Çomü Haberleri

ÇOMÜ öğrencisi trafik kazasında yaşamını yitirdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencisi, bisikletiyle seyir halindeyken bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Yurthaber

Çanakkale'de kreş ve anaokulu öğrencileri Japonca öğreniyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesindeki kreş ve anaokuluna giden 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik "Erken Yaşta Japonca Öğretimi Projesi" uygulanıyor.

Yurthaber

Tavuk dışkısının kokusundan salmonellayı tespit edebilen akıllı burun geliştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi uzmanlarınca yapay zeka desteğiyle geliştirilen "akıllı burun" prototipi, insanlara tavuklardan da geçebilen ve bazen ölümcül seyreden hastalıklara yol açan salmonella bakterisini tespit ederek yayılmasını önlüyor.

Yurthaber

Böbrek hastası kadın 5 yıllık bekleyişin ardından mutlu sona ulaştı

Yıllardır diyaliz cihazına bağlı yaşayan 61 yaşındaki hasta, Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen kişinin organlarının bağışlanmasının ardından yapılan nakille sağlığına kavuştu - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Organ Nakil Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cabir Alan: - "5 yıldır bekliyordu, 5 kez çağrıldı, listede 5'inci sıradaydı ve sabaha karşı 05.00'te nakil işlemi gerçekleşti. 5 rakamı Binnur Hanımın uğuru oldu. Çok şükür şu anda sağlığı çok iyi"

Yurthaber

Çomü

Çomü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çomü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bozcaada ve Marmara Denizi'nin mercanları araştırılıyor

Nesli tehlike altındaki taş ve altın mercan kolonilerinin yasa dışı balıkçılık faaliyetleri, bilinçsiz avlanma ve çapa atımı nedeniyle zarar görmesini engellemek amacıyla yıl sonuna kadar dalışlarını sürdürecek bilim insanları, elde edecekleri verileri ve çözüm önerilerini ilgili kuruluşlara rapor halinde sunacak - ÇOMÜ Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Özalp: - "Habitatlarda yapılan incelemelerde ezilmiş veya dalları kırılmış mercan kolonilerine rastlıyorsunuz. Bu durum son derece vahim"

Yurthaber

Bozcaada'da denizden 40 çuval çöp çıkarıldı

Bozcaada'da denizden 40 çuval çöp çıkarıldı

Yurthaber