Covid-19 Haberleri

‘Üçlü salgın’ uyarısı: Riskli gruplarda ölümcül olabilir! Her kış bu virüslerin tekrar artması bekleniyor... Oldukça bulaşıcı!

Grip, COVID-19 ve RSV vakalarının sayısının toplumda aynı anda önemli ölçüde arttığı durumu ifade eden üçlü salgın hakkında bilgilendirmede bulunan Göğüs Hastalıkları Doktoru Prof. Dr. Kürşat Uzun, “Üçlü salgın önlenemeyebilir, ancak hazırlıklı olmak ve koruyucu önlemler toplumlarımızdaki en savunmasız kişilerin hastalanmasını, hastaneye kaldırılmasını ve hayatlarını kaybetmesini önlemeye yardımcı olabilir” dedi.

Haber

Acil servisler dolup taşıyor! Pandemiden sonra en yoğun dönemi... 'Maske' uyarısı

Prof. Dr. Recep Tekin, üst solunum yolları enfeksiyonları hastalıklarında artış olduğunu ve acil servislerin pandemiden sonra en yoğun günlerini yaşadığını belirterek, “İnfluenza virüsünün yanında Covid-19 ve rinovirüsü de görmekteyiz” dedi. Tekin "Yaşlı kesimin toplu alana girişinde maske takması çok önemlidir" diyerek maske, mesafe ve temizliğin viral enfeksiyonlar açısından koruyucu faktör olarak bilindiğini söyledi.

Haber

Covid ile başlayan teknolojik dönüşüm dünyayı nasıl etkiledi?

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını bazı teknoloji alanlarında köklü değişim yaratırken, çok sayıda teknoloji şirketi rekor büyüme performansı ve insan yaşamında oluşturdukları etkiyle ön plana çıkıyor. Covid-19'la "uzaktan çalışma", "çevrim içi iletişim" ve "e-ticaret" gibi kavramlar insan hayatının bir parçası haline gelirken, veri gizliliği ve çevrim içi güvenliğine yönelik endişeler de artt

Finans

İşsizlik yükseldi, küresel ticaret geriledi; dünya Covid-19 krizinin etkilerini ancak atlatıyor

Dünya ekonomisi, Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası yaşanan krizi ancak atlatabiliyor. Koronavirüs salgını sürecinde ülkeler çeşitli tedbirler almıştı.

Finans

Covid-19

Covid-19 Hakkındaki Haberler Mynet'te. Covid-19 Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Covid-19'un yeni varyantı Eris, yükseliyor! 51 ülkeye yayıldı... İşte en çok görülen belirtileri!

Dünya ağır yaralı olarak ayrıldığı koronavirüs pandemisi sonrası yeni bir virüsün kıskacında. Koronavirüsün bir varyantı olan Eris, şimdiden 51 farklı ülkede yayılım gösterdi. Uzmanlar Eris varyantı hakkında çok kritik açıklamalarda bulundu. İşte bütün detaylar!

Haber

Binali Yıldırım'ın sağlık durumu nasıl? Covid-19 testi pozitif çıktı! İşte Binali Yıldırım'ın son sağlık durumu...

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın sağlık durumu koronavirüse yakalandığının açıklanmasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Düzce programı sırasında gelişen semptomların ardından koronavirüs testi yaptıran Yıldırım'ın test sonucunun pozitif çıktığı ifade edildi. Peki Binali Yıldırım'ın sağlık durumu nasıl? İşte Binali Yıldırım'ın sağlık durumu ile ilgili detaylar...

Haber

Yeni Zelanda yaklaşık 2,5 yıl sonra Covid kısıtlamalarını tamamen kaldırdı ve sınırlarını açtı

Yeni Zelanda, koronavirüs pandemisinin ardından ilk defa sınırlarını tamamen açtı. Şubat’tan itibaren kademeli bir şekilde kısıtlamalarını kaldıran Yeni Zelanda’ya artık dünyanın her yerinden ziyaretçi girebilecek.

Haber

Mavi köye nazar değdi! Salgınının başlamasından bu yana bir ilki yaşadılar

Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı Gökpınar köyü, Türkiye’de koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana uygulanan tedbirler sayesinde hiç vaka görülmediği için ‘mavi köy’ olarak biliniyordu. Ancak dünyayı kıskandıran mavi köyde ilk koronavirüs vakası görüldü. Virüse ilk yakalanan ise köy muhtarı Metin Şahin oldu. Salgının Türkiye’de görülmeye başladığından itibaren çok mücadele verdiklerini hatırlatan Şahin, "Mavi köyümüze maalesef nazar değdi” şeklinde konuştu.

Haber