Canan Kaftancıoğlu Haberleri Ve Son Dakika Canan Kaftancıoğlu Haberleri

Canan Kaftancıoğlu Haberleri Ve Son Dakika Canan Kaftancıoğlu Haberleri

3 Şubat 1972 Mesudiye, Ordu doğumlu Canan Kaftancıoğlu, tabip ve siyasetçidir. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimini için İstanbul’a geldi. 1995 senesinde İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nda vaka taraması yaptığı "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" teziyle ihtisasını tamamladı. Doktorluğunun yanında siyasete adım atan Kaftancıoğlu 2011-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul basın, kültür ve iletişimden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2012-2014 yıllarında ise İl Başkan Vekilliği görevlerini yaptı. 13 Ocak 2018'de yapılan CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde İstanbul İl Başkanı seçildi. Canan Kaftancıoğlu 2001 yılında Ali Naki Kaftancıoğlu ile evlenmiş, bir çocuk annesidir.

Canan Kaftancıoğlu Haberleri

Para sayma görüntüleriyle ilgili Canan Kaftancıoğlu ifade verdi! İfadeye ilk ben çağrılsaydım...

CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmada eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ifade verdi. "İlk ifadeye çağrılan ben olsa idim, ifade vermeyi reddederdim" diyen Kaftancıoğlu, "Süreci sizin başlattığınız ancak el çektirildiğiniz iddiaları var?" sorusuna "Öyle bir şey söz konusu değildir" yanıtını verdi.

Haber 22-03-2024 19:13

Para sayma görüntüleri gündem olmuştu! Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldı

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki para sayma görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu. Olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturmayı yürüten savcılık, eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağırdı.

Haber 18-03-2024 22:24

Canan Kaftancıoğlu ile Ali Naki Kaftancıoğlu boşandı

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı bırakan Canan Kaftancıoğlu, eşi Ali Naki Kaftancıoğlu’ndan boşandı.

Haber 19-01-2024 14:50

CHP İstanbul kongresinde 'Kaftancıoğlu' gerginliği! Kimi yuhaladı kimi alkışladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Olağan İstanbul Kongresi’nde mevcut İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kürsüye çıktığı sırada gergin anlar yaşandı. Bir taraf Kaftancıoğlu'nu yuhalarken, diğer taraf da alkışladı.

Haber 08-10-2023 14:05

Kılıçdaroğlu'nu hedef alan paylaşım kriz yarattı! İYİ Partili Bilge Yılmaz'ın sert çıkışına CHP'li Kaftancıoğlu'ndan yanıt gecikmedi

Geride bıraktığımız seçimleri Millet İttifakı'nın kazanması durumunda ekonominin başına geçeceği öne sürülen isimlerden İYİ Partili Bilge Yılmaz, yenilginin faturasını kendi ifadesiyle "Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar gruplarına" kesti ve "Seçim AK Parti'ye adeta hediye edildi" dedi. Yılmaz'ın imza attığı bu çıkış, 2024 yerel seçimlerine gidilirken CHP ile İYİ Parti arasındaki gerilimi artırdı. CHP'den yanıt gecikmedi.

Haber 18-09-2023 14:48

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'ndan dikkat çeken çıkış! Kardeşim önce kendinizi değiştirin

CHP'de seçimlerin ardından başlayan değişim çağrıları ve yaşanan tartışmaların ardından önemli gelişmeler peş peşe olmuş, CHP'li Özgür Özel ve Örsan Öymen dün art arda CHP genel başkanlığına aday olduklarını açıklamıştı. Son olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı programda dikkat çeken ifadeler kullandı. Kaftancıoğlu, "2018'deki tüzüğün mimarı olanlar çıkıyor diyor ki 'partide değişim şart'. Kardeşim önce kendinizi değiştirin ya... Başka hiçbir şey söylemeyeceğim" dedi.

Haber 16-09-2023 15:17

CHP İstanbul İl Başkanlığı zam sergisi açtı

CHP İstanbul İl Başkanlığı zam gelen ürünlerin fotoğraflarının yer aldığı "MuazZam Bir Sergi"yi tanıtmak için toplantı düzenledi.

