Cemal Enginyurt Haberleri Ve Son Dakika Cemal Enginyurt Haberleri

Cemal Enginyurt Haberleri Ve Son Dakika Cemal Enginyurt Haberleri

9 Nisan 1965 tarihinde Ordu'da doğan Cemal Enginyurt, lise öğrenimini tamamlayana kadar Ordu'da yaşamayı sürdürdü. Üniversite eğitimi için Eskişehir'e giden Enginyurt, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. 12 Eylül Darbesi sırasında 3 yıl cezaevinde yattı. 12 Eylül sonrasında, Ordu Bizim Ocak temsilciliğini kurdu.

1991 yılında Milliyetçi Çalışma Partisi ile siyasete resmen giriş yaptı. 1994 yılında MHP Ordu İl Başkanı seçilen Enginyurt, aynı yıl belediye başkan adayı oldu. Sonrasında 1995 seçimlerinde milletvekili adayı oldu.

2020 yılına kadar Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Enginyurt, partiden ihraç edildi. Aktif olarak siyaset hayatına devam eden Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'de çalışmalarını sürdürmektedir.

Cemal Enginyurt Haberleri

Cemal Enginyurt 'Başkanlığa talibim' diyerek o şehri işaret etti! Canlı yayında tek bir şartı olduğunu söyledi: CHP ve İYİ Parti...

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı canlı yayında yerel seçimler için dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bir hayali olduğunu belirten Enginyurt, "Yerel seçimlerde Ordulular da bizi destekler 'aday ol' derlerse başkanlığa talibim" dedi. Enginyurt, adaylık içinse tek şartı olduğunu söyledi.

Haber 26-09-23 12:08

İYİ Partili Bilge Yılmaz'ın 'özür' açıklaması gündem olmuştu! Cemal Enginyurt'tan çok sert 'Kılıçdaroğlu' yanıtı: Senin sıfatın ne?

İYİ Partili Bilge Yılmaz'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili sözleri dikkat çekti. "Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden özür diliyorum" diyen Yılmaz'a en sert tepki Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'tan geldi. Enginyurt katıldığı canlı yayında "Senin sıfatın ne?" diyerek tepki gösterdi.

Haber 13-09-23 08:18

Kılıçdaroğlu'na ağır sözler kullanan Mehmet Akif Alakurt'a zehir zemberek sözler! Canlı yayında esip gürledi: 'Ahlaksız müptezelin biri...'

Adanalı dizisindeki "Maraz Ali" rolüyle tanınan oyuncu Mehmet Akif Alakurt'un Kemal Kılıçdaroğlu paylaşımı gündem olmuştu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ağır sözlerle Kılıçdaroğlu'nu hedef alan oyuncuya DP Milletvekili Cemal Enginyurt ateş püskürdü. Katıldığı canlı yayında esip gürleyen Enginyurt, Alakurt'tan "kendine 'sanatçı' diyen ahlaksız müptezelin biri" diyerek bahsetti.

Magazin 09-08-23 10:03

İBB başkan adaylığını canlı yayında ilan etti! Cemal Enginyurt: 'Kılıçdaroğlu beni CHP'den İstanbul adayı yapsın'

CHP'de değişim çağrısında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yerel seçimlerde yeniden aday olup olmayacağı merak edilirken, Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt'tan adaylık açıklaması geldi. Enginyurt, canlı yayında yaptığı açıklamada "İstanbul'a çok rahat belediye başkanı olurum. Bunu da istiyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 26-07-23 07:51

'147 bin TL maaş alıyorum' açıklaması gündem olmuştu! Cemal Enginyurt'tan yeni iddia: '410 bin TL alan bakan yardımcısı var'

Demokrat Parti milletvekili Cemal Enginyurt, emekli olup devam ettiği milletvekilliğinden aldığı maaşın 147 bin TL olduğunu açıklaması gündem olmuş ve tepkiler gelmişti. Günler sonra Enginyurt gelen açıklamalara tepki gösterdi. 300 milletvekilinin bu maaşı aldığını ifade eden Enginyurt, bir bakan yardımcısının ayda 410 bin lira maaş aldığını öne sürdü.

