Birleşmiş Milletler Haberleri

Bakan Kirişci, Birleşmiş Milletler 2023 Su Konferansı'nda konuştu: Su konusuna insani açıdan yaklaşıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, New York'ta gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Su Konferansı'na katıldı. Konferansta konuşma yapan Kirişci, BM su özel temsilcisi atanması girişimlerini önemsediklerini belirterek, "Temsilcinin 6 numaralı sürdürülebilir kalkınma hedefine ilişkin farkındalık yaratılması ve suyla ilgili yatırımlara odaklanan bir görev yönergesinin uygun olacağını düşünüyoruz" dedi. Kirişçi, Türkiye'nin su konusuna bütünüyle insani açıdan yaklaştığını da belirtti.

Haber 24-03-23 00:41

BM'den Türkiye'ye Tahıl Koridoru teşekkürü

Birleşmiş Milletler (BM) Sözcüsü Stephane Dujarric, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın uzatılması dolayısıyla diplomatik ve operasyonel destek sağladığı için Türkiye'ye teşekkür etti.

Haber 18-03-23 18:10

Son dakika: Birleşmiş Milletler Genel Kurulu duyurdu! 143 ülkenin oyuyla kabul edildi... Rusya'ya bir şok daha

Son dakika gelen habere göre Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Rusya'nın Ukrayna bölgelerini yasa dışı ilhakını kınayan kararı 143 ülkenin oyuyla kabul etti. Konuyla ilgili Ukrayna lideri Zelenskiy, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Zelenskiy, "143 devletin tümüne teşekkür ederiz. Dünya söz sahibi oldu. Rusya'nın ilhak girişimi değersizdir" ifadelerini kullandı. Öte yandan Zelenskiy'nin paylaştığı tabloda, Rusya'nın ilhakını kınayan karara Türkiye'nin de evet oyu verdiği görüldü.

Haber 12-10-22 23:51

Ankara'da uluslararası deprem tatbikatı yapılacak

AFAD koordinasyonunda BM Uluslararası Arama ve Kurtarma Danışma Grubu'nun tatbikat programı 10 Ekim'de başlayacak - Tatbikat, Kalecik ilçesinin kuzeyinde 8 Ekim'de saat 09.00'da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki bir deprem senaryosundan hareketle gerçekleştirilecek

Yurthaber 08-10-22 11:25

Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Hakkındaki Haberler Mynet'te. Birleşmiş Milletler Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Guterres: Dünya iklim krizi nedeniyle “ölüm kalım mücadelesi” veriyor

Guterres: Dünya iklim krizi nedeniyle “ölüm kalım mücadelesi” veriyor

Yurthaber 03-10-22 21:19

Erdoğan ABD'de muhabirin sorusunu gülerek yanıtladı: O Biden ben de Erdoğan

Birleşmiş Milletler toplantısına katılmak için ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği arasında bir muhabirle yaşadığı ilginç diyalog dikkat çekti. "ABD Başkanı Biden'la görüşmüş olmayı diler miydiniz?" sorusunu gülerek yanıtlayan Erdoğan F-16 konusundaki son gelişmeleri de değerlendirdi.

Haber 21-09-22 00:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore ve Finlandiya liderlerini tanıştırdı! BM koridorlarında dikkat çeken sohbet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu’ndaki hitabının ardından temaslarını sürdürüyor. Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinisto ile Güney Kore Devlet Başkanı Suk-yeol’u tanıştırdı. Üç liderin sohbeti ise kameralara yansıdı. Güney Kore lideri Suk-yeol, Erdoğan’ın NATO’daki rolünü ve liderliğini takdir ettiklerini söyledi.

Haber 21-09-22 00:00

SON DAKİKA | Dünyaya böyle seslendi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası topluma çağrı! KKTC'yi resmen tanımaya davet ediyoruz

Son dakika haberi: ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuştu. Dünyaya seslenen Erdoğan konuşmasında İstanbul Mutabakatı ile ilgili "Tahıl arzının sürdürülmesinde kritik öneme sahip bu mutabakat, BM'nin son yıllarda imza attığı en büyük başarılardan biridir" ifadelerini kullandı. Erdoğan, Yunanistan için ise "Ege'yi mülteci mezarlığına çevirmektedir" dedi. Öte yandan Erdoğan, uluslararası toplumu KKTC'yi resmen tanımaya davet etti.

Haber 20-09-22 18:23

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, BM'de telekomünikasyon sektörünü temsil etti

Toplantıda Turkcell’in sürdürülebilirlik faaliyetleri ve dijitalleşmenin önemini aktaran Erkan, liderlerle Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın yakalanabilmesi için yapılması gerekenlere yönelik fikirlerini paylaştı

Yurthaber 20-09-22 12:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'de Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesinde konuştu:

"Son 20 yıldır, eğitimin yaygınlaştırılması, eğitimde kalitenin yükseltilmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik tarihi nitelikte adımlar atıyoruz" - "Okul öncesi eğitim seferberliğimiz sayesinde, 5 yaş çocukların okullaşmasını yüzde 78'den yüzde 93'e çıkardık. Önümüzdeki dönemde bunu yüzde 100'e ulaştırmayı hedefliyoruz" - "Ülkemizde misafir ettiğimiz 4 milyonu aşkın sığınmacının çocuklarını da kendi evlatlarımızdan ayrı tutmuyor, eğitimleri için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz"

Yurthaber 19-09-22 19:49

Milli Eğitim Bakanı Özer, New York'ta Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesine katılacak

Milli Eğitim Bakanı Özer, New York'ta "Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi"ne katılacak

Yurthaber 16-09-22 10:39

BM ve Pakistan, muson yağmurlarından etkilenenler için 160 milyon dolar acil fon isteyecek

BM ve Pakistan, muson yağmurlarından etkilenenler için 160 milyon dolar acil fon isteyecek

Yurthaber 30-08-22 15:12

Akar ve Guterres'ten 'tahıl koridoru' açıklaması: Gemiler umut da taşıyorlar

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, tahıl sevkiyatı için kurulan İstanbul'daki Müşterek Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Guterres açıklamalarda bulundu. Guterres, "Bu gemilerin yükü sadece tahıl değil, bu gemilere umut yüklenmiştir" dedi.

Haber 20-08-22 16:08

Ukrayna'dan yola çıkan mısır yüklü gemi İstanbul Boğazı'ndan geçti

Ukrayna'dan yola çıkan mısır yüklü gemi İstanbul Boğazı'ndan geçti

Yurthaber 03-08-22 15:55

Doğal afetler 30 yıl içinde 143 milyon insanı yerinden edecek

Doğal afetler 30 yıl içinde 143 milyon insanı yerinden edecek

Yurthaber 29-07-22 17:16

Dışişlerinden BMGK'nin Kıbrıs'ta Barış Gücü'nün süresini uzatma kararı sonrası açıklama! Gerçeklikten kopuk, adaletsiz ve haksız

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Kıbrıs'ta konuşlu Birleşmiş Milletler Barış Gücü Misyonu'nun (BMBG) görev süresini uzatma kararının "gerçeklikten kopuk, adaletsiz ve haksız" olduğunu, KKTC makamlarının bu adaletsizliği gidermek üzere atacağını duyurduğu adımlara Türkiye'nin tam destek vereceğini bildirdi.

Haber 28-07-22 21:54

Haiti’nin başkentinde çete şiddeti: 10 günde 209 ölü

Birleşmiş Milletler, Haiti’nin başkenti Port-au-Prince’te 10 günde 209 kişinin çete çatışmaları nedeniyle öldüğünü açıkladı.

Haber 27-07-22 06:06