Yurthaber 24-07-2023 15:13

Kaftancıoğlu gemileri yaktı! Kılıçdaroğlu canlı yayındayken açıkladı: Kararını verdi, gün sayıyor

Seçimlerin ardından, Kılıçdaroğlu'na rakip çıkıp çıkmayacağı merak edilen CHP kurultayı süreci başladı. Bu süreçte bazı il ve ilçe örgütlerinin görevden alınması gündem oldu. Kılıçdaroğlu dün akşam 'Kurultay yerel seçimlerden önce olmalı' mesajını verirken CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu çok konuşulacak bir karar aldı. Siyasette geniş yankı uyandıracak kararını hayata geçireceği tarihi duyuran Kaftancıoğlu görevden aldığı ilçe başkanlarıyla ilgili de konuştu.

Haber 21-07-2023 11:41

'Ekrem İmamoğlu profilinde birisi aday olamazdı' sözleri gündem oldu! Canan Kaftancıoğlu'na sosyal medyadan yanıt verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptığı bir açıklama gündem oldu. Kaftancıoğlu, "Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olmasaydı çok büyük ihtimalle Ekrem İmamoğlu profilinde birisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamazdı" demişti. Söz konusu açıklamalara İmamoğlu’nun basın danışmanı Murat Ongun'dan yanıt geldi.

Haber 29-06-2023 10:13

Canan Kaftancıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu için orayı işaret etti: 'Aksi yönde bir ses gelirse aday olmaz...' Dikkat çeken İmamoğlu sözleri

CHP'de genel başkanlık tartışmaları devam ediyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevine devam edip etmeyeceği tartışılırken konuyla ilgili bir açıklama da CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu'nun örgütünü dinleyeceğini ifade eden Kaftancıoğlu, "Örgütten aksi yönde bir ses gelirse aday olmaz" dedi. Kaftancıoğlu, İmamoğlu'nun 'değişim' mesajıyla ilgili olarak da açıklama yaptı.

Haber 28-06-2023 12:03

SON DAKİKA | Canan Kaftancıoğlu paylaştı! CHP'de 81 il başkanından ortak 'değişim' mesajı

Son dakika haberi: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 81 il başkanının ortak açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı. Açıklamada, 'değişim' mesajı dikkat çekti. İşte o açıklama...

Haber 22-06-2023 12:42

Kılıçdaroğlu'nun katıldığı Babala TV'deki programa 'Sakine Cansız' sorusu damga vurdu! Salonda bulunan Canan Kaftancıoğlu, yıllar önceki paylaşımını...

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı Babala TV'deki Mevzular Açık Mikrofon'da CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik gelen eleştiri gündem oldu. Kaftancıoğlu'nun yıllar önce terör örgütü PKK'nın kurucularından olan Sakine Cansız'la ilgili paylaşımı soruldu. O sırada salonda bulunan Kaftancıoğlu, söz alarak açıklamada bulundu. Kaftancıoğlu'nun yapmış olduğu açıklama sosyal medyada çok konuşuldu.

Haber 25-05-2023 10:14

Son on gün seçim stratejisi onlara emanet edilmişti! 'Kaybedecek bir şeyimiz yok' diyerek canlı yayında duyurdu: 'Vatandaşın suçu değil...'

28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur seçimleri öncesinde önemli açıklamalarda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, haklarında seçim süreci boyunca kara propaganda yapıldığını savundu. 14 Mayıs'ta alınan sonuçlarda vatandaşın hiçbir suçu olmadığını belirten Kaftancıoğlu "Kaybedecek bir şeyimiz" yok diyerek ikinci tur için iddialı konuştu. 'Öcalan serbest kalacak' ifadesine de çok sert tepki gösteren Kaftancıoğlu, "Son derece çirkin bir yorum! Böyle bir şey söz konusu olamaz" dedi.

Haber 18-05-2023 09:58

CHP'de seçim sonuçları değerlendirmesi! Canan Kaftancıoğlu'ndan 2. tur mesajı: Sokakta değişim isteği var, biz bunu başaracağız

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 44,89 oy oranıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte 28 Mayıs'taki 2. tur seçimine kalmasının ardından CHP seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuyor. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "Otoriter bir yönetim altında bunalmış, prangalarından kurtulmak isteyen bir toplumsal talebin herkesin talebi olması doğrultusunda çalıştık" ifadelerine yer verdiği mesajında ayrıca 2. tur için oy kullanma çağrısı yaptı.