Haber 24-07-23 09:17

Enginyurt'tan 'zamları geri çekin' çağrısı: Geri çekilmezse bu hafta içerisinde benzin 40 lirayı geçecek

Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, zamların vatandaşları zora soktuğunu belirterek geri çekilmesini istedi. Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan Enginyurt, "Bu zamlar geri çekilmezse bu hafta içerisinde benzin 40 lirayı geçecektir" diye konuştu.

Haber 19-07-23 15:09

Canlı yayında maaş itirafı! Stüdyo kahkahaya boğuldu, sunucu Ebru Baki kulaklarına inanamadı: 'Gerçek mi dalga mı geçiyorsunuz?'

Demokrat Partili Cemal Enginyurt canlı yayında emekli olduktan sonra da görevine devam eden milletvekillerinin aldığı maaşı açıkladı. Programın sunucusu Ebru Baki, Enginyurt'un telaffuz ettiği rakamı duyunca adeta kulaklarına inanamadı, "Gerçek mi dalga mı geçiyorsunuz?" diye sormaktan kendini alıkoyamadı. Stüdyo daha sonra kahkahalara boğuldu.

Haber 18-07-23 09:32

TÜİK'in saatler önce açıkladığı enflasyon verilerini hatırlattı: Cemal Enginyurt'tan çok konuşulacak 'istifa' çıkışı! Türkiye güne başlarken...

TÜİK tarafından bugün sabah saatlerinde haziran ayı enflasyon verileri açıklanmış, buna göre enflasyon haziranda yıllık bazda yüzde 38,21'e gerilemişti. İlerleyen saatlerde ise TBMM Genel Kurulu toplandı. Enflasyon Meclis'in de gündeminde. Demokrat Partili Cemal Enginyurt, enflasyon verilerine gönderme yaparak "Türkiye güne hayali rakamlarla başladı" dedi. TÜİK'e ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Enginyurt ses getirecek bir 'istifa' açıklaması da yaptı.

Haber 05-07-23 15:13

Babacan'ın Kimseye borcumuz yok sözleri gündem olmuştu! Demokrat Partili Enginyurt isim vermeden böyle eleştirdi: Bazıları diyor ki...

Milletvekilliği seçimlerinde Millet İttifakı'ndaki 4 parti CHP listelerinden girmiş ve toplamda 39 milletvekili çıkarmıştı. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde seçim sonuçlarını değerlendirirken "Bizim kimseye en ufak bir borcumuz yok. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var" demişti. Yine o 4 partiden biri olan Demokrat Parti'den Cemal Enginyurt Babacan'ın bu sözlerini isim vermeden eleştirirken dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Haber 30-06-23 11:11

'Bakan Şimşek' mesajı gündem olmuştu! Cemal Enginyurt'tan dikkat çeken sözler: Erdoğan açıkça ilan etti, meydan okudu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışı ziyaretlerinin ardından verdiği demeçte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in atacağı adımları kabullendiklerini kaydetmiş, faiz politikasıyla ilgili ise "Bazı arkadaşlar “Cumhurbaşkanı faiz politikalarında ciddi bir değişime mi gidiyor” gibi bir yanılgının içine düşmesin. Ben burada aynıyım" demişti. Erdoğan'ın bu açıklamasına Demokrat Partili Cemal Enginyurt'tan çarpıcı bir yorum geldi. Enginyurt, "Erdoğan bu açıklamayla açıkça meydan okumuştur" dedi.

Haber 14-06-23 15:33

Canlı yayında ismini vermeden eleştirdi, Adam çıkmış her akşam televizyonda bağırıyor deyip ateş püskürdü! DP'li Cemal Enginyurt'un o anları gündem oldu

Millet İttifakı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerden yenik çıkınca Kılıçdaroğlu eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da seçim sonuçlarının değerlendirildiği canlı yayında Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye gelen eleştirilere yanıt verirken ismini vermeden Prof. Dr. Ersan Şen'e ateş püskürdü. Ersan Şen, 6'lı masa sürecinde İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı olma iddiasıyla da gündeme gelmişti.

