de Spor Yüksek Okulları'ndan mezun olan, ancak iş bulamayan beden eğitimi öğretmenleri, yeni hükümetten beden eğitimi ve spor derslerine daha çok önem vermelerini isteyerek, bir an önce öğretmen olarak atamalarının yapılmasını istedi.

Haber 24-11-02 15:53