Haber 16-05-2023 14:43

Kılıçdaroğlu ikinci tur çalışmalarına başladı! Kulislerde bu konuşuluyor: Kaftancıoğlu ve İmamoğlu iddiası

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna odaklandı. Anketlerde önde gösterilen Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'taki seçimlerde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerisinde kaldı. Kılıçdaroğlu, ikinci tur için çalışmalara başlarken kulislerde kampanyanın başına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçeceği konuşuluyor.

Haber 16-05-2023 14:23

CHP heyeti YSK'yı ziyaret etti! Muharrem Erkek 'Daha da zaman alacak gibi duruyor' diyerek açıkladı

Seçimlerin ardından açılan sandık oranları ve oy oranları takip ediliyor. YSK'yı ziyaret eden CHP heyetinden de açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek "Yurt dışı oylarının sayımı ATO'da devam ediyor ve bu işlem daha da zaman alacak gibi duruyor. Buradan ayrıldıktan sonra da ATO'yu ziyaret edeceğiz. Orada da milletvekillerimiz, sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimiz görev yapıyorlar. Seçim sonuçları kesinleşene kadar CHP ve Millet İttifakı olarak görevimizin başındayız" dedi.

Haber 15-05-2023 07:16

İstanbul'da tartışma yaratan pankart! Canan Kaftancıoğlu: 'Son kez uyarıyorum!'

İstanbul'da asılan bir pankartta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzünün yarısı Selahattin Demirtaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yüzünün yarısı ise Pervil Buldan olarak resmedildi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada "Gençleri zehirleyen sadece AKP değil, Ülkü Ocakları da öyleymiş meğerse… Yalana, iftiraya sığınacak kadar çaresiz kalmış olmanız üzücü. Son kez uyarıyorum!" dedi.

Haber 29-04-2023 13:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hapsi isteniyordu! Canan Kaftancıoğlu beraat etti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep ediliyordu. Mahkeme hükmüyle Kaftancıoğlu beraat etti.

Haber 26-04-2023 14:52

CHP bürosuna saldırı! Canan Kaftancıoğlu duyurdu: ‘Camlara RTE yazsanız kaç yazar…’ Valilikten açıklama geldi

CHP ve İYİ Parti binalarına yapılan silahlı saldırının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan yeni bir ‘saldırı’ paylaşımı daha geldi. Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında CHP'nin Ataşehir Örnek Mahallesi temsilciliğine kuru sıkı olduğu tahmin edilen silahla saldırı düzenlendiğini temsilciliklerinin tahrip edildiğini duyurdu. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada olayla ilgili 8 şüphelinin bulunduğu bildirildi.

Haber 19-04-2023 08:14

Muharrem İnce seçimin 2. tura kalmasına neden olur mu? sorusuna Canan Kaftancıoğlu'ndan yanıt: 14 Mayıs akşamı...

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, katıldığı bir canlı yayında seçim sürecinde Muharrem İnce'nin oyları nasıl etkileyeceği sorusuna yanıt verdi. Seçimin ilk turda biteceğini savunan Kaftancıoğlu, "Şunu da doğru bulmuyorum; Muharrem Bey ya da Memleket Partisi'ne 'senin yüzünden ikinci tura kalacak' vs. Bir siyasi parti seçime girer. Onun yüzünden kalmasını istemiyorsanız kalmayacak şekilde oy verirseniz. Seçimlerin sonucunu seçmen belirler. 14 Mayıs akşamı hepimiz göreceğiz." dedi.

Haber 18-04-2023 23:52

Muharrem İnce'nin seçim tahmini gündem oldu! Canan Kaftancıoğlu 'Bizzat tanığıyım' diyerek yanıt verdi: 2018 seçimlerinde...

Cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerle ilgili yaptığı "Seçim ikinci tura kaldı, kaçarı yok" açıklamasına CHP'den yanıt geldi. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2018 seçimlerine göndermede bulunarak "Rahat olun! Hiçbir öngörüsünün ve hatta tahminin gerçekleşmediğinin bizzat tanığıyım." dedi.