Haber 07-06-23 08:38

'Jeliboncu deli! Seni manyağa çevireceğim' diyen Cemal Enginyurt'tan çok konuşulacak sözler: 'Sinan Oğan'ın orada fotoğrafı var...'

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı sonrası Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'tan dikkat çeken açıklamalar geldi. Oğan'ın fotoğrafının MHP Genel Merkezi'ndeki xray cihazına konulmuş olabileceğini belirten Enginyurt, "Sinan o partide kapıdan içeri giremez" dedi. İsim vermeden Melih Gökçek'e de çok sert tepki gösteren Enginyurt "Bana bak jeliboncu deli, seni manyağa çevireceğim atıp tutuyorsun!" diye konuştu

Haber 23-05-23 10:44

Cemal Enginyurt’tan Kılıçdaroğlu’na çağrı: Beni İçişleri Bakanı olarak ilan etsin!

28 Mayıs seçimlerine kısa günler kala ilginç bir çıkış daha geldi. Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Cemal Enginyurt, canlı yayında yaptığı bir konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Enginyurt açıklamasında , "Kemal Kılıçdaroğlu, beni acilen İçişleri Bakanı yapacağını ilan etmeli. Süleyman Soylu'nun hakkından ancak ben gelirim. Bunun diline ancak ben cevap veririm" dedi.

Haber 20-05-23 07:50

CHP listelerinden İstanbul'da aday gösterilmişti! Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt milletvekili seçildi mi?

2023 seçim sonuçlarının büyük oranda belli olmasıyla beraber CHP'den İstanbul 1. bölge 9. sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'un milletvekili seçilip seçilmediği merak edilmeye başlandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Cemal Enginyurt 28. dönemde milletvekili seçildi ve Meclis'e girdi.

Haber 15-05-23 08:08

Bakanlık iddialarına sert çıktı! Gündem yaratacak 'Sadullah Ergin' çıkışı... Enginyurt: Tepki göstermezsem namerdim!

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, milletvekili adayları listeleri açıklandıktan sonra adaylar arasında hemen hemen en çok konuşulan isim oldu. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Millet İttifakı'nın kazanması durumunda Ergin'e bakanlık vereceği iddialarına sert çıktı. "CHP seçmeni kendi partisini neden suçlar?" diye tepki gösteren Enginyurt, Ergin'in bakan olması durumunda çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Haber 12-04-23 09:50

Ordu'dan aday gösterilmesi bekleniyordu ama... Cemal Enginyurt duyurdu: 9 Nisan doğum günüm! 9. sıradan adayım

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, 14 Mayıs seçimleri için CHP'nin aday listesinde yer aldı. Ordu'da aday gösterilmesi beklenen Enginyurt'un İstanbul listesinde yer alması dikkat çekti. Sosyal medya hesabından adaylığını duyuran Enginyurt, "9 Nisan doğum günüm. 9 Nisan CHP Milletvekili sırası açıklandı. 9. sırada İstanbul 1. Bölgeden, DP adına Milletvekili adayı olarak açıklandım. Sana söz yine baharlar gelecek." ifadelerine yer verdi.

Haber 09-04-23 14:43

'İnce ince yol alır gidersiniz' diyerek çok sert çıktı! Cemal Enginyurt'dan Muharrem İnce'ye çağrı

Millet İttifakı ortaklarından Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'yle ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu. "İnce ince yol alır gidersiniz" diyen Enginyurt, İnce ve onu destekleyenlere çağrıda bulundu.

Haber 03-04-23 08:05

Gazeteci Latif Şimşek'i darbetmişti! Kendini bakın nasıl savundu

Televizyon programında Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Latif Şimşek'i darbettiği iddiasıyla yargılanan Emrah Topal hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Topal'ın "Hakaret" ve "Basit yaralama" suçlarından 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Emrah Topal, "Tehdit ve hakaret etmedim. Sadece maalesef olmaması gereken bir şeyi yaptım ve müştekiye vurdum. Diğer suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Haber 26-01-23 14:30

Cemal Enginyurt gerekçesini yıllar sonra böyle açıkladı: Bir tek Demokrat Parti'ye küfür etmemişim!

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerine Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sözleri damga vurdu. MHP'den ayrılarak Demokrat Parti'ye geçmesine yönelik eleştirilerle ilgili konuşan Enginyurt, neden CHP ve İYİ Parti'ye geçmediğiyle ilgili gündem yaratan ifadeler kullandı. Enginyurt, "Bir tek Demokrat Parti'ye küfür etmemişim" diye konuştu.

Haber 12-12-22 09:15

Millet İttifakı'nın adayı kim olacak? Enginyurt sosyal medyadan duyurdu: 5 milyon kişinin katılacağı mitingde açıklayacağız

2023'te yapılacak seçimlere adım adım yaklaşılırken Millet İttifakı'nın çıkaracağı aday merak konusu oldu. Farklı farkı iddialar ortaya atılırken Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Millet İttifakı'nın adayının Ankara'da 5 milyon kişinin katılacağı mitingde açıklanacağını duyurdu.

Haber 23-10-22 16:02

Son dakika: Gazeteci Latif Şimşek'i darp etmişti! Demokrat Partili Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında fezleke hazırlandı

Son dakika haberi... Bir televizyon kanalında canlı yayınlanan tartışma programında Gazeteci Latif Şimşek'e yönelik eylemlerinden dolayı Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığına gönderildi.

Haber 21-10-22 19:41

Gazeteci Latif Şimşek'i darp etmişti! Emrah Topal hakkında istenen ceza belli oldu

Bir televizyon programında gazeteci Latif Şimşek'i darp ettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkında istenen ceza belli oldu. Hazırlanan iddianamede Topal hakkında "Basit yaralama", "Alenen hakaret" ve "Tehdit" suçlarından 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Haber 19-09-22 14:09

Canlı yayında Latif Şimşek'in üzerine yürüyen Cemal Enginyurt'tan özür videosu: Çok büyük bir strese girdim

Demokrat Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt canlı yayın sırasında gazeteci Latif Şimşek'in üzerine yürümüştü. Yayın reklama gittikten sonra Enginyurt'un koruması Şimşek'i darp etmişti. Tepki çeken olayın ardından Cemal Enginyurt "Büyük bir strese girdim" diyerek özür videosu yayınlandı.

Haber 08-08-22 17:35

Canlı yayında gazeteci Şimşek'i darp eden Enginyurt'un korumasının ilk ifadesi ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde canlı yayın sırasında Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek'in yaşadığı gerginlik ve sonrasında Enginyurt'un koruması Emrah Topal'ın Şimşek'i darp ettiği olayın yankıları sürüyor. Şoke eden görüntülerin sosyal medyada viral olmasının ardından son olarak Şimşek ile Topal'ın ilk ifadeleri ortaya çıktı.

Haber 08-08-22 13:35

22 yıl önce de Cumhurbaşkanı adayını dövmüştü... Cemal Enginyurt ve korumasının canlı yayında Latif Şimşek'i darp ettiği anlar ortaya çıktı! Gözaltı...

Bundan tam 22 yıl önce MHP'den Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan MHP'li Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu'nu darp eden Cemal Enginyurt, dün akşam da darp olayıyla gündeme geldi. Canlı yayında gazeteci Latif Şimşek'in üstüne yürüyen Enginyurt, daha sonra reklam arasında korumasıyla birlikte Şimşek'i darp etti. Yaşananların ardından yeni görüntüler de ortaya çıktı. Savcılıktan gözaltı kararı!

Haber 07-08-22 13:54

Canlı yayında gergin dakikalar! Milletvekili Enginyurt, gazeteci Şimşek'in üzerine yürüdü, yayını kesmek zorunda kaldılar

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek'in üzerine yürüdü. Gergin dakikaların yaşandığı programda diğer konuklar araya girmek zorunda kaldı. Moderatörün 'kesin yayını' demesinin ardından önce tarafların mikrofonları susturuldu, ardından program apar topar reklama gitti.