Haber 13-04-2023 12:01

Erdoğan'ın avukatı talebini iletti! Kaftancıoğlu o sözcük nedeniyle mahkemelik olmuştu... Duruşmada dikkat çeken 'TDK' detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kullandığı sözcük nedeniyle 4 yıl 8 aya kadar hapsi istenen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için Cumhuriyet savcısı beraat talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının da katıldığı duruşmada savcı, sözcüğün Türk Dil Kurumu'ndaki kelime anlamını işaret ederken Erdoğan'ın avukatı savunma için süre talep etti. Duruşma ertelendi.

Haber 12-04-2023 12:14

SON DAKİKA | Valilikten açıklama 'Bir araçtan havaya ateş edildi' CHP İstanbul İl Başkanlığı'na silahlı saldırı iddiası! Canan Kaftancıoğlu duyurmuştu

Son dakika haberi: CHP İstanbul İl Başkanlığı'na silahlı saldırı düzenlendiği iddiası gündem oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada "Bugün CHP İstanbul İl Başkanlığımıza yönelik düzenlendiği düşünülen bir silahlı saldırı gerçekleşmişti. Vali ile görüştüm, kamera kayıtları inceleniyor" dedi. İstanbul Valiliği'nden de açıklama gelirken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada "Kimse üzülmesin. Biz üzülmüyoruz ama tabiki bunların olmaması en büyük arzumuz" dedi.

Haber 06-04-2023 11:47

WhatsApp gruplarındaki ses kayıtları gündem yaratmıştı! CHP'den 'sahte seçmen' açıklaması 'Özellikle takibini yaptırdım...'

14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kaldı. Sosyal medyada seçim ve seçmenlere ilişkin çok sayıda paylaşım yapılmaya devam ediliyor. Son olarak CHP'den 'sahte seçmen' iddialarına ilişkin bir açıklama geldi. CHP'li Canan Kaftancıoğlu, WhatsApp gruplarında "benim apartmanımda" ya da "bir yakınımın" diye başlayıp bolca sahte seçmen olduğunu iddia eden ses kayıtlarına itibar edilmemesi gerektiğini belirtti. Kaftancıoğlu, "Özellikle takibini yaptırdım" diyerek açıkladı.

Haber 05-04-2023 13:04

Canan Kaftancıoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması: Siyaset sorumluluklar üzerinden yapıldığında topluma faydası olur

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programında açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aralarında sorun olup olmadığı yönündeki bir soruya da yanıt verdi. Hem İmamoğlu hem de kendisinin İstanbul halkına karşı sorumlulukları olduğun kaydeden Kaftancıoğlu, "Siyaset kişisel duygular üzerinden değil, sorumluluklar üzerinden yapıldığında topluma faydası olur." ifadelerini kullandı.

Haber 21-03-2023 21:23

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'ndan İstanbul'da 93 okulun tahliye edilmesiyle ilgili açıklama! 'Geç ama doğru bir karar'

CHP'li Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Valiliğinin riskli bulunan 93 okul ve eğitim kurumunun tahliyesi edilmesine ilişkin kararının geç alınmış ancak doğru bir karar olduğunu söyledi.

Haber 21-02-2023 16:48

Canan Kaftancıoğlu hakkında mahkeme kararını verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçlarından Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılandığı davada, beraatine karar verildi.

Haber 07-02-2023 16:40

Canan Kaftancıoğlu tartışma yaratan sözlerine açıklık getirdi! 'Karşıtlık çıkarmak amacında değilim'

Canan Kaftancıoğlu’nun önceki gün katıldığı bir panelde söylediği "İstanbul seçimlerinin mimarı, Kılıçdaroğlu'dur" sözleri tartışma yaratmıştı. Kaftancıoğlu’nun sözleri ile Meral Akşener’i ya da Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldığı şeklinde yorumlanmıştı. Kaftancıoğlu ise sözlerine ilişkin yeni bir açıklama yaparak “Bu sözler birine ya da birilerine karşı söylenmiş sözler değildir” ifadelerini kullandı.

Haber 24-01-2023 07:24

CHP'de 'İstanbul' krizi mi var? Kaftancıoğlu-İmamoğlu geriliminde yeni perde! İddiaları yeniden alevlendiren sözler: Mimarı Kılıçdaroğlu'dur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aralarında sorun olduğu iddia edilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun son yaptığı açıklama gündem yarattı. "Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu." diyen Kaftancıoğlu, sözlerinin devamında İstanbul seçimlerini örnek gösterdi. Kaftancıoğlu, "İstanbul seçimlerinin mimarı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur" ifadelerini kullandı.

Haber 23-01-2023 09:59

Kaftancıoğlu davasında yeni gelişme! Beraat kararı istinafa taşınacak

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a yönelik "hakaret" davasında yeni bir gelişme yaşandı. Altun'un avukatı, mahkemenin Canan Kaftancıoğlu hakkında verdiği beraat kararına itiraz edeceklerini bildirdi.

Haber 11-01-2023 23:25

Son dakika: Kaftancıoğlu davasında karar verildi! İletişim Başkanı Altun'a hakaretten yargılanıyordu

Son dakika haberi: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada beraat kararı verildi. Kararın gerekçesi olarak suçun yasal unsurlarının oluşmaması gösterildi.

Haber 11-01-2023 11:39

Tokalaşma fotoğrafı gündem olmuştu... İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu sorusuna böyle yanıt verdi: Vaktim yok!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, TV100 ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. Cumhurbaşkanlığı adaylığından, seçim sürecine, dava konusundan taksi sorununa birçok noktada açıklamalarda bulunan İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili soruya da yanıt verdi.

Haber 14-12-2022 07:55

Salona girerken yaşananlara ve Selvi Kılıçdaroğlu'na dikkat çekti! Kaftancıoğlu, İmamoğlu ile ilgili suskunluğunu bozdu: Tokalaşmamak ne demek!

Canan Kaftancıoğlu'nun Ekrem İmamoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla başlayan polemik, CHP'nin ses getiren "İkinci Yüzyıla Çağrı" programında tokalaşmama iddiasıyla iyice alevlendi. İmamoğlu 'hakaret' iddialarına "Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Bahsi geçen kelimeleri söylememiştir diye düşünüyorum" diye yanıt verse de cumartesi günkü görüntülerden sonra soru işaretleri çoğaldı. Fakat Kaftancıoğlu, görüntülere ilişkin açıklamasında Selvi Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığını işaret etti.

Haber 05-12-2022 11:39

CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı' vizyon toplantısında dikkat çeken anlar! Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu tokalaşmadı...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında gerilim yaşandığı iddia edilmiş ve taraflardan açıklamalar gelmişti. CHP'nin İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlediği İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması'nda dikkat çeken anlar yaşandı. Programda aralarında gerginlik olduğu öne sürülen Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu tokalaşmadı. O anlar kameralara yansıdı.

Haber 03-12-2022 19:41

Kaftancıoğlu'ndan 'hekim' vurgusu! 'Şizofren' iddialarına ilk kez yanıt verdi: Dikkat çeken Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu mesajları

CHP'de ortalığı karıştıran 'şizofren' polemiğinden sonra Canan Kaftancıoğlu'ndan konuya ilişkin açıklama geldi. Kaftancıoğlu'nun Ekrem İmamoğlu'na 'aptal, müteahhit kafalı, şizofren' dediği iddialarına İmamoğlu, "Bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum" demişti. Kaftancıoğlu iddialara ilk kez yanıt verdi; hekimliğine vurgu yaparken İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 02-12-2022 08:36

CHP’de ortalığı karıştıran iddia! İmamoğlu’ndan Kaftancıoğlu açıklaması geldi…

CHP’de Canan Kaftancıoğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında kriz yaşandığı iddialarının ardından sıcak gelişmeler yaşanıyor. Canan Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu için ‘aptal, müteahhit kafalı, şizofren’ ifadelerini kullandığı iddia edilmişti. İBB Başkanı İmamoğlu söz konusu iddiaların ardından ilk kez konuşarak ‘Bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum’ dedi.

Haber 28-11-2022 14:10

Kaftancıoğlu ile Cübbeli Ahmet arasından ilginç tartışma: Nükteli jetski’ye ters binip kaçmak yok!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yarın yapılacak İstanbul Ticaret Odası seçimleri öncesinde kendisini hedef alan Cübbeli Ahmet’e yanıt verdi. Mevcut Başkan Şekip Avdagiç’i desteklemeleri çağrısında bulunan Ünlü, ‘Kaftancıoğlu tarafının desteklediği aday kazanırsa meydana gelecek bütün günahlara ortak olursunuz’ dedi. Kaftancıoğlu’ndan Cübbeli’ye yanıt ise gecikmedi. İşte Cübbeli ile Kaftancoğlu arasındaki o tartışmanın detayları…

Haber 08-11-2022 08:22

Canan Kaftancıoğlu hakkında Fahrettin Altun'a hakaretten hapis cezası istemi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Canan Kaftancıoğlu hakkında istenen ceza belli oldu. İddianamede Canan Kaftancıoğlu için ‘Kamu görevlisine alenen hakaret’ suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezası istendi.