Haber 06-08-22 23:21

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Muğla İl Kongresi'ne katıldı

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Muğla İl Kongresi'ne katıldı

Yurthaber 28-07-22 18:09

'Gidin Fatih'e bakın, Suriyeliler kadın satıyor' sözleri olay yarattı! Eski MHP'li Cemal Enginyurt'tan sert sözler

Suriyeli ve Afgan mültecilerle ilgili tartışmalar sürerken bir çıkış da Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'tan geldi. Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında bazı iddialarda bulundu. Eski MHP'li vekil, 'Bunların birçoğu uyuşturucu ticareti yapıyor. Gidin Fatih'e bakın birçoğu orada kadın satıyor' dedi.

Haber 10-05-22 09:58

Cemal Enginyurt kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Cemal Enginyurt Twitter adresi nedir?

Cemal Enginyurt, günün en çok araştırılan isimleri arasında yer alıyor. Yaptığı açıklamalar ile gündem olan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında internette araştırma yapılmaya başlandı. Peki Cemal Enginyurt kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte Demokrat Partili ismin hayatı ve biyografisi...

Haber 25-04-22 09:46

Cemal Enginyurt o sözlere yanıt verdi: Süleyman Soylu'ya iade ediyorum

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "yamakları" ifadesine yanıt verdi. Enginyurt, "Bizi yamaklıkla suçlamak, insafsızlık, vicdansızlık ve siyasetteki en kötü sözün sahibi olmaktır. Bu sözü tekrar ve tekrar Süleyman Soylu'ya iade ediyorum" diye konuştu.

Haber 14-04-22 15:03

Enginyurt'un Tansu Çiller yanıtı Buket Aydın'ı kahkahaya boğdu: Çok alem bir insansınız

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un canlı yayında Tansu Çiller'le ilgili soruya verdiği cevap Buket Aydın'a kahkaha attırdı. İzleyicilere "Kusura bakmayın" diyen Aydın, Enginyurt'a "Çok alem bir insansınız" sözleriyle karşılık verdi. İşte canlı yayında yaşanan ilginç anlar...

Haber 22-03-22 21:45

Son dakika | Cemal Enginyurt ile Yaşar Okuyan kavgası! Canlı yayında Enginyurt'u zor tuttular, masayı yumrukladı

Son dakika haberi: Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan fena kapıştı. Katıldıkları canlı yayında birbirlerine sert sözler söyleyen ikili arasındaki gerilim bir anda zirveye çıktı. Okuyan'ın "Sen kimsin?" sözleri sonrası çok sinirlenen Enginyurt, masayı yumrukladı. Canlı yayındaki kavgada Enginyurt'u zor sakinleştirdiler.

Haber 04-01-22 16:35

Enginyurt: Memleket batıyor bakan ortada yok

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulunarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Maliye Bakanı kim? Dünya kadar olay oluyor, faizler düşüyor ,döviz yükseliyor, memleket batıyor. Lütfi Elvan ortada yok." dedi.

Haber 28-10-21 17:59

Cemal Enginyurt paylaştı! Numan Kurtulmuş'un ziyareti tartışma yarattı

MHP'den ihraç edildikten sonra Demokrat Parti'ye geçen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraf karesi olay oldu.

Haber 05-02-21 08:01

Cemal Enginyurt: MHP'den ibretiâlem olsun diye ihraç edildim

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle Demokrat Parti'ye katılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "MHP'den ibretiâlem olsun diye ihraç edildim" dedi. Enginyurt "Erdoğan sizin için ne ifade ediyor?" sorusuna "Onu kıskanıyorum" yanıtını verdi.

Haber 24-12-20 23:04

Cemal Enginyurt Demokrat Parti'ye geçiyor

MHP'den ihraç edilen Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti.

Haber 17-12-20 13:52

Cemal Enginyurt Demokrat Parti’ye mi geçiyor?

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un, Demokrat Parti’ye geçeceği iddia edildi.

Haber 08-12-20 09:28

Koronavirüse yakalanan Cemal Enginyurt isyan etti: Ne kininiz varmış be?

Koronavirüse yakalanan Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla adeta isyan etti.

Haber 29-10-20 10:38

Milletvekili Cemal Enginyurt koronavirüse yakalandı

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Haber 27-10-20 19:12

MHP'den ihraç edilmişti! Enginyurt 'Grup kuracak sayıya ulaşırız' sözüne açıklık getirdi

Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İYİ Parti'li bazı milletvekillerine yönelik "Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız" sözlerine ilişkin, "Herhangi bir çalışmamız yok, espriden ibaretti" dedi.

Haber 02-10-20 16:34

Cemal Enginyurt: Meral Akşener kongreyi kazanmıştı, ben iptal ettirdim

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi ve Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı eleştirdi. Enginyurt, 2016'da partide yaşananlarla ilgili olarak, Meral Akşener ve ekibine atıfla, "Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik. Ben iptal ettirdim" dedi. Enginyurt'un açıklamaları sosyal medyada olay oldu.

Haber 06-08-20 13:04

MHP'den ihraç edilmişti! Enginyurt: Boş boş konuşmaya gerek yok

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Kader birliği yaptıklarımıza kinlendik. Yol arkadaşlarımızla düşman kesildik. Üç kuruşluk dünyada, çok sertleştik. Bayram vesilesiyle haklarınızı helal edin, ben helal ettim" açıklamasını yaptı. Enginyurt, "Boş boş konuşmaya gerek yok. MHP'den ihraç olduk, transfer olmadık" dedi

Haber 31-07-20 21:08

Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi! Enginyurt'tan ihraç sonrası ilk açıklama

Son dakika haberine göre fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi. Alınan karar sonrası Enginyurt'tan ilk açıklama geldi.

Haber 30-07-20 11:15

Son dakika: MHP'li Enginyurt kesin ihraç için disipline sevk edildi

MHP'de Ordu milletvekili Cemal Enginyurt açıklamaları nedeniyle kesin ihraç için disipline sevk edildi. Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık fiyatı açıklamasına dün sert tepki göstermişti. Cemal Enginyurt yaptığı ilk açıklamasında "Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir" dedi.

Haber 20-07-20 16:05

Muharrem İnce'den sonra CHP'li Erdal Aksünger de Haber Global canlı yayınını terk etti

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde CHP'li Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP PM üyesi Erdal Aksünger de yaşanan tartışmanın ardından canlı yayını terk etti. Erdal Aksünger'in canlı yayını terk etmesinin ardından programın sunucusunu Senem Tolunay Ilgaz "Bu da hep benim başıma geliyor" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Haber 14-07-20 23:50

Albayrak çiftine yönelik ahlaksız paylaşım! Gözaltına alındı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dördüncü kez baba olma sevinci yaşarken, sosyal medyada Albayrak çiftine yönelik ahlaksız bir paylaşım yapan E.B., Mersin'de gözaltına alındı. Albayrak ve ailesine yönelik çirkin paylaşımlara siyasilerden de sert tepkiler geldi. Twitter hesaplarından açıklama yapan çok sayıda siyasi isim, Bakan Albayrak ve ailesine destek mesajı verdi.

Haber 30-06-20 19:28

MHP'li Enginyurt'tan Arınç'a: Cumhurbaşkanı'nın sırtındaki kambur sensin

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı bir programda “MHP, AK Parti’nin sırtında yük demiştiniz, aynı fikirde misiniz?” sorusuna, “Cumhurbaşkanımız üzülüyor, onun için düşüncem içimde kalsın” diyen Bülent Arınç'a yanıt verdi. Enginyurt, "Cumhurbaşkanı'nın sırtında bir kambur varsa, Bülent Arınç sensin. İçinde taşıdığın pis fikirleri biz biliyoruz. Ülkücü ve MHP düşmanısın" dedi.

Haber 26-06-20 23:32

TBMM'de vekiller arasında kavga! Sosyal mesafe yine unutuldu

TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında vekillerin sosyal mesafe kuralına dikkat etmediği görüldü.

Haber 13-04-20 22:38

MHP'li Enginyurt'tan 'sokağa çıkma yasağı ilan edilsin' açıklaması

Koronavirüse karşı alınacak tedbirlerin başında en fazla tartışılan sokağa çıkma yasağıyla ilgili MHP'li Cemal Enginyurt bir açıklama yaptı. Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin gerektiğini belirten Enginyurt, "Evine kapanan,geçim sıkıntısı çeken,kirasını ödeme sorunu yaşayanlara devlet sahip çıkmalı" dedi.

Haber 27-03-20 16:58