Haber 04-11-2022 16:39

CHP'li Kaftancıoğlu'nun yeniden yargılandığı dava dosyası mütalaaya gönderildi

CHP'li Kaftancıoğlu'nun yeniden yargılandığı dava dosyası mütalaaya gönderildi

Yurthaber 20-10-2022 13:58

Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasıyla ilgili yeni gelişme

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasıyla ilgili görülen davada yeni bir gelişme yaşandı. Olay sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, 'Suçu ve suçluyu övme' suçlarından 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için mütalaa istendi.

Haber 23-09-2022 13:50

Kaftancıoğlu para cezasına çarptırılmıştı! 'Bakan Soylu'ya ödeyecek' iddiasına yanıt geldi

Canan Kaftancıoğlu'nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaret içeren paylaşımı nedeniyle aldığı adli para cezasını Bakan Soylu'ya ödeyeceği şeklindeki iddialara, Bakan Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca'dan yanıt geldi. Kızılca, Kaftancıoğlu'nun para cezasıyla ilgili paylaşımda bulundu.

Haber 12-09-2022 11:58

Kaftancıoğlu'na, Bakan Soylu'ya hakaretten adli para cezası

Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik hakaret içeren paylaşım yaptığı gerekçesiyle 10 bin 620 lira adli para cezası verildi.

Haber 10-09-2022 14:12

Canan Kaftancıoğlu Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan ifade verdi

Canan Kaftancıoğlu "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan ifade verdi

Yurthaber 29-08-2022 11:43

Canan Kaftancıoğlu Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan ifade verdi! Dikkat çeken savunma

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasından başlatılan soruşturma nedeniyle savcılığa ifade verdi. Kaftancıoğlu yazılı olarak verdiği savunmasında, soruşturmaya konu olan konuşmasının içerisinde Cumhurbaşkanı'ndan açıkça bahsedilmediğine veya şahsı ile ilgili herhangi bir konuya değinilmediğine dikkat çekti.

Haber 29-08-2022 11:27

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan gizemli ziyaret! Tek başına gitti, korumaları dahi içeri alınmadı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cemevi ziyaretinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken bir hamle geldi. Kılıçdaroğlu, Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan’ı evinde ziyaret etti. Ziyaret basına açıklanmazken Kılıçdaroğlu ile birlikte gelen kişilerden hiç kimsenin eve çıkmaması dikkat çekti. Korumaların dahi alınmadığı ev ziyaretinde ne konuşulduğu ise bilinmiyor. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 17-08-2022 13:22

SON DAKİKA: Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma

Son dakika: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı konuşma sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği söz ve beyanların "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu kapsamında kalan ifadeler olduğu tespiti üzerine resen soruşturma başlattı.

Haber 15-08-2022 16:34

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Canan Kaftancıoğlu'na tepki:

"CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir"

Yurthaber 14-08-2022 12:31

Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'diktatör' ifadesine sert tepki! Bir kere daha ilan ediyoruz

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kullandığı 'diktatör' ifadesine AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sert tepki gösterdi. Kaftancıoğlu'nun açıklamasına sosyal medya hesabından yanıt veren Çelik, "Demokrasi düşmanlığı budur" dedi.

Haber 14-08-2022 10:57

Kaftancıoğlu'nun parti üyeliği düşürüldü! CHP'de İstanbul İl Başkanı ataması hazırlığı, işte öne çıkan isimler...

CHP, aldığı hapis cezası sonrasında Yargıtay tarafından parti üyeliği düşürülen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "fiili" olarak başkanlık görevini sürdürmesi kararı alırken, resmi işlemlerde imza yetkisini kullanacak olan il başkanı ataması yapacak. İstanbul İl Başkanlığı için il başkanvekili Hale Özcömert Coşkun, Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ile Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer isimleri ön plana çıkıyor.

Haber 16-06-2022 